Afsungarning shogirdi - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Afsungarning shogirdi

Kino tavsifi
Deyv kollej talabasi bo'lib, fizika imtihonlarini topshirishga va orzusidagi qiz Bekki bilan uchrashishga harakat qilmoqda. To'satdan uning hayotiga eksantrik Baltazar Bleyk kirib keldi. Ma'lum bo'lishicha, Baltazar uzoq vaqtdan beri o'ziga teng yoki kuchli odamni qidirib kelgan zamonaviy sehrgardir.

Дейв — студент колледжа, который пытается сдать экзамены по физике и назначить свидание девушке своей мечты Беки. Внезапно в его жизнь врывается эксцентричный Бальтазар Блейк. Выясняется, что Бальтазар — современный волшебник, который долгое время искал человека равного или превосходящего по силе его самого.

Roles of actors:
1) Nicolas Cage (Balthazar Blake)
2) Jay Baruchel (Dave Stutler)
3) Alfred Molina (Maxim Horvath)
4) Teresa Palmer (Becky Barnes)
5) Toby Kebbell (Drake Stone)
6) Omar Benson Miller (Bennet)
7) Monica Bellucci (Veronica Gorloisen)
8) Alice Krige (Morgana le Fay)
9) Jake Cherry (Young Dave)
10) James A. Stephens (Merlin)
11) Gregory Woo (Sun-Lok)
12) Wai Ching Ho (Chinese Woman)
13) Jason R. Moore (Subway Mugger)
14) Robert Capron (Young Dave's Pal)
15) Peyton List (Young Becky)
16) Sándor Técsy (Russian Man)
17) Marika Daciuk (Russian Woman)
18) Nicole Ehinger (Abigail Williams)
19) Adriane Lenox (Ms. Algar)
20) Ethan Peck (Andre)
21) Manish Dayal (NYU Clerk)
22) Oscar A. Colon (Fry Cook)
23) Joe Lisi (Police Captain)
24) Victor Cruz (Auto Impound Clerk)
25) Melissa Gallagher (Woman on the Street)
26) Parisa Fitz-Henley (Bennet's Girlfriend)
27) Brandon Gill (Student in Bathroom)
28) Henry Yuk (Chinese Dragon Carrier)
29) Jordan Johnston (Mean Kid)
30) Izuchukwu Mozie (African Boy)
31) Amit Soni (Indian Boy)
32) Maha Chehlaoui (Hot Girl)
33) Adria Baratta (Student #1)
34) Rosie Moss (Student #2)
35) Ian Alda (Physics Student)
36) Ian McShane (Narrator (voice))
37) William Devlin (Police Officer)


People who worked on the film:
1) Naomi Shohan (Production Design)
2) David Lazan (Supervising Art Director)
3) Jerry Bruckheimer (Producer)
4) Ronna Kress (Casting)
5) Mike Stenson (Executive Producer)
6) Chad Oman (Executive Producer)
7) Pat Sandston (Associate Producer)
8) Michael Kaplan (Costume Design)
9) William Goldenberg (Editor)
10) Trevor Rabin (Original Music Composer)
11) Christopher Boyes (Sound Re-Recording Mixer)
12) Lawrence Konner (Writer)
13) Mark Rosenthal (Writer)
14) Nicolas Cage (Executive Producer)
15) David Boulton (ADR Mixer)
16) John Frazier (Special Effects Supervisor)
17) Bojan Bazelli (Director of Photography)
18) Doc Kane (ADR Mixer)
19) Shannon Mills (Sound Effects Designer)
20) Barry H. Waldman (Executive Producer)
21) Todd Garner (Executive Producer)
22) Patrick Loungway (Second Unit Director of Photography)
23) Jim Passon (Color Timer)
24) Jon Turteltaub (Director)
25) Steven Kirshoff (Special Effects Coordinator)
26) Ilona Herman (Makeup & Hair)
27) Tod A. Maitland (Sound Mixer)
28) George DeTitta Jr. (Set Decoration)
29) Michelle Matland (Assistant Costume Designer)
30) Norman Golightly (Executive Producer)
31) Geoffrey Hansen (First Assistant Director)
32) Alan D'Angerio (Hairstylist)
33) David Swayze (Art Direction)
34) Richard Baratta (Unit Production Manager)
35) Scott Chestnut (Editor)
36) Matt Lopez (Writer)
37) Philip G. Atwell (Second Unit Director)
38) Gary Wright (Sound Effects Editor)
39) Doug Miro (Screenplay)
40) Ron Petagna (Construction Coordinator)
41) Michael Bloomberg (Thanks)
42) Carlo Bernard (Screenplay)
43) Bernadette Mazur (Makeup Department Head)
44) Kimberly Harris (Supervising ADR Editor)
45) Sondra James (ADR Voice Casting)
46) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
47) Anthony G. Nakonechnyj (Chief Lighting Technician)
48) James Mazzola (Property Master)
49) Donna Maloney (Costume Supervisor)
50) James Matheny (Dialogue Editor)
51) Marian Toy (Assistant Costume Designer)
52) David Davenport (Costume Supervisor)
53) Claire Kirk (Art Department Coordinator)
54) Dan O'Connell (Foley Artist)
55) Nicole Greenbaum (Costumer)
56) Nevin Seus (Music Editor)
57) John T. Cucci (Foley Artist)
58) Julie Pitkanen (Script Supervisor)
59) Kurt Smith (Color Timer)
60) George Watters II (Supervising Sound Editor)
61) Kevin O’Connell (Sound Re-Recording Mixer)
62) Robb Boyd (Music Editor)
63) Stephen Consentino (Steadicam Operator)
64) Richard Neumann (Best Boy Electric)
65) Michael Singer (Unit Publicist)
66) Greg Steele (ADR Mixer)
67) Mark Schmidt (Camera Operator)
68) Gerald DeTitta (Leadman)
69) Suhail Kafity (Sound Effects Editor)
70) David A. Arnold (Dialogue Editor)
71) Laura Graham (ADR Editor)
72) Adam Kopald (Sound Effects Editor)
73) Teri E. Dorman (Supervising Dialogue Editor)
74) Robert Zuckerman (Still Photographer)
75) Michele Perrone (ADR Editor)
76) Larry White (Animation)
77) John Nelson (Visual Effects Supervisor)
78) Megan Asbee (Costumer)
79) Alex Bovaird (Costume Coordinator)
80) Trevor Waterson (Production Supervisor)
81) Matthew Harrison (Foley Editor)
82) Mark Hawker (Special Effects Coordinator)
83) Katie Greathouse (Music Editor)
84) R.J. Palmer (Sound Effects Editor)
85) F. Hudson Miller (Sound Effects Editor)
86) Jeanette Surga (Supervising Music Editor)
87) John DeSimone (Production Coordinator)
88) Melissa Lytle (Assistant Sound Editor)
89) Victoria Martin (Foley Supervisor)
90) Peter Thorell (Second Assistant Director)
91) James Ashwill (Foley Mixer)
92) Tami Goldman (Post Production Supervisor)
93) George Marshall Ruge (Stunt Coordinator)
94) George Marshall Ruge (Second Unit Director)
95) Jerry Yuen (Cableman)
96) Frank Barbosa (Key Hair Stylist)
97) Michael Gallart (Gaffer)
98) Brett M. Reed (First Assistant Editor)
99) Don Kozma (Key Makeup Artist)
100) Thomas W. Small (Foley Editor)
101) Simon Cassels (Title Designer)
102) Patty Carey (Location Manager)
103) Douglas Parker (Assistant Sound Editor)
104) Ellen Adolph (Production Accountant)
105) John Krause (Dolly Grip)
106) Thomas R. Polleri (Location Scout)
107) Brendon Malone (Dolly Grip)
108) Rocco Palmieri (Rigging Gaffer)
109) Roland Brooks (Charge Scenic Artist)
110) Timothy R. Boyce Jr. (Boom Operator)
111) Zachary Zirlin (Graphic Designer)
112) David Schanker (Assistant Property Master)
113) Darren Ryan (Video Assist Operator)
114) August Coppola (In Memory Of)
Ko'proq o'qish >