Labirintdagilar 1 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Labirintdagilar 1

Kino tavsifi
Asar qahramoni o‘smir Tomas bo‘lib, u liftda uyg‘onadi, lekin o‘z ismidan boshqa hech narsani eslay olmaydi. U cheklangan joyda omon qolishni o'rgangan 60 nafar o'smirlar orasida. Har 30 kunda yangi bola keladi. Ikki yildan beri bir guruh yigitlar Shelterda yashashadi. Ular erda o'sadigan narsalar bilan oziqlanadilar va yashash joylarini o'rab turgan labirintdan chiqish yo'lini topishga harakat qilishadi. Qahramonlar allaqachon umidlarini yo'qotishni boshlaganlarida, komada bir qiz paydo bo'ladi, lekin g'alati nota bilan. Qahramonlar dunyosi o'zgara boshlaydi.

Главный герой - подросток Томас, который просыпается в лифте, но ничего не помнит, кроме своего имени. Он оказывается среди 60 подростков, научившихся выживать в замкнутом пространстве. Раз в 30 дней прибывает новый мальчик. Группа ребят проживает в «Приюте» уже два года. Они кормятся тем, что удается вырастить на земле, и пытаются найти выход из лабиринта, окружающего их место жительства. Когда герои уже начинают терять надежду, появляется девочка в состоянии комы, но со странной запиской. Мир героев начинает меняться.

Roles of actors:
1) Dylan O'Brien (Thomas)
2) Kaya Scodelario (Teresa Agnes)
3) Ki Hong Lee (Minho)
4) Aml Ameen (Alby)
5) Blake Cooper (Chuck)
6) Thomas Brodie-Sangster (Newt)
7) Will Poulter (Gally)
8) Dexter Darden (Frypan)
9) Chris Sheffield (Ben)
10) Joe Adler (Zart)
11) Alexander Flores (Winston)
12) Jacob Latimore (Jeff)
13) Randall D. Cunningham (Clint)
14) Patricia Clarkson (Ava Paige)
15) Don McManus (Masked Man)
16) Michael Bow (Glader)
17) Jerry Clark (Glader)
18) Michael Deville (Glader)
19) Dylan Gaspard (Glader)
20) Cory Gooding (Glader)
21) Cazi Greene (Glader)
22) Dustin Guitreau (Glader)
23) Tyler Harrison (Glader)
24) Landon Hazel (Glader)
25) Gary Hood (Glader)
26) Nick Killebrew (Glader)
27) John Langston (Glader)
28) Chad Martinez (Glader)
29) Lester Millet (Glader)
30) Sawyer Pierce (Glader)
31) Weston Rachal (Glader)
32) Bryce Romero (Glader)
33) Johnny Stockwell (Glader)
34) SanChavis Torns (Glader)
35) Lane Westerhaus (Glader)
36) Gentry Williams (Glader)
37) Adriana Acosta (Glader (uncredited))
38) Duane Cothren (Conference Room Parent (uncredited))
40) Mark Gibson (Glader (Alec) (uncredited))
41) Darryl Harvey (Maze Control Room Supervisor / EMT (uncredited))
42) Janet L'Aube (Lab Scientist (uncredited))
43) Travis Michael Myers (Glader (uncredited))
44) Zach Nichols (Glader (uncredited))
45) Tommy Sheppard (Conference Room Member (uncredited))
46) Andrew Varenhorst (Patient Zero (uncredited))
47) Carol Jean Wells (Herself Lab Student (uncredited))
48) Jeff Wiesen (Glader (uncredited))


People who worked on the film:
1) Denise Chamian (Casting)
2) Priscilla John (Casting)
3) Wyck Godfrey (Producer)
4) Dan Zimmerman (Editor)
5) Eric Brevig (Visual Effects Supervisor)
6) Ron Bartlett (Sound Re-Recording Mixer)
7) Mark De Alessandro (Stunts)
8) Enrique Chediak (Director of Photography)
9) Jon Danniells (Set Decoration)
10) Marc Fisichella (Production Design)
11) Marty Bowen (Producer)
12) David McKimmie (Post Production Supervisor)
13) David Betancourt (ADR Mixer)
14) Tim Gomillion (Sound Recordist)
15) Galen Goodpaster (First Assistant Sound Editor)
16) David Lucarelli (ADR Recordist)
17) Chuck Michael (Sound Effects Editor)
18) Charleen Richards (ADR Mixer)
19) Douglas Cumming (Art Direction)
20) Felipe Savahge (Stunts)
21) John Paesano (Original Music Composer)
22) Dylan Goss (Helicopter Camera)
23) Edward O'Donnell (Transportation Coordinator)
24) Joe Hartwick Jr. (Executive Producer)
25) Bobby Talbert (Stunts)
26) H.H. Cooper (First Assistant Director)
27) Jessica Navran (Assistant Art Director)
28) Stacy Kelly (Makeup Department Head)
29) Aimee Stuit (Makeup Artist)
30) Amy Wood (Hairstylist)
31) Monty L. Simons (Stunts)
32) Steve Winsett (Makeup Effects)
33) Thirl Haston (Stunts)
34) Wes Ball (Director)
35) Simonetta Mariano (Costume Design)
36) Noah Oppenheim (Screenplay)
37) Lindsay Williams (Producer)
38) James Dashner (Novel)
39) Grant Pierce Myers (Screenplay)
40) T.S. Nowlin (Screenplay)
41) Ellen Goldsmith-Vein (Producer)
42) Christine Bieselin Clark (Costume Design)
43) Terri De Haan (Costume Supervisor)
44) Kevin Waterman (Stunts)
45) Lauren Thomas (Makeup Effects)
46) Lee Stollman (Producer)
47) Dan O'Connell (Foley)
48) Nancy Breaux (Script Supervisor)
49) Eric D. Christensen (Visual Effects Supervisor)
50) Simonette Berry (Sculptor)
51) Noah Bradley (Construction Coordinator)
52) David Keith Broome (Greensman)
53) William Burck (Sculptor)
54) Russ Doyle (Greensman)
55) Michelle C. Harmon (Set Designer)
56) Wright McFarland (Set Designer)
57) Michael Sabo (Property Master)
58) John T. Cucci (Foley)
59) Ai-Ling Lee (Sound Designer)
60) Ai-Ling Lee (Supervising Sound Editor)
61) Anthony Ortiz (Boom Operator)
62) Christal Wolgamott (Visual Effects Producer)
63) Sue Rowe (Visual Effects Supervisor)
64) Scott Puckett (Visual Effects Producer)
65) Troy Robinson (Stunt Coordinator)
66) Andy Ryan (Gaffer)
67) Kizzie Autumn Martin (Set Costumer)
68) Britany Viguerie (Set Costumer)
69) Ted Caplan (Music Editor)
70) Steve Gehrke (Script Supervisor)
71) Bonnie Marquette (Location Manager)
72) Lauri Mills (Studio Teachers)
73) Stephen S. Campanelli (Camera Operator)
74) Doug Hemphill (Sound Re-Recording Mixer)
75) Susan Dawes (Supervising Dialogue Editor)
76) Greg Maloney (Visual Effects Producer)
77) Ben Rothstein (Still Photographer)
78) Eddie Gamarra (Executive Producer)
79) John A. Larsen (Supervising Sound Editor)
80) Lisa Tutunjian (Digital Intermediate)
81) Wayne Lemmer (Sound Effects Editor)
82) Budd Bird (Hairstylist)
83) Scotty Morris (Set Dresser)
84) Loan Phan (Digital Intermediate Producer)
85) Gus Coto (On Set Dresser)
86) Erin Foster (Art Department Coordinator)
87) Shane Daniels (Stunts)
88) Christopher Dooly (Makeup Effects)
89) Erik De Boer (Animation Supervisor)
90) Lucy O'Reilly (Makeup Artist)
91) P.J. Burch (First Assistant Editor)
92) Greg Morris (Additional Camera)
93) Bailey Domke (Makeup Effects)
94) Logan Breit (Visual Effects Editor)
95) Jason Chen (Visual Effects Producer)
96) Steve McLeod (Visual Effects Editor)
97) Gayle Munro (Visual Effects Producer)
98) Ollie Rankin (CG Supervisor)
99) Jeff Ranasinghe (CG Supervisor)
100) Mariana Sánchez de Antuñano (Camera Operator)
101) Ferdinand Duplantier Jr. (Rigging Gaffer)
102) Michael Umble (Unit Publicist)
103) Vanessa Lapato (ADR Supervisor)
104) Kevin C. Lang (Set Dresser)
105) David Wolowic (Assistant Sound Editor)
106) Kortney Manns (Stunts)
107) Ashley Nicole Hudson (Stunts)
108) Christine Sirois (ADR Recordist)
109) Greg Rementer (Stunts)
110) Meredith Richardson (Stunts)
111) Eric Salas (Stunts)
112) Chris Craine (Assistant Art Director)
113) Matthew Harrison (Foley Editor)
114) Stephen P. Durante (Leadman)
115) Blake Collins (Foley Mixer)
116) Helen Luttrell (Dialogue Editor)
117) David Guilbeau (Craft Service)
118) Paul Ledford (Production Sound Mixer)
119) Joel Venti (Storyboard Artist)
120) Aaron Matthews (Stunts)
121) Josh Mueller (Stunts)
122) Sid Yost (Animal Wrangler)
123) Mallory Thompson (Stunts)
124) Richard Duarte (Foley Mixer)
125) John Guentner (Foley Mixer)
126) Doug Wright (Transportation Captain)
127) Preston Schrag (Stunts)
128) Edward Poveda (Payroll Accountant)
129) Patrick Calabrese (Set Dresser)
130) Greg Dela Riva (Stunts)
131) Matt Zaff (On Set Dresser)
132) Mirashyam Blakeslee (Second Assistant Director)
133) Tony Vo (Stunts)
134) Curtis Abbott (Digital Imaging Technician)
135) Beau Harrison (Assistant Property Master)
136) Vanessa Hickey (Second Second Assistant Director)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish