Transformerlar 3: Qorong'u tomon - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Transformerlar 3: Qorong'u tomon
  • Kino nomi: Transformerlar 3: Qorong'u tomon (Трансформеры: Тёмная сторона Луны)
  • Joylandi: 09.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2011
  • Davomiyligi: 2 soat. 26 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Sarguzasht , Fantastika , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Bizning qahramonlarimiz uchun qayg'uli kundalik hayot keldi: Sem Mikaelani yo'qotdi, hukumat Autobotlarni Yerdan quvib chiqarish to'g'risida qonunchilik aktini chiqarmoqda va Megatron Fallenning sharmandali mag'lubiyatidan keyin yashiringan paytda, Cybertron hukmdori Decepticon Shockwave tayyorlanmoqda. sayyoramizga butunlay yomon niyat bilan tashrif buyurish. Bu safar trilogiyaning yakuniy qismining harakati nafaqat Yerni, balki Oyni ham qamrab oladi, uning qorong'u tomoni ham hech qanday qorong'u sirlarni saqlaydi.

Для наших героев наступили печальные будни: Сэм потерял Микаэлу, правительство выпускает законодательный акт о выселении Автоботов с Земли, а пока Мегатрон скрывается после позорного поражения Фоллена, десептикон Шокуэйв, правитель Кибертрона, готовится нанести визит нашей планете с совсем недобрыми намерениями. Действие заключительной части трилогии на этот раз охватит не только Землю, но и Луну, темная сторона которой хранит не менее темные тайны.

Roles of actors:
1) Shia LaBeouf (Sam Witwicky)
2) Rosie Huntington-Whiteley (Carly)
3) Josh Duhamel (Lennox)
4) John Turturro (Simmons)
5) Tyrese Gibson (Epps)
6) Patrick Dempsey (Dylan)
7) Frances McDormand (Mearing)
8) John Malkovich (Bruce Brazos)
9) Kevin Dunn (Ron Witwicky)
10) Julie White (Judy Witwicky)
11) Alan Tudyk (Dutch)
12) Ken Jeong (Jerry Wang)
13) Glenn Morshower (General Morshower)
14) Lester Speight (Eddie)
15) Buzz Aldrin (Self)
16) Bill O'Reilly (Self)
17) Ravil Isyanov (Voshkod)
18) Dustin Dennard (Lennox Lieutenant)
19) Markiss McFadden (Lennox Team 'Baby Face')
20) Nick Bickle (Lennox Team 'Chapman')
21) Ajay James (Lennox Team 'Atroui')
22) Brett Lynch (Lennox Team 'Phelps')
23) Chris A. Robinson (Lennox Team 'Bruno')
24) Scott C. Roe (Lennox Team 'Nelson')
25) James D. Weston II (Lennox Team 'Tuens')
26) Brian Call (Lennox Team 'Taggart')
27) Aaron Garrido (Epps Team 'Mongo')
28) Mikal Vega (Epps Team 'Hooch')
29) Kenny Sheard (Epps Team 'Marc L')
30) Josh Kelly (Epps Team 'Stone')
31) Keiko Agena (Mearing's Aide)
32) LaMonica Garrett (Morshower's Aide)
33) Yasen Peyankov (Voshkod Associate)
34) Brett Stimely (President Kennedy)
35) John H. Tobin (President Nixon)
36) Drew Pillsbury (Defense Secretary McNamara)
37) Patrick Pankhurst (Director of NASA)
38) Larry Clarke (NASA Scientist (1969))
39) Tom Virtue (Black Ops NASA Technician (1969))
40) Thomas Crawford (Black Ops NASA Technician (1969))
41) Kevin Sizemore (Black Ops NASA Technician (1969))
42) Alan Pietruszewski (NASA Mission Controller (1969))
43) Michael Daniel Cassady (NASA Launch Technician (1969))
44) Peter Murnik (Tracking Station Supervisor (1969))
45) Don Jeanes (Neil Armstrong (1969))
46) Cory Tucker (Buzz Aldrin (1969))
47) Lindsey Ginter (Old NASA Scientist)
48) David St. James (Old NASA Scientist)
49) Mitch Bromwell (NASA Technician)
50) Elya Baskin (Cosmonaut Dimitri)
51) Eugene Alper (Cosmonaut Yuri)
52) Inna Korobkina (Russian Lady)
53) Zoran Radanovich (Russian Bouncer)
54) Kathleen Gati (Russian Female Bartender)
55) Annie O'Donnell (Human Resources Lady)
56) Chris Sheffield (Pimply Corporate Kid)
57) Ken Takemoto (Japanese Executive)
58) Michael Loeffelholz (Executive Interviewer)
59) Mindy Sterling (Female Insurance Agent)
60) Stephen Monroe Taylor (Mailroom Worker)
61) Andrew Daly (Mailroom Worker)
62) Derek Miller (Mailroom Worker)
63) Leidy Mazo (Mailroom Worker)
64) Scott Krinsky (Accuretta Executive)
65) Katherine Sigismund (Accuretta Worker)
66) Maile Flanagan (Accuretta Worker)
67) Darren O'Hare (Berated Scientist)
68) Jack Axelrod (Simmons Tileman)
69) Rich Hutchman (Engineer)
70) Meredith Monroe (Engineer's Wife)
71) Charlotte Labadie (Engineer's Daughter)
72) Christian Baha (Dylan's Executive)
74) Danielle Fornarelli (Dylan's Assistant)
75) Danny McCarthy (NEST Guard)
76) John Turk (NEST Guard)
77) Peter A Kelly (NEST Guard)
78) Mark Golden (SEAL)
79) Sean Murphy (SEAL)
80) Scott Paulson (SEAL)
81) Luis Echagarruga (SEAL)
82) Iqbal Theba (UN Secretary General)
83) Anthony Azizi (Lt. Sulimani)
84) Sammy Sheik (Lt. Faraj)
85) Mark Ryan (Military Drone Operator)
86) John S. McAfee (GPS Tracking Coordinator)
87) Jay Gates (DC Mall Reporter)
88) Rebecca Cooper (DC Capitol Reporter)
89) Peter Cullen (Optimus Prime (voice))
90) Hugo Weaving (Megatron (voice))
91) Leonard Nimoy (Sentinel Prime (voice))
92) Jess Harnell (Ironhide (voice))
93) Charlie Adler (Starscream (voice))
94) Robert Foxworth (Ratchet (voice))
95) James Remar (Sideswipe (voice))
96) Francesco Quinn (Dino (voice))
97) George Coe (Que / Wheeljack (voice))
98) Tom Kenny (Wheelie (voice))
99) Reno Wilson (Brains (voice))
100) Frank Welker (Shockwave / Soundwave / Barricade (voice))
101) Ron Bottitta (Roadbuster / Amp (voice))
102) John DiMaggio (Leadfoot / Target (voice))
103) Keith Szarabajka (Laserbeak (voice))
104) Greg Berg (Igor (voice))


People who worked on the film:
1) Denise Chamian (Casting)
2) Steven Spielberg (Executive Producer)
3) William Goldenberg (Editor)
4) Michael Bay (Director)
5) Michael Bay (Executive Producer)
6) Don Murphy (Producer)
7) John Frazier (Special Effects Supervisor)
8) Ian Bryce (Producer)
9) Lorenzo Di Bonaventura (Producer)
10) Ehren Kruger (Writer)
11) Richard L. Johnson (Supervising Art Director)
12) Deborah Lynn Scott (Costume Design)
13) Cole S. McKay (Stunts)
14) Nigel Phelps (Production Design)
15) Kenny Bates (Producer)
16) Kenny Bates (Stunt Coordinator)
17) Roger Barton (Editor)
18) Jennifer Williams (Set Decoration)
19) Robin Beauchesne (Key Makeup Artist)
20) Joel Negron (Editor)
21) Greg P. Russell (Sound Re-Recording Mixer)
22) Steve Jablonsky (Original Music Composer)
23) Tom DeSanto (Producer)
24) Henry Kingi (Stunts)
25) Daren Hicks (Production Supervisor)
26) Jennifer Rudnicke (Casting)
27) America Young (Stunts)
28) Kevin Kaska (Orchestrator)
29) Michael Owen (Stunts)
30) Paul Allen (Set Dresser)
31) Jamal Duff (Stunts)
32) Steve Kelso (Stunts)
33) Simone Bargetze (Stunts)
34) Simone Bargetze (Stunt Double)
35) Brad McCabe (Stunts)
36) Russell Solberg (Stunts)
37) Mark Ginther (Stunts)
38) Chris Gann (Stunts)
39) Carl Paoli (Stunts)
40) Kurt Bryant (Stunt Coordinator)
41) Brian Simpson (Stunts)
42) Gene Hartline (Stunts)
43) Zack Duhame (Stunts)
44) Eddie Yansick (Stunts)
45) Greg Funk (Makeup Artist)
46) Chris Howell (Stunts)
47) Sierra Fisk (Stunts)
48) Amir Mokri (Director of Photography)
49) Alan D. Purwin (Pilot)
50) Alicia Vela-Bailey (Stunts)
51) Alicia Vela-Bailey (Stunt Double)
52) Deborah Zimmerman (Costumer)
53) David Hugghins (Stunts)
54) Tom Vicini (Stunts)
55) Lisa Lovaas (Costume Supervisor)
56) Edouard F. Henriques (Makeup Department Head)
57) Beth Koenigsberg (Key Costumer)
58) Brian Christensen (Stunts)
59) Jeffrey J. Haboush (Sound Re-Recording Mixer)
60) Chris Cleek (Assistant Art Director)
61) Colin Follenweider (Stunts)
62) Gary Tuers (Property Master)
63) Troy Robinson (Stunt Coordinator)
64) David Hutchison (Stunts)
65) Matthew E. Butler (Visual Effects Supervisor)
66) Scott Farrar (Visual Effects Supervisor)
67) Randy Peters (Stunt Driver)
68) Erik Aadahl (Supervising Sound Editor)
69) Ethan van der Ryn (Supervising Sound Editor)
70) Alicia Accardo (Script Supervisor)
71) Laura Wolford (Key Costumer)
72) Karen Golden (Script Supervisor)
73) Russell Ayer (Electrician)
74) Emily Egge (Set Costumer)
75) Dani Phelps (Costumer)
76) Gary Summers (Sound Re-Recording Mixer)
77) Jerad Marantz (Character Designer)
78) Joey Freitas (Stunts)
79) Robert Zuckerman (Still Photographer)
80) Michael Kase (Stunts)
81) Newton Wimer (Stunts)
82) Eddie Braun (Stunts)
83) Mike Marcuzzi (Digital Effects Supervisor)
84) Mike Majesky (Stunts)
85) Scott Benza (Animation Supervisor)
86) Rex Reddick (Stunts)
87) Lorraine Crossman (Set Costumer)
88) Peter J. Devlin (Sound Mixer)
89) Brian Avery (Stunts)
90) C.C. Taylor (Stunts)
91) Chuck Rousseau (Armorer)
92) Damon Marcellino (Electrician)
93) Terry Ahue (Stunts)
94) Niles McElroy (Electrician)
95) Frédéric North (Pilot)
96) Bobby Silva (Stunts)
97) Jack Taggart (Textile Artist)
98) Laurence Todd Rosenthal (Stunts)
99) Phyllis Corcoran-Woods (Costumer)
100) Holly Davis (Assistant Costume Designer)
101) Jeff Bruno (Stunts)
102) Adrienne Greshock (Set Costumer)
103) Michael B. Johnson (Stunts)
104) Mickael Coedel (Animation)
105) Shawn Robinson (Stunts)
106) Tim Walkey (Stunt Driver)
107) Jason Johnston (Thanks)
108) Sean MacKenzie (Stereoscopic Supervisor)
109) Monte Rex Perlin (Stunts)
110) Tom Erickson (Stunts)
111) Brock Little (Stunts)
112) Tom Harper (Stunts)
113) Michael Hugghins (Stunts)
114) Jess Lundgren (Stunts)
115) Scott Goudie (Stunts)
116) Brenda Lorimer (Set Costumer)
117) Matthew Zolan (Stunts)
118) Tina Sen Gordon (Stunts)
119) Joseph Warren (Chief Lighting Technician)
Ko'proq o'qish >