Avatar - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Avatar

Kino tavsifi
Jeyk Sulli nogironlar aravachasiga o'tirgan sobiq dengiz piyodasi. Zaif tanasiga qaramay, Jeyk uning qalbida hali ham jangchi. Unga Pandora sayyorasidagi yerliklar bazasiga bir necha yorug'lik yili sayohat qilish vazifasi yuklangan, u erda korporatsiyalar Yerning energiya inqirozidan chiqishi uchun katta ahamiyatga ega bo'lgan noyob mineralni qazib olishadi.

Джейк Салли — бывший морской пехотинец, прикованный к инвалидному креслу. Несмотря на немощное тело, Джейк в душе по-прежнему остаётся воином. Он получает задание совершить путешествие в несколько световых лет к базе землян на планете Пандора, где корпорации добывают редкий минерал, имеющий огромное значение для выхода Земли из энергетического кризиса.

Roles of actors:
1) Sam Worthington (Jake Sully)
2) Zoe Saldaña (Neytiri)
3) Sigourney Weaver (Dr. Grace Augustine)
4) Stephen Lang (Colonel Miles Quaritch)
5) Michelle Rodriguez (Trudy Chacon)
6) Giovanni Ribisi (Parker Selfridge)
7) Joel David Moore (Norm Spellman)
8) CCH Pounder (Mo'at)
9) Wes Studi (Eytukan)
10) Laz Alonso (Tsu'Tey)
11) Dileep Rao (Dr. Max Patel)
12) Matt Gerald (Corporal Lyle Wainfleet)
13) Sean Anthony Moran (Private Fike)
14) Jason Whyte (Cryo Vault Med Tech)
15) Scott Lawrence (Venture Star Crew Chief)
16) Kelly Kilgour (Lock Up Trooper)
17) James Patrick Pitt (Shuttle Pilot)
18) Sean Patrick Murphy (Shuttle Co-Pilot)
20) Kevin Dorman (Tractor Operator)
21) Kelson Henderson (Dragon Gunship Pilot)
22) David Van Horn (Dragon Gunship Gunner)
23) Jacob Tomuri (Dragon Gunship Navigator)
24) Michael Blain-Rozgay (Suit #1)
25) Jon Curry (Suit #2)
26) Julene Renee (Ambient Room Tech)
27) Luke Hawker (Ambient Room Tech)
28) Woody Schultz (Ambient Room Tech)
29) Peter Mensah (Horse Clan Leader)
30) Sonia Yee (Link Room Tech)
31) Jahnel Curfman (Basketball Avatar)
32) Ilram Choi (Basketball Avatar)
33) Kyla Warren (Na'vi Child)
34) Alicia Vela-Bailey (Blonde in Bar)
35) Kyle Dryberg (Bar Bully)
36) Larry Rew (Crematorium Tech)
37) Dina Morrone (TV Voice Over Announcer)


People who worked on the film:
1) Stephen E. Rivkin (Editor)
2) Rick Carter (Production Design)
3) Christopher Boyes (Sound Designer)
4) Christopher Boyes (Supervising Sound Editor)
5) Mali Finn (Casting)
6) Liz Mullane (Casting)
7) James Horner (Original Music Composer)
8) James Cameron (Director)
9) James Cameron (Editor)
10) James Cameron (Producer)
11) James Cameron (Writer)
12) Andrew Menzies (Art Direction)
13) Jill Brooks (Visual Effects Producer)
14) Colin Strause (Visual Effects)
15) Greg Strause (Visual Effects)
16) Margery Simkin (Casting)
17) Kevin Ishioka (Supervising Art Director)
18) Dick Bernstein (Music Editor)
19) Richard Hymns (ADR Editor)
20) Josh McLaglen (Co-Producer)
21) Josh McLaglen (First Assistant Director)
22) Shannon Mills (Sound Effects Editor)
23) Dennie Thorpe (Foley)
24) Jana Vance (Foley)
25) Juan Peralta (Additional Sound Re-Recording Mixer)
26) Deborah Lynn Scott (Costume Design)
27) Jon Landau (Producer)
28) Hank Amos (Stunts)
29) Sean Haworth (Art Direction)
30) Ed Mulholand (Construction Manager)
31) John Buckley (Gaffer)
32) Kim Sinclair (Set Decoration)
33) Kim Sinclair (Supervising Art Director)
34) Richard Alonzo (Makeup Artist)
35) Richard F. Mays (Set Designer)
36) Ben Sanders (Animation)
37) Scott Chambers (Compositor)
38) Gregory Jein (Modeling)
39) Laeta Kalogridis (Executive Producer)
40) Mayes C. Rubeo (Costume Design)
41) Mauro Fiore (Director of Photography)
42) Tegan Taylor (Makeup Department Head)
43) Peter M. Tobyansen (Line Producer)
44) Scott Herbertson (Set Designer)
45) Woody Schultz (Stunts)
46) Linda DeVetta (Makeup Artist)
47) Linda DeVetta (Hairstylist)
48) Richard Bluck (Camera Operator)
49) Richard Bluck (Second Unit Director of Photography)
50) Simon Bright (Art Direction)
51) Rick Findlater (Hair Supervisor)
52) Rick Findlater (Makeup Supervisor)
53) Brooke Breton (Co-Producer)
54) Kevin Atkinson (Software Engineer)
55) William B. Kaplan (Production Sound Mixer)
56) Tim Gomillion (Sound Recordist)
57) Michel Barrière (Compositing Supervisor)
58) Thierry Delattre (Compositing Supervisor)
59) Lafleche Dumais (CG Supervisor)
60) Daniel Leduc (VFX Supervisor)
61) Daniel Leduc (Visual Effects Producer)
62) Richard Martin (Visual Effects Supervisor)
63) Nicolas-Alexandre Noel (CG Supervisor)
64) Pierre Raymond (Executive Visual Effects Producer)
65) Philippe Theroux (CG Supervisor)
66) Andrew R. Jones (Animation Supervisor)
67) Nicholas Dodd (Orchestrator)
68) John Bruno (Visual Effects Supervisor)
69) Steve R. Moore (Visual Effects Editor)
70) John Refoua (Editor)
71) Holly Dorff (ADR Voice Casting)
72) J.A.C. Redford (Orchestrator)
73) David Kolff (Set Dresser)
74) Karl J. Martin (Set Designer)
75) Jamie Couper (Electrician)
76) Milton Candish (Set Dresser)
77) Eduardo Cisneros (I/O Manager)
78) Jason Rodriguez (Stunts)
79) Pravin Bhatt (Software Engineer)
80) Ilram Choi (Stunts)
81) Steven Quale (Visual Effects Supervisor)
82) Tony Sereno (Sound Mix Technician)
83) Simone Bargetze (Stunts)
84) Colin Jackman (Prop Maker)
85) Carla Meyer (Dialect Coach)
86) Joshua Cordes (Visual Effects)
87) Tim Patterson (Production Assistant)
88) Nick Bassett (Art Direction)
89) Jill Cormack (Art Direction)
90) Andy McLaren (Art Direction)
91) Tony Johnson (Production Sound Mixer)
92) Allan Poppleton (Stunt Coordinator)
93) Kayne Asher (Dolly Grip)
94) David Brown (Rigging Gaffer)
95) Taipua Adams (Electrician)
96) Patrick Kalyn (Animation)
97) Mark Ginther (Stunts)
98) Terry Notary (Motion Capture Artist)
99) Reuben Langdon (Stunts)
100) Tom Greene (Production Assistant)
101) Dan Blank (Compositor)
102) Christopher Ivins (Compositor)
103) Pierre Buffin (Visual Effects Supervisor)
104) Jean-Luc Azzis (Matte Painter)
105) Inge Rademeyer (Travel Coordinator)
106) Allen Hemberger (CG Supervisor)
107) Garrett Warren (Stunt Coordinator)
108) Jonathan Rothbart (Visual Effects Supervisor)
109) Stefan Dechant (Supervising Art Director)
110) Todd Cherniawsky (Supervising Art Director)
111) Miranda Rivers (Casting)
112) Robert Stromberg (Production Design)
113) Richard Baneham (Animation Supervisor)
114) Luke Hawker (Stand In)
115) John Harding (Costume Design)
116) Neville Page (Lead Creature Designer)
117) Matthew Sharp (Electrician)
118) Marc Ashton (Assistant Director)
119) Douglas Falconer (Special Effects Technician)
120) Hannah Clarke (Publicist)
121) Roberto De Angelis (Steadicam Operator)
122) Alicia Vela-Bailey (Stunts)
123) Andrew Silke (Animation)
124) Mike Smithson (Makeup Department Head)
125) Nickolas Stevens (Additional Visual Effects)
126) Alain Lalanne (Visual Effects Producer)
127) Steve Upton (Stunts)
128) Lucas Salton (Visual Effects Supervisor)
129) Jahnel Curfman (Stunts)
130) Tristan McCallum (Prop Maker)
131) Robert Ward (CG Artist)
132) Ryan Brown (Stunts)
133) Janace Tashjian (Post Production Supervisor)
134) David Schultz (Stunts)
135) Matt Holland (Compositing Lead)
136) Luca Kouimelis (Script Supervisor)
137) Stephen Rosenbaum (Visual Effects Supervisor)
138) Pablo Ángeles (Modeling)
139) Eric Fernandes (CG Supervisor)
140) Frankie Karena (Makeup Artist)
141) Lisa Lovaas (Costume Supervisor)
142) Jonathan Fawkner (Visual Effects Supervisor)
143) Robert Bavin (Art Direction)
144) Anthony Almaraz (Costume Supervisor)
145) Carolyn M. Fenton (Costume Supervisor)
146) Beth Koenigsberg (Costume Supervisor)
147) Sam Page (Set Designer)
148) Andy Nelson (Sound Re-Recording Mixer)
149) Tex Kadonaga (Set Designer)
150) Ana Maria Quintana (Script Supervisor)
151) Lloyd Lee Barnett (Compositing Lead)
152) Sean England (Foley Recordist)
153) Kim Foscato (Dialogue Editor)
154) Tammy S. Lee (Set Designer)
155) Colin Follenweider (Stunts)
156) Victor James Martinez (Conceptual Illustrator)
157) Andrew M. Siegel (Property Master)
158) Denny Caira (Transportation Coordinator)
159) James Waitkus (Transportation Coordinator)
160) Addison Teague (Supervising Sound Editor)
161) Brice Liesveld (Visual Effects Coordinator)
162) C. Scott Baker (Set Designer)
163) Luke Caska (Set Designer)
164) David Chow (Set Designer)
165) Jonathan Dyer (Set Designer)
166) Joseph Hiura (Set Designer)
167) Rebecca Jellie (Art Department Coordinator)
168) Robert Andrew Johnson (Set Designer)
169) Mike Stassi (Assistant Art Director)
170) John Villarino (Construction Coordinator)
171) Jeffrey Wisniewski (Assistant Art Director)
172) Cheryl Nardi (Dialogue Editor)
173) Marshall Winn (Dialogue Editor)
174) Gwendolyn Yates Whittle (Supervising Sound Editor)
175) William Stein (Sound Re-Recording Mixer)
176) Lula Washington (Choreographer)
177) Daniel Hawley (I/O Manager)
178) Colin Wilson (Executive Producer)
179) Colin Wilson (Unit Production Manager)
180) Annette Wullems (Production Manager)
181) Chris Del Conte (Visual Effects Producer)
182) R. Christopher White (Visual Effects Supervisor)
183) Steve Unwin (Still Photographer)
184) Jody Echegaray (Additional Visual Effects)
185) Simon Rhodes (Scoring Mixer)
186) Dan Lemmon (Visual Effects Supervisor)
187) Tim Nielsen (Sound Effects Editor)
188) Michael Mulholland (CG Supervisor)
189) Thomas Nittmann (Visual Effects Editor)
190) Edson Williams (Visual Effects Supervisor)
191) Christine Carr (Digital Intermediate)
192) Sean Cushing (Executive Visual Effects Producer)
193) Andrew Cochrane (Production Coordinator)
194) Rudi Holzapfel (Compositor)
195) David Emmerichs (Steadicam Operator)
196) Jim Henrikson (Supervising Music Editor)
197) Laurel Devenie (Stand In)
198) Christopher Scarabosio (Sound Effects Editor)
199) Marvyn Young (Digital Effects Producer)
200) Frank Torres (Stunts)
201) Regina Cachuela (Animation Technical Director)
202) Jennifer Teves (Production Supervisor)
203) Brigitte Yorke (Production Manager)
204) Ken Fischer (Sound Effects Editor)
205) Iain Hutton (Special Effects Coordinator)
206) Steve Ingram (Special Effects Coordinator)
207) Joyce Cox (Visual Effects Producer)
208) Jenny Foster (Visual Effects Producer)
209) Christopher Marino (Visual Effects Editor)
210) Jim Milton (Visual Effects Editor)
211) Cyndi Ochs (Visual Effects Producer)
212) Lucas Putnam (Visual Effects Editor)
213) Anthony 'Max' Ivins (Visual Effects Supervisor)
214) John Knoll (Visual Effects Supervisor)
215) Eric Saindon (Visual Effects Supervisor)
216) Wayne Stables (Visual Effects Supervisor)
217) David Stinnett (Visual Effects Supervisor)
218) Guy Williams (Visual Effects Supervisor)
219) Stuart Thorp (Stunt Coordinator)
220) Giles Coburn (Best Boy Electric)
221) Mark Fellman (Still Photographer)
222) Scott Sprague (Lighting Technician)
223) Jeremy Hollobon (Animation Director)
224) Orlando Meunier (Animation Director)
225) Taisuke Tanimura (Animation Director)
226) Lilia Mishel Acevedo (Set Costumer)
227) Alejandro M. Hernandez (Set Costumer)
228) Marvin Hall (Digital Intermediate)
229) Judy Alley (Publicist)
230) James Meikle (Assistant Editor)
231) Venti Hristova (Compositor)
232) David Carriker (Digital Effects Supervisor)
233) Daniel Chavez (Visual Effects)
234) Jason Gaudio (First Assistant Editor)
235) Jordu Schell (Lead Character Designer)
236) Wendy Chesebrough Lowe (Post Production Coordinator)
237) Tim Webber (Visual Effects Supervisor)
238) Paul Claessens (Animation)
239) Michal Bigger (Makeup Artist)
240) Billie-Jo Thomson (Prop Maker)
241) Luis F. Pazos (Animation Coordinator)
242) Robert Weaver (Sequence Supervisor)
243) Jeremy Cantor (Animation)
244) Roxanne Dorman (Assistant Editor)
245) Conrad Dueck (CG Artist)
246) Mika Saito (Production Supervisor)
247) Derrick Auyoung (Animation Technical Director)
248) Mike Perry (CG Supervisor)
249) Joe Letteri (Senior Visual Effects Supervisor)
250) Keith Miller (CG Supervisor)
251) Erik Winquist (Visual Effects Supervisor)
252) Frances Richardson (Prop Maker)
253) David Meng (Prop Maker)
254) Chris Culliton (Gaffer)
255) Tim Keene (Executive Visual Effects Producer)
256) Gary Summers (Sound Re-Recording Mixer)
257) Adrien Toupet (Visual Effects Technical Director)
258) Tim Stevenson (Animation)
259) Ben Lambert (Modelling Supervisor)
260) Andrew Morley (CG Supervisor)
261) Jerad Marantz (Character Designer)
262) Nito Larioza (Stunts)
263) Daniel Birt (Set Dresser)
264) Shane Dawson (Stunts)
265) Craig Tanner (Visual Effects Editor)
266) Seth Engstrom (Conceptual Design)
267) David Shere (Compositing Lead)
268) Stuart McCowan (ADR Editor)
269) Peng Ke (Visual Effects)
270) Eric Oliver (Visual Effects Art Director)
271) Matsune Suzuki (Modeling)
272) Paul Tobin (Art Department Manager)
273) Chris Payne (Visual Effects)
274) Eileen Moran (Visual Effects Producer)
275) Tammy Sutton (Roto Supervisor)
276) Roxane Griffin (Hair Department Head)
277) Ed Hawkins (Compositor)
278) Gregory Salter (Sequence Supervisor)
279) Arun Ram-Mohan (Lighting Artist)
280) Andrea Castagnoli (Animation)
281) Ben Forster (Lead Animator)
282) Georgia Lockhart-Adams (Makeup Artist)
283) Michele Barber (Makeup Artist)
284) Michael Smale (Set Designer)
285) Michael Cozens (Lead Animator)
286) Jade Mansueto (Software Engineer)
287) Kevin Andrew Smith (CG Supervisor)
288) Ronnie Menahem (Visual Effects Technical Director)
289) David Caeiro Cebrián (Visual Effects Technical Director)
290) Sally Gray (Costume Assistant)
291) Barbara Szeman (Production Assistant)
292) Robin Hollander (Compositing Lead)
293) Steven Messing (Conceptual Illustrator)
294) Francois Sugny (Visual Effects Technical Director)
295) Michael Lloyd (Matte Painter)
296) Ryan Cole (Sound Recordist)
297) J.J. Dashnaw (Stunts)
298) Tony Keddy (Key Grip)
299) Richard McBride (Compositor)
300) Brian Fisher (Compositor)
301) Timothy Oakley (Prop Maker)
302) Craig Shoji (Conceptual Illustrator)
303) Peter Demarest (Compositor)
304) Marchand Jooste (Animation)
305) John M. Levin (Layout Supervisor)
306) Thrain Shadbolt (CG Supervisor)
307) Andrea Carter (Art Department Coordinator)
308) Brad Alexander (CG Supervisor)
309) Shadi Almassizadeh (CG Supervisor)
310) Simon Clutterbuck (CG Supervisor)
311) Graeme Demmocks (CG Supervisor)
312) Adrian Fernandes (CG Supervisor)
313) Mitch Gates (CG Supervisor)
314) Jerry Kung (CG Supervisor)
315) Andy Lomas (CG Supervisor)
316) Sebastian Marino (CG Supervisor)
317) Matthias Menz (CG Supervisor)
318) Sergei Nevshupov (CG Supervisor)
319) Philippe Rebours (Visual Effects Supervisor)
320) Michael Takarangi (CG Supervisor)
321) David Weitzberg (CG Supervisor)
322) Ben White (CG Supervisor)
323) Paul Kavanagh (Animation Supervisor)
324) Jon Kull (Orchestrator)
325) James Willingham III (Modeling)
326) Daniel Barrett (Lead Animator)
327) Ryan Sheridan (Digital Imaging Technician)
328) Ben Hawker (Prop Maker)
329) Andrew Chan (Set Designer)
330) Keith Watkins (Rigging Grip)
331) Tasha Lang (Production Assistant)
332) Amber Richards (Set Dresser)
333) Taylor Carrasco (Animation Technical Director)
334) Dawn Higginbotham (Post-Production Manager)
335) Patrick Murphy (Compositor)
336) Neil Glasbey (Animation)
337) Helene Takacs (Assistant Production Coordinator)
338) Angela Mooar (Makeup Artist)
339) Maricel Pagulayan (Visual Effects Producer)
340) Ryan Church (Conceptual Illustrator)
341) Kimberly Graham (Casting Assistant)
342) Eddie Pasquarello (Compositing Supervisor)
343) Skip Kimball (Senior Digital Intermediate Colorist)
344) James D. Fleming (Compositor)
345) Jean-Denis Haas (Animation)
346) Lori Smallwood (Animation Technical Director)
347) James M. Tanenbaum (Production Sound Mixer)
348) Samantha Morley (3D Modeller)
349) Sarah Hinch (Script Supervisor)
350) Jeannie Flynn (Assistant Costume Designer)
351) Steve Slanec (ADR Editor)
352) Julian Bryant (Compositor)
353) Stella Angelova (Stunts)
354) Nick Mestrundrea (Craft Service)
355) Lori C. Miller (Compositor)
356) Jamie Robinson (Production Coordinator)
357) Michael Aerni (Animation)
358) Sven Harens (Special Effects Technician)
359) Alan Wilson (Electrician)
360) Chris McClintock (Visual Effects Coordinator)
361) Frank Rinella (Foley Mixer)
362) Jan Philip Cramer (Lead Animator)
363) Joe Harkins (Visual Effects)
364) Tony Leonardi (Standby Painter)
365) Andrew Reeder (Set Designer)
366) Jacopo Pantaleoni (Software Engineer)
367) Robyn Luckham (Lead Animator)
368) Nancy Lamontagne (Visual Effects Coordinator)
369) Tory Mercer (Sequence Supervisor)
370) Zara Park (Digital Intermediate Producer)
371) Jay Cooper (Sequence Supervisor)
372) Jaz Rongokea (Visual Effects Supervisor)
373) Jaz Rongokea (Visual Effects Producer)
374) Chris Haney (Visual Effects)
375) Gerald Clevy (Animation)
376) Justin Shaw (Assistant Editor)
377) Louise Bertrand (Visual Effects Coordinator)
378) Joseph Kasparian (CG Supervisor)
379) Min Windle (Stunts)
380) Rodney Cook (Stunts)
381) Karl Chisholm (Special Effects Technician)
382) Scott Harens (Special Effects Technician)
383) James Clyne (Conceptual Illustrator)
384) Jean-Pierre Flayeux (Compositing Supervisor)
385) Steve Parsons (Compositor)
386) Simon Franglen (Music Arranger)
387) Larry Nielsen (First Assistant "A" Camera)
388) Adam Azmy (Compositor)
389) Simeon Duncombe (Animation)
390) Andrew Roberts (CG Artist)
391) Daniel Hernández Alea (Video Assist Operator)
392) Nathan Hopkins (Compositing Lead)
393) Susan Dukow (Production Coordinator)
394) Johnny Gidcomb (ADR Voice Casting)
395) Nour Dardari (Production Controller)
396) Lyse Beck (Matte Painter)
397) Gretchen Libby (Executive Visual Effects Producer)
398) Bill Whirity (Production Assistant)
399) Maureen 'Mo' Crutchfield (Post Production Accountant)
400) David Lee (Sound Mixer)
401) Laurent Laban (Animation)
402) Andrew Driver (Assistant Set Dresser)
403) Justine Hempe (Casting Associate)
404) Stephen Painter (Layout)
405) Steve Riera (Visual Effects Coordinator)
406) John Lindstein (CG Artist)
407) Ross Jones (Rigging Grip)
408) David Tremont (Prop Maker)
409) Gary Burritt (Negative Cutter)
410) Loeng Wong-Savun (Visual Effects)
411) Molly Pabian (Visual Effects Coordinator)
412) James Sutton (Modeling)
413) Richard Mall (Key Grip)
414) Jim Likowski (Foley Editor)
415) Mark Tait Lewis (CG Supervisor)
416) Tripp Hudson (Visual Effects Producer)
417) Peter Lyon (Prop Maker)
418) Richard Epper (Stunts)
419) Sandy Houston (Roto Supervisor)
420) Shannon Thomas (Modeling)
421) Donald Reynolds Jr. (Key Grip)
422) John A. Patterson (Visual Effects Technical Director)
423) Tong Tran (CG Artist)
424) Michael Musteric (Additional Second Assistant Director)
425) Gillian West-Walker (Set Dresser)
426) Phil McLaren (Special Effects Technician)
427) Tony Marsh (Stunts)
428) Vincent Roxburgh (Stunts)
429) Stuart Penn (Modeling)
430) Gareth Dinneen (Compositor)
431) Steve McGee (Compositing Lead)
432) Mark Stanger (Animation)
433) Giuseppe Tagliavini (Compositor)
434) John Lott (Set Designer)
435) Neil Schrader (Prop Maker)
436) Robin Reyer (Pipeline Technical Director)
437) Christoph Meyer (Creature Technical Director)
438) Alex Burt (Lead Animator)
439) Jacqui Allen (Assistant Art Director)
440) Huw Griffiths (Best Boy Grip)
441) Paul Ozzimo (Set Designer)
442) Myléne Guérin (Visual Effects Coordinator)
443) Anouk L'Heureux (Visual Effects Coordinator)
444) Alex Falkner (Prop Maker)
445) Stacy Bissell (VFX Production Coordinator)
446) Shigeharu Tomotoshi (Visual Effects)
447) Cara Tallulha Davies (Visual Effects Coordinator)
448) Tamer Eldib (Visual Effects)
449) Krystal Sae Eua (Visual Effects)
450) Ryan Carey (Stunts)
451) Christian Kaestner (Compositing Supervisor)
452) Atanas Atanasov (Modeling)
453) Nick Damico (CG Artist)
454) Troy McGatlin (Assistant Accountant)
455) Crystal Choo (Visual Effects Coordinator)
456) David Shaw (Dolly Grip)
457) Ricky Leach (Compositor)
458) Peter Megow (Creature Technical Director)
459) Denis St. Amand (Score Engineer)
460) Lee Briggs (Production Assistant)
461) Marcus Goodwin (VFX Production Coordinator)
462) Ean Carr (Compositor)
463) Robert Vignone (Modeling)
464) Jack Cornelius (Prop Maker)
465) James Bennett (Animation)
466) Robert McIntosh (Animation)
467) Dennis Hoerter (Key Grip)
468) Sarah Goller (Production Assistant)
469) Bruce Franklin (Visual Effects Production Manager)
470) Salima Needham (Compositor)
471) Alexander K. Lee (Animation)
472) Danny Testani (Animation)
473) Antoine Deschamps (Visual Effects Supervisor)
474) Simon Carlile (Layout)
475) Matthias Zeller (Creature Technical Director)
476) Brett McLaughlin (CG Artist)
477) Samy Fecih (Animation)
478) Ben Turner (Compositor)
479) Jance Rubinchik (Animation)
480) James Spencer (Sound Recordist)
481) Chris Walker (Unit Manager)
482) Andrew M. Collins (Visual Effects)
483) Jarrod Avalos (Visual Effects)
484) Jan Dubberke (Compositing Lead)
485) Brad Blackbourn (Layout)
486) Francis Biggs (Stand In)
487) Byron Sparrow (Electrician)
488) Ben Whale (Set Dresser)
489) Daphne Yap (Conceptual Illustrator)
490) Erik Morgansen (Animation)
491) Steve Rawlins (Animation)
492) Greg Towner (Animation)
493) Tim Waddy (Animation)
494) Andy Wong (Animation)
495) Tom Fejes (Sequence Supervisor)
496) Jen Howard (Sequence Supervisor)
497) Mark Nettleton (Sequence Supervisor)
498) Aurore de Blois (Compositor)
499) David Phillips (Compositing Lead)
500) Kristen Young (Assistant Editor)
501) Tatjana Bozinovski (Compositor)
502) Todd Carson (Compositor)
503) Richard Taylor (Conceptual Design)
504) Ruben Allen (Assistant Set Dresser)
505) Daniel Falconer (Sculptor)
506) Greg Tozer (Prop Maker)
507) Norman Cates (Compositing Lead)
508) Grant Roa (Producer's Assistant)
509) Erich Eder (Compositor)
510) Caterina Schiffers (Compositing Lead)
511) Maria Battle Campbell (Second Assistant Director)
512) Tony Meagher (Visual Effects)
513) Robyn Isaacs (Publicist)
514) Kris Bieringa (Data Wrangler)
515) Boris Kunac (Unit Manager)
516) Mark Richardson (Compositing Lead)
517) Ryan T. Smolarek (Compositor)
518) Aaron Singer (Compositor)
519) Charlyn Go (Visual Effects Coordinator)
520) Christoph Salzmann (Compositing Lead)
521) Foad Shah (Compositor)
522) Travis Wade Ivy (Compositor)
523) Pat Conran (CG Supervisor)
524) Daniel Loeb (Animation Supervisor)
525) Michael Ralla (Compositor)
526) Bo Mosley (Modeling)
527) John Zdankiewicz (Animation)
528) N'Cee Van Heerden (VFX Production Coordinator)
529) Jayandera Danappal (Visual Effects Technical Director)
530) Tim Hey (Compositing Lead)
531) Rajat Roy (Compositor)
532) Giuliano Dionisio Vigano (Compositor)
533) Geoff Burdick (Executive In Charge Of Production)
534) Richard Matthews (Prop Maker)
535) Richard Matthews (Second Assistant Director)
536) Darren Mackie (Second Second Assistant Director)
537) Stephanie Weststrate (Second Assistant Director)
538) Del Chatterton (Third Assistant Director)
539) Bryon Darling (Third Assistant Director)
540) Jacqui Pryor (Third Assistant Director)
541) Judith Wayers (Third Assistant Director)
542) Holly Jeter (Art Department Assistant)
543) Dan Horton (Art Department Production Assistant)
544) Vanessa Cole (Assistant Art Director)
545) Anthony Russell (Assistant Set Dresser)
546) Darryn Sigley (Assistant Set Dresser)
547) Dean Hudson (Assistant Set Dresser)
548) Rupert Grobben (Assistant Set Dresser)
549) Rupert Grobben (3D Modeller)
550) Shaun Bolton (Assistant Set Dresser)
551) Barry Howell (Conceptual Illustrator)
552) Dorian Bustamante (Conceptual Illustrator)
553) Norman Willerton (Construction Buyer)
554) Nik Novis (Construction Manager)
555) Tanea Chapman (Lead Set Dresser)
556) Jason Mahakian (Modeling)
557) Francie McGirr (Production Assistant)
558) Sally Ford (Production Assistant)
559) Paul Hambleton (Prop Maker)
560) Andrew Gillespie (Prop Maker)
561) Erin Palmer (Prop Maker)
562) Darren A. Mosher (Prop Maker)
563) Gareth J. Jensen (Prop Maker)
564) Darryl Longstaffe (Set Designer)
565) Eliza Meldrum (Set Dresser)
566) Sam Spicer (Boom Operator)
567) Davis Lee (Production Sound Mixer)
568) Noah Katz (Sound Editor)
569) Jock Fyfe (Location Manager)
570) Kevin Magill (Location Assistant)
571) Steve Danhieux (I/O Manager)
572) Eric Bidinger (Additional Colorist)
573) Claudia Huerta (Assistant Editor)
574) Mark Hawthorne (Assistant Editor)
575) Dawn Marquette (Assistant Editor)
576) Carl Jacobson (I/O Manager)
577) Kris Gregg (I/O Manager)
578) Peter Moc (I/O Manager)
579) Rene Clark (I/O Manager)
580) Daniel Mei-Tal (Post Production Assistant)
581) Yvette Reid (Extras Casting Assistant)
582) Gillian Davies (Extras Casting Assistant)
583) Ashley Slater (Casting Assistant)
584) Alice Paton (Machinist)
585) Sheree Roud (Machinist)
586) Lorraine Willis (Machinist)
587) Melissa Mundt (Machinist)
588) Lachlan Mayclair (Machinist)
589) Amy Jansen-Leen (Machinist)
590) Hannah Goldblatt (Costume Assistant)
591) Kerstin Kary (Costume Assistant)
592) Rachel Callinan (Costume Assistant)
593) Sheila Horton (Costume Assistant)
594) Yvonne Autridge (Costume Assistant)
595) Zoe Fox (Costume Assistant)
596) Cilla Leckie (Costume Coordinator)
597) Wanda Lepionka (Costume Coordinator)
598) Andrea Plested (Costume Standby)
599) Chantelle Bowkett (Costume Standby)
600) Chris Chandler (Electrician)
601) Chris Smailes (Electrician)
602) Ryan O'Donnell (Electrician)
603) Antony Farrell (Electrician)
604) Anthony Waterhouse (Electrician)
605) Edward Tyrie (Electrician)
606) Hansel Verkerk (Generator Operator)
607) Paul Farley (Key Grip)
608) Peter Mansell (Lighting Coordinator)
609) Matt Andrews (Rigging Gaffer)
610) Ben Vere Jones (Rigging Grip)
611) Jason Rei (Rigging Grip)
612) Michael Braid (Rigging Grip)
613) Jason Naran (Video Assist Operator)
614) Rohan Satyanand (Video Assist Operator)
615) Rayner Jahnke (Stunts)
616) Justin B. Carter (Stunts)
617) Siosa Fonua (Stunts)
618) Chris Alviani (Driver)
619) Victor Ybiernas (Driver)
620) Cody Flemming (Driver)
621) Vaughn Bladen (Driver)
622) Bruce Bartley (Driver)
623) Kosta Vatselias (Driver)
624) Tim Harris (Driver)
625) Glenn Shaw (Transportation Captain)
626) Dan Neufeldt (Technical Supervisor)
627) Joshua Owens (Systems Administrators & Support)
628) Carly Neemia (Stand In)
629) Jaime Harrison (Stand In)
630) Kristin Berbae (Producer's Assistant)
631) Ted Cahn (Producer's Assistant)
632) Nicole Pitesa (Actor's Assistant)
633) Alexis Alexander (Actor's Assistant)
634) Terri Depaolo (Producer's Assistant)
635) Annette Encinas (Assistant Accountant)
636) Michael Ling (Assistant Accountant)
637) Valerie Suarez (Assistant Accountant)
638) Thea Govorko (Assistant Production Coordinator)
639) Chris Boswell (Catering)
640) Stacey Jelin (Craft Service)
641) Linus Murphy (First Assistant Accountant)
642) Sebastian Marr (Payroll Accountant)
643) Averil Mawhinney (Production Accountant)
644) Alexander Hamilton Westmore (Production Assistant)
645) Edward R. Apodaca (Production Assistant)
646) Jamie Landau (Production Assistant)
647) Jenna Pitula (Production Assistant)
648) Megan Fischer (Production Assistant)
649) Michael Urbanski (Production Assistant)
650) Morgan Elam (Production Assistant)
651) Sara Docksey (Production Assistant)
652) Andrew Emilio DeCesare (Production Assistant)
653) Michael Elko Weaver (Production Assistant)
654) Sherryn Hunt (Production Assistant)
655) Cale Hetariki (Production Office Assistant)
656) Georgia Mahaffie (Production Office Assistant)
657) Edith Viramontes (Production Secretary)
658) Anne Davenport (Second Assistant Accountant)
659) Anthony McIndoe (Animation)
660) Brett Purmal (Animation)
661) Cathy Harris (3D Modeller)
662) Claire Prebble (3D Modeller)
663) Darin Gordine (3D Modeller)
664) Gabrielle Bertogg (3D Modeller)
665) Haley May (3D Modeller)
666) Jasmin Van Lith (3D Modeller)
667) Nadine Jaggi (3D Modeller)
668) Pranee McKinlay (3D Modeller)
669) Tira O'Daly (3D Modeller)
670) Michael Grealish (3D Modeller)
671) Dordi Moen (Painter)
672) Les Nairn (Painter)
673) Jonathon Brough (Painter)
674) Melissa Dodds (Production Assistant)
675) Emily Sturrock (Production Assistant)
676) Grant Bensley (Production Manager)
677) Michelle Turner (Production Manager)
678) Amy Ingram (Special Effects Technician)
679) Dean Bushby (Special Effects Technician)
680) Paul Davenport (Special Effects Technician)
681) Pete Zivkovic (Special Effects Technician)
682) Sarah-Bailey Harper (Special Effects Technician)
683) Jonathan Roy Grindlay (Special Effects Technician)
684) Rodney Ford (Special Effects Technician)
685) Aldo Gagliardi (Lead Animator)
686) Karl Erlandsen (Pipeline Technical Director)
687) Ben Frost (Visual Effects Technical Director)
688) Steve Hardy (Layout)
689) Juan Salazar (Compositor)
690) Liam Russell (Animation)
691) Theodor Groeneboom (Compositing Lead)
692) Tom Baskaya (Compositing Lead)
693) Laia Alomar (Visual Effects Coordinator)
694) Elias Gonzalez (Matte Painter)
695) Heather Abels (Matte Painter)
696) Jonathan Reynolds (3D Generalist)
697) Geronimo Moralez (Additional Visual Effects)
698) Sarah Reese-Edwards (Additional Visual Effects)
699) William Morrison (Additional Visual Effects)
700) Arthur Vail (Additional Visual Effects)
701) Brian Taber (Additional Visual Effects)
702) Toni Pace Carstensen (Additional Visual Effects)
703) Ambre Maurin (Animation)
704) Austin Eddy (Animation)
705) Chris Starwalt (Animation)
706) Daniel Zettl (Animation)
707) Jonathan Paquin (Animation)
708) Lina Kouznetsova (Animation)
709) Jarom Sidwell (Animation Department Coordinator)
710) Juan Antonio Amblés (Animation Technical Director)
711) Toby Haruno (Animation)
712) Sandy Taylor (Camera Department Manager)
713) Lee Bramwell (Camera Supervisor)
714) Aymeric Aute (CG Artist)
715) Charley Carlat (CG Artist)
716) Fred Haro (CG Artist)
717) Gavyn Thompson (CG Artist)
718) Nathan Millsap (CG Artist)
719) Tharyn Valavanis (CG Artist)
720) Anselm Seherr-Thoss (CG Artist)
721) Jonathan Mitchell (CG Artist)
722) Mike Jahnke (CG Artist)
723) Albert Hastings (CG Supervisor)
724) Roger Shortt (CG Supervisor)
725) Adrian Ferrnandes (CG Supervisor)
726) Areito Echevarria (Compositing Lead)
727) David Houghton-Williams (Compositing Lead)
728) Karim Sahai (Compositing Lead)
729) Paul Redican (Compositing Lead)
730) Steve McGillen (Compositing Lead)
731) Jane Sharvina (Compositing Supervisor)
732) Adam Ghering (Compositor)
733) Alberto Montañés (Compositor)
734) Aled Prosser (Compositor)
735) Angelo Perrotta (Compositor)
736) Bobby Silman (Compositor)
737) Gemma Cooper (Compositor)
738) Geoff Hadfield (Compositor)
739) Holly Acton (Compositor)
740) Howard Protheroe (Compositor)
741) Jarnail Bhachu (Compositor)
742) Jerry Whitaker (Compositor)
743) Jesse Parkhill (Compositor)
744) Jiwoon Kim (Compositor)
745) Michael Lanzensberger (Compositor)
746) Nicha Kumkeaw (Compositor)
747) Niki Bern (Compositor)
748) Rebecca Manning (Compositor)
749) Rony Soussan (Compositor)
750) Sarah Blank (Compositor)
751) Sergio Ayrosa (Compositor)
752) Sonia Calvert (Compositor)
753) Tim Christensen (Compositor)
754) Tim Young (Compositor)
755) Tom Pegg (Compositor)
756) Brett Stapleton-French (Compositor)
757) Kory Juul (Compositor)
758) Mark van den Bergen (Compositor)
759) Adam Cobabe (Creature Technical Director)
760) David Feuillatre (Creature Technical Director)
761) Eduardo Graña (Creature Technical Director)
762) Eli Tucker (Creature Technical Director)
763) Gios Johnston (Creature Technical Director)
764) Johann Francois Coetzee (Creature Technical Director)
765) Jon Lemmon (Creature Technical Director)
766) Laura Lumpuy Nicolas (Creature Technical Director)
767) Lonnie Kraatz (Creature Technical Director)
768) Lorenzo Basurto (Creature Technical Director)
769) Marco Barbati (Creature Technical Director)
770) Marco Vidaurre (Creature Technical Director)
771) Oleg Magrisso (Creature Technical Director)
772) Radford Hurn (Creature Technical Director)
773) Ron E.J. Miller (Creature Technical Director)
774) Rufus Blow (Creature Technical Director)
775) Sunny Teich (Creature Technical Director)
776) Vincent Yan (Creature Technical Director)
777) Jay Gambell (Creature Technical Director)
778) René van De Poel (Creature Technical Director)
779) Malcolm Thomas-Gustave (Creature Technical Director)
780) Kevin Romond (VFX Supervisor)
781) Leo Hills (Pipeline Technical Director)
782) Renton McNeill (Data Wrangler)
783) Andreas Vrhovsek (Visual Effects Technical Director)
784) Abhishek Pandian (Data Wrangler)
785) Brett Wilkins (Data Wrangler)
786) Filippo Paganoni (Data Wrangler)
787) Layne Small (Data Wrangler)
788) Navin Sk (Data Wrangler)
789) Richard McKenzie (Data Wrangler)
790) Rob Sclater (Data Wrangler)
791) Samuel Duncan (Data Wrangler)
792) Stephen Allison (Data Wrangler)
793) Stephen Smart (Data Wrangler)
794) Nolan Murtha (Digital Effects Supervisor)
795) Bee Jin Tan (Graphic Designer)
796) Mark Christiansen (Graphic Designer)
797) Shawn Dunn (Head of Layout)
798) Daniel Buhigas (Layout)
799) James Harmer (Layout)
800) Jorge Pimentel (Layout)
801) Keir Longden (Layout)
802) Melvin Polayah (Layout)
803) Rob Zohrab (Layout)
804) Adam J. Ely (Matte Painter)
805) Belinda Allen (Matte Painter)
806) Federico Bozzano (Matte Painter)
807) Kristi Valk (Matte Painter)
808) Mannix Bennett (Matte Painter)
809) Nicole Mather (Matte Painter)
810) Adrian Chan (Modeling)
811) Andreas Nehls (Modeling)
812) Andrei Coval (Modeling)
813) Andreja Vuckovic (Modeling)
814) Brook Kievit (Modeling)
815) Cajun Hylton (Modeling)
816) Cedric Enriquez Canlas (Modeling)
817) Clare Woodford-Robinson (Modeling)
818) Daniel Moy (Modeling)
819) Djordje Cakovan (Modeling)
820) Eung Ho Lo (Modeling)
821) Gershom Sissing (Modeling)
822) Hamza Butt (Modeling)
823) Jakob Kousholt (Modeling)
824) Jay Renner (Modeling)
825) Jeremy Berruel (Modeling)
826) Jose Samson (Modeling)
827) Justin Steel (Modeling)
828) Kaori Miyazawa (Modeling)
829) Kurt Butler (Modeling)
830) Leslie Chan (Modeling)
831) Makiko Handa (Modeling)
832) Mary Swinnerton (Modeling)
833) Matt Beale (Modeling)
834) Matt Fitzgerald (Modeling)
835) Matteo Stirati (Modeling)
836) Matthew Bullock (Modeling)
837) Myles Asseter (Modeling)
838) Nathan Farquhar (Modeling)
839) Nicholas Wilson (Modeling)
840) Niklas Preston (Modeling)
841) Pär Tingström (Modeling)
842) Romain Bivar Segurado (Modeling)
843) Sam Sharplin (Modeling)
844) Sun Jin Lee (Modeling)
845) Thomas Sing Wai Lo (Modeling)
846) Yasmin Khudari (Modeling)
847) Marco Revelant (Modelling Supervisor)
848) Andreas Rohr (Pipeline Technical Director)
849) James Liu (Pipeline Technical Director)
850) Lorenzo Angeli (Pipeline Technical Director)
851) Vaughn Cato (Pipeline Technical Director)
852) Felipe Bohórquez (Pipeline Technical Director)
853) Joao Montenegro (Pipeline Technical Director)
854) Charlotte Laney (Production Assistant)
855) Clint Spillers (Production Assistant)
856) Georgia Lovering (Production Assistant)
857) Nicole Bossier (Production Assistant)
858) Poppy Sinclair-Lockhart (Production Assistant)
859) Scott Bachert (Production Assistant)
860) Seb Abante (Production Assistant)
861) Helen Clare (VFX Production Coordinator)
862) Jennah Rasmussen (VFX Production Coordinator)
863) Jessica Ponte (VFX Production Coordinator)
864) Marissa Gomes (VFX Production Coordinator)
865) Peti Nohotima (VFX Production Coordinator)
866) Sam Buys (VFX Production Coordinator)
867) Schuyler Pappas (VFX Production Coordinator)
868) Alex Keegan (Prop Maker)
869) Andrew Moyes (Prop Maker)
870) Bill Hunt (Prop Maker)
871) Bryce Curtis (Prop Maker)
872) Carlos Slater (Prop Maker)
873) Charlotte Bowie (Prop Maker)
874) Chris Covich (Prop Maker)
875) Claire Middleton (Prop Maker)
876) Dallas Poll (Prop Maker)
877) Daniel Bennett (Prop Maker)
878) Daniel Cockersell (Prop Maker)
879) Daniel Kelly (Prop Maker)
880) Daniel Wickham (Prop Maker)
881) David Macclure (Prop Maker)
882) Don Brooker (Prop Maker)
883) Dorothy Hsu (Prop Maker)
884) Duncan Brown (Prop Maker)
885) Eden Small (Prop Maker)
886) Eric Bon (Prop Maker)
887) Gary Hunt (Prop Maker)
888) Greg Allison (Prop Maker)
889) Hiroshi Tange (Prop Maker)
890) Ian Ruxton (Prop Maker)
891) James French (Prop Maker)
892) Jamie Beswarick (Prop Maker)
893) Jobeen Tse (Prop Maker)
894) Joe Paice (Prop Maker)
895) Johnny Fraser Allen (Prop Maker)
896) Kane Lockhead (Prop Maker)
897) Kristos Focas (Prop Maker)
898) Lindsey Crummett (Prop Maker)
899) Marc Dutilloy (Prop Maker)
900) Neil Marname (Prop Maker)
901) Nicholas Antunovic (Prop Maker)
902) Niko Kaye (Prop Maker)
903) Paul Wickham (Prop Maker)
904) Peter Osborne (Prop Maker)
905) Richard Thurston (Prop Maker)
906) Robert Irons (Prop Maker)
907) Robert Ju (Prop Maker)
908) Ryk Fortuna (Prop Maker)
909) Shari Finn (Prop Maker)
910) Stephen Edwards (Prop Maker)
911) Vibol Moeung (Prop Maker)
912) Wayne Dawson (Prop Maker)
913) Wayne Thomas (Prop Maker)
914) Callum Linegard (Prop Maker)
915) John Stevenson-Galvin (Senior Modeller)
916) Jung Min Chang (Senior Modeller)
917) Nicholas Gaul (Senior Modeller)
918) Richard Raimbault (Senior Modeller)
919) Simon Cheung (Senior Modeller)
920) Antoine Bouthors (Software Engineer)
921) Bill Lorton (Software Engineer)
922) Boon Hean Low (Software Engineer)
923) Carla Morris (Software Engineer)
924) Daniel Lond (Software Engineer)
925) Eric Soulvie (Software Engineer)
926) Jack Elder (Software Engineer)
927) Jon Hertzig (Software Engineer)
928) Kim Slattery (Software Engineer)
929) Kiyoyuki Nakagaki (Software Engineer)
930) Marcus Schoo (Software Engineer)
931) Michael Tandecki (Software Engineer)
932) Paolo Emilio Selva (Software Engineer)
933) Paul-George H. Roberts (Software Engineer)
934) Wendy Lloyd (Software Engineer)
935) Xian Xiao (Software Engineer)
936) Michael Lester (Stereoscopic Supervisor)
937) Matt Nelson (Systems Administrators & Support)
938) Allen Tracy (VFX Editor)
939) Darryl Doherty (VFX Editor)
940) Tyler Hockett (VFX Editor)
941) Billy-Vu Lam (Visual Effects)
942) Bruno Parenti (Visual Effects)
943) C. Jerome Williams (Visual Effects)
944) Cameron Coombs (Visual Effects)
945) Chris Fregoso (Visual Effects)
946) Chris Radcliffe (Visual Effects)
947) Chun Seong Ng (Visual Effects)
948) David Michaels (Visual Effects)
949) Gizmo Rivera (Visual Effects)
950) Kenneth Quinn Brown (Visual Effects)
951) Kim LeBrane (Visual Effects)
952) Laura Sevilla (Visual Effects)
953) Leonardo Martinez (Visual Effects)
954) Marco Capparelli (Visual Effects)
955) Marcus Erbar (Visual Effects)
956) Miguel A. Guerrero (Visual Effects)
957) T.J. Burke (Visual Effects)
958) Tulio Hernandez (Visual Effects)
959) York N. Schueller (Visual Effects)
960) Bryan Searing (Visual Effects Coordinator)
961) Matthew Sabourin (Visual Effects Coordinator)
962) Mikael Jaeger Jensen (Visual Effects Coordinator)
963) Robin Prybil (Executive Visual Effects Producer)
964) Laura Zentil (Visual Effects Producer)
965) Fenella Stratton (VFX Production Coordinator)
966) Mathilde Tollec (Visual Effects Supervisor)
967) Florian Hu (Visual Effects Technical Director)
968) Garry Runke (Visual Effects Technical Director)
969) Guillaume Fradin (Visual Effects Technical Director)
970) Gunnar Radeloff (Visual Effects Technical Director)
971) Kawaldeep Singh (Visual Effects Technical Director)
972) Mariano Blanc (Visual Effects Technical Director)
973) Martin Halle (Visual Effects Technical Director)
974) Pierre Grage (Visual Effects Technical Director)
975) Thomas P. Bolt (Visual Effects Technical Director)
976) Will Elsdale (Visual Effects Technical Director)
977) Graham Binding (Senior Animator)
978) Robert Hubbard (Visual Effects)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish