Parazitlar - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Parazitlar

Kino tavsifi
Oddiy koreys oilasi hayotdan zavqlanmaydi. Siz nam, iflos podvalda yashashingiz, qo'shnilaringizdan Internetni o'g'irlashingiz va g'alati ishlar bilan yashashingiz kerak. Bir kuni oilaning o‘g‘lining dugonasi chet elga amaliyot o‘tash uchun ketib, uning o‘rniga badavlat Pak oilasida o‘rta maktab o‘quvchisiga repetitor bo‘lib ishlashni taklif qiladi. Oliy ma'lumot to'g'risidagi diplomni soxtalashtirib, yigit hashamatli dizaynerlar uyiga boradi va uy bekasida yaxshi taassurot qoldiradi. Darhol uning xayoliga singlisini ishga joylashtirish bo'yicha g'ayrioddiy reja keladi.

Обычное корейское семейство жизнь не балует. Приходится жить в сыром грязном полуподвале, воровать интернет у соседей и перебиваться случайными подработками. Однажды друг сына семейства, уезжая на стажировку за границу, предлагает тому заменить его и поработать репетитором у старшеклассницы в богатой семье Пак. Подделав диплом о высшем образовании, парень отправляется в шикарный дизайнерский особняк и производит на хозяйку дома хорошее впечатление. Тут же ему в голову приходит необычный план по трудоустройству сестры.

Roles of actors:
1) Song Kang-ho (Kim Ki-taek)
2) Lee Sun-kyun (Park Dong-ik)
3) Cho Yeo-jeong (Yeon-kyo)
4) Choi Woo-shik (Ki-woo)
5) Park So-dam (Ki-jung)
6) Lee Jung-eun (Moon-gwang)
7) Jang Hye-jin (Chung-sook)
8) Park Myung-hoon (Geun-se)
9) Jung Ji-so (Da-hye)
10) Jung Hyeon-jun (Da-song)
11) Park Keun-rok (Driver Yoon)
12) Jung Yi-seo (Pizza manager)
13) Cho Jae-myung (Pizza man)
14) Jeong Ik-han (Neighbor)
15) Kim Gyu-baek (Drunk 1)
16) Ahn Seong-bong (Street man)
19) Lee Dong-yong (Drunk 2)
20) Jeon Eun-mi (Mart cashier)
21) Kim Geon (Party man)
22) Lee Joo-hyung (Party man)
23) Lee Ji-hye (A Singer)
24) Kim Bo-ryeong (Cellist)
25) Park Hye-sook (Party woman)
26) Baek Seung-hwan (Party man)
27) Riccardo Ferraresso (Italy Chef)
28) Ko Kwan-jae (Doctor)
29) Lee Si-hoon (Detective)
30) Seo Bok-hyeon (JTBC Reporter)
31) Shim Soo-mi (JTBC Reporter)
32) Yoon Hye-ree (JTBC Reporter)
33) Andreas Fronk (German father)
34) Anna Elisabeth Rihlmann (German mother)
35) Rosie Peralta (Southeast asian housekeeper)
36) Shin Seung-min (Namgung Hyun-ja)
37) Park Seo-jun (Min-hyuk)
39) Kim Yeong-jo (Party man)
40) Choi Jeong-hyun (Assistant chef)
41) Sun-kyun Lee (Park Dong-ik)


People who worked on the film:
1) Bong Joon-ho (Screenplay)
2) Bong Joon-ho (Director)
3) Bong Joon-ho (Producer)
4) Bong Joon-ho (Story)
5) Miky Lee (Executive Producer)
6) Hong Kyung-pyo (Director of Photography)
7) Lee Ji-yeon (Compositing Artist)
8) Jung Do-ahn (Special Effects Supervisor)
9) Choi Woo-shik (Theme Song Performance)
10) Lee Jae-hyeok (Still Photographer)
11) Choi Se-yeon (Costume Design)
12) Moon Yang-kwon (Producer)
13) Park Jeong-ja (Thanks)
14) Kim Dae-hwan (Adaptation)
15) James Wright (Dolby Consultant)
16) Eun Hee-soo (Production Sound Mixer)
17) Yang Jin-mo (Editor)
18) Lee Ha-jun (Production Design)
19) Cho Won-woo (Set Decoration)
20) Song Suk-ki (Set Decoration)
21) Park Hyun-cheol (Third Assistant Director)
22) Han Mi-yeon (Assistant Editor)
23) Choi Tae-young (Sound Supervisor)
24) Jin Her (Costumer)
25) Kwak Tae-yong (Special Effects Makeup Artist)
26) Lee Hee-eun (Special Effects Makeup Artist)
27) Gang Hye-yeong (Sound Effects Designer)
28) Oh Se-yeong (Stunts)
29) Park Hyo-shin (Theme Song Performance)
30) Jung Jae-il (Original Music Composer)
31) Hwang Hyo-kyun (Special Effects Makeup Artist)
32) Kevin Kang (Digital Intermediate)
33) Jang Young-hwan (Producer)
34) Kwak Sin-ae (Producer)
35) Sohn Suk-hee (Thanks)
36) Kim Seo-young (Makeup & Hair)
37) Kim Chang-ho (Lighting Director)
38) Lee Chung-gyu (Foley Artist)
39) Kim Ji-su (Compositing Artist)
40) Lee Hyang-Hee (VFX Editor)
41) Hong Jeong-ho (Visual Effects Supervisor)
42) Heo Min-heoi (Co-Executive Producer)
43) Han Jin-won (Screenplay)
44) Han Jin-won (Script Supervisor)
45) Kang Dong-yul (Costumer)
46) Kim Seong-sik (Assistant Director)
47) Oh You-jin (Props)
48) Yoo Sang-seob (Stunt Coordinator)
49) Park Min-cheol (Line Producer)
50) Jeon Jae-wook (Props)
51) Lim Myeong-gyun (Executive Producer)
52) Kim Kyeong-taek (Production Supervisor)
53) Mo So-ra (Art Direction)
54) Park Kyoung-soo (Special Effects Supervisor)
55) Lee Seon-yeong (Executive Producer's Assistant)
56) Kim Bo-ra (Compositing Lead)
57) Sung Oh Moon (Animation Supervisor)
58) Son Won-rak (Compositing Supervisor)
59) Lee Joo-hyun (Co-Producer)
60) Bae Kyung-hye (Special Effects Makeup Artist)
61) Kim Sang-soo (Production Manager)
62) Nam Sung-ho (Unit Production Manager)
63) Lee Jung-hoon (Second Unit Director)
64) Yoon Young-woo (First Assistant Director)
65) Samuel King (Concept Artist)
66) Kim Byung-in (Supervising ADR Editor)
67) Shin i Na (Foley Editor)
68) Park Sung-gyun (Foley Artist)
69) Peter Ahn (Visual Effects Producer)
70) Cha Dong-ho (Matchmove Supervisor)
71) Choi Seung-goo (Matchmove Supervisor)
72) Ha Jae-gu (Visual Effects Supervisor)
73) Seo Young Heo (Lighting Artist)
74) Jeong Ho Hong (Visual Effects Supervisor)
75) Huh Soo-jung (Matte Painter)
76) Hwang Eun-bi (Compositing Artist)
77) Cheong Hyun-jun (VFX Artist)
78) Andras Ikladi (3D Supervisor)
79) Jay Seung Jaegal (Visual Effects Supervisor)
80) Jang Hansaem (Simulation & Effects Artist)
81) Jang Hyo-sun (Matchmove Supervisor)
82) Jang Mi-jin (VFX Supervisor)
83) Jo Eun-byul (VFX Editor)
84) Jung Seock-hee (CG Supervisor)
85) Jung Da-som (Compositing Artist)
86) Jung Ji-hyung (Compositing Supervisor)
87) Jung Sung-jin (Visual Effects Director)
88) Jung Yeo-jin (Animation)
89) Jung Yeon-tae (VFX Artist)
90) Kang Dong-hyuk (Lead Animator)
91) Kang Jong-ik (Visual Effects Director)
92) Kang Seong-pil (Animation)
93) Kang Won-chul (CG Supervisor)
94) Kim Bok-yung (Visual Effects Producer)
95) Chan-Jin Chris Kim (Visual Effects Producer)
96) Kim Eun-ji (Animation)
97) Kim Hyeong-gi (Lighting Artist)
98) Kim Jae-hwan (Animation)
99) Kim Jae-hwan (Compositing Artist)
100) Kim Sang-hun (CG Supervisor)
101) Kim Tae-hoon (Simulation & Effects Artist)
102) Kim Tae-hyung (VFX Artist)
103) Kim Tae-seob (Lighting Supervisor)
104) Kim Woo-ju (VFX Editor)
105) Ko Hee-kyung (Matte Painter)
106) Kong Miseon (Compositing Artist)
107) Kwon Yong-ho (Lighting Artist)
108) Lee Dong Kyu (Compositing Artist)
109) Lee Eun-seon (Lighting Artist)
110) Hanhee Hailey Lee (Compositing Artist)
111) Lee Jae-wook (Compositing Lead)
112) Lee Kyoung-min (Animation)
113) Lee Min-ho (Simulation & Effects Artist)
114) Lee Sang-yeol (VFX Artist)
115) Lee Sin-woo (Animation)
116) Lee Song-hee (Compositing Artist)
117) Lee Young-young (Compositing Artist)
118) Liang Jun-ling (Compositing Lead)
119) Lim Tae-woo (Simulation & Effects Artist)
120) Jeong Min-hyuk (Visual Effects Supervisor)
121) Oh Yu-min (Matte Painter)
122) Park Hwon (VFX Supervisor)
123) Park Hye-ri (Simulation & Effects Artist)
124) Park Ji-hyeon (Matte Painter)
125) Park Sung-hyeok (Lighting Artist)
126) Ryu Ga-hee (Compositing Artist)
127) Seok Jong-yeon (Compositing Lead)
128) Lee Seung-yeon (Compositing Artist)
129) Shin Jeong-ho (Visual Effects Production Assistant)
130) Son Young-nam (Animation)
131) Kim So-yoon (Animation)
132) Ahnwoo Yang (Compositing Artist)
133) Yeom Do-seon (Animation)
134) You Hyeon-jeong (Matte Painter)
135) Youn Min-seok (Compositing Artist)
136) Yu Mi-hwa (Compositing Artist)
137) Yun Hee (Simulation & Effects Artist)
138) Yun Junshik-Raul (Visual Effects Producer)
139) Byun Sang-jin (Third Assistant "A" Camera)
140) Sung Min Cha (Grip)
141) Cho Hye-lin (Translator)
142) Sang Won Cho (Grip)
143) Lee Su-jin (Data Management Technician)
144) Kim Hee-jae (Costumer)
145) Shin Soo-bin (Costumer)
146) Yoon Hye-jeong (Costumer)
147) Yoon Na-yeon (Costumer)
148) Norbert Elek (Orchestrator)
149) Lee Ji-hye (Vocals)
150) Bálint Sapszon (Orchestrator)
151) Woo Geum-ho (Camera Car)
152) Noh Seung-goog (Set Decoration)
153) Yoo Mi-jin (Stunts)
154) Kim Tae-yeon (Costume Assistant)
155) Yang Hyeon-seok (Camera Operator)
156) Im Se-jin (Art Designer)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish