La'nat - Uzbek Tilida

Yuklab olish
La'nat
  • Kino nomi: La'nat (Заклятие)
  • Joylandi: 14.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2013
  • Davomiyligi: 1 soat. 52 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Triller , Ujas , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Film Ed va Lorreyn Uorren amaliyotidagi real voqealarga asoslangan. Dunyoga mashhur paranormal detektivlar Ed va Lorreyn Uorrenning dahshatli hikoyasi. Ularga yordam so'rab, tanho fermada qorong'u ruh qo'rqitishgan oila murojaat qilgan. Kuchli shaytonga qarshi kurashishga majbur bo'lgan Uorrenlar hayotlarining eng qo'rqinchli tajribasiga duch kelishadi.

Фильм основан на реальных событиях из практики Эда и Лоррейн Уоррен. Пугающая история Эда и Лоррейн Уоррен, всемирно известных детективов, занимающихся паранормальными расследованиями. К ним за помощью обратилась семья, терроризируемая темным духом на уединенной ферме. Вынужденные сражаться с могущественной демонической сущностью Уоррены сталкиваются с самым пугающим случаем в своей жизни.

Roles of actors:
1) Patrick Wilson (Ed Warren)
2) Vera Farmiga (Lorraine Warren)
3) Lili Taylor (Carolyn Perron)
4) Ron Livingston (Roger Perron)
5) Mackenzie Foy (Cindy Perron)
6) Joey King (Christine Perron)
7) Shannon Kook (Drew Thomas)
8) John Brotherton (Brad Hamilton)
9) Hayley McFarland (Nancy Perron)
10) Shanley Caswell (Andrea Perron)
11) Kyla Deaver (April Perron)
12) Sterling Jerins (Judy Warren)
14) Marion Guyot (Georgiana Moran)
15) Morganna Bridgers (Debbie)
16) Amy Tipton (Camilla)
17) Zach Pappas (Rick)
18) Rose Bachtel (Leah)
19) James D. Nelson (David)
20) Christof Veillon (Maurice Theriault)
21) Carmella Gioio (Sra. Walker)
22) Steve Coulter (Padre Gordon)
23) Ashley White (Estudante)
24) Kymoura Kennedy (Estudante #1)
25) Sean Flynn (Estudante #2)
26) George T. Zervos (Padre católico)
27) Desi Domo (Mulher suicida)
28) Nate Seman (Rory (uncredited))
29) Lorraine Warren (Woman in Audience (uncredited))
30) Arnell Powell (Reporter)
31) Tony Spera (Man in Audience (uncredited))


People who worked on the film:
1) James Wan (Director)
2) Anne McCarthy (Casting)
3) John R. Leonetti (Director of Photography)
4) Joel Kramer (Stunt Coordinator)
5) Daniel Laurie (Dialogue Editor)
6) Rob Cowan (Producer)
7) Carey Hayes (Screenplay)
8) Chad Hayes (Screenplay)
9) Walter Hamada (Executive Producer)
10) Peter Safran (Producer)
11) Kirk M. Morri (Editor)
12) Craig Fincannon (Local Casting)
13) Lisa Mae Fincannon (Local Casting)
14) Jayson Dumenigo (Stunts)
15) Joseph Bishara (Original Music Composer)
16) Scott R. Davis (Best Boy Grip)
17) Wayne Morse (Casting Associate)
18) Julie Berghoff (Production Design)
19) Steve Maslow (Sound Re-Recording Mixer)
20) Dave Neustadter (Executive Producer)
21) Tony DeRosa-Grund (Producer)
22) Mark Meyers (Steadicam Operator)
23) Kristin M. Burke (Costume Design)
24) Tim Pope (Set Buyer)
25) John Fox (Storyboard Artist)
26) Kellie Roy (Casting)
27) Kelly Golden (Special Effects Key Makeup Artist)
28) Justin Raleigh (Makeup Effects)
29) Joe Dzuban (Sound Designer)
30) Joe Dzuban (Supervising Sound Editor)
31) Justin Dzuban (Dialogue Editor)
32) Eleanor Sabaduquia (Makeup Department Head)
33) Sophie Neudorfer (Set Decoration)
34) Geoffrey S. Grimsman (Art Direction)
35) John Sievert (Foley Artist)
36) Randy Wilson (Foley Mixer)
37) Gregg Landaker (Sound Re-Recording Mixer)
38) Aaron Becker (Title Designer)
39) Tree O'Toole (Stunts)
40) Tom Jones Jr. (Construction Coordinator)
41) Michael Tackett (Still Photographer)
42) Ray McIntyre Jr. (Visual Effects Supervisor)
43) Lise Richardson (Music Editor)
44) Stefan Fraticelli (Foley Artist)
45) Janet Ingram (Costume Supervisor)
46) Bruce Tanis (Sound Effects Editor)
47) Joseph Tsai (Sound Effects Editor)
48) Katherine E. Beyda (Production Executive)
49) Charles Laughon (24 Frame Playback)
50) Rick Pour (Key Makeup Artist)
51) Yesim 'Shimmy' Osman (Hair Department Head)
52) Kelly E. Marlow (Key Hair Stylist)
53) Lindsey Suggs (Art Department Coordinator)
54) Polar Bear Shaw (Leadman)
55) Katrina Johnson (Sculptor)
56) Robert Beck (Property Master)
57) David Beavis (Special Effects Supervisor)
58) Tim Marshall (Chief Lighting Technician)
59) J. Brad Watson (Key Costumer)
60) Erin Keith (Makeup Artist)
61) Jerad Marantz (Concept Artist)
62) Stuart McCowan (Supervising ADR Editor)
63) Stuart McCowan (Supervising Dialogue Editor)
64) Phil Lee (Sound Mix Technician)
65) Tammy Sutton (Visual Effects)
66) Erin Lambert (Production Assistant)
67) Mark Purcell (Sound Mix Technician)
68) Patricia Story (Unit Publicist)
69) Cate Hardman (Script Supervisor)
70) Jeff Halsey (Digital Intermediate Producer)
71) Christina Raye (Hairstylist)
72) Amy Felton (Assistant Sound Editor)
73) Christopher V. Bromley (Unit Production Manager)
74) Dennis Alaniz (First Assistant Editor)
75) Jason Leib (Post Production Supervisor)
76) Eddie Bowlin (Rigging Gaffer)
77) Ty Church (Transportation Coordinator)
78) Mark McNeill (Transportation Captain)
79) Joel Michael Kramer (Stunts)
80) Jorie Malan (Makeup Artist)
81) Ingrid Johanson (Production Office Coordinator)
82) John Gilbert (Stunts)
83) Henry Dando (Greensman)
84) Sherry Kecskes (Assistant Accountant)
85) Albert Cho (First Assistant Director)
86) Dylan Doornbos Hayes (Production Assistant)
87) Bass Hampton (Location Manager)
88) J. Thomas Wilson (Visual Effects)
89) Brian Avery Galligan (Second Second Assistant Director)
90) Carl Rudisill (Sound Mixer)
91) Mark Griffith (Digital Intermediate)
92) Stephanie Fowler Adams (Studio Teacher)
93) Dan Turek (First Assistant "B" Camera)
94) Scott Christopher Harmon (Rigging Grip)
95) Trudy Yee (Assistant Editor)
96) Nancy Thurston (Stunts)
97) James D. Nelson (Assistant Property Master)
98) Mark Gilmer (Digital Imaging Technician)
99) Anthony Brooks (Makeup Artist)
100) Trent Richmond (Foley Editor)
101) Eric Gotthelf (ADR Mixer)
102) Elanor Rimassa (Cableman)
103) Dennis Zoppe (Key Rigging Grip)
104) Darrell B. Sheldon ("B" Camera Operator)
105) Bob Fredrickson (Digital Intermediate Editor)
106) Thomas J. O'Connell (ADR Mixer)
107) Dan Reilly (Key Grip)
108) Michael Hauck (Special Effects)
109) Ron Mellegers (Foley Mixer)
110) Jordan Alphonso (Visual Effects)
111) Jacob Kebodeaux (Visual Effects)
112) Kevin Huver (Second Assistant "A" Camera)
113) Scott Ronnow (First Assistant "A" Camera)
114) Amber Axelton (Production Assistant)
115) James Johnston (Set Dresser)
116) Chris Main (Boom Operator)
117) Philip Dann (Best Boy Grip)
118) Kevin Dick (Greensman)
119) Bernard Williams (Hairstylist)
120) Tarin Squillante (Production Assistant)
121) Michelle Lee Brown (Craft Service)
122) Robyn M. Brown (Craft Service)
123) Jeff Bilger (Second Assistant Director)
124) Ursula Brauner (Animal Wrangler)
125) David Hill (Special Effects)
126) Peter McManus (Production Accountant)
127) Norb Phillips (Stunt Coordinator)
128) Hope Demling (Production Secretary)
129) Barbara Seinfeld (Standby Painter)
130) Luci Romberg (Stunts)
131) Michael Shapiro (Set Dresser)
132) Gayoung Kim (Assistant Accountant)
133) Roy Knauf (Second Assistant "B" Camera)
134) Albert Hedgepeth (Utility Sound)
135) Cristiano Palermi (Assistant Chief Lighting Technician)
136) Liz Calandrello (Assistant Editor)
137) Timothy O'Malley (Assistant Accountant)
138) Mitchell Martishius (Greensman)
139) Sean Marlow (Set Dresser)
140) Freddy Phelps (Set Dresser)
141) George Winn III (Set Dresser)
142) Eric Brandon West (Set Dresser)
143) Jane Beck (Set Costumer)
144) Vanessa Neimeyer (Extras Casting)
145) Alicia Rudd (Animal Wrangler)
146) Shawn Weber (Animal Wrangler)
147) Eugene Woodbury (Marine Coordinator)
148) Connor Hayes (Production Assistant)
149) Corey L. Howard (Production Assistant)
150) Rachel S. Mangum (Production Assistant)
151) Ross Burchfield (Production Assistant)
152) Tony Spera (Production Consultant)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish