Hammadan zo'r Xalk - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Hammadan zo'r Xalk

Kino tavsifi
O'zining g'ayrioddiy "kasalligi"ga davo izlayotgan doktor Bryus Bannerning hikoyasi, u hissiy stress paytida uni ulkan yashil yirtqich hayvon Xalkga aylantiradi. Uni qo'lga olmoqchi bo'lgan armiyadan qochib, Bryus deyarli davo topadi, ammo Xalk to'satdan yangi, nihoyatda kuchli raqibga ega bo'lganda, barcha harakatlar zoe ketadi.

История доктора Брюса Баннера, который ищет лекарство от своего необычного «заболевания», превращающего его во время эмоционального стресса в гигантского зеленого монстра Халка. Находясь в бегах от армии, стремящейся его захватить, Брюс почти находит лекарство, но все старания идут прахом, когда у Халка вдруг появляется новый, невероятно сильный противник.

Roles of actors:
1) Edward Norton (Bruce Banner / The Hulk)
2) Liv Tyler (Betty Ross)
3) Tim Roth (Emil Blonsky / Abomination)
4) William Hurt (Thaddeus 'Thunderbolt' Ross)
5) Tim Blake Nelson (Dr. Samuel Sterns)
6) Ty Burrell (Dr. Leonard Samson)
7) Christina Cabot (Major Kathleen Sparr)
8) Peter Mensah (General Joe Greller)
9) Lou Ferrigno (Voice of The Incredible Hulk / Security Guard)
10) Paul Soles (Stanley)
11) Débora Nascimento (Martina)
12) Greg Bryk (Commando)
13) Chris Owens (Commando)
15) Adrian Hein (Commando)
16) John MacDonald (Commando)
17) Shaun McComb (Helicopter Soldier)
18) Simon Wong (Grad Student)
19) Pedro Salvín (Tough Guy Leader)
20) Julio Cesar Torres Dantas (Tough Guy)
21) Raimundo Camargo Nascimento (Tough Guy)
23) Jason Burke (Communications Officer)
24) Grant Nickalls (Helicopter Pilot)
25) Joris Jarsky (Soldier)
26) Arnold Pinnock (Soldier)
27) Jason Hunter (Cop)
28) Tig Fong (Cop)
29) Maxwell McCabe-Lokos (Cab Driver)
30) David Collins (Medical Technician)
31) John Carvalho (Plant Manager)
32) Robin Wilcock (Sniper)
33) Wayne Robson (Boat Captain)
34) Javier Lambert (Guatemalan Trucker)
35) Martin Starr (Computer Nerd)
36) Chris Ratz (Young Guy)
37) Todd Hofley (Apache Helicopter Pilot)
38) Joe La Loggia (Soldier)
39) Tamsen McDonough (Colleague)
40) Michael Kenneth Williams (Harlem Bystande)
41) Roberto Bakker (Market Vendor)
42) Ruru Sacha (Supply Driver)
43) James Downing (Army Base Doctor)
44) Rickson Gracie (Aikido Instructor)
45) Stephen Gartner (Ross's Soldier)
46) Nicholas Rose (McGee)
47) Genelle Williams (Terrified Gal)
48) P.J. Kerr (Wilson)
49) Jee-Yun Lee (Reporter)
50) Desmond Campbell (Gunner)
51) Deshaun Clarke (Little Boy)
52) Tony Nappo (Brave Cop)
53) Aaron Berg (Soldier)
54) David Meunier (Soldier)
55) Tre Smith (Soldier)
56) Moses Nyarko (Soldier)
57) Carlos A. Gonzalez (BOPE Officer)
58) Yan Regis (Medic Soldier)
60) Robert Morse (Command Van Soldier)
61) Matt Purdy (Ross's Aide)
62) Lenka Matuska (Female Medical Assistant)
63) Scott Magee (Humvee Driver)
64) Wes Berger (Sterns Lab Soldier)
65) Carla Nascimento (Large Woman)
66) Krista Vendy (Female Bartender)
67) Mila Stromboni (Hopscotch Girl)
68) Terry Notary (Motion Capture Specialist as Hulk)
71) Robert Downey Jr. (Tony Stark (uncredited))
72) Max Topplin ((uncredited))


People who worked on the film:
1) Gale Anne Hurd (Producer)
2) Rick Shaine (Editor)
3) Craig Armstrong (Original Music Composer)
4) Laray Mayfield (Casting)
5) Stan Lee (Executive Producer)
6) Stan Lee (Characters)
7) Avi Arad (Producer)
8) Kevin Feige (Producer)
9) John Wright (Editor)
10) Denise Cronenberg (Costume Design)
11) Laird McMurray (Special Effects Coordinator)
12) John Stoneham Jr. (Stunt Coordinator)
13) Kirk M. Petruccelli (Production Design)
14) Peter Menzies Jr. (Director of Photography)
15) Andrew M. Stearn (Art Direction)
16) Ian Fox (Second Unit Director of Photography)
17) Louis Leterrier (Director)
18) Zak Penn (Screenplay)
19) Jack Kirby (Characters)
20) Page Buckner (Art Direction)
21) Jim Van Wyck (Executive Producer)
22) Colin Penman (First Assistant Makeup Artist)
23) Dave Jordan (Music Supervisor)
24) Vince Murdocco (Stunts)
25) Vincent Tabaillon (Editor)
26) Gary Capo (Second Unit Director)
27) David Maisel (Executive Producer)
28) Carolyn A. Loucks (Set Decoration)
29) Ross T. Fanger (Executive In Charge Of Production)
30) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
31) Jordan Samuel (Key Makeup Artist)
32) Andy Koyama (Sound Re-Recording Mixer)
33) J.J. Makaro (Stunts)
34) Stephen Broussard (Associate Producer)
35) David Breeze (Gaffer)
36) Randy Westgate (Makeup Artist)
37) Christopher Geggie (Property Master)
38) Eric Lindemann (Supervising Sound Editor)
39) Bryan O. Watkins (Sound Effects Editor)
40) Charles Deenen (Sound Effects Editor)
41) Tim Walston (Sound Effects Editor)
42) Javier Lambert (Stunt Coordinator)
43) Moses Nyarko (Stunt Double)
44) Tom Ozanich (Sound Effects Editor)
45) Betsy Paterson (Visual Effects Supervisor)
46) Tim Nielsen (Sound Effects Editor)
47) Allan Magled (Visual Effects Supervisor)
48) Greg Hedgepath (Supervising Sound Editor)
49) Bill R. Dean (Sound Effects Editor)
50) Susan Marucci (Script Supervisor)
51) Paul Hackner (Sound Effects Editor)
52) Rickley W. Dumm (Sound Effects Editor)
53) Karen Pidgurski (Unit Publicist)
54) Stacey Butterworth (Wigmaker)
55) Frank Smathers (Sound Effects Editor)
56) Michael Gibson (Still Photographer)
57) Bruce Tanis (Sound Effects Editor)
58) Peter Myles (Supervising Music Editor)
59) Jamie Jones (Stunt Coordinator)
60) Daniel Perez Ferreira (Visual Effects Technical Director)
61) Fríða Aradóttir (Hairstylist)
62) Paul R.J. Elliot (Key Hair Stylist)
63) Tony Eldridge (Best Boy Electric)
64) Scott Wolf (Sound Effects Editor)
65) Michael Babcock (Sound Designer)
66) Ermes Blarasin (Stunt Driver)
67) Kurt Williams (Visual Effects Supervisor)
68) Kurt Williams (Co-Producer)
69) Bobbi Banks (Supervising ADR Editor)
70) Chris Carpenter (Sound Re-Recording Mixer)
71) Sachin Bangera (Technical Supervisor)
72) Joel Foster (Animation)
73) Justin Hammond (Lighting Technician)
74) Dan Haring (Lighting Technician)
75) Julie D'Antoni (Visual Effects)
76) John G. Scotti (Associate Producer)
77) John G. Scotti (First Assistant Director)
78) James Halpenny (Construction Coordinator)
79) Travis MacKay (ADR Recordist)
80) D.J. Carson (Unit Production Manager)
81) Brittney Banks (Stunt Double)
82) Michael J. Malone (Unit Production Manager)
83) Michael J. Malone (Associate Producer)
84) Paula Fleet (Assistant Hairstylist)
85) Paul V. Molles (Visual Effects Producer)
86) Ian Blum (Animation)
87) Valerie Davidson (Foley Editor)
88) Duncan McLeod (Stunt Double)
89) Beate Petruccelli (Makeup Artist)
90) Tim Singh (Second Assistant Director)
91) Chad Camilleri (Stunt Double)
92) Scott Alan Cook (Stunt Double)
93) Michael Langlois (Stunt Double)
94) Rod Benjamin (Key Grip)
95) Lincoln D'Souza (Payroll Accountant)
96) Zack Allen (Sound Effects Editor)
97) Candice Ornstein (Assistant Makeup Artist)
98) Rick Newsome (Storyboard Designer)
99) Brian Patrick (Assistant Property Master)
100) Colin Cunningham (Visual Effects)
101) Eric Thompson (ADR Mixer)
102) Sondra Treilhard (Assistant Hairstylist)
103) Renee Bravener (Costume Design)
104) Liise Keeling (Stunt Double)
105) Trinh Tran (Production Assistant)
106) Jayson Merrill (Second Assistant Director)
107) Dan Dorrance (Supervising Art Director)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish