Muqaddas zamin - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Muqaddas zamin

Kino tavsifi
Yosh qurolsoz Belian o'z vatanini tark etishga majbur bo'ladi. U otasi boshchiligidagi salibchilar otryadiga qo'shiladi. Ammo, janglarning birida otasi og'ir jarohat oladi va o'limidan oldin o'g'liga ritsarlikni tayinlaydi va u Quddus shohiga bay'at qiladi.

Юный оружейник Бэлиан вынужден бежать со своей родины. Он присоединяется к отряду крестоносцев, которым руководит его отец. Но, в одной из битв, отец получает тяжёлую рану и перед смертью присваивает своему сыну сан рыцаря, и тот клянётся в верности королю Иерусалима.

Roles of actors:
1) Orlando Bloom (Balian de Ibelin)
2) Eva Green (Sibylla)
3) Liam Neeson (Godfrey de Ibelin)
4) Jeremy Irons (Tiberias)
5) David Thewlis (Hospitaler)
6) Marton Csokas (Guy de Lusignan)
7) Ghassan Massoud (Saladin)
8) Brendan Gleeson (Reynald de Chatillon)
9) Edward Norton (King Baldwin)
10) Michael Sheen (Priest)
11) Alexander Siddig (Nasir)
12) Khaled El Nabawy (Mullah)
13) Nikolaj Coster-Waldau (Village Sheriff)
14) Kevin McKidd (English Sergeant)
15) Velibor Topic (Almaric)
16) Jon Finch (Patriarch of Jerusalem)
17) Ulrich Thomsen (Templar Master)
18) Jouko Ahola (Odo)
19) Shane Attwooll (Reynald's Templar Knight)
20) Peter Cant (Peasant Boy)
21) Nathalie Cox (Balian's Wife)
22) Emilio Doorgasingh (Saracen Engineer)
23) Samira Draa (Sibylla's Maid)
24) Ériq Ebouaney (Firuz)
25) Giannina Facio (Saladin's Sister)
26) Iain Glen (Richard Coeur de Lion)
27) Philip Glenister (Squire)
28) Martin Hancock (Gravedigger)
29) Lotfi Yahya Jedidi (Old Ibelin Housekeeper)
30) Nasser Memarzia (Muslim Grandee)
31) Steven Robertson (Angelic Priest)
32) Matthew Rutherford (Rider)
33) Karim Saleh (Saracen Messenger)
34) Michael Shaeffer (Young Sergeant)
35) Bronson Webb (Apprentice)
36) Angus Wright (Richard's Knight)
37) Tim Barlow (Old Guard (director's cut))
38) Paul Brightwell (Son of Roger de Cormier (director's cut))
39) Peter Copley (Old Pilgram (director's cut))
40) Bill Paterson (Bishop (director's cut))
41) Robert Pugh (Godfrey's Elder Brother (director's cut))


People who worked on the film:
1) Debra Zane (Casting)
2) Jina Jay (Casting)
3) Dody Dorn (Editor)
4) Ridley Scott (Director)
5) Ridley Scott (Producer)
6) Branko Lustig (Executive Producer)
7) Branko Lustig (Unit Production Manager)
8) John Mathieson (Director of Photography)
9) Janty Yates (Costume Design)
10) Arthur Max (Production Design)
11) Antoinette Boulat (Casting)
12) Harry Gregson-Williams (Original Music Composer)
13) Harry Gregson-Williams (Conductor)
14) Marco Trentini (Supervising Art Director)
15) Neil Corbould (Special Effects Supervisor)
16) Daniele Massaccesi (Steadicam Operator)
17) Martin Hume (Camera Operator)
18) Paul Engelen (Makeup Designer)
19) Henning Molfenter (Co-Producer)
20) Terry Needham (Executive Producer)
21) David Mackie (Assistant Sound Editor)
22) David Stephenson (Sound Mixer)
23) Gary Dodkin (Boom Operator)
24) David Appleby (Still Photographer)
25) Peter Burgis (Foley Artist)
26) Fred Baron (Production Executive)
27) Christopher Assells (Sound Editor)
28) Per Hallberg (Supervising Sound Editor)
29) Bryan Bowen (Sound Effects Editor)
30) William Monahan (Screenplay)
31) Sonja Klaus (Set Decoration)
32) Lisa Ellzey (Executive Producer)
33) Robert Cowper (Art Direction)
34) Ivo Hušnjak (Art Direction)
35) John King (Art Direction)
36) Thierry Potok (Co-Producer)
37) Adil Abdelwahab (Assistant Director)
38) David McKimmie (Post Production Coordinator)
39) Marc Streitenfeld (Music Supervisor)
40) Patrick Esposito (Post-Production Manager)
41) Victoria Alonso (Visual Effects Producer)
42) Ian Differ (Visual Effects Editor)
43) Alain Brochu (Construction Coordinator)
44) Colin Jackman (Sculptor)
45) Graeme Purdy (Property Master)
46) Peter Chiang (Visual Effects Supervisor)
47) Alex Kirby (Assistant Director)
48) James Foster (Draughtsman)
49) José Luis Escolar (Line Producer)
50) Gustáv Kyselica (Stunt Coordinator)
51) Mark Albela (Co-Producer)
52) Denise O'Dell (Co-Producer)
53) Keith Brachmann (Associate Editor)
54) Stephen Barton (Additional Music)
55) Robert Palmer (Second Assistant Camera)
56) C.C. Smiff (Fight Choreographer)
57) Damir Gabelica (Construction Foreman)
58) Carlos Bodelón (Art Direction)
59) Simon Atherton (Weapons Master)
60) Alex Corven Caronia (Unit Manager)
61) David Roker (Production Runner)
62) Emanuele Salvatore (Rigging Grip)
63) Clifford De Spenser (Dialect Coach)
64) Marcelle Genovese (Hairstylist)
65) Quinn Donoghue (Unit Publicist)
66) Menyhért René Balog-Dutombé (Stunt Double)
67) Tannis Vallely (Casting Associate)
68) Clare Spragge (Costume Supervisor)
69) Iñigo Navarro (Set Designer)
70) David Brighton (Special Effects Assistant)
71) Mandi Dillin (Production Secretary)
72) Gary Brozenich (CG Supervisor)
73) Chuck Finch (Gaffer)
74) Daniel Urdiales (Sound Recordist)
75) Carmen Ruiz de Huidobro (Post Production Assistant)
76) Anna Worley (Script Supervisor)
77) Mark Taylor (Additional Sound Re-Recording Mixer)
78) Adam Gascoyne (Sequence Supervisor)
79) Abdellah Baadil (Assistant Art Director)
80) Shawn Walsh (Lighting Artist)
81) Dean Brkic (Rigging Gaffer)
82) Steve Newman (Publicist)
83) Teresa Kelly (Associate Producer)
84) Mark Meddings (Special Effects Coordinator)
85) John Marzano (Aerial Director of Photography)
86) Brian Baverstock (Transportation Coordinator)
87) Francesca Birri (Art Department Coordinator)
88) Ben Wilson (First Assistant Camera)
89) Simon Chase (Dialogue Editor)
90) Alessandro Alberti (Art Direction)
91) Claudia Dehmel (Visual Effects Coordinator)
92) Harry Barnes (Foley Editor)
93) Alex Joseph (Foley Supervisor)
94) Paul Conway (ADR & Dubbing)
95) Jordan Sheehan (Executive Assistant)
96) Derek Casari (ADR Engineer)
97) Ed Hawkins (Compositing Supervisor)
98) Roisin Carty (Dialect Coach)
99) Ty Warren (Associate Producer)
100) Bruce Devan (Production Manager)
101) Bruce Devan (Co-Producer)
102) Topaz Adizes (Set Production Assistant)
103) Hamid Ait Timaghrit (Extras Casting)
104) Karim Abouobayd (Line Producer)
105) Gonzalo Hernández (Stunts)
106) Skip Kimball (Digital Intermediate Colorist)
107) Steve Cummings (Supervising Armorer)
108) Gary Roberts (Motion Capture Artist)
109) Paul Ensby (Digital Color Timer)
110) Lola Belsito (Assistant Production Coordinator)
111) Charlie Herranz (Camera Trainee)
112) Giancarlo Di Fusco (Painter)
113) Marc Wolff (Aerial Coordinator)
114) Robert Hamilton (Video Assist Operator)
115) Mariam Lee Abounouom (Makeup Artist)
116) Louis Joon (Costume Design)
117) Alexander Beddow (ADR Recordist)
118) Ed Colyer (Foley Mixer)
119) David Appleby (Grip)
120) Giorgio Catalano (Production Accountant)
121) Zara Park (Digital Intermediate Producer)
122) Lora E. Revitt (Production Illustrator)
123) Rachid Abbad (Stunts)
124) Brian Bero (Armorer)
125) Mark Birmingham (Accountant)
126) Trilby Norton (Travel Coordinator)
127) Saida Elidrissi (Art Department Assistant)
128) Claudio Del Gobbo (Dolly Grip)
129) Andrea Cripps (Assistant Costume Designer)
130) Steve Farman (Negative Cutter)
131) Murray Barber (Digital Compositor)
132) Kevin Haverty (Assistant Camera)
133) Stuart Penn (Senior Modeller)
134) Simon Hume (Focus Puller)
135) Phil Murray (Best Boy Grip)
136) Fatiha Aitbadi (Greensman)
137) Brahim Ait Belkas (Additional Camera)
138) Gabi Brown (Set Costumer)
139) Robert Capan (Carpenter)
140) John Harvey (CGI Supervisor)
141) Diego Campos (Driver)
142) Lewis Hume (Camera Loader)
143) Esther Smith (Sound Mix Technician)
144) Abdellah Achir (Stand In)
145) El Mahjoub Najma (Transportation Captain)
146) Oleg Botin (Utility Stunts)
147) Sam Horsefield (Electrician)
148) Fred Brown (Lighting Technician)
149) Gonzalo Cañellas (Location Manager)
150) Patricia Nieto (Production Coordinator)
151) Kimberley Ann Berdy (Production Supervisor)
152) Judy Barr (Digital Compositors)
153) Tarik Ait Ben Ali (Third Assistant Director)
154) Abigail Barbier (ADR Voice Casting)
155) Mourad Barouche (Casting Assistant)
156) Julie Wright (Prosthetics Painter)
157) Colin Cooper (ADR Mixer)
158) Jemma Scott-Knox-Gore (Contact Lens Technician)
159) Gruff Owen (Compositing Artist)
160) Helena Masand (CG Artist)
161) Richard Gomes (Visual Effects Technical Director)
162) Jessica Scott-Reed (Textile Artist)
163) Sam Chouia (Script Consultant)
164) Lahcen Abbana (Costume Assistant)
165) Michael Elson (Head of Production)
166) Kamal Ounejjar (Production Assistant)
167) Nicole Luther (Key Set Production Assistant)
168) Cristiano Donzelli (Storyboard Artist)
169) Beatrice Giraud (First Assistant Accountant)
170) Adrian Banton (2D Supervisor)
171) Andrew Haigh (Assistant Editor)
172) Andrew Baggarley (Data Wrangler)
173) Edward Barton (Special Effects Technician)
174) Jill Anderson (Payroll Accountant)
175) Arnaud Pecqueur (Matte Painter)
176) Ciro Candia (Second Assistant Camera)
177) Mohammed Boukhouima (Costumer)
178) Sophie Norinder (Key Dresser)
179) Ian Stone (Second Assistant Director)
180) Akrame El Meziane (Second Second Assistant Director)
181) Hugh Johnson (Second Unit Director)
182) Abdeliah Bidari (Wardrobe Assistant)
183) Rob Brown (Wardrobe Master)
184) Roger Ames Berger (Digital Intermediate Editor)
185) Toufiq Abouobayd (Assistant Location Manager)
186) Khalid Bachra (Assistant Accountant)
187) Kathy Heaser (Researcher)
188) Alex Mein Smith (Rotoscoping Artist)
189) Samantha Quinn (Second Assistant Accountant)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish