Ikki olam to'qnashuvi - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Ikki olam to'qnashuvi

Kino tavsifi
21-asr boshida hech kim Yerda sodir bo'layotgan hamma narsa insondan ko'ra rivojlangan mavjudotlar tomonidan hushyor va diqqat bilan kuzatilayotganiga ishonmagan bo'lardi; odamlar o'z ishlari bilan shug'ullanar ekan, ular tekshirilgan va o'rganilgan.

Никто не поверил бы в начале 21 столетия, что за всем происходящим на Земле зорко и внимательно следят существа более развитые, чем человек; что в то время, как люди занимались своими делами, их исследовали и изучали.

Roles of actors:
1) Tom Cruise (Ray Ferrier)
2) Dakota Fanning (Rachel Ferrier)
3) Justin Chatwin (Robbie Ferrier)
4) Miranda Otto (Mary-Ann)
5) Tim Robbins (Harlan Ogilvy)
6) Rick Gonzalez (Vincent)
7) Yul Vazquez (Julio)
8) Lenny Venito (Manny the Mechanic)
9) Lisa Ann Walter (Bartender)
10) Ann Robinson (Grandmother)
11) Gene Barry (Grandfather)
12) David Alan Basche (Tim)
13) Roz Abrams (Herself)
14) Camillia Sanes (News Producer)
15) Michael Brownlee (TV Reporter, Osaka)
16) Marlon Young (News Cameraman)
17) John Eddins (News Van Driver)
18) Peter Gerety (Hatch Boss / Load Manager)
19) David Harbour (Dock Worker)
20) Miguel Antonio Ferrer (Brazilian Neighbor)
21) January LaVoy (Brazilian Neighbor's Wife)
22) Stephen Gevedon (Neighbor with Lawnmower)
23) Julie White (Woman)
24) Marianne Ebert (Hysterical Woman)
25) Rafael Sardina (Mechanic's Assistant)
26) Amy Ryan (Neighbor With Toddler)
27) Ed Vassallo (Intersection Guy)
28) Michael Arthur (Intersection Guy)
29) Danny Hoch (Intersection Guy Cop)
30) Sharrieff Pugh (Man Studying Street)
31) Erika LaVonn (Photographer)
32) Christopher Evan Welch (Photographer)
33) John Michael Bolger (Man Holding Woman)
34) Omar Jermaine (Man Holding Woman)
35) Robert Cicchini (Guy in Suit)
36) Jim Hanna (Bus Driver)
37) Tracy Howe (Crowd Onlooker)
38) Adam Lazarre-White (Crowd Onlooker)
39) Vito D'Ambrosio (Crowd Onlooker)
40) Laura Zoe Quist (Crowd Onlooker)
42) Lorelei Llee (Crowd Onlooker)
43) Mark Manley (Ferry Worker)
44) John Scurti (Ferry Captain)
45) Becky Ann Baker (Disaster Relief Volunteer)
46) Mariann Mayberry (Mother)
47) Ty Simpkins (3 Year Old Boy)
48) Jerry Walsh (Smart Guy)
49) Tommy Guiffre (National Guardsman)
50) Daniel Franzese (National Guardsman)
51) Ed Schiff (Older Man)
52) Ellen Barry (Woman from Upstate)
53) Amy Hohn (Panicky Woman)
54) Dan Ziskie (Informative Guy)
55) David Conley (Ill-Informed Guy)
56) Daniel Eric Gold (Conspiracy Buff)
57) Booker T. Washington (Conspiracy Debunker)
58) Maggie Lacey (Upset Mother)
59) Eric Zuckerman (Doomsday Guy)
60) Daniel A. Jacobs (Younger Man)
61) Asha R. Nanavati (Woman in Crowd)
62) Joaquin Perez-Campbell (Young Soldier in Tank)
63) Dendrie Taylor (Well Meaning Mother)
64) James DuMont (Well-Meaning Father)
65) Travis Aaron Wade (Soldier)
66) Benny Ciaramello (Soldier)
67) Ricky Luna (Soldier)
68) Columbus Short (Soldier)
69) Kent Faulcon (Soldier)
71) Terry Thomas (Marine Major)
72) Clay Bringhurst (Airforce Pilot)
73) Jorge-Luis Pallo (Army Private)
74) Suanne Spoke (Businesswoman)
75) Kirsten Nelson (Businesswoman)
76) Melody Garrett (Older Woman)
77) Lauri Johnson (Older Woman)
78) Takayo Fischer (Older Woman)
79) Shanna Collins (Teenager)
80) Elizabeth Jayne Hong (Teenager)
81) Art Chudabala (Man in Basket)
82) Jeffrey Hutchinson (Man in Basket)
83) Dempsey Pappion (Man in Basket)
84) Chris Todd (Man in Basket)
85) Johnny Kastl (Boston Soldier)
86) Juan Carlos Hernández (Boston Soldier)
87) Bruce W. Derdoski Jr. (Boston Soldier)
88) John N. Morales (Boston Soldier)
89) Morgan Freeman (Narrator (Voice))
90) Peter E. Tasciotti (Soldier (uncredited))
93) Martin Dew (Looter in Diner (uncredited))
94) Joe Duffy (Refugee fleeing Martians / Ferry passenger (uncredited))
95) Freddie Johnson (Boston Survivor (uncredited))
96) Anthony Jennings (Amputee (uncredited))
97) Ingrid Johnson (Ray's Neighbor (uncredited))
98) Tanda Kerín (Woman in Crowd (uncredited))
99) Victor Magnusson (Child in Crowd (uncredited))
100) Robert O'Connor (Homeless Patron (uncredited))
101) Miho Nakamura (Passenger (uncredited))


People who worked on the film:
1) John Williams (Original Music Composer)
2) John Williams (Conductor)
3) Debra Zane (Casting)
4) Jennifer Alessi (Extras Casting)
5) Steven Spielberg (Director)
6) Kathleen Kennedy (Producer)
7) Colin Wilson (Producer)
8) Janusz Kamiński (Director of Photography)
9) Michael Kahn (Editor)
10) Terri Taylor (Casting)
11) Rick Carter (Production Design)
12) Doug J. Meerdink (Art Direction)
13) Joanna Johnston (Costume Design)
14) Cari Finken (Special Effects)
15) Josh Friedman (Screenplay)
16) David Koepp (Screenplay)
17) Dennis Muren (Senior Visual Effects Supervisor)
18) Andrew Menzies (Art Direction)
19) Anne Kuljian (Set Decoration)
20) Richard Hymns (Sound Editor)
21) Richard Hymns (Supervising Sound Editor)
22) Tony Fanning (Supervising Art Director)
23) Roy Barnes (Set Designer)
24) Paula Wagner (Executive Producer)
25) Bruce Paul Barbour (Utility Stunts)
26) H.G. Wells (Novel)
27) Daniel Sudick (Special Effects Coordinator)
28) Vic Armstrong (Stunt Coordinator)
29) Vic Armstrong (Second Unit Director)
30) Randy Thom (Sound Designer)
31) Conrad Pope (Orchestrator)
32) R.J. Kizer (Supervising ADR Editor)
33) David Lucarelli (ADR Engineer)
34) Charleen Richards (ADR Mixer)
35) Brian Witten (Production Executive)
36) Caitlin McKenna (ADR Voice Casting)
37) Chris Baker (Storyboard Artist)
38) Stefan Sonnenfeld (Colorist)
39) Casey O'Neill (Stunt Double)
40) Sam Seig (First Assistant Editor)
41) David Witz (Unit Production Manager)
42) Robert Jackson (Boom Operator)
43) Shawn Murphy (Scoring Mixer)
44) David Blitstein (Special Effects Supervisor)
45) Gregory Alpert (Production Supervisor)
46) James Barron (Carpenter)
47) Kenny Myers (Makeup Artist)
48) Norman Newberry (Art Direction)
49) Hugo Weng (Dialogue Editor)
50) G. A. Aguilar (Stunts)
51) Kasra Farahani (Costume Illustrator)
52) Gary A. Hecker (Foley)
53) Damian Collier (Executive Producer)
54) Ron Judkins (Sound Mixer)
55) Christian Zimmermann (Standby Painter)
56) Adam Somner (First Assistant Director)
57) Simon Jayes (Camera Operator)
58) David Gere (Stunts)
59) B. J. McDonnell (Additional Grip)
60) Donna Maloney (Costume Supervisor)
61) Vance Hartwell (Makeup Effects)
62) Tannis Vallely (Casting Associate)
63) Lois Burwell (Makeup Department Head)
64) Matthew Gratzner (Visual Effects Supervisor)
65) Randy Singer (Foley Mixer)
66) Linda Grimes (Makeup Artist)
67) Pamela Wise (Costume Supervisor)
68) Andy Nelson (Sound Re-Recording Mixer)
69) Robert Wojewodski (Assistant Costume Designer)
70) Richard King (Sound Designer)
71) Richard King (Supervising Sound Editor)
72) Michael Magill (Dialogue Editor)
73) Colleen Gibbons (Location Manager)
74) Ana Maria Quintana (Script Supervisor)
75) Hamilton Sterling (Sound Effects Editor)
76) Addison Teague (Sound Effects Editor)
77) Piero Mura (Sound Effects Editor)
78) Scott Getzinger (Assistant Property Master)
79) Michael J. Broomberg (Foley)
80) Michael J. Broomberg (Foley Artist)
81) Timmy Cruz (Camera Operator)
82) Doug Harlocker (Property Master)
83) Michael W. Mitchell (Sound Designer)
84) Pablo Helman (Visual Effects)
85) George Billinger III (Camera Operator)
86) Judith M. Brown (Studio Teachers)
87) Frank Masi (Still Photographer)
88) Edward Hirsh (Additional Visual Effects)
89) Andrew Cooper (Still Photographer)
90) David Devlin (Chief Lighting Technician)
91) Maxwell R. Johnson II (Transportation Captain)
92) James Wright (Dolby Consultant)
93) Bill Almeida (Best Boy Electric)
94) Val Drake (Sculptor)
95) Mitch Dubin (Camera Operator)
96) Kay Michaels (Set Decorating Coordinator)
97) Michael Gleason (Visual Effects Editor)
98) Anna Behlmer (Sound Re-Recording Mixer)
99) Jim Milton (Visual Effects)
100) Kathryn Blondell (Hair Department Head)
101) Tommy Tancharoen (Transportation Coordinator)
102) Candice D. Campos (Production Coordinator)
103) Aaron Glascock (Sound Designer)
104) Audrey L. Anzures (Key Hair Stylist)
105) Jerry DeCarlo (Key Hair Stylist)
106) Peter Myles (Music Editor)
107) Deborah Wuliger (Unit Publicist)
108) Pam Aaron (Set Costumer)
109) Christian Beckman (Makeup Effects)
110) Laura Graham (ADR Editor)
111) David Corral (Greensman)
112) Craig Heath (Sound Recordist)
113) Edward A. Gutentag (Camera Operator)
114) Christian Alzmann (Visual Effects Art Director)
115) Chris Gallaher (Makeup Effects)
116) Kim Marks (VFX Director of Photography)
117) Joel Goldes (Dialect Coach)
118) Russell Griffith (Lighting Technician)
119) James Bolt (Additional Sound Re-Recording Mixer)
120) Michael Babcock (Sound Designer)
121) Enrique Bilsland (Mechanical Designer)
122) Connie Kennedy (Visual Effects Coordinator)
123) Dale E. Grahn (Color Timer)
124) Derek Casari (Sound Engineer)
125) Cedar Valentine (Art Department Coordinator)
126) Jenn Emberly (Animation Supervisor)
127) Andrew Bock (First Assistant Sound Editor)
128) Brooks P. Guyer (Camera Operator)
129) John Crowder (Assistant Location Manager)
130) Rick O'Connor (CG Animator)
131) Eric Richard Lasko (Second Second Assistant Director)
132) Richard Blankenship (Construction Coordinator)
133) Steven Meizler (First Assistant Camera)
134) Jamie Grove (Painter)
135) Chris Navarro (ADR Recordist)
136) Clay Liversidge (Rigging Gaffer)
137) Amy Roth (Costume Supervisor)
138) Carlos DePalma (Rigging Grip)
139) Larry Zanoff (Armorer)
140) Katharine Kremp (Hairstylist)
141) David Fencl (Armorer)
142) Jessica Ripka (Art Department Assistant)
143) Terry Atchison (Armorer)
144) Edward Karam (Orchestrator)
145) Patrick Crane (First Assistant Editor)
146) Randy Dutra (Animation Supervisor)
147) Tim Harrington (Animation Supervisor)
148) Ryan Church (Creature Design)
149) Frank House (Armorer)
150) Steve Karnes (Armorer)
151) Karl J. Weschta (Armorer)
152) Peter Gelfman (Property Master)
153) Lee McLaughlin (Still Photographer)
154) Linda Folk (ADR Editor)
155) Christopher Flick (Foley)
156) Jim Richards (Gaffer)
157) Dave Samuel (Gaffer)
158) James Boniece (Key Rigging Grip)
159) John Bullard (Propmaker)
160) Marc Gabbana (Concept Artist)
161) Cookie Lopez (Dresser)
162) Mark David Kersey (Head Greensman)
163) Brian Lieberz (Production Driver)
164) Michael J. Birnkrant (Picture Car Coordinator)
165) Jim Kwiatkowski (First Company Grip)
166) Tim L. Pearson (Production Accountant)
167) Brian Feola (Construction Foreman)
168) Dan Moore (Video Assist Operator)
169) Mark George Gillard (Assistant Editor)
170) Wayne Petrucelli (Security Coordinator)
171) James Clyne (Production Illustrator)
172) Harry Lu (Armorer)
173) Marshall Richard Krasser (Compositing Supervisor)
174) Yogi Allen (Technical Advisor)
175) Colin Benoit (Layout)
176) Guy Efrat (Location Scout)
177) Kendra Levenberg (Craft Service)
178) Rich Andrade (Set Dresser)
179) Gary Burritt (Negative Cutter)
180) Charlie Marroquin (Key Grip)
181) Frank Boone (Grip)
182) Rob Cunningham (Utility Sound)
183) Stephanie Taubert (Rotoscoping Artist)
184) Patrick Brennan (Sequence Supervisor)
185) Michael Auszura (Assistant Art Director)
186) Sandra Scott (Visual Effects Producer)
187) Larry J. Richardson (Assistant Chief Lighting Technician)
188) Stephen Caldwell (Scenic Artist)
189) Steven Carbajal (Location Coordinator)
190) Christian J. Hollyer (Camera Loader)
191) Owen Hooker (Camera Intern)
192) Dan Buckman (Driver)
193) Michael Pedraza (Post Production Assistant)
194) Stephanie Ito (Post Production Supervisor)
195) Justin B. Tolley (Production Intern)
196) Sean G. Miller (Security)
197) Ian Calip (Set Production Assistant)
198) Jason Phillip Johnson (Software Engineer)
199) Kathryn Barnhardt (Stand In)
200) Robert Allen Jr. (Electrician)
201) Colin Campbell (Digital Compositors)
202) Deb Dalton (Costume Supervisor)
203) Lynn Johnson (Set Medic)
204) Craig T. Shordon (Decorator)
205) C. Michael Easton (Senior Animator)
206) Todd Vaziri (Compositor)
207) Paul Candrilli (Best Boy Grip)
208) John Mang (Dolly Grip)
209) Jan Burgess (Assistant Camera)
210) Gerald Ragland (Digital Intermediate Assistant)
211) Eugene Paul Lynch (Shop Electric)
212) Lindsay MacGowan (Effects Supervisor)
213) James D'Damery Jr. (Second Assistant Accountant)
214) Vesper Burnett (Extras Casting Assistant)
215) Lisa Bojarski (Costumer)
216) Roy Augenstein (Special Effects Technician)
217) Tom Jordan (Second Assistant Camera)
218) Sue Frey (Executive Assistant)
219) Joseph C. Pepe (Concept Artist)
220) Michael Beaudin (First Assistant Accountant)
221) Matthew Sirianni (Assistant Director)
222) Monica Barraza (Production Secretary)
223) Jerome Zelle (Assistant Craft Service)
224) Joan Winters (Graphic Designer)
225) Tammy Blackburn (Animal Wrangler)
226) Matthew Mason (Key Set Production Assistant)
227) Pete Billington (CG Artist)
228) Ian Stone (Second Assistant Director)
229) Suzanne Fluty (Costume Assistant)
230) Linda Redmon (Key Costumer)
231) Christine Schultz (Tailor)
232) Jane Ferguson (Additional Second Assistant Director)
233) Patrick Johnson (Construction Grip)
234) Todd MacNicholl (Key Construction Grip)
235) Bridget Maria Goodman (VFX Artist)
236) Delia Behpour (Visual Effects Production Assistant)
237) Szymon Kaczmarek (Camera Production Assistant)
238) Steve O'Hallearn (Second Company Grip)
239) Abdul-Majeed Moulvi (Casting Assistant)
240) Michelle Warble (Wardrobe Assistant)
241) Mark Todd Osborne (Additional Colorist)
242) Samantha Becker (Post Production Coordinator)
243) Joseph Aquino (Location Assistant)
244) Maxwell Anderson (Location Production Assistant)
245) Emily Nilsen (Additional Production Assistant)
246) John Kouromihelakis (Art Department Production Assistant)
247) Bill Oaks (Assistant Accountant)
248) Philip A. Ramos (Assistant Production Coordinator)
249) Dugan Beach (Creature Technical Director)
250) Gaby Ortega (Payroll Accountant)
251) Jonathan M. Abrams (Production Assistant)
252) Steve Christensen (Researcher)
Ko'proq o'qish >