Inferno - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Inferno

Kino tavsifi
Professor Robert Lengdon italyan kasalxonalaridan birida uyg'onib, xotirasini butunlay yo'qotdi. Mahalliy shifokor Sienna Bruks Robertga nafaqat uning xotiralarini tiklashga, balki halokatli virusni tarqatish niyatida bo'lgan sirli bosqinchilarni to'xtatishga yordam berishga harakat qilmoqda.

Профессор Роберт Лэнгдон приходит в сознание в одной из итальянских больниц, полностью потеряв память. Местный врач Сиенна Брукс пытается помочь Роберту не только восстановить воспоминания, но и остановить загадочных злоумышленников, которые намерены распространить смертоносный вирус.

Roles of actors:
1) Tom Hanks (Robert Langdon)
2) Felicity Jones (Sienna Brooks)
3) Omar Sy (Christoph Bouchard)
4) Irrfan Khan (Harry Sims)
5) Sidse Babett Knudsen (Elizabeth Sinskey)
6) Ben Foster (Bertrand Zobrist)
7) Ana Ularu (Vayentha)
8) Ida Darvish (Marta Alvarez)
9) Paolo Antonio Simioni (Dr. Marconi)
10) Alessandro Grimaldi (Florence Hospital Taxi Driver)
11) Fausto Maria Sciarappa (Parker)
12) Robin Mugnaini (Apartment Carabinieri Captain)
13) Paul Ritter (CRC Tech Arbogast)
14) Vincenzo Tanassi (Boboli Gardens Policeman)
15) Alessandro Fabrizi (Gallery Guard)
16) Simone Mariani (Security Director)
17) Gábor Urmai (Ignazio Busoni)
18) Jon Donahue (Richard)
19) Fortunato Cerlino (Entrance Museum Guard)
20) Attila Árpa (Local CRC Agent)
21) Kata Sarbó (Florence Airport Gate Keeper)
22) Francesca Inaudi (Venice Museum Guide)
23) Maria Grazia Mandruzzato (Roma Merchant)
24) Philip Arditti (Professor (Istanbul))
25) Mehmet Ergen (Mirsat)
26) Vincent Riotta (Death Mask Guard)
27) Luca Fiorilli (Video Technician)
28) Cristian Stelluti (Bouchard Agent)
29) Alberto Basaluzzo (Bouchard Agent)
30) Gábor Nagypál (Student (Istanbul))
31) Gianni Annoni (Video Room Guard)
32) Yang Haiwen (CRC Tech)
33) Mirjam Novak (CRC Tech)
34) Rebecka Johnston (CRC Tech)
35) Sardar Tagirovsky (CRC Tech)
36) Gäbor Atlasz (Handless Beggar)
37) Gábor Dióssy (Handless Beggar)
38) Peter Schueller (Concert Patron)
39) Lili Gesler (Concert Patron)
40) Felipe Torres Urso (Concert Patron)
41) Dino Conti (Death Mask Hall Guard)
42) Mario Acampa (Death Mask Hall Guard)
43) Pasquale Corrente (Angry Motorist)
44) Kerem Ozen (Turkish Control Tower Agent)
45) Xavier Laurent (Bouchard French Agent)
46) Büyükkol Mehmet Onur (Turkish WHO Agent)
47) Bálint Adorjáni (Turkish WHO Agent)
48) Zsolt Páll (WHO Cistern Agent)
49) Peter Linka (WHO Cistern Agent)


People who worked on the film:
1) Hans Zimmer (Original Music Composer)
2) Brian Grazer (Producer)
3) David Koepp (Screenplay)
4) Dan Korintus (Dialogue Editor)
5) Ron Howard (Director)
6) Ron Howard (Producer)
7) Daniel P. Hanley (Editor)
8) Ben Waisbren (Executive Producer)
9) Daniele Massaccesi (Camera Operator)
10) Dan Brown (Executive Producer)
11) Dan Brown (Novel)
12) Salvatore Totino (Director of Photography)
13) William M. Connor (Executive Producer)
14) William M. Connor (First Assistant Director)
15) Wolfgang Stegemann (Stunts)
16) Tony Martinez (Supervising Dialogue Editor)
17) Claudio Pacifico (Stunt Driver)
18) Nina Gold (Casting)
19) Peter Wenham (Production Design)
20) Gábor Piroch (Stunts)
21) Dana Robin (Unit Production Manager)
22) Jille Azis (Set Decoration)
23) Julian Day (Costume Design)
24) Tom Elkins (Editor)
25) David Giammarco (Sound Re-Recording Mixer)
26) David B. Householter (Executive Producer)
27) Marvin Campbell (Stunts)
28) Martin Goeres (Stunts)
29) Béatrice Kruger (Casting)
30) Jody Johnson (Co-Producer)
31) Shane Steyn (Stunts)
32) Ivailo Dimitrov (Stunts)
33) Anna Culp (Executive Producer)
34) Ute Leonhardt (Line Producer)
35) Johannes Vogel (Conductor)
36) Ruy García (Sound Effects Editor)
37) Theo Park (Casting Associate)
38) Bence Erdelyi (Art Direction)
39) Phil Sims (Supervising Art Director)
40) Sergio De Luca (Steadicam Operator)
41) Diloy Gülün (Line Producer)
42) Suat Saglam (Unit Production Manager)
43) Chris Jenkins (Sound Re-Recording Mixer)
44) Slemer Karolina (Assistant Production Manager)
45) Péter Kovács (Construction Coordinator)
46) Gabriella Winkler (Script Supervisor)
47) Daniel Pagan (Supervising Sound Editor)
48) Daniel Pinder (Music Editor)
49) Deborah Wallach (Supervising ADR Editor)
50) Iván Pohárnok (Prosthetic Designer)
51) James Swanson (Aerial Director of Photography)
52) Deryck Blake (Property Master)
53) Zsuzsa Kismarty-Lechner (Art Direction)
54) Frances Hannon (Hair Designer)
55) Frances Hannon (Makeup Designer)
56) Zoey Stones (Makeup & Hair)
57) Alice Filippi (Second Assistant Director)
58) Stanislav Satko (Stunts)
59) Casey Genton (Sound Designer)
60) Sian Miller (Key Hair Stylist)
61) Sian Miller (Key Makeup Artist)
62) Gábor Homonnay (Costume Supervisor)
63) Péter Behan (Armorer)
64) Heather Gross (Foley Editor)
65) Monica Tatu (Script Supervisor)
66) Steven Visscher (Foley Supervisor)
67) Zoltán Bus (Armorer)
68) Zoltán Harányi (Carpenter)
69) Móni Csomós (Hairstylist)
70) Gianluca Passone (Production Manager)
71) Pam DeMetruis-Thomas (ADR Editor)
72) Wade Eastwood (Stunt Coordinator)
73) Wade Eastwood (Second Unit Director)
74) Krisztián Paluch (Gaffer)
75) Brian Greenway (First Assistant "B" Camera)
76) Jan Loukota (Stunts)
77) Mathias Schnelting (First Assistant Director)
78) Simon Davis (First Assistant Editor)
79) Christoph Knobloch (Stunt Coordinator)
80) Karen Cohen (Makeup & Hair)
81) Simonetta Valentini (Second Assistant Director)
82) Andreas Fehrle (Assistant Editor)
83) Inti Carboni (First Assistant Director)
84) Jason Pomerantz (Production Director)
85) Csaba Bankhardt (Dolly Grip)
86) Adam Ridge (Boom Operator)
87) Balázs Lengyel (Stunt Double)
88) Gergö Balika (Head of Production)
89) Nicholas Wittman (Stunts)
90) Stilyan Mavrov (Stunts)
91) Vencislav Stojanov (Stunts)
92) Elitsa Razheva (Stunts)
93) Norbert Vilonya (Third Assistant Director)
94) Márton Vörös (Art Direction)
95) Zsófia Antal (Art Department Coordinator)
96) Shahida Day (Assistant Costume Designer)
97) Claudette Lilly (Costume Supervisor)
98) Tamás Vass (Second Assistant Director)
99) Clarice Gill (Makeup & Hair)
100) Paolo Frasson (Key Grip)
101) Imre Sisa (Key Grip)
102) Tsvetolyub Iliev (Stunts)
103) Stefan Shopov (Stunts)
104) Melisa Kurtay (First Assistant Director)
105) Nicola Marzano (First Assistant Director)
106) Emiliano Novelli (Stunt Driver)
107) Marco Milani (Unit Manager)
108) Michele Ottaggio (Unit Manager)
109) Géza Kovács (Stunts)
110) Jozsef Fodor (Stunts)
111) Orsányi Iván (Stunts)
112) Richard Nagy (Stunts)
113) Béla Orsányi (Stunts)
114) Péter Sokorai (Stunts)
115) James O'Daly (Stunts)
116) Òscar Senén (Orchestrator)
117) Gáspár Szabó (Stunts)
118) Gerald Donlan (Dialogue Editor)
119) Joan Martorell (Orchestrator)
120) Gabor Szeman (Stunts)
121) Norbert Kovács (Stunts)
122) Abel Kocsis (Stunts)
123) Kamen Anev (Concept Artist)
124) Sona Havranova (Stunts)
125) Marina Tyndall (Dialect Coach)
126) László Mihály (Dolly Grip)
127) Jenei Attila (Stunts)
128) Murat Sağlam (Third Assistant Director)
129) Mátyás Vándor (Assistant Production Manager)
130) József Kiss (Construction Manager)
131) Bogi Móricz (Second Assistant Director)
132) Tamás Péter Chipie (Third Assistant Director)
133) Tsogtsaikan Narantsogt (Stunts)
134) Hajós Péter (Assistant Director)
135) Branislav Martinak (Stunts)
136) Andrea Pagani (Second Assistant Director)
137) Gabriele Ridolfi (Leadman)
138) Lucy Cork (Stunt Double)
139) Stephane Fiossanangaye (Stunt Double)
140) Daniel Gerzseny (Stunts)
141) Martin Matejcik (Stunt Double)
142) Gianluigi Scilla (Stunt Driver)
143) Nilla Sinko (Stunts)
144) Sarah Vignot (Stunts)
145) Fabio Bonizzoni (Rigging Gaffer)
146) Marco Merlini (Best Boy Electric)
147) Matyas Borda (Prosthetic Makeup Artist)
148) Csaba Böjthe (Prosthetic Makeup Artist)
149) Emma Mash (Makeup & Hair)
150) Bernd Mazagg (Sound Recordist)
151) Aleksandra Sasha Kozlov-Silber (Dialect Coach)
152) Erik Singer (Dialect Coach)
153) Soren Bendt Aaboe Pedersen (Storyboard Artist)
154) Filippo Conti (Assistant Unit Manager)
155) Diego Loreggian (Post Production Supervisor)
156) Vincent G. Scotti (Post Production Assistant)
157) Ibrahim Öter (Assistant Location Manager)
158) Ozge Cagaloglu (Second Assistant Director)
159) Scott R. Meyers (Second Second Assistant Director)
160) Stefano Biraghi (Unit Production Manager)
161) Zeki Kahveci (Location Manager)
162) Krisztian Kertai (Production Manager)
163) Ceyhun Kirkiz (Unit Manager)
164) Hendrik Lam (Production Manager)
165) Cecilia Irene Massaggia (Production Secretary)
166) Martina Patruno (Production Assistant)
167) M. Sena Aksay (Third Assistant Director)
168) Luca Cenname (Assistant Director)
169) Emese Matuz (Third Assistant Director)
170) Yvonne Olivieri (Third Assistant Director)
171) Luca Padrini (Second Assistant Director)
172) Andrea Poli (Third Assistant Director)
173) Fruzsina Szõke (Production Assistant)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish