Persi Jekson 2 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Persi Jekson 2
  • Kino nomi: Persi Jekson 2 (Перси Джексон и Море чудовищ)
  • Joylandi: 10.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2013
  • Davomiyligi: 1 soat. 46 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Sarguzasht , Fantaziya , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Persi o'zining do'sti, Siklops Polifemi tomonidan tuzoqqa tushgan satir Groverni qidiradi. Nafaqat satir, balki butun "Lager yarim qon" xavf ostida: kimdir muqaddas Thalia daraxtini zaharladi, demak, lagerning himoyasi qulashi arafasida va yirtqich hayvonlarning bostirib kirishidan hech narsa to'xtata olmaydi. Faqat Polifem orolida yashiringan afsonaviy Oltin Fleece daraxtni davolay oladi - va unga erishish uchun siz HAYVONLAR dengizi bo'ylab suzishingiz va uning aholisi - Scylla va Charybdis, yoqimli ovozli sirenalar va boshqalar bilan kurashishingiz kerak. makkor sehrgar Circe.

Перси отправляется на поиски своего друга, сатира Гроувера, попавшего в ловушку к циклопу Полифему. На кону стоит не только сатир, но и весь «Лагерь полукровок»: кто-то отравил священное дерево Талии, а это значит, что защита лагеря вот-вот падет и уже ничто не сможет удержать чудовищ от вторжения. Исцелить дерево способно только мифическое Золотое руно, спрятанное на острове Полифема — и, чтобы добраться до него, необходимо переплыть Море Чудовищ и сразиться с его обитателями — Сциллой и Харибдой, сладкоголосыми сиренами и коварной волшебницей Цирцеей.

Roles of actors:
1) Logan Lerman (Percy Jackson)
2) Brandon T. Jackson (Grover Underwood)
3) Alexandra Daddario (Annabeth Chase)
4) Douglas Smith (Tyson)
5) Leven Rambin (Clarisse La Rue)
6) Jake Abel (Luke Castellan)
7) Katelyn Mager (Young Thalia)
8) Grey Damon (Chris Rodriguez)
9) Paloma Kwiatkowski (Thalia Grace)
10) Anthony Stewart Head (Chiron)
11) Stanley Tucci (Mr. D / Dionysus)
12) Nathan Fillion (Hermes)
13) Robert Maillet (Polyphemus / Laistrygonian)
14) Ron Perlman (Polyphemus (voice))
15) Connor Dunn (Tereus)
16) Alisha Newton (Young Annabeth)
17) Bjorn Yearwood (Young Grover)
18) Samuel Braun (Young Luke)
19) Mary Birdsong (Gray Sister #1)
20) Yvette Nicole Brown (Gray Sister #2)
21) Missi Pyle (Gray Sister #3)
22) Octavia Spencer (Martha (voice))
23) Christopher Redman (Reardon)
24) Jordan Weller (Ichneutae)
25) Camille Atebe (Harpy Barista)
26) Anthony Shim (Barista - Hecatonshire)
27) Robert Knepper (Kronos)
28) Richard Yearwood (Ganymede)
29) Derek Mears (Cyclops #1)
30) Aleks Paunovic (Cyclops #2)
31) Maxine Miller (Parcel Store Customer)
32) Shohreh Aghdashloo (Oracle (voice))
33) Craig Robinson (George (voice))


People who worked on the film:
1) Mark Goldblatt (Editor)
2) Shelly Johnson (Director of Photography)
3) Karen Rosenfelt (Producer)
4) Heike Brandstatter (Casting)
5) Coreen Mayrs (Casting)
6) Chris Columbus (Executive Producer)
7) Mark Radcliffe (Executive Producer)
8) Monique Prudhomme (Costume Design)
9) Michael Barnathan (Producer)
10) Claude Paré (Production Design)
11) Garvin Cross (Stunt Coordinator)
12) Helen Jarvis (Supervising Art Director)
13) Florent Danny Retz (Assistant Editor)
14) Lisa Love (Makeup Department Head)
15) Bill Terezakis (Makeup Effects)
16) Kimberly Chiang (Stunts)
17) Todd Scott (Stunts)
18) Dan Hermansen (Art Direction)
19) Guy Oseary (Executive Producer)
20) Shane Vieau (Set Decoration)
21) Mark Morgan (Executive Producer)
22) Jeffrey Harlacker (Associate Producer)
23) Michael Williams (Production Manager)
24) Lee Whittaker (Stunts)
25) Andrew Lockington (Music)
26) Ashlea Earl (Stunts)
27) Rorelee Tio (Stunts)
28) Greg Mooradian (Executive Producer)
29) Thor Freudenthal (Director)
30) Bill Bannerman (Unit Production Manager)
31) Bill Bannerman (Co-Producer)
32) Julia Michels (Music Supervisor)
33) Tom Woodruff Jr. (Special Effects Makeup Artist)
34) Randy Hall (Stunt Coordinator)
35) Rob Mars (Stunts)
36) Rick Riordan (Novel)
37) Darryl Scheelar (Stunts)
38) Nicole G. Leier (Stunts)
39) Marc Guggenheim (Screenplay)
40) Scott J. Ateah (Stunt Coordinator)
41) John Davidson (Camera Operator)
42) Chris Beach (Art Direction)
43) Chris Beach (Assistant Art Director)
44) Dan Rizzuto (Stunts)
45) Alyssa Weisberg (Casting)
46) Jenn Harris (Stunts)
47) Caitlin Dechelle (Stunt Double)
48) David Penikas (Animatronic and Prosthetic Effects)
49) Devyn Dalton (Stunts)
50) Brian Ho (Stunts)
51) Alicia Vela-Bailey (Stunts)
52) Andrea Stefancikova (Stunts)
53) Steve Ansell (Additional Editor)
54) Yvonne Valdez (First Assistant Editor)
55) Steve Upton (Stunts)
56) Kirsten Franson (Art Direction)
57) Mario Torres Jr. (Animatronic and Prosthetic Effects)
58) Anthony Di Ninno (Visual Effects)
59) Brent Connolly (Stunts)
60) Matthew Mylrea (Stunts)
61) Doug Hemphill (Sound Re-Recording Mixer)
62) Kris Bergthorson (Art Department Assistant)
63) Harrison Yurkiw (Assistant Art Director)
64) Silke Guglielmo (Set Costumer)
65) Jessica Clothier (Script Supervisor)
66) Michael J. LeGresley (Assistant Location Manager)
67) Will Kaplan (Music Editor)
68) Sharon Thompson (Art Department Coordinator)
69) Brian Machleit (Stunts)
70) Andrew W. Davidson (Gaffer)
71) Murray Close (Still Photographer)
72) Cameron Waldbauer (Stunts)
73) Cameron Waldbauer (Special Effects Coordinator)
74) Steve Koch (Animatronic and Prosthetic Effects)
75) Debra Wiebe (Hair Department Head)
76) Neil Greenberg (Visual Effects Editor)
77) Mark Edward Wright (Visual Effects Editor)
78) Abraham Fraser (Location Manager)
79) Elliott Koretz (Sound Designer)
80) Elliott Koretz (Sound Supervisor)
81) Dean Eilertson (Property Master)
82) David Jacox (Stunts)
83) Jerad Marantz (Character Designer)
84) Andrea Simpson (Assistant Hairstylist)
85) Peter Wilke (Camera Operator)
86) Erik Classen (VFX Artist)
87) Martin De Boer (Stunts)
88) Aravind Jayaraman (Visual Effects)
89) Brian N. Bentley (Compositors)
90) Leah Ehman (Assistant Makeup Artist)
91) Andrew Malesky (Animation)
92) Jason Dale (Assistant Editor)
93) Michael McGee (Sound Mixer)
94) Andy Asperin (VFX Artist)
95) Rohit Kolhe (Animation)
96) Sagar Patil (Compositors)
97) Amy Lynn Umezu (Storyboard Artist)
98) Phil Langone (Storyboard Artist)
99) John Bernecker (Stunts)
100) Zachary Dehm (Assistant Editor)
101) Norman Cabrera (Animatronic and Prosthetic Effects)
102) Rochelle Okoye (Stunts)
103) Taylor Matheson (First Assistant Camera)
104) Bruce Crawford (Stunts)
105) Spiro Grant (Second Assistant Camera)
106) Donald D. Brown (Boom Operator)
107) Kevin Abercrombie (Stunts)
108) Laura Lee Connery (Stunts)
109) Glen Hanz (Animatronic and Prosthetic Effects)
110) Sean Elliott (First Assistant Camera)
111) Shae Salmon (Assistant Editor)
112) Ian Blum (Animation Supervisor)
113) Shauna Duggins (Stunts)
114) Davis Fandino (Animatronic and Prosthetic Effects)
115) Gail Barrett (Costume Coordinator)
116) Cody Laudan (Stunts)
117) Keanu Lam (Stunts)
118) Eli Zagoudakis (Stunts)
119) Matt Reimer (Stunts)
120) Shawn Beaton (Stunts)
121) Shawn Beaton (Fight Choreographer)
122) Mike Wilson (Stunts)
123) Mike Larrabee (Animatronic and Prosthetic Effects)
124) Audra Neil (Set Decoration Buyer)
125) Holland Diaz (Stunts)
126) Gil Forrester (Dolly Grip)
127) Bart Brevé (Assistant Editor)
128) Atlin Mitchell (Stunts)
129) Andrew Chin (Stunts)
130) Bliss McDonald (Production Coordinator)
131) Jim Brebner (First Assistant Director)
132) Rob 'Sluggo' Boyce (Stunts)
133) Timothy Martin (Animatronic and Prosthetic Effects)
134) Kofi Elam (Stunts)
135) Brian Sepanzyk (Third Assistant Director)
136) Michael Church (Leadman)
137) Sigrid Spade (Assistant Set Decoration)
138) Jedrzej 'Jendrek' Kowalski (Assistant Location Manager)
139) Travis Wong (Stunts)
140) James Salberg (Grip)
141) Adam Sculthorp (Special Effects Supervisor)
142) Scott R. Treliving (Special Effects Supervisor)
143) Rob Brady (Best Boy Electric)
144) Peter Pacula (Rigging Grip)
145) Bob Mano (Animatronic and Prosthetic Effects)
146) Dan Kaufman (Visual Effects Supervisor)
147) John Westerlaken (Key Grip)
148) David McIntosh (Key Rigging Grip)
149) Brian Poor (Animatronic and Prosthetic Effects)
150) Aida Caefer (Animatronic and Prosthetic Effects)
151) Juniper Watters (Cableman)
152) Akihito Ikeda (Animatronic and Prosthetic Effects)
153) Ieisha Auyeung (Stunts)
154) Kirk Jaques (Stunts)
155) Brian Lydiatt (Stunts)
156) Namowan Kirby (Grip)
157) Scott Calderwood (Set Decoration Buyer)
158) Dan Morrison (Second Assistant Camera)
159) Jon K. Miller (Animatronic and Prosthetic Effects)
160) Peter Cummings (Researcher)
161) Chad Belair (Third Assistant Director)
162) Erin Sinclair (Art Department Assistant)
163) Bill Stefanidis (Grip)
164) Lise Hache (Assistant Costume Designer)
165) David Goyer (Generator Operator)
166) Grant Smith (Stunts)
167) Anup Kulkarni (Visual Effects Design Consultant)
168) Michelle Hendriksen (Assistant Property Master)
169) Curtis Braconnier (Stunts)
170) Thomas DeWier (Stunts)
171) Chris Brewster (Stunts)
172) André Dominguez (Special Effects)
173) Monte Thompson (Stunts)
174) Tara Mews (Assistant Production Coordinator)
175) Josy Capkun (Second Assistant Director)
176) Elizabeth Roberts (Set Decoration Buyer)
177) Mac Jeffrey Ong (Stunts)
178) Brennan Walstrom (Stunts)
179) Shawn Robidoux (Stunts)
180) Bud McGrew (Animatronic and Prosthetic Effects)
181) Jonel Earl (Stunts)
182) Matt Paull (Second Assistant Director)
183) Don Lee (Stunts)
184) Jules Senecal (Animatronic and Prosthetic Effects)
185) Rafael Solá (Stunts)
186) Alexandra Matheson (Second Assistant Camera)
187) Karin Korchinski (Assistant Production Coordinator)
188) Alexandra Archer (Assistant Director Trainee)
189) Mike Stroman (Generator Operator)
190) Andre Jette (Stunts)
191) Matt Margolis (Best Boy Grip)
192) Alex Godfrey (Grip)
193) Chris Baer (Animatronic and Prosthetic Effects)
194) Cindy L. Larsen (Assistant Hairstylist)
195) Alex Martínez (Second Assistant Camera)
196) Salomon Saade (Camera Trainee)
197) Sarah Long (Editorial Production Assistant)
198) Steve Frakes (Animatronic and Prosthetic Effects)
199) Elena Dresser (Set Dresser)
200) Lindsay Tessier (Editorial Production Assistant)
201) Katie Starke (Editorial Production Assistant)
202) Jane Wu (Storyboard Artist)
203) Matt Thompson (Stunts)
204) Rhys Williams (Stunts)
205) Kye Walstrom (Stunts)
206) Will Erichson (Stunts)
207) Dave Macomber (Stunts)
208) Cody Larson (On Set Dresser)
209) Jason Miller (Post Production Coordinator)
210) Alec Gillis (Special Effects Makeup Artist)
211) Madisen Whelband (Stunts)
212) Adrian Blake (Stunts)
213) Chris Geisler (Stunts)
214) Paul V. Fraser, III (Stunts)
215) Irma Evangelista (Stunts)
216) Wendy McAllister (Storyboard Artist)
217) Molly Starke (Editorial Production Assistant)
218) Jeffrey Hawkes (Editorial Production Assistant)
219) Ron Bartlett (Sound Re-Recording Mixer)
220) Jesse Harris (Dolly Grip)
221) Jordana Meilleur (Grip)
222) Franz Fraitzl (Rigging Grip)
223) Clay McGhee (Rigging Grip)
224) Scott Bonner (Rigging Grip)
225) Yuri Everson (Animatronic and Prosthetic Effects)
226) Brian Clawson (Animatronic and Prosthetic Effects)
227) Garth Winkless (Animatronic and Prosthetic Effects)
228) Karen Manzel (Animatronic and Prosthetic Effects)
229) Louie Becker (Animatronic and Prosthetic Effects)
230) Marilyn Chaney (Animatronic and Prosthetic Effects)
231) Paul Komoda (Animatronic and Prosthetic Effects)
232) Mike Heintzelman (Animatronic and Prosthetic Effects)
233) Matt Mastrella (Animatronic and Prosthetic Effects)
234) Anthony Diaz (Animatronic and Prosthetic Effects)
235) Casey Love (Animatronic and Prosthetic Effects)
236) Jenn Seyfried (Animatronic and Prosthetic Effects)
237) Matthew Killen (Animatronic and Prosthetic Effects)
238) Danielle Aslin (Assistant Makeup Artist)
239) Ian Binnie (Special Effects)
240) Tyler Bilodeau (Special Effects)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish