To'lqinlarni bo'yinsundirib - Uzbek Tilida

Yuklab olish
To'lqinlarni bo'yinsundirib
  • Kino nomi: To'lqinlarni bo'yinsundirib (На гребне волны)
  • Joylandi: 10.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2015
  • Davomiyligi: 1 soat. 49 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Jonni FQBning yosh agenti, maxfiy ishlarga ixtisoslashgan. U bir necha bor eng qiyin vaziyatlardan chiqib, har doim o'z ishini oxirigacha yakunlagan. Uning keyingi vazifasi o'g'rilar to'dasiga kirib borishdir. Biroq, bu odamlar oddiy qaroqchilar emas: ularning boshqalardan asosiy farqi ekstremal sportga bo'lgan ishtiyoqidir. Ular har bir yangi talonchilikda o'z mahoratlarini ishlatishadi va ularning jamoasining bir qismi bo'lish juda qiyin. Jinoiy guruhga qo'shilish va jinoyatchilarni to'xtatish uchun Jonni o'zini ular bilan bir xil ekanligini isbotlashi kerak va buning uchun u bir necha bor o'z hayotini xavf ostiga qo'yishi kerak bo'ladi.

Джонни — молодой агент ФБР, специализирующийся на работе под прикрытием. Он не раз выходил из самых сложных ситуаций, всегда доделывая свою работу до конца. Его очередным заданием становится проникновение в банду воров. Однако эти люди не обычные грабители: их главным отличием от остальных является увлечение экстремальными видами спорта. Свои умения они используют при каждом новом ограблении, и стать частью их команды очень непросто. Чтобы войти в банду и остановить преступников, Джонни придется доказать, что он такой же как они, а для этого ему не раз предстоит рискнуть собственной жизнью.

Roles of actors:
1) Edgar Ramírez (Bodhi)
2) Luke Bracey (Johnny Utah)
3) Teresa Palmer (Samsara Dietz)
4) Ray Winstone (Angelo Pappas)
5) Max Thieriot (Jeff)
6) Delroy Lindo (FBI Instructor)
7) Tobias Santelmann (Chowder)
8) James Le Gros (FBI Agent)
9) BoJesse Christopher (FBI Director Chapman)
10) Clemens Schick (Roach)
11) Matias Varela (Grommet)
12) Nikolai Kinski (Pascal Al Fariq)
13) Judah Lewis (Young Johnny Utah)
14) Senta Dorothea Kirschner (FBI Head)
15) Seumas F. Sargent (C-130 Co-Pilot)
16) Daniel Bonjour (voice actor)


People who worked on the film:
1) Gerald B. Greenberg (Editor)
2) David Valdes (Producer)
3) John Papsidera (Casting)
4) Sallie Jaye (Hair Designer)
5) Udo Kramer (Production Design)
6) Lisy Christl (Costume Design)
7) Kurt Wimmer (Screenplay)
8) Kurt Wimmer (Producer)
9) Kurt Wimmer (Story)
10) Christopher Assells (Sound Effects Editor)
11) W. Peter Iliff (Story)
12) W. Peter Iliff (Original Film Writer)
13) Rick King (Story)
14) Thom Noble (Editor)
15) Peter Lyons Collister (Second Unit Director of Photography)
16) Ericson Core (Director)
17) Ericson Core (Director of Photography)
18) Heike Merker (Hair Department Head)
19) Odin Benitez (Supervising Sound Editor)
20) Niamh O'Loan (Hairstylist)
21) Broderick Johnson (Producer)
22) Andrew A. Kosove (Producer)
23) John Baldecchi (Producer)
24) Junkie XL (Original Music Composer)
25) Stefano Paradiso (Camera Operator)
26) Peter Zuccarini (Underwater Camera)
27) Albert Gasser (Sound Effects Editor)
28) Todd Toon (Supervising Sound Editor)
29) Dean A. Zupancic (Sound Re-Recording Mixer)
30) Dylan Goss (Helicopter Camera)
31) Eliza Pollack Zebert (Supervising ADR Editor)
32) Eliza Pollack Zebert (Supervising Dialogue Editor)
33) Colleen Murphy (Visual Effects Coordinator)
34) Derek Hoffman (Camera Operator)
35) Denis Lagrange (Underwater Camera)
36) Terry Baliel (Hair Department Head)
37) Deanna Brigidi (Casting Associate)
38) Daniel Moder (Camera Operator)
39) Adrian Cranage (Additional Camera)
40) Tim Wooster (Camera Operator)
41) Michael Fechner (Set Decoration)
42) Paul Atkins (Camera Operator)
43) Thomas Nellen (Hair Designer)
44) John Duffy (Editor)
45) Ralf Schreck (Art Direction)
46) Klemens Becker (Camera Operator)
47) Peter Oso Snell (Music Editor)
48) Robert Blasi (Art Department Coordinator)
49) Meike Schlegel (Costume Supervisor)
50) Dan O'Connell (Foley)
51) Michael Fissneider (Art Direction)
52) Florian Emmerich (Camera Operator)
53) Julie Feiner (Dialogue Editor)
54) Julie Feiner (ADR Editor)
55) Piero Mura (Sound Effects Editor)
56) Neishaw Ali (Visual Effects Producer)
57) John T. Cucci (Foley)
58) Guy T. Wiedmann (Visual Effects Editor)
59) Reiner Bajo (Still Photographer)
60) Michael Meagher (Visual Effects Producer)
61) Priyanka Balasubramania (Visual Effects Producer)
62) Catherine Wilson (Music Editor)
63) Martin Rinderknecht (Helicopter Camera)
64) Edson Williams (Visual Effects Supervisor)
65) Bill R. Dean (Sound Designer)
66) Marco Sticchi (Rigging Gaffer)
67) Vít Komrzý (Visual Effects Producer)
68) Hans Bjerno (Helicopter Camera)
69) Michael Minkler (Sound Re-Recording Mixer)
70) Joe Pancake (Special Effects Coordinator)
71) Charlene Eberle Douglas (Visual Effects Producer)
72) Don King (Camera Operator)
73) Duane Manwiller (Additional Photography)
74) Zoe Simijonovic (Script Supervisor)
75) Steve Koster (Helicopter Camera)
76) Kelly Muldoon (Hair Department Head)
77) Janosch Voss (Gaffer)
78) Dave Morley (Visual Effects Supervisor)
79) Ron Chapple (Aerial Camera Technician)
80) Elizabeth Hitt (Digital Intermediate)
81) Joe Ken (Digital Intermediate)
82) Mark Gerasimenko (Helicopter Camera)
83) Andy Kaplan (Digital Intermediate)
84) Jamie Kelman (Makeup Department Head)
85) Dane Bjerno (Aerial Camera Technician)
86) Viktor Müller (Visual Effects Supervisor)
87) Florian Kronenberger (Rigging Gaffer)
88) Jason King (Sound Effects Editor)
89) Liana Jackson (VFX Editor)
90) Scott E. Anderson (Visual Effects Editor)
91) Bobbi Banks (Dialogue Editor)
92) Darin Moran (Additional Photography)
93) Teressa Hill (Hair Department Head)
94) Michael McDermott (Gaffer)
95) Elena López Carreón (Hairstylist)
96) Iris Baumüller (Casting)
97) Brandon Terry (Visual Effects Editor)
98) Wesley Sewell (Visual Effects Supervisor)
99) John Nelson (Visual Effects Supervisor)
100) Tommy Frazier (Special Effects Coordinator)
101) Christian Kratzert (Animation Supervisor)
102) Jan Krupp (Visual Effects Supervisor)
103) Jan Kempkens-Odemski (Hairstylist)
104) Anthony Chiarantano (Visual Effects Coordinator)
105) Deva Anderson (Music Supervisor)
106) Bob Kretschmer (Wigmaker)
107) Lynn Barber (Makeup Artist)
108) Steve Costello (Gaffer)
109) Debbi Nikkel (Visual Effects Coordinator)
110) Ando Johnson (Sound Effects Editor)
111) Thalía Echeveste (Makeup Artist)
112) Ana Gabriela Quinonez (Hairstylist)
113) Jack Dolman (Music Editor)
114) Ahmed Shehata (CG Supervisor)
115) Stefano Marino (Gaffer)
116) Mario Uy (Armorer)
117) Lutz Zeidler (Armorer)
118) Matt Kutcher (Special Effects Supervisor)
119) Dana Kalder (Hairstylist)
120) Teresa Berus (Visual Effects Coordinator)
121) Kayla Cabral (Visual Effects Coordinator)
122) Mike Barber (Visual Effects Editor)
123) Andreas Moosmüller (Visual Effects Editor)
124) Luca Ricci (Armorer)
125) Christopher Taylor (Producer)
126) Johanna Ragwitz (Extras Casting)
127) Katja Dotzauer (Assistant Costume Designer)
128) Serena Fiumi (Costume Supervisor)
129) Mariella Pérez (Script Supervisor)
130) Michael B. Call (Camera Operator)
131) Jeronimo Goded (Still Photographer)
132) Silvia Di Sopra (Armorer)
133) Jaroslav Polensky (Animation)
134) Michael Halley (Animation)
135) Thomas Hacikoglu (Stunt Double)
136) Ann Chow (Visual Effects Coordinator)
137) Xinqi He (Visual Effects Coordinator)
138) Cassandra Bakic (Visual Effects Coordinator)
139) Johanna Lange (Visual Effects Coordinator)
140) Lenka Likarova (Visual Effects Producer)
141) Petar Jovovic (Visual Effects Supervisor)
142) Taylor McNutt (Visual Effects Editor)
143) Jakob Seidel (Visual Effects Editor)
144) Gunnar von Voss (Visual Effects Editor)
145) Aktar Hussain Sheikh (Makeup Department Head)
146) Michelle Tang (Makeup Department Head)
147) Iñaqui Contretas (Makeup Artist)
148) Patricia Espinosa (Makeup Artist)
149) Siggy Ferstl (Digital Intermediate)
150) Preston Ryon (Drone Cinematographer)
151) Dionys Frei (Drone Pilot)
152) Robert Eder (Drone Cinematographer)
153) Marc Daniel Nelson (Sound Mixer)
154) Matteo Leurini (Production Secretary)
155) Adrien Flanquart (VFX Artist)
Ko'proq o'qish >