Transformerlar 5 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Transformerlar 5
  • Kino nomi: Transformerlar 5 (Трансформеры: Последний рыцарь)
  • Joylandi: 10.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2017
  • Davomiyligi: 2 soat. 28 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Sarguzasht , Fantastika , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Optimus Prime yo'qoldi. Odamlar Transformerlar bilan urushmoqda. Bizning kelajagimiz kaliti o'tmish sirlarida, Yerdagi Transformerlarning yashirin tarixida ko'milgan... Dunyoni qutqarish missiyasi ingliz lordlari Keyd Yeager, Bumblebidan iborat rang-barang kompaniyaning yelkasiga tushadi. va Oksford professori. Harakat qilish vaqti keldi! Qurbonlar qahramonlarga aylanadi. Qahramonlar yovuzlarga aylanadi. Faqat bitta dunyo turadi: ularniki yoki bizniki.

Оптимус Прайм исчез. Люди ведут войну с Трансформерами. Ключ к нашему будущему погребен в тайнах прошлого, в скрытой истории Трансформеров на Земле… Миссия по спасению мира ложится на плечи разношерстной компании, состоящей из Кейда Йегера, Бамблби, английского лорда и профессора из Оксфорда. Пришла пора действовать! Жертвы станут героями. Герои станут злодеями. Выстоит только один мир: их или наш.

Roles of actors:
1) Mark Wahlberg (Cade Yeager)
2) Josh Duhamel (Col. William Lennox)
3) Stanley Tucci (Merlin)
4) Anthony Hopkins (Sir Edmund Burton)
5) Laura Haddock (Vivian Wembley)
6) Jerrod Carmichael (Jimmy)
7) Isabela Merced (Izabella)
8) Santiago Cabrera (Santos)
9) Minti Gorne (Young Viviane)
10) John Turturro (Seymour Simmons)
11) Glenn Morshower (General Morshower)
12) Liam Garrigan (King Arthur)
13) Mitch Pileggi (TRF Group Leader)
14) Tony Hale (JPL Engineer)
15) Gil Birmingham (Chief Sherman)
16) Nicola Peltz (Tessa Yeager (voice))
17) Peter Cullen (Optimus Prime (voice))
18) Gemma Chan (Quintessa)
19) Frank Welker (Megatron (voice))
21) Jim Carter (Cogman (voice))
22) Omar Sy (Hot Rod (voice))
23) Ken Watanabe (Drift (voice))
24) John Goodman (Hound (voice))
25) John DiMaggio (Crosshairs / Nitro Zeus (voice))
26) Reno Wilson (Sqweeks / Mohawk (voice))
27) Jess Harnell (Barricade (voice))
28) Tom Kenny (Wheelie (voice))
29) Steve Buscemi (Daytrader (voice))
30) Steven Barr (Volleybot (voice))
31) Mark Ryan (Lieutenant / Bulldog (voice))
32) Sophia Myles (Darcy)
33) Barbara Eve Harris (Colonel #2)
34) Benjamin Flores Jr. (Kid)
35) Kevin Kent (TRF Group Leader)
36) Andy Bean (Lawyer)
37) Walles Hamonde (American Serviceman)
38) Martin McCreadie (Lancelot)
39) John Hollingworth (Tristan)
40) Aisha Kabia (Lawyer)
41) Elizabeth Croft (High Society Woman)
42) Stephen Hogan (Viviane's Father)
43) Dan Warner (Military Attache)
44) Juliocesar Chavez (Kid)
45) Daniel Adegboyega (Saebert)
46) Claude Knowlton (JPL Director)
47) Phill Langhorne (CNN News Reporter)
48) Sam Yim (Lawyer)
49) Christina Tam (Scientist)
50) Rob Witcomb (Percival)
51) Marcus Fraser (Gawain)
52) Ben Webb (Hengist)
53) Jacob Zachar (Young JPL Engineer)
54) Maggie Steed (Viviane's Grandmum)
55) Sara Stewart (Viviane's Mum)
56) Phoebe Nicholls (Aunt Helen)
57) Rebecca Front (Aunt Marie)
58) Samuel Parker (Kid)
59) Daniel Iturriaga (Kid)
60) Mark Dexter (U.K. Prime Minister)
61) Rob Jarvis (Downing Street Policeman)
62) Tim Downie (Polo Player)
63) Emily Tierney (High Society Woman)
64) Wolfgang Young (Saxon Knight)
65) Nicholas Khan (Scientist)
66) Leighton Sharpe (Scientist)
67) Aiyaz Ahmed (Scientist)
68) Pauline McLynn (Female Researcher)
69) Matthew Castle (Student)
70) Mia Maria (Student)
71) Poppy Carter (Student)
72) Seeta Indrani (News Reporter)
73) Simon Harrison (News Reporter)
74) Wendy Albiston (Submarine Ticket Agent)
75) John Burke (Pentagon Colonel)
76) Granville Ames (Pentagon Official)
77) Jim Wisniewski (Government Suit)
78) Remi Adeleke (TRF Lieutenant)
79) Perry Yee (TRF Operator)
80) Brian William Price (TRF Operator)
81) Vincent Jerome (TRF Operator)
82) Alan Pietruszewski (F-35 Pilot)
83) Christoper Vasquez (F-16 Pilot)
84) Krista Schaeffer (Osprey Pilot)
85) Tom Wright (Military Attache)
86) Charlie Bouguenon (Namibian Scientist)
87) Jandre le Roux (Namibian Scientist)
88) Michael Richard (Namibian Scientist)
89) Drew Waters (F-16 Pilot)
90) Jude Poyer (German Soldier (uncredited))
91) Eddie Hall (Saxon Warrior (uncredited))
92) Benjamin Maurice Webb (Hengist)


People who worked on the film:
1) Denise Chamian (Casting)
2) Steven Spielberg (Producer)
3) Michael Bay (Director)
4) Michael Bay (Executive Producer)
5) Don Murphy (Producer)
6) Priscilla John (Casting)
7) John Frazier (Special Effects Supervisor)
8) K.C. Hodenfield (First Assistant Director)
9) Akiva Goldsman (Producer)
10) Akiva Goldsman (Story)
11) Ian Bryce (Producer)
12) Lorenzo Di Bonaventura (Producer)
13) Jeffrey Beecroft (Production Design)
14) Richard Roberts (Set Decoration)
15) Christopher Moriana (Foley)
16) James Mather (Sound Recordist)
17) Kenny Bates (Stunt Driver)
18) Roger Barton (Editor)
19) Rob Inch (Stunt Coordinator)
20) Jason Oettle (Stunts)
21) Jonathan Sela (Director of Photography)
22) Debra Neil-Fisher (Editor)
23) Mike Mukatis (Stunts)
24) John Buckley (Gaffer)
25) Hugo Santiago (Art Direction)
26) Ken Nolan (Screenplay)
27) Ken Nolan (Story)
28) Robert Woodruff (Set Designer)
29) Diane Heller (Key Makeup Artist)
30) Greg P. Russell (Sound Re-Recording Mixer)
31) Steve Jablonsky (Original Music Composer)
32) Art Marcum (Screenplay)
33) Art Marcum (Story)
34) Matt Holloway (Screenplay)
35) Matt Holloway (Story)
36) Brian Goldner (Executive Producer)
37) Peter Lyons Collister (Second Unit Director of Photography)
38) Nicola Buck (Key Makeup Artist)
39) Scott Herbertson (Set Designer)
40) Peter Rotter (Orchestrator)
41) Geo Corvera (Stunt Double)
42) Daren Hicks (Production Supervisor)
43) Igor Meglic (Second Unit Director of Photography)
44) Ricardo Del Río (Co-Producer)
45) John Refoua (Editor)
46) Faith Hibbs-Clark (Casting)
47) Matthew Cohan (Co-Producer)
48) Jude Poyer (Stunts)
49) Tom Reta (Supervising Art Director)
50) Spencer Sano (Stunt Driver)
51) David Bach (Dialogue Editor)
52) Antony Matos (Stunts)
53) Ele Bardha (Stunts)
54) Howard Berger (Makeup Artist)
55) Michael Kelem (Aerial Director of Photography)
56) Lajos Ottó Horváth (Stunts)
57) Nick Milner (Assistant Property Master)
58) Graeme Purdy (Property Master)
59) Paul Howell (Stunts)
60) Mike Gunther (Stunts)
61) Kyle Woods (Stunt Driver)
62) Corey Michael Eubanks (Stunts)
63) Corey Michael Eubanks (Stunt Driver)
64) Antal Kalik (Stunts)
65) Antal Kalik (Stunt Double)
66) Andrew McCarthy (Art Direction)
67) Andrew McCarthy (Set Decoration)
68) Nellie Burroughes (Stunts)
69) Dan Hirst (Stunts)
70) Billy D. Lucas (Stunts)
71) Gordon Alexander (Stunts)
72) Ed Natividad (Conceptual Design)
73) Zach Hudson (Stunts)
74) Todd Cherniawsky (Art Direction)
75) Jason Knox-Johnston (Supervising Art Director)
76) Sebastian Schroder (Art Direction)
77) Torrey Vogel (Stunts)
78) Shane Steyn (Stunts)
79) Mark Sanger (Editor)
80) David Garrick (Stunts)
81) Coy Aune (Camera Operator)
82) Nick McKinless (Stunt Coordinator)
83) Orla Maxwell (Casting Associate)
84) Ricardo Cruz (Stunts)
85) Jacques Jouffret (Steadicam Operator)
86) Deborah Zimmerman (Costume Supervisor)
87) David E. Scott (Art Direction)
88) Alex Schoenauer (Stunts)
89) Alex Schoenauer (Utility Stunts)
90) Larry Rippenkroeger (Stunt Driver)
91) Ben Collins (Stunts)
92) Ben Collins (Stunt Driver)
93) Scott David Winn (Art Direction)
94) Brandon Jones (Sound Effects Editor)
95) Alice Ford (Stunts)
96) Alice Ford (Utility Stunts)
97) Efka Kvaraciejus (Stunts)
98) Efka Kvaraciejus (Utility Stunts)
99) Boris Martinez (Stunts)
100) Michael Mooney (Assistant Costume Designer)
101) Evangelos Grecos (Stunts)
102) Kofi Yiadom (Stunts)
103) Raúl Gutiérrez (Stunts)
104) Shawn Paul Hastings (Stunts)
105) Erick Donaldson (Set Designer)
106) Lisa Lovaas (Costume Design)
107) Edouard F. Henriques (Makeup Department Head)
108) Mark Walters (Art Direction)
109) Geoffrey S. Grimsman (Art Direction)
110) Adam Gerstel (Editor)
111) Chris Diebold (Sound Effects Editor)
112) Eilam Hoffman (Sound Recordist)
113) Kevin Cross (Set Designer)
114) Jeffrey J. Haboush (Sound Re-Recording Mixer)
115) Jon Title (Sound Effects Editor)
116) Bart Samolis (Musician)
117) Ralph Osborn (Dialogue Editor)
118) Tobias Poppe (Sound Designer)
119) Sara Holden (Stunts)
120) Tim Walston (Sound Effects Editor)
121) Rob Pavey (Stunts)
122) Jessen Noviello (Stunts)
123) Robert Andrew Johnson (Set Designer)
124) Mike Stassi (Set Designer)
125) Scott Farrar (Visual Effects Supervisor)
126) Randy Peters (Stunt Driver)
127) Erik Aadahl (Sound Designer)
128) Ethan van der Ryn (Supervising Sound Editor)
129) Jeff Capogreco (VFX Supervisor)
130) David Wald (Stunts)
131) Marco Anton Restivo (Assistant Art Director)
132) Anthony Caron-Delion (Art Direction)
133) Bria Kinter (Set Designer)
134) Jonas Kirk (Construction Coordinator)
135) Leah Palen (Art Department Coordinator)
136) Andrew Cooper (Still Photographer)
137) Jeanie Baker (Key Set Costumer)
138) Christoph Roth (Visual Effects Producer)
139) Frank Buono (Camera Operator)
140) Scott Lang (Stunts)
141) Pablo Verdejo (Stunts)
142) George Kirby (Stunts)
143) Alyson Dee Moore (Foley)
144) Pete Romano (Underwater Director of Photography)
145) Yolanda Toussieng (Hair Department Head)
146) Joe Watts (Stunts)
147) Lorelei David (Visual Effects Editor)
148) Łukasz Bielan (Camera Operator)
149) Rick Lupton (VFX Supervisor)
150) Erik Rogers (Digital Intermediate)
151) Thomas Jones (Dialogue Editor)
152) Douglas Robson (Stunts)
153) Johnny Villanueva (Hairstylist)
154) Jason W. Jennings (Sound Designer)
155) Ryan Wiederkehr (Visual Effects Producer)
156) Guillaume DeLouche (Property Master)
157) Russell Farmarco (Dialogue Editor)
158) Dani Phelps (Assistant Costume Designer)
159) Marc Wostak (Rigging Gaffer)
160) Anna Bregman (Assistant Art Director)
161) Julian Foddy (Visual Effects Supervisor)
162) Jason Ruder (Music Editor)
163) Gary Summers (Sound Re-Recording Mixer)
164) Dean Grimes (Utility Stunts)
165) Oliver Loncraine (Camera Operator)
166) Andrew Arrabito (Stunts)
167) Jim Schwalm (Special Effects Coordinator)
168) Joey Freitas (Utility Stunts)
169) Joey Freitas (Stunt Driver)
170) Onofrio Nino Pansini (Camera Operator)
171) Michael Kase (Co-Producer)
172) Kara Petersen (Stunt Double)
173) Rick O'Connor (Animation Supervisor)
174) Mike Majesky (Stunt Driver)
175) Eric Dvorsky (Drone Operator)
176) Amanda Foster (Stunts)
177) Jason C. Fitzgerald (Rigging Gaffer)
178) Seong Joon Lee (Creature Technical Director)
179) Liz Ludwitzke (Casting Associate)
180) Paul Kavanagh (Animation Supervisor)
181) Richard Roles (Aerial Camera)
182) Josh Dyer (Stunts)
183) Dieter Rauter (Stunts)
184) Calvin Wimmer (Editor)
185) Alina Andrei (Stunt Double)
186) Kevin Kent (Stunts)
187) Kevin Kent (Utility Stunts)
188) Kris Smith (Script Supervisor)
189) Joel Erickson (Supervising Sound Editor)
190) Robin Fredriksz (Makeup Artist)
191) David Fencl (Armorer)
192) Ryan Church (Visual Effects Art Director)
193) Chrissy Callan (Key Costumer)
194) Brian Bartolini (Gaffer)
195) Greg Corke (Armorer)
196) Dan Osborne (Armorer)
197) Rick Thomas (Gaffer)
198) Kevin Cerchiai (Boom Operator)
199) Terry Glass (Special Effects Supervisor)
200) Jourdan Henderson (Assistant Art Director)
201) Jason Curle (Stunts)
202) Davide Tiraboschi (Camera Operator)
203) Karen Frick (Set Decoration)
204) Zuzana Milfort (Special Effects Coordinator)
205) Jessica Harbeck (Stunts)
206) Jessica Harbeck (Stunt Double)
207) Jonas Kluger (Visual Effects Editor)
208) Chick Bernhard (Stunts)
209) Arturo del Río (Line Producer)
210) Tom Strahle (Score Engineer)
211) Jade Quon (Stunts)
212) Jason Smith (Visual Effects Supervisor)
213) Levan Doran (Stunts)
214) Steve Bobertz (Visual Effects Editor)
215) Berter Orpak (Visual Effects Supervisor)
216) Liang Yang (Stunts)
217) Lee Millham (Stunts)
218) Joe Kras (Stunts)
219) Ryan Busscher (Dolly Grip)
220) Michael Dressel (Foley Editor)
221) Adam Collins (Stunts)
222) Scheryl W Brown (Stunt Double)
223) Julien Pougnier (Set Designer)
224) Trayan Milenov-Troy (Stunts)
225) Dylan Jones (Stunt Double)
226) Jermaine Holt (Stunts)
227) Jermaine Holt (Stunt Driver)
228) Steen Young (Stunts)
229) Randy Torres (Sound Effects Editor)
230) Steven John Brown (Stunts)
231) Danny Euston (Stunts)
232) Kial Butler (Stunts)
233) Kial Butler (Utility Stunts)
234) Adrian McGaw (Stunts)
235) Jared Slater (Aerial Camera Technician)
236) Frédéric North (Aerial Coordinator)
237) Cris Rankin (Animal Coordinator)
238) Jeff Okabayashi (First Assistant Director)
239) Sli Lewis (Stunt Driver)
240) Richard Nunez (Stunts)
241) Richard Nunez (Utility Stunts)
242) Joel Conlan (Stunts)
243) Jennifer Bash (Assistant Art Director)
244) Francesca Bradley (Casting Associate)
245) Peter Graf (Aerial Camera Technician)
246) Shawn Bernal (Stunts)
247) Thomas Goodwin (Draughtsman)
248) Amy Taylor (Creature Technical Director)
249) Andy Butcher (Stunts)
250) Laura Miller (Draughtsman)
251) Laurent Taillefer (CG Supervisor)
252) Mens-Sana Tamakloe (Stunts)
253) Rachael Evelyn (Stunts)
254) Christopher Kowal (Visual Effects Editor)
255) Cali Nelle (Stunts)
256) Robert Sealey (Assistant Editor)
257) Brandon Melendy (Stunts)
258) Theo Morton (Stunts)
259) Nikhil Paniz (Camera Operator)
260) Jeffrey G. Barnett (Stunts)
261) Tom Rodgers (Stunts)
262) Leah Beevers (CG Supervisor)
263) Leah Jones (VFX Editor)
264) Andy Pilgrim (Stunts)
265) Orsányi Iván (Stunts)
266) Béla Orsányi (Stunts)
267) Matthew Pebler (Camera Operator)
268) Tony Christian (Stunts)
269) Pete Bianco (Stunts)
270) J.P. Romano (Stunt Double)
271) Adam Goodall (Armory Coordinator)
272) Walid Mouawad (CG Supervisor)
273) Julie Kubbillun (Visual Effects Producer)
274) Luke Dhand (VFX Editor)
275) Wes Walcott (VFX Editor)
276) Annie Normandin (Visual Effects Producer)
277) Sheldon Stopsack (Visual Effects Supervisor)
278) Timothy Brakensiek (CG Supervisor)
279) Matt Philliben (Stunts)
280) Dionys Frei (Drone Operator)
281) John Ringhoff (Ager/Dyer)
282) Jennie Murphy (Costume Coordinator)
283) Michelle Victoria McGrath (Set Costumer)
284) Paul Biddiss (Armorer)
285) Francis Smith (Armorer)
286) Yiotis Panayiotou (Key Hair Stylist)
287) Sean Devine (Dolly Grip)
288) Martin Smith (Gaffer)
289) Wesley Alley (Gaffer)
290) Chris Leidholdt (Rigging Grip)
291) Jonathan Dennis (Russian Arm Operator)
292) Peta Bayley (Animation Supervisor)
293) Dominic Drane (CG Supervisor)
294) Jeremy Bloch (CG Supervisor)
295) Douglas Smythe (CG Supervisor)
296) Josh Methven (Creature Technical Director)
297) Tanner Scott (Creature Technical Director)
298) Nimoul Nims Bun (Creature Technical Director)
299) Sam Gutentag (Creature Technical Director)
300) Panat Thamrongsombutsakul (Creature Technical Director)
301) Mike Makara (Pre-Visualization Supervisor)
302) Steve Yamamoto (Pre-Visualization Supervisor)
303) David Richard Nelson (Creature Technical Director)
304) Nico Sanghrajka (Creature Technical Director)
305) Thang Le (Visual Effects Art Director)
306) Antoine Whyte (Visual Effects Supervisor)
307) Brendan-John Allen (Boom Operator)
308) Malte Bieler (Sound Effects Editor)
309) Reymel Delgado (First Assistant Director)
310) Michelle Thieme (Art Department Coordinator)
311) Matthew Horan (Assistant Art Director)
312) Rudie Schaefer (Assistant Art Director)
313) Philip Partridge (Stunts)
314) Kieran Clarke (Stunts)
315) Cristian Knight (Stunts)
316) Michael B. Johnson (Stunt Driver)
317) Nicholas Daines (Stunts)
318) Dan Mast (Stunts)
319) Dan Mast (Stunt Double)
320) Jose Vasquez (Stunts)
321) Andrew Burford (Stunts)
322) Daniel Rogers (Health and Safety)
323) Trent Brya (Stunts)
324) Theresa Sutera (Stunt Driver)
325) Sean Taylor (Stunt Double)
326) Nicole Chapman (Stunts)
327) Daryl Andrews (Stunts)
328) Florian Robin (Stunts)
329) Andrew Emilio DeCesare (Stunts)
330) James Cox (Stunts)
331) Oliver Gough (Stunts)
332) Lyndon S. Hellewell (Stunts)
333) Tom Erickson (Stunt Driver)
334) Tony van Silva (Stunts)
335) Tony van Silva (Stunt Double)
336) Tom Hatt (Stunts)
337) Andrius Davidenas (Stunts)
338) Luke Tumber (Stunts)
339) Luke Tumber (Stunt Driver)
340) Mark Archer (Stunts)
341) Jack Jagodka (Stunts)
342) David R. Grant (Stunts)
343) Inge Sildnik (Stunts)
344) Ben Essex (Stunts)
345) James Pavey (Stunts)
346) Matt Sherren (Stunts)
347) Niki Faulkner (Stunt Driver)
348) Jessica Hooker (Stunts)
349) Richard Wheeldon (Stunts)
350) Al Holland (Stunts)
351) Brenda Lorena Garcia (Stunt Double)
352) Lukas Tomsik (Stunts)
353) Edward Upcott (Stunts)
354) Calvin Warrington-Heasman (Stunts)
355) Guy List (Stunts)
356) Vanessa Zamarripa (Stunts)
357) Vanessa Zamarripa (Stunt Double)
358) Ryan Orr (Stunts)
359) Nandalie Campbell Killick (Stunts)
360) Derek Johnson (Utility Stunts)
361) Scott Goudie (Stunts)
362) Matt Lange (Sound Designer)
363) Shane Roberts (Stunts)
364) Joshua Romeo (Stunts)
365) James Stewart (Stunts)
366) Andrej Riabokon (Stunts)
367) Tom Cox (Stunts)
368) Tom Cotton (Stunts)
369) Luis Miguel Arranz (Stunts)
370) David Newton (Stunts)
371) Cody Bo Kruger (Stunts)
372) Dave Phillips (Stunts)
373) Dave Phillips (Utility Stunts)
374) Scott Philbrick (Stunt Driver)
375) Miguel Villalba (Stunts)
376) Sam Durrani (Stunts)
377) Benjamin Ashley (Stunts)
378) Carlos Castillo (Stunts)
379) Ricardo Cruz Jr. (Stunts)
380) Ramón Jiménez (Stunts)
381) Craig Miller (Stunts)
382) Rick English (Stunt Driver)
383) Webster P. Whinery Jr. (Stunt Driver)
384) Monica Wong (Stunts)
385) Josh Webster (Stunts)
386) Jamie Wall (Stunt Driver)
387) Martin Vose (Stunts)
388) Dan Thomas (Stunts)
389) Jared Shaw (Stunts)
390) Ryan Sangster (Utility Stunts)
391) David 'Flip' Rodriguez (Stunts)
392) Ryan Pirie (Stunts)
393) Cali Parrish (Stunts)
394) Niall McShea (Stunt Driver)
395) Hamish McDood (Stunts)
396) Tim Marshall-Rowe (Stunt Driver)
397) Darren Malkin (Stunts)
398) Danny Lang (Stunts)
399) Bjarni Kristjánsson (Stunts)
400) Samuel Icasto (Stunts)
401) Nicklas Hansson (Stunts)
402) Casey Michael Eubanks (Stunts)
403) Michael Dengel (Stunt Driver)
404) Darryl Canham (Stunts)
405) Max Breitenbach (Stunt Double)
406) Aaron Blackman (Stunts)
407) Phil Blackaby (Stunts)
408) Michael Sean Birdwell (Stunts)
409) Luciano Bacheta (Stunt Driver)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish