Maugli - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Maugli

Kino tavsifi
Hindiston o'rmonlarida bo'rilar to'dasida o'sayotgan Mawgli ismli bolaning hikoyasi. U ayiq Baloo va panter Baghira qo'l ostida o'rmonning qattiq qonunlarini o'rganadi va yovvoyi o'rmon aholisini o'zinikidek qabul qiladi. Bittasidan tashqari hammasi: qo'rqinchli yo'lbars Sher Xon. Ammo tez orada bola o'rmonda yo'lbarsdan ko'ra ko'proq xavf-xatarlarga duch kelishi mumkinligini bilib oladi va ulardan biri o'zining insoniy kelib chiqishi bo'lib, u tishli yirtqich kabi yuzma-yuz turishi kerak.

История о взрослении ребёнка по имени Маугли в волчьей стае в джунглях Индии. Он учится суровым законам джунглей под опекой медведя Балу и пантеры Багиры и принимает обитателей диких джунглей за своих. Всех, кроме одного: страшного тигра Шерхана. Но вскоре мальчику предстоит узнать, что в джунглях его могут поджидать куда большие опасности, чем тигр, и одна из них — его собственное человеческое происхождение, с которым ему придётся столкнуться лицом к лицу, словно с зубастым хищником.

Roles of actors:
1) Rohan Chand (Mowgli)
2) Christian Bale (Bagheera)
3) Andy Serkis (Baloo)
4) Benedict Cumberbatch (Shere Khan)
5) Cate Blanchett (Kaa (voice))
6) Freida Pinto (Messua)
7) Naomie Harris (Nisha)
8) Peter Mullan (Akela)
9) Eddie Marsan (Vihaan)
10) Louis Ashbourne Serkis (Bhoot)
11) Matthew Rhys (Lockwood)
12) Jack Reynor (Brother Wolf)
13) Tom Hollander (Tabaqui)
14) Keveshan Pillay (Herding Boy)
15) Jayden Fowora-Knight (Wolf Sibling #1)
16) Georgie Farmer (Wolf Sibling #2)
17) Riaz Mansoor (Village Man #6)
18) John Benfield (Wolf Elder)


People who worked on the film:
1) Andy Serkis (Director)
2) Andy Serkis (Producer)
3) Jonathan Cavendish (Producer)
4) Michael Seresin (Director of Photography)
5) Steve Kloves (Producer)
6) Steven Lawrence (Art Direction)
7) David Appleby (Still Photographer)
8) Alexandra Byrne (Costume Design)
9) Rudyard Kipling (Novel)
10) Alex Márquez (Editor)
11) Lucy Bevan (Casting)
12) Jeremiah O'Driscoll (Editor)
13) Nitin Sawhney (Original Music Composer)
14) Matthew Gray (Art Direction)
15) Nana Fischer (Makeup Designer)
16) Jason Knox-Johnston (Supervising Art Director)
17) Mark Sanger (Editor)
18) Andy Wareham (Stunts)
19) Nikki Penny (Executive Producer)
20) Lee Grumett (First Assistant Director)
21) Jo Tew (Second Assistant Director)
22) Gary Freeman (Production Design)
23) Meike Maher (Construction Coordinator)
24) Paula Casarin (Script Supervisor)
25) Lewis Morison (Music Editor)
26) Nigel Denton-Howes (Visual Effects Supervisor)
27) Annette Wullems (Visual Effects Producer)
28) Tom Still (Art Direction)
29) Callie Kloves (Screenplay)
30) David Balfour (Property Master)
31) Shaun O'Dell (Second Unit Director of Photography)
32) Stacy Mann (Unit Publicist)
33) Mark Mottram (Stunt Coordinator)
34) Grant Hulley (Stunt Coordinator)
35) Morten Nielsen (Location Manager)
36) Raffaella Giovannetti (Set Decoration)
37) Kayn Garcia (Lead Animator)
38) Harry Bardak (CG Supervisor)
39) Anneke Botha (Set Decoration)
40) Callum Davison (Set Dresser)
41) Johan van Huyssteen (Compositors)
42) Cécile Bouquet (Researcher)
43) Aisha Saeed (Art Department Coordinator)
44) Graham Mitchell (Carpenter)
45) Pixie Le Knot (Motion Capture Artist)
46) Nicholas Hurst (Digital Compositors)
47) Raphaelle Weisz (Visual Effects Coordinator)
48) Andrew Barry (Compositors)
49) John Greaves (Storyboard)
50) Rory Jones (Visual Effects Coordinator)
51) Axel Hoebel (Set Dresser)
52) Nanw Rowlands (Casting Associate)
53) Terry Williams (Grip)
54) Luke Wilding (Modeling)
55) Christopher Mullen (Assistant Production Coordinator)
56) Kevin Fraser (Key Grip)
57) Liz Barlow (Prosthetic Makeup Artist)
58) Clarice Gill (Makeup Artist)
59) Sara Desmond (Production Manager)
60) Wendy Alport (First Assistant Director)
61) Samantha Atkinson (Art Department Assistant)
62) Sophie Bridgman (Assistant Art Director)
63) Noémie Cauvin (Conceptual Illustrator)
64) Steve Furneaux (Carpenter)
65) Andrew Guyett (Scenic Artist)
66) Andries Joubert (Carpenter)
67) Adam Maher (Scenic Artist)
68) Sebastian Meyer (Creature Design)
69) Kan Muftic (Conceptual Illustrator)
70) Roberto Oliveri (Set Dresser)
71) Wolfgang Osterholzer (Carpenter)
72) Nick Slater (Carpenter)
73) Anthony Michael Viviers (Carpenter)
74) Laurence Wells (Property Master)
75) Tracy Wilson (Storyboard Designer)
76) Thomas Wingrove (Conceptual Illustrator)
77) Kevin Maloney (Boom Operator)
78) Jérémie Abrial (Modeling)
79) Sam Ashford-Rowe (Visual Effects Coordinator)
80) Christophe Dehaene (Digital Compositors)
81) Josh Jefferies (Motion Capture Artist)
82) Rob Menzer (Sculptor)
83) Massimo Meo (Visual Effects Coordinator)
84) George Murphy (Visual Effects Supervisor)
85) Jon Veal (Modeling)
86) Alejandro Villabon (Digital Compositors)
87) Caroline Whitehill (Visual Effects Coordinator)
88) Ashraf Benjamin (Lighting Technician)
89) Ken Hodgson (Grip)
90) Ken Hodgson (Rigging Grip)
91) Ed Lancaster (Grip)
92) Lesley Manuel (Rigging Gaffer)
93) Michael-Daniel-King (Lighting Technician)
94) David Rist (Dolly Grip)
95) Brent Sauls (Electrician)
96) Hennadii Prykhodko (Lead Animator)
97) Michele Pluck (Set Costumer)
98) Zureta Schulz (Costume Supervisor)
99) Laura Smith (Assistant Costume Designer)
100) Eileen de Klerk (Assistant Editor)
101) Thora Woodward (Assistant Editor)
102) Karen Ellison (Studio Teachers)
103) Kate Fernandez (Production Office Assistant)
104) Gavin Fulcher (Sculptor)
105) Andrew G. Johnson (Production Office Assistant)
106) Zoe Midgley (Motion Capture Artist)
107) Laura Moloney (Set Production Assistant)
108) David Orpheus (Set Production Assistant)
109) David Zealey (Production Coordinator)
110) Byron Tofas (Compositing Artist)
111) Andy Walker (CG Supervisor)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish