Sherlok Xolms 1 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Sherlok Xolms 1

Kino tavsifi
Tarixdagi eng buyuk detektiv Sherlok Xolms o'zining sodiq hamrohi Uotson bilan jiddiy jismoniy va ruhiy tayyorgarlikni talab qiladigan jangga kirishadi, chunki ularning dushmani butun London uchun tahdiddir.

Величайший в истории сыщик Шерлок Холмс вместе со своим верным соратником Ватсоном вступают в схватку, требующую нешуточной физической и умственной подготовки, ведь их враг представляет угрозу для всего Лондона.

Roles of actors:
1) Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes)
2) Jude Law (Dr. John Watson)
3) Rachel McAdams (Irene Adler)
4) Mark Strong (Lord Henry Blackwood)
5) Eddie Marsan (Inspector Lestrade)
6) Robert Maillet (Dredger)
7) Geraldine James (Mrs. Hudson)
8) Kelly Reilly (Mary Morstan)
9) William Houston (Constable Clark)
10) Hans Matheson (Lord Coward)
11) James Fox (Sir Thomas Rotheram)
12) William Hope (Ambassador Standish)
13) Clive Russell (Captain Tanner)
14) Oran Gurel (Reordan)
15) David Garrick (McMurdo)
16) Ky Discala (Maid)
17) Andrew Brooke (Guard Captain)
18) Tom Watt (Carriage Driver)
19) John Kearney (Carriage Driver)
20) Sebastian Abineri (Coach Driver)
21) Jonathan Gabriel Robbins (Guard)
22) James A. Stephens (Captain Philips)
23) Terence Taplin (Groundskeeper)
24) Bronagh Gallagher (Palm Reader)
25) Ed Tolputt (Anonymous Man)
26) Joe Egan (Big Man)
27) Jefferson Hall (Young Guard)
28) Miles Jupp (Waiter)
30) Andrew Greenough (Prison Guard)
31) Ned Dennehy (Man with Roses)
32) Martin Ewens (Removable Man)
33) Amanda Grace Johnson (Young Woman Sacrifice)
34) James Greene (Governor)
35) David Emmings (Grave Policeman)
36) Ben Cartwright (Grave Policeman)
37) Chris Sunley (Grave Policeman)
38) Michael Jenn (Preacher)
39) Timothy O'Hara (Porter / Smith)
40) Guy Williams (Golden Dawn Envoy)
41) Peter Miles (Thug)
42) Rocco Ritchie (Boy in the Street (uncredited))


People who worked on the film:
1) Hans Zimmer (Music)
2) Guy Ritchie (Director)
3) Joel Silver (Producer)
4) Bruce Berman (Executive Producer)
5) Philippe Rousselot (Director of Photography)
6) James Mather (Supervising Sound Editor)
7) Lionel Wigram (Producer)
8) Lionel Wigram (Screenstory)
9) Simon Kinberg (Screenplay)
10) Ron Bartlett (Sound Re-Recording Mixer)
11) Jenny Beavan (Costume Design)
12) Michael Tadross (Executive Producer)
13) Arthur Conan Doyle (Characters)
14) Dana Goldberg (Executive Producer)
15) Sarah Greenwood (Production Design)
16) Nick Gottschalk (Art Direction)
17) Katie Spencer (Set Decoration)
18) Susan Downey (Producer)
19) Derek Trigg (Foley Editor)
20) James Herbert (Editor)
21) Julian Bucknall (First Assistant Camera)
22) Philip Hedgecock (First Assistant Editor)
23) Steve Clark-Hall (Producer)
24) Anthony Peckham (Screenplay)
25) Michael Robert Johnson (Screenplay)
26) Michael Robert Johnson (Screenstory)
27) Dan Lin (Producer)
28) Peter Eskelsen (Producer)
29) Kevin Kaska (Orchestrator)
30) Matthew Gray (Art Direction)
31) Andrew Schmetterling (Boom Operator)
32) Michael Bloomberg (Thanks)
33) Bradley Schmidt (Assistant Art Director)
34) Richard Ryan (Stunts)
35) Elizabeth West (Script Supervisor)
36) James Foster (Art Direction)
37) Heather Phillips (Stunts)
38) Andy Kennedy (Sound Effects Editor)
39) Reg Poerscout-Edgerton (Casting)
40) Niall Moroney (Supervising Art Director)
41) Mark Holt (Special Effects Supervisor)
42) Nina Armstrong (Stunts)
43) Chas Jarrett (Visual Effects Supervisor)
44) Alex Bailey (Still Photographer)
45) Jack English (Chief Lighting Technician)
46) Clare Spragge (Costume Supervisor)
47) Jonathan Fawkner (Visual Effects Supervisor)
48) Dennis Wiseman (Property Master)
49) Michael Fentum (Sound Designer)
50) Dominic Gibbs (Sound Effects Editor)
51) Dadi Einarsson (Animation Supervisor)
52) Peter Oso Snell (Music Editor)
53) Patricia Regan (Makeup Artist)
54) Chuck Finch (Gaffer)
55) Doug Hemphill (Sound Re-Recording Mixer)
56) Elliot Scott (Runner Art Department)
57) Becki Ponting (Dialogue Editor)
58) Matthew Robinson (Assistant Art Director)
59) Helen Xenopoulos (Assistant Art Director)
60) Arlynn Abseck (Wardrobe Supervisor)
61) Jeff Brink (Special Effects Coordinator)
62) Valentina Aulisi (Set Costumer)
63) Neal Norton (Steadicam Operator)
64) Vince McGahon (Steadicam Operator)
65) Nadia Stacey (Other)
66) David Sinfield (Gaffer)
67) Alexandra Daunt Watney (Visual Effects Producer)
68) Des Whelan (Camera Operator)
69) Daniel Barrow (Visual Effects Producer)
70) Todd Kleparski (Digital Intermediate)
71) Steve Little (Dialogue Editor)
72) David Vickery (Visual Effects Supervisor)
73) Lesa Warrener (Makeup Artist)
74) Lesa Warrener (Hairstylist)
75) Robert Griffon Jr. (Property Master)
76) Claudia Dehmel (Visual Effects Producer)
77) Matthew Bristowe (Digital Intermediate)
78) Laurent Hugueniot (CG Supervisor)
79) Tim Keene (Visual Effects Producer)
80) Tommy Finch (Rigging Gaffer)
81) Helen Steinway Bailey (Stunts)
82) Christine Blundell (Hair Designer)
83) Christine Blundell (Makeup Designer)
84) Charmaine Fuller (Hairstylist)
85) Laura Jennings (Visual Effects Editor)
86) Olly Tellett (First Assistant Camera)
87) Alan Stewart (Second Unit Director of Photography)
88) Toni Barton (Assistant Art Director)
89) Chloe Harrison (Visual Effects Coordinator)
90) John Flemming (Key Grip)
91) Peter White (Set Costumer)
92) Emma Callinan (Casting Assistant)
93) Louis Sabat (Dolly Grip)
94) Rick Leary (CG Supervisor)
95) Bobby Mancuso (First Assistant Camera)
96) Charlotte Law (Assistant Costume Designer)
97) Nick Jeffries (Armorer)
98) Nick Ray (Key Grip)
99) Steve Finn (Boom Operator)
100) Carol 'Ci Ci' Campbell (Hairstylist)
101) Martin Mandeville (Costume Coordinator)
102) George Patsos (Key Grip)
103) Michael Auszura (Assistant Art Director)
104) Paul Munro (Boom Operator)
105) Sarah Tulloch (Visual Effects Coordinator)
106) Chloe Meddings (Hairstylist)
107) Polly Hope (Script Supervisor)
108) Gabi Brown (Art Department Coordinator)
109) Melissa Meister (Assistant Costume Designer)
110) Paul Mooney (Hairstylist)
111) Stephanie Lelievre (Stunts)
112) Julia Wilson (Makeup Artist)
113) Julia Wilson (Hairstylist)
114) Pawl Fulker (Pre-Visualization Supervisor)
115) Collin Quinlan (Chief Lighting Technician)
116) Greg Quinlan (Rigging Gaffer)
117) Gus Magalios (Rigging Grip)
118) Day Yargici (2D Artist)
119) Luke Neuman (Boom Operator)
120) Joseph K. Kepple IV (Art Department Coordinator)
121) John McDonnell (Assistant Property Master)
122) Jodi Michelle Pynn (Stunts)
123) Richard Dwyer (Stunts)
124) Joseph S. Alfieri (Construction Coordinator)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish