Enderning o'yini - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Enderning o'yini

Kino tavsifi
Aksiya 2135 yilda sodir bo'ladi. Insoniyat begona irqning "buggers" (ingliz buggers) ikki bosqinidan omon qoldi, faqat mo''jizaviy tarzda omon qoldi va keyingi bosqinga tayyorlanmoqda. Yerga g'alaba keltira oladigan uchuvchilar va qo'mondonlarni izlash uchun harbiy maktab yaratilmoqda, unga eng iste'dodli bolalar yoshligidan jo'natiladi. Bu bolalar orasida Xalqaro Yer flotining bo'lajak qo'mondoni va insoniyatning najotga bo'lgan yagona umidi Endryu (Ender) Uiggin ham bor.

Действие происходит в 2135 году. Человечество пережило два вторжения инопланетной расы «жукеров» (англ. buggers), лишь чудом уцелев, и готовится к очередному вторжению. Для поиска пилотов и военачальников, способных принести Земле победу, создаётся военная школа, в которую отправляют самых талантливых детей с раннего возраста. Среди этих детей Эндрю (Эндер) Виггин, будущий полководец Международного флота Земли и единственная надежда человечества на спасение.

Roles of actors:
1) Asa Butterfield (Ender Wiggin)
2) Harrison Ford (Colonel Hyrum Graff)
3) Hailee Steinfeld (Petra Arkanian)
4) Viola Davis (Major Gwen Anderson)
5) Abigail Breslin (Valentine Wiggin)
6) Ben Kingsley (Mazer Rackham)
7) Aramis Knight (Bean)
8) Moisés Arias (Bonzo Madrid)
9) Nonso Anozie (Sergeant Dap)
10) Suraj Partha (Alai)
11) Khylin Rhambo (Dink Meeker)
12) Jimmy 'Jax' Pinchak (Peter Wiggin)
13) Conor Carroll (Bernard)
14) Tony Mirrcandani (Admiral Chjamrajnagar)
15) Stevie Ray Dallimore (John Wiggin)
16) Andrea Powell (Theresa Wiggin)
17) Brandon Soo Hoo (Fly Molo)
18) Han Soto (Lieutenant Soto)
19) Kyle Clements (Young Mazer Rackham)
20) Kelvin Harrison Jr. (Salamander (uncredited))
21) Caleb J. Thaggard (Stilson)
22) Cameron Gaskins (Slattery)
23) Wendy Miklovic (Female Doctor)
24) Jasmine Kaur (Professor)
25) Edrick Browne (Eros Tech Officer Hendee)
26) Christopher Coakley (Stilson Buddy #1)
27) Chase Walker (Stilson Buddy #2)


People who worked on the film:
1) Jay Meagher (Sound Mixer)
2) John Papsidera (Casting)
3) Donald McAlpine (Director of Photography)
4) Lee Smith (Editor)
5) Zach Staenberg (Editor)
6) Dan Moore (Costume Supervisor)
7) Dane A. Davis (Sound Designer)
8) Dane A. Davis (Supervising Sound Editor)
9) Sean Haworth (Production Design)
10) David Coatsworth (Executive Producer)
11) Gavin Hood (Screenplay)
12) Gavin Hood (Director)
13) Ron Bartlett (Sound Re-Recording Mixer)
14) Alex Kurtzman (Producer)
15) Roberto Orci (Producer)
16) Robert Chartoff (Producer)
17) Steve Jablonsky (Original Music Composer)
18) Gigi Pritzker (Producer)
19) Kate Dowd (Casting)
20) Tim Gomillion (Sound Recordist)
21) Deborah Del Prete (Executive Producer)
22) Kathrine Gordon (Hairstylist)
23) Anne Rapp (Script Supervisor)
24) Peter Lando (Set Decoration)
25) Lynn Hendee (Producer)
26) Orson Scott Card (Producer)
27) Orson Scott Card (Novel)
28) David A. Whittaker (Sound Effects Editor)
29) Raman Rao (Gaffer)
30) Greg Berry (Art Direction)
31) Garrett Warren (Stunt Coordinator)
32) Linda McDonough (Producer)
33) Bill Lischak (Executive Producer)
34) John Roesch (Foley)
35) Steve Mathis (Gaffer)
36) Austin Basile (Visual Effects Editor)
37) Mandy Safavi (Executive Producer)
38) Ed Ulbrich (Producer)
39) Ben Procter (Production Design)
40) Christine Bieselin Clark (Costume Design)
41) Trefor Proud (Makeup Department Head)
42) Sarah Forrest (Set Designer)
43) Eric Lindemann (Sound Designer)
44) Hilda Hodges (Foley)
45) A. Todd Holland (Supervising Art Director)
46) Anthony Syracuse (Construction Coordinator)
47) Clint Wallace (Art Direction)
48) Noelle King (Set Designer)
49) Russ Doyle (Greensman)
50) Sue Rowe (Visual Effects Supervisor)
51) Lauri Mills (Studio Teachers)
52) Anshuman Prasad (Set Designer)
53) Chris Hopkins (Sculptor)
54) Rochelle Harvey (Art Department Coordinator)
55) C. Scott Baker (Set Designer)
56) Matthew E. Butler (Visual Effects Supervisor)
57) Jinnie Pak (Visual Effects Producer)
58) Tim Carras (Visual Effects Supervisor)
59) Joshua D. Comen (Visual Effects Producer)
60) Remi Tournois (Additional Camera)
61) Collette Nunes (Visual Effects Editor)
62) Richard Foreman Jr. (Still Photographer)
63) Matt Blackshear (Digital Intermediate)
64) Don Miloyevich (Property Master)
65) Alyson Dee Moore (Foley)
66) Tom Goodrich (Studio Teachers)
67) Mark Breakspear (Visual Effects Supervisor)
68) Chris Haarhoff (Camera Operator)
69) David An (Visual Effects Editor)
70) Jess Platt (Dialect Coach)
71) Stacey Butterworth (Wigmaker)
72) Anthony J. Henderson (Sculptor)
73) Andrew M. Casbon III (Scenic Artist)
74) Winston Helgason (Visual Effects Producer)
75) Alex Gibson (Music Editor)
76) Karri Farris (Makeup Artist)
77) Ronald Hersey (Helicopter Camera)
78) Ronald Hersey (Aerial Director of Photography)
79) Ronald Hersey (Second Unit Director of Photography)
80) David Vyle Levy (Conceptual Design)
81) Emily Eddey (Digital Intermediate)
82) Diane Slattery (Unit Publicist)
83) Brian A. Waits (Set Designer)
84) John Trapman (Helicopter Camera)
85) Des Carey (Digital Intermediate)
86) Betty Lou Skinner (Hairstylist)
87) Lisa Beroud (Visual Effects Producer)
88) Steve Miller (Visual Effects Editor)
89) Will Arnot (Steadicam Operator)
90) Glenn E. Moran (Rigging Gaffer)
91) Jason Waggenspack (Location Manager)
92) Brooks Robinson (Camera Operator)
93) Randy Kinyon (Transportation Coordinator)
94) Amy Heinz-Barnett (Set Designer)
95) Michael Blackbourn (CG Supervisor)
96) Daina Daigle (Hairstylist)
97) Remi Savva (Makeup Artist)
98) LaToya Henderson (Makeup Artist)
99) Becky Cotton (Makeup Artist)
100) Dave Merry (Greensman)
101) Twig Leveque (Property Master)
102) John Naehrlich (Leadman)
103) James Miller (Sculptor)
104) Derek Casari (ADR & Dubbing)
105) Matthew W. Kielkopf (First Assistant Sound Editor)
106) Tohda Asuka (CG Supervisor)
107) Zeljko Barcan (CG Supervisor)
108) Nick Epstein (CG Supervisor)
109) Earl Paraszczynec (CG Supervisor)
110) Dusan Strugar (CG Supervisor)
111) Hanzhi Tang (CG Supervisor)
112) Tully Summers (Creature Design)
113) Gavin Gregory (Visual Effects Producer)
114) Annemarie Griggs (Visual Effects Producer)
115) Sergio Jimenez (Visual Effects Producer)
116) Lara Ramirez (Visual Effects Editor)
117) Andrew Smith (Visual Effects Editor)
118) Nancy St. John (Visual Effects Producer)
119) Ryan Valade (Visual Effects Editor)
120) Max Dennison (Visual Effects Supervisor)
121) Georg Kaltenbrunner (VFX Supervisor)
122) Yoan Souligoux (VFX Artist)
123) Sujil Sukumaran (VFX Artist)
124) Sai Win Myint Oo (VFX Artist)
125) Christine Felman (VFX Production Coordinator)
126) Nardeep Chander (VFX Artist)
127) Julien Depredurand (VFX Artist)
128) Matthew W. Davis (Camera Operator)
129) Jen Wasson (Set Costumer)
130) Michael Cioni (Digital Intermediate)
131) Katie Fellion (Digital Intermediate)
132) Tony Bacigalupi (First Assistant Editor)
133) Sean J. Donnelly (Location Manager)
134) Charles Howes (Studio Teachers)
135) Michael Provost (Acting Double)
136) Ivy Zhong (Executive Producer)
137) Venkatesh Roddam (Executive Producer)
138) Ted Ravinett (Executive Producer)
139) Austin Kane (ADR & Dubbing)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish