Kelajakka qaytib 2 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Kelajakka qaytib 2

Kino tavsifi
Bu safar Marti Makflay o'z farzandlarini duch kelishi kerak bo'lgan muammolardan qutqarish uchun yaqin kelajakka sayohat qiladi. Biroq, 80-yillarga qaytib, u tarix jarayoniga aralashishga muvaffaq bo'lgan yagona odam emasligini aniqlaydi - shahar tanib bo'lmas darajada o'zgargan, uning oilasi taqdiri butunlay o'zgargan va endi vaziyat o'zgarishi kerak. zudlik bilan tuzatildi.

На этот раз Марти МакФлай отправляется в недалёкое будущее, чтобы спасти своих детей от неприятностей, в которые они должны попасть. Однако вернувшись обратно в 80-е, он обнаруживает, что не он один успел вмешаться в ход истории — город преобразился до неузнаваемости, судьба его семьи полностью поменялась и теперь нужно срочно исправить сложившуюся ситуацию.

Roles of actors:
1) Michael J. Fox (Marty McFly / Marty McFly Jr. / Marlene McFly)
2) Christopher Lloyd (Emmett Brown)
3) Lea Thompson (Lorraine McFly)
4) Thomas F. Wilson (Biff Tannen / Griff Tannen)
5) Elisabeth Shue (Jennifer Parker)
6) James Tolkan (Strickland)
7) Jeffrey Weissman (George McFly)
8) Casey Siemaszko (3-D)
9) Billy Zane (Match)
10) J.J. Cohen (Skinhead)
11) Charles Fleischer (Terry)
12) E. Casanova Evans (Video Waiter (Michael Jackson))
13) Jay Koch (Video Waiter (Ronald Reagan))
14) Charles Gherardi (Video Waiter (Ayatollah Khomeini))
15) Ricky Dean Logan (Data)
16) Darlene Vogel (Spike)
17) Jason Scott Lee (Whitey)
18) Elijah Wood (Video Game Boy)
19) John Thornton (Video Game Boy)
20) Theo Schwartz (Hoverboard Girl)
21) Lindsey Whitney Barry (Hoverboard Girl)
22) Judy Ovitz (Antique Store Saleswoman)
23) Stephanie Williams (Officer Foley)
24) Marty Levy (Cab Driver)
25) Flea (Needles)
26) Jim Ishida (Fujitsu)
27) Nikki Birdsong (Loretta)
28) Al White (Dad)
29) Junior Fann (Mom)
30) Shaun Hunter (Harold)
31) George Buck Flower (Bum)
32) Neil Ross (Museum Narrator (voice))
33) Tamara Carrera (Jacuzzi Girl)
34) Tracy Dali (Jacuzzi Girl)
36) Irina Cashen (Basketball Kid)
37) Angela Greenblatt (Basketball Kid)
38) Cameron Moore (Basketball Kid)
39) Justin Mosley Spink (Basketball Kid)
40) Lisa Freeman (Babs)
41) John Erwin (Radio Sportscaster (voice))
42) Harry Waters, Jr. (Marvin Berry)
43) David Harold Brown (Starlighter)
44) Tommy Thomas (Starlighter)
45) Lloyd L. Tolbert (Starlighter)
46) Granville 'Danny' Young (Starlighter)
47) Wesley Mann (CPR Kid)
48) Joe Flaherty (Western Union Man)
49) Marc McClure (Dave McFly (uncredited))
50) Crispin Glover (George McFly (archive footage) (uncredited))
51) Stephanie E. Williams (Officer Foley)
52) Mary Ellen Trainor (Officer Reese)


People who worked on the film:
1) Alan Silvestri (Original Music Composer)
2) Alan Silvestri (Conductor)
3) Robert Zemeckis (Director)
4) Robert Zemeckis (Characters)
5) Robert Zemeckis (Story)
6) Steve Starkey (Associate Producer)
7) Arthur Schmidt (Editor)
8) Steven Spielberg (Executive Producer)
9) Kathleen Kennedy (Executive Producer)
10) Rick Carter (Production Design)
11) Joanna Johnston (Costume Design)
12) Mike Fenton (Casting)
13) Linda DeScenna (Set Decoration)
14) Frank Marshall (Executive Producer)
15) Valorie Massalas (Casting)
16) Judy Taylor (Casting)
17) Bob Gale (Screenplay)
18) Bob Gale (Producer)
19) Bob Gale (Characters)
20) Bob Gale (Story)
21) Neil Canton (Producer)
22) Dean Cundey (Director of Photography)
23) Harry Keramidas (Editor)
24) Mike Watson (Stunts)
25) David McGiffert (First Assistant Director)
26) Charles L. Campbell (Supervising Sound Editor)
27) Charles Croughwell (Stunts)
28) Ellen Heuer (Foley Artist)
29) Joan Bradshaw (Unit Production Manager)
30) Lata Ryan (Production Coordinator)
31) Michael Klastorin (Unit Publicist)
32) Margie Stone McShirley (Art Direction)
33) Tony Brubaker (Stunts)
34) Ken Chase (Makeup Designer)
35) Walter Scott (Stunt Coordinator)
36) Ken Ralston (Visual Effects Supervisor)
37) Allen Payne (Hairstylist)
38) James B. Campbell (Orchestrator)
39) William B. Kaplan (Production Sound Mixer)
40) Earl Sampson (Boom Operator)
41) Peter Lonsdale (Associate Editor)
42) Bonne Radford (Production Controller)
43) Raymond Stella (Camera Operator)
44) John-Clay Scott (Stunts)
45) Michael Lantieri (Special Effects Supervisor)
46) Clyde E. Bryan (First Assistant Camera)
47) Mary Andrews (ADR Editor)
48) Max Kleven (Second Unit Director)
49) Martin Cohen (Post Production Supervisor)
50) Greg Wayne Elam (Stunts)
51) Gregg Baxter (Sound Editor)
52) Dorothy Byrne (Hairstylist)
53) Gary Morgan (Stunts)
54) Nancy McArdle (Costume Supervisor)
55) Marion Tumen (Script Supervisor)
56) Hazel Catmull (Hairstylist)
57) Nancy J. Hvasta Leonardi (Makeup Artist)
58) Ellis Burman Jr. (Makeup Artist)
59) John Zemansky (Property Master)
60) Russell McEntyre (Transportation Coordinator)
61) Ralph Nelson Jr. (Still Photographer)
62) Kenneth Karman (Music Editor)
63) Greg Orloff (Foley Mixer)
64) Paul Pav (Location Manager)
65) Casey Hotchkiss (Additional Camera)
66) Cheryl Wheeler Duncan (Stunt Double)
67) Dennis S. Sands (Scoring Mixer)
68) Wes Takahashi (Animation Supervisor)
69) Carolyn Tapp (Foley Recordist)
70) Beverli Eagan (Set Designer)
71) Dale E. Grahn (Color Timer)
72) Walt Hadfield (Construction Coordinator)
73) Gala Autumn (Costumer)
74) Timothy Eaton (Visual Effects Editor)
75) Mark Walthour (Chief Lighting Technician)
76) Judith Weaver (Animation Coordinator)
77) Larry Singer (ADR Supervisor)
78) Pat Romano (Stunts)
79) Kim Bromley (Visual Effects Coordinator)
80) David Rowden (Stunts)
81) Cara Giallanza (Second Assistant Director)
82) Lynn Christopher (Assistant Art Director)
83) Steve Irwin (Video Assist Operator)
84) Neil Garland (Propmaker)
85) John Bell (Visual Effects Art Director)
86) Al LaVerde (Dolly Grip)
87) Ron Cardarelli (Key Grip)
88) Tim Gonzales (Craft Service)
89) Sid Lucero (Best Boy Grip)
90) Stevie Lazo (Production Accountant)
91) Peter Clarson (Gaffer)
92) Jonas David (Production Illustrator)
93) Marty Dobkousky (Grip)
94) Karen Kubeck (Assistant Makeup Artist)
95) Marc Fambro (Carpenter)
96) Richie Gaona (Stunts)
97) Jerry Sargent (Construction Foreman)
98) Tom McCown (Leadman)
99) Cary Conway (Painter)
100) Brad Jeffries (Choreographer)
101) Jolanda R. Wipfli (Camera Loader)
102) Albert Romero (Sound Recordist)
103) Will Cascio (Stunts)
104) Keith O'Brien (Transportation Co-Captain)
105) Dawn Oltman (Editorial Coordinator)
106) Janet Fiona Mason (Assistant Editor)
107) Peter C. Barbour (Assistant Sound Editor)
108) Bobby Aldridge (Utility Stunts)
109) Larry Lennert (Greensman)
110) Jerry Gadette (Standby Painter)
111) Larry Boyd (Set Dressing Artist)
112) Richard Burch (Driver)
113) Dale Henry (Transportation Captain)
114) John D. Todd (Best Boy Electric)
115) Robert P. Quiroz (Electrician)
116) Steve Chandler (Lighting Technician)
117) Bill Baker (Key Rigging Grip)
118) Suella Kennedy (Visual Effects Producer)
119) Larry D. Davis (Second Assistant Camera)
120) Thomas R. Homsher (Special Effects Technician)
121) Scott Ross (General Manager)
122) Colleen Arnaud (Assistant Accountant)
123) Loring Doyle (VFX Artist)
124) Joni Kearney (Casting Assistant)
125) Richard Leon (Assistant Property Master)
126) Jalal Pashandi (Assistant Camera)
127) Kevin Havner (Negative Cutter)
128) Thomas Marshall (Assistant Chief Lighting Technician)
129) Susan Spencer Robbins (Assistant Production Coordinator)
130) Elizabeth Ann Bundschu (Production Assistant)
131) R.L. Tolbert (Stunts)
132) Karen E. Laine (Stunts)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish