Galaktika qo'riqchilari 2 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Galaktika qo'riqchilari 2
  • Kino nomi: Galaktika qo'riqchilari 2 (Стражи Галактики. Часть 2)
  • Joylandi: 10.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2017
  • Davomiyligi: 2 soat. 16 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Sarguzasht , Fantastika , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
To'plamda hammasi: yer yuzidagi Piter Kvil (Yulduz-Lord), jim bezori Draks, yashil tanli yollanma Gamora, tirik daraxt Groot va gapiruvchi rakun. Qahramonlar o'zlarini o'zgartirmaydilar va g'ayratli muntazamlik bilan aqlga sig'maydigan vaziyatlarga tushib qolishda davom etadilar va ulardan boshqalarga deyarli zarar etkazmasdan (va ba'zan foyda bilan ham) chiqib ketishadi. Bu safar ular butun galaktikadagi eng katta sirlardan birini hal qilishlari kerak: Piter Kvilning otasi kim?

Все в сборе: землянин Питер Квилл (Звездный Лорд), молчаливый громила Дракс, зеленокожая наемница Гамора, живое дерево Грут и говорящий енот. Герои не изменяют себе и с завидной регулярностью продолжают попадать в немыслимые ситуации, выпутываясь из них почти без ущерба (а иногда даже с пользой) для окружающих. На этот раз им предстоит раскрыть одну из самых главных тайн во всей Галактике: кто же на самом деле отец Питера Квилла?

Roles of actors:
1) Chris Pratt (Peter Quill / Star-Lord)
2) Zoe Saldaña (Gamora)
3) Dave Bautista (Drax the Destroyer)
4) Vin Diesel (Baby Groot (voice))
5) Bradley Cooper (Rocket (voice))
6) Kurt Russell (Ego)
7) Michael Rooker (Yondu Udonta)
8) Karen Gillan (Nebula)
9) Pom Klementieff (Mantis)
10) Sylvester Stallone (Stakar Ogord)
11) Elizabeth Debicki (Ayesha)
12) Chris Sullivan (Taserface)
13) Sean Gunn (Kraglin / On-Set Rocket / On-Set Adolescent Groot)
14) Tommy Flanagan (Tullk)
15) Laura Haddock (Meredith Quill)
16) Aaron Schwartz (Young Ego Facial Reference)
17) Hannah Gottesman (Sovereign Chambermaid)
18) Hilty Bowen (Sovereign Pilot)
19) Ben Browder (Sovereign Admiral)
20) Alexander Klein (Zylak)
21) Luke Cook (Zylak's Frenemy)
22) Evan Jones (Retch)
23) Joe Fria (Oblo)
24) Terence Rosemore (Narblik)
25) Jimmy Urine (Half-Nut)
26) Stephen Blackehart (Brahl)
27) Steve Agee (Gef)
28) Blondy Baruti (Huhtar)
29) Richard Christy ("Down There!")
30) Rob Zombie (Unseen Ravager)
31) Sierra Love (Robot Courtesan)
32) Kendra Carelli (Robot Courtesan)
33) Milynn Sarley (Robot Courtesan)
34) Seth Green (Howard the Duck (voice))
35) Molly C. Quinn (Howard's Date)
36) Michael Rosenbaum (Martinex)
37) Rhoda Griffis (Sneeper Madame)
39) David Hasselhoff (The Form of David Hasselhoff)
40) Mac Wells (Officer Fitzgibbon)
41) Jim Gunn Sr. (Weird Old Man)
42) Leota Gunn (Weird Old Man's Mistress)
43) Elizabeth Faith Ludlow (Easik Mother)
44) Wyatt Oleff (Young Peter Quill)
45) Gregg Henry (Grandpa Quill)
46) Damita Jane Howard (Grandpa Quill's Friend)
47) Ving Rhames (Charlie-27)
48) Michelle Yeoh (Aleta Ogord)
49) Mike Escamilla (Scrote)
50) Miley Cyrus (Mainframe (voice) (uncredited))
51) Jeff Goldblum (En Dwi Gast / Grandmaster (uncredited))
52) Donny Carrington (Kree Monk (uncredited))
53) Brian Clackley (Alien (uncredited))
54) Nea Dune (Lovebot (uncredited))
55) Fred Galle (Sovereign Leader (uncredited))
56) Alphonso A'Qen-Aten Jackson (Ravager (uncredited))
57) Kelly Richardson (Daisy Kiu (uncredited))
58) Guillermo Rodriguez (Cop #2 (uncredited))
59) Josh Tipis (Humanoid Ravager (uncredited))
60) Jason Williams (Huge Guard of the Sovereign Nation (uncredited))
61) Cheyanna Lavon Zubas (Robot Courtesan (uncredited))


People who worked on the film:
1) Craig Wood (Editor)
2) Craig Wood (Editorial Manager)
3) Christopher Boyes (Sound Re-Recording Mixer)
4) Sarah Halley Finn (Casting)
5) Jay Hart (Set Decoration)
6) Kathryn Himoff (Additional Editing)
7) Stan Lee (Executive Producer)
8) Stan Lee (Characters)
9) Kevin Feige (Producer)
10) Jim Palmer (Stunt Double)
11) Thomas Valentine (Art Direction)
12) Judianna Makovsky (Costume Design)
13) James Gunn (Director)
14) James Gunn (Writer)
15) James Gunn (Script Supervisor)
16) Tyler Bates (Music)
17) Darrell Hall (Music Editor)
18) Scott Chambliss (Production Design)
19) Daniel Sudick (Special Effects Supervisor)
20) Jack Kirby (Characters)
21) Larry Lieber (Characters)
22) Don Heck (Thanks)
23) Henry Braham (Director of Photography)
24) Dave Jordan (Music Supervisor)
25) Lisa Tomczeszyn (Assistant Costume Designer)
26) Louis D'Esposito (Executive Producer)
27) Fred Raskin (Editor)
28) Jarred Land (Thanks)
29) Victoria Alonso (Executive Producer)
30) Ramsey Avery (Supervising Art Director)
31) Shelley Roden (Foley)
32) Steve Gerber (Characters)
33) Dylan Goss (Aerial Director of Photography)
34) Dan Abnett (Comic Book)
35) Kevin Kirkpatrick (Prosthetic Makeup Artist)
36) Kent Harvey (Camera Operator)
37) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
38) Arnold Drake (Thanks)
39) Chris Claremont (Thanks)
40) Russell Bobbitt (Property Master)
41) Gene Colan (Thanks)
42) John Buscema (Thanks)
43) Jonathan Schwartz (Executive Producer)
44) Vlad Bina (Art Direction)
45) Stephen Christensen (Art Direction)
46) Keith Giffen (Characters)
47) David Acord (Sound Designer)
48) David Acord (Supervising Sound Editor)
49) Sal Buscema (Thanks)
50) Harry E. Otto (Art Direction)
51) Nick Scarano (Costume Supervisor)
52) Jann K. Engel (Art Direction)
53) Elena Albanese (Art Direction)
54) Jonathan Fawkner (Visual Effects Supervisor)
55) Lora Hirschberg (Sound Re-Recording Mixer)
56) John Blake (Makeup Department Head)
57) Kim M. Holly (Key Costumer)
58) George Hull (Conceptual Design)
59) Brian Adler (Visual Effects)
60) Chase Paris (Casting)
61) Tara Feldstein Bennett (Casting)
62) Melanie Mascioli (Key Set Costumer)
63) Lars P. Winther (Co-Producer)
64) Andy Lanning (Comic Book)
65) Lee Gilmore (Sound Effects Editor)
66) Addison Teague (Sound Designer)
67) Addison Teague (Supervising Sound Editor)
68) David Yarovesky (Thanks)
69) Steve Englehart (Characters)
70) John M. 'Jack' Wright (Key Costumer)
71) Jeffrey A. Humphreys (Boom Operator)
72) Stacey S. McIntosh (Construction Coordinator)
73) Alessandro Cioffi (VFX Supervisor)
74) Alessandro Ciucci (Lead Animator)
75) Jim Valentino (Thanks)
76) Tiffany Busche (Set Costumer)
77) Brad Semenoff (Dialogue Editor)
78) Brad Semenoff (ADR Editor)
79) Chad Randall (Stunts)
80) Joel Thompson (Visual Effects Editor)
81) Steve Constancio (Ager/Dyer)
82) Guy Williams (Visual Effects)
83) Grant Harris (Lead Animator)
84) Jules Holdren (Key Hair Stylist)
85) Dan Cornwall (Gaffer)
86) Christine Youngstrom (Art Department Coordinator)
87) Lisa J. Levine (ADR Supervisor)
88) Christopher Townsend (Visual Effects Supervisor)
89) Bill Myer (Key Makeup Artist)
90) Alexei Dmitriew (Prosthetic Makeup Artist)
91) Val Mayerik (Characters)
92) Lorena Talpan (Visual Effects Editor)
93) Camille Friend (Hair Department Head)
94) Jerad Marantz (Concept Artist)
95) Tom Fendley (Rigging Gaffer)
96) Corbin Mehl (Visual Effects Editor)
97) James Baker (Pre-Visualization Supervisor)
98) Lukasz Bukowiecki (VFX Editor)
99) Eric Dvorsky (Aerial Camera Technician)
100) Iain McFadyen (Art Direction)
101) Graham Martin (VFX Production Coordinator)
102) Jerry Kung (Lead Animator)
103) Peter White (Set Costumer)
104) Jason B. Stamey (Casting Associate)
105) Christopher Flick (Foley)
106) Nashia Wachsman (Music Editor)
107) Martin Allan Kloner (Visual Effects Editor)
108) Michael Rintoul (Thanks)
109) Ashley Marie Parker (Set Costumer)
110) Sara Cobbeldick (Set Costumer)
111) Jerry Bingham (Thanks)
112) Nik Korda (Executive Producer)
113) Michael Crow (Assistant Costume Designer)
114) Simone Kraus Townsend (Animation Supervisor)
115) Simon Morgan (First Assistant Editor)
116) Javier Arrieta (Key Costumer)
117) Adrian Corsei (VFX Supervisor)
118) Daniel Frank (Assistant Art Director)
119) Lluis Casals Marsol (Animation Director)
120) Lidia Martinez Prado (Animation Director)
121) Kevin Houlihan (Assistant Art Director)
122) Adam Kimmerlin (First Assistant Editor)
123) Jim Starlin (Characters)
124) Simon Hatt (Associate Producer)
125) Adam Heinis (Special Effects Coordinator)
126) Darryl Humber (Dolly Grip)
127) C. Alan Rawlins (Key Grip)
128) Ian Bender (Boom Operator)
129) Maxime Cazaly (Creature Technical Director)
130) Francis Leong (Creature Technical Director)
131) Andy Park (Visual Development)
132) Jack Taggart (Ager/Dyer)
133) Austin Harris (Aerial Camera)
134) Steven Blizzard (Drone Operator)
135) Bill Mantlo (Characters)
136) Steven Sandles (Creature Technical Director)
137) Roger Stern (Thanks)
138) Haisu Wang (Assistant Art Director)
139) Hannah Greene (Costume Coordinator)
140) Sanford Slepak (Key Costumer)
141) Casey Crespo (Seamstress)
142) Ron Newburn (Gaffer)
143) John Slade (Techno Crane Operator)
144) Paul Hymns (Key Grip)
145) Tina Fabulic (Key Hair Stylist)
146) Kate Katz (Prosthetic Makeup Artist)
147) Babak Bina (3D Generalist)
148) Daniel Perez (3D Generalist)
149) David O'Donnell (3D Generalist)
150) Sebastian Schmall (3D Generalist)
151) Arslan Elver (Animation Supervisor)
152) Alvise Avati (Lead Animator)
153) Patrick Smith (Pre-Visualization Supervisor)
154) Dominic Mayer (VFX Editor)
155) Jan Reichmann (VFX Editor)
156) Duncan Williams (Visual Effects Editor)
157) Jason C. Lewis (Boom Operator)
158) Jacob Riehle (First Assistant Sound Editor)
159) Mikey Black (Grip)
160) Daniel McGraw (Makeup Artist)
161) Carolina Jiménez (Layout)
162) Jeff Redmond (Thanks)
163) Mark Gruenwald (Thanks)
164) Steve Gan (Characters)
165) John David Duncan (Art Department Assistant)
166) Mike Friedrich (Thanks)
167) Alexander T.H. Browne (VFX Artist)
168) Timothy Green II (Thanks)
169) Salvador Larroca (Thanks)
170) Aaron Valentino (Thanks)
171) Paul Pelletier (Thanks)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish