Men robotman - Uzbek Tilida

Скачать
Men robotman
  • Kino nomi: Men robotman (Я, робот)
  • Sifat: SD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Film 2035 yilda bo'lib o'tadi, u erda robotlar inson yordamchisi hisoblanadi. Bosh qahramon robotlarni “hazm qila olmaydigan” politsiyachi, u robot ishtirokidagi qotillik ishni tergov qilmoqda. Gap "Robotlar qonuni"ning mumkin bo'lgan buzilishi (robot hech qachon odamga qarshi qo'l ko'tarmaydi), bu, qoida tariqasida, mumkin emas. Ammo agar mashinalar ushbu qonunni buzishi mumkin bo'lsa, unda hech narsa ularni odamlar ustidan nazoratni qo'lga kiritishga to'sqinlik qilmaydi, ayniqsa insoniyat uzoq vaqtdan beri robotlarga to'liq qaram bo'lib qolgan ...

Действие фильма происходит в 2035 г., где роботы являются обычными помощниками человека. Главный герой — полицейский, «не переваривающий» роботов, расследует дело об убийстве, в которое оказывается вовлечен робот. Речь идет о возможном нарушении «Закона о Роботах» (робот никогда не поднимет руки на человека), что, в принципе, невозможно. Но если машины могут нарушать этот закон, то уже ничто не остановит их от захвата контроля над людьми, тем более, что человечество уже давно стало полностью зависимо от роботов…

Roles of actors:
1) Will Smith (Del Spooner)
2) Bridget Moynahan (Susan Calvin)
3) Alan Tudyk (Sonny)
4) James Cromwell (Dr. Alfred Lanning)
5) Bruce Greenwood (Lawrence Robertson)
6) Shia LaBeouf (Farber)
7) Chi McBride (Lt. John Bergin)
8) Jerry Wasserman (Baldez)
9) Peter Shinkoda (Chin)
10) Terry Chen (Chin)
11) David Haysom (NS4 Robot and NS5 Robot)
12) Scott Heindl (NS4 Robot and NS5 Robot)
13) Adrian Ricard (Granny)
14) Fiona Hogan (V.I.K.I.)
15) Sharon Wilkins (Asthmatic Woman)
16) Craig March (Detective)
17) Darren Moore (Homeless Man)
18) Emily Tennant (Young Girl)
19) Tiffany Lyndall-Knight (Mob Woman)
20) Aaron Douglas (USR Attorney #1)
21) Angela Moore (Wife)


People who worked on the film:
1) Jeanne McCarthy (Casting)
2) John Davis (Producer)
3) William Hoy (Editor)
4) Will Smith (Executive Producer)
5) Patrick Tatopoulos (Production Design)
6) Marco Beltrami (Original Music Composer)
7) Neil Travis (Additional Editing)
8) Heike Brandstatter (Casting)
9) Coreen Mayrs (Casting)
10) Akiva Goldsman (Screenplay)
11) Wyck Godfrey (Producer)
12) Craig Berkey (Sound Designer)
13) Anthony Romano (Executive Producer)
14) Michel Shane (Executive Producer)
15) Laurence Mark (Producer)
16) Juel Bestrop (Casting)
17) Simon Duggan (Director of Photography)
18) Chris August (Art Direction)
19) Lin MacDonald (Set Decoration)
20) Jim Passon (Color Timer)
21) Stu Bernstein (Foley)
22) Armen Minasian (Editor)
23) Alex Proyas (Director)
24) Jeff Vintar (Screenplay)
25) Jeff Vintar (Screenstory)
26) Isaac Asimov (Novel)
27) Billy DaMota (Casting Consultant)
28) Helen Jarvis (Art Direction)
29) Michael Webb (Set Decoration Buyer)
30) Liz Keogh (Costume Design)
31) Barbara Kelly (Unit Production Manager)
32) James Lassiter (Executive Producer)
33) Bill Terezakis (Prosthetic Supervisor)
34) David Betancourt (Foley Mixer)
35) Dawn Lunsford (Foley Artist)
36) Tim Gomillion (Sound Recordist)
37) Galen Goodpaster (First Assistant Sound Editor)
38) Paul Massey (Sound Re-Recording Mixer)
39) John Murray (Foley Supervisor)
40) Charleen Richards (ADR Mixer)
41) George Collins (Video Assist Operator)
42) Andrew R. Jones (Animation Supervisor)
43) Pierce Austin (Hairstylist)
44) Patrick Esposito (Post Production Supervisor)
45) Blythe Cappello (Casting Associate)
46) Kathy Edwards (First Assistant Accountant)
47) Michael Haight (ADR Supervisor)
48) Phil Greig (Digital Intermediate)
49) Christopher Gordon (Stunt Double)
50) Scott J. Ateah (Stunt Coordinator)
51) Scott J. Ateah (Second Unit Director)
52) Rikki Gagne (Stunts)
53) Milena Zdravkovic (Conceptual Illustrator)
54) Thom Wells (Construction Coordinator)
55) Topher Dow (Producer)
56) Stan Edmonds (Makeup Department Head)
57) Richard Learoyd (Editor)
58) Matt Villa (Associate Editor)
59) Bailee Reid (Post Production Assistant)
60) Buck Sanders (Additional Music)
61) Paul Barry (Second Assistant Director)
62) Sam Harris (Assistant Director)
63) Peter Cox (Stunts)
64) Jana MacDonald (Assistant Costume Designer)
65) Kendelle Elliott (Assistant Art Director)
66) Steven R. McGlothen (Co-Producer)
67) Dan Sissons (Property Master)
68) Jaydene Maryk (Art Department Assistant)
69) Tanya Howard (First Assistant Makeup Artist)
70) David Crone (Steadicam Operator)
71) Erik Aadahl (Sound Designer)
72) Susan Dawes (Dialogue Editor)
73) Jay Wilkinson (Sound Effects Editor)
74) Dave Kulczycki (Dialogue Editor)
75) Blake R. Cornett (Second Assistant Sound)
76) Clare Burgess (Animation Coordinator)
77) Bob Bedard (Chef)
78) Dan Lemmon (CG Supervisor)
79) John A. Larsen (Supervising Sound Editor)
80) Janette Hyland (Lead Painter)
81) Ian Seabrook (Underwater Camera)
82) Charlene Eberle Douglas (Visual Effects Coordinator)
83) Erik Nash (Visual Effects Supervisor)
84) John B. Keys (Scenic Artist)
85) Guy Williams (CG Supervisor)
86) John Adams (Gaffer)
87) Alex Gibson (Music Editor)
88) Harlow MacFarlane (Makeup Effects)
89) Angelina P. Cameron (Hair Department Head)
90) John Kilkenny (Associate Producer)
91) Toni Atterbury (Unit Publicist)
92) Ryan Stafford (Visual Effects Production Manager)
93) Joe Letteri (Visual Effects Supervisor)
94) Rob Vreugde (Transportation Coordinator)
95) Derek Casari (ADR Engineer)
96) Tohda Asuka (Lighting Artist)
97) Ava Gerlitz (Still Photographer)
98) Katalin Lippay (Key Hair Stylist)
99) Andre Brouwer (Truck Costumer)
100) Michael Leung (Visual Effects)
101) John Nelson (Visual Effects Supervisor)
102) Leah Ehman (Makeup Artist)
103) Dan Foster (Digital Effects Producer)
104) Greg Butler (CG Supervisor)
105) Franziska Keller (Art Department Coordinator)
106) Shelley Crawford (Script Supervisor)
107) Mark N. Tompkins (Painter)
108) Skip Kimball (Digital Intermediate Colorist)
109) Ralph Mendoza (Helicopter Camera)
110) John Andrew Berton Jr. (Digital Effects Supervisor)
111) Liza D. Espinas (First Assistant Editor)
112) Mark Gamache (Location Scout)
113) Terence Chase (Security)
114) Errin Lally (Casting Coordinator)
115) Bill Talbott (Score Engineer)
116) Chris McClintock (Post Production Coordinator)
117) Andre Blair (Stand In)
118) Jeff Beattie (Visual Effects Editor)
119) Jill Allanson (Telecine Colorist)
120) Mary Guilfoyle (Production Manager)
121) Christopher Walsh (Libra Head Technician)
122) Cliff Cenerini (Electrician)
123) Michelle Baines (Costume Set Supervisor)
124) Jeff MacFarlane (Boom Operator)
125) Antonio Germinario (Assistant Property Master)
126) Michael Lee Baron (Producer)
127) Howard Lau (Conceptual Design)
128) Jim Birkel (Construction Foreman)
129) Eldon Coney (Leadman)
130) Sheila Thomas (Painter)
131) Melanie Cassidy (Sculptor)
132) Michael Elkan (Set Designer)
133) Doug Reid (Grip)
134) Summer Eves (Seamstress)
135) Tamaryn Lang (Set Costumer)
136) Tim Dagley (Set Dressing Artist)
137) Tor Baxter (Carpenter)
138) Violet Barisoff (Craft Service)
139) Lawrence Albright (Driver)
140) Allison Beda (Loader)
141) Anet Hambarsumian (Post-Production Manager)
142) G.G. Heitmann Demers (2D Sequence Supervisor)
143) Vincent Dela Luna (Key Set Production Assistant)
144) Shane Cooper (Software Engineer)
145) Mike Vézina (Special Effects Coordinator)
146) Bill Ryder (Systems Administrators & Support)
147) Robert Buxton (Transportation Captain)
148) Shawn Henter (Transportation Co-Captain)
149) Stephanie Kate Mitchell (Script Coordinator)
150) Robert Hicks (Best Boy Electric)
151) Cam Esau (Lighting Technician)
152) Rod Feldmeier (Rigging Gaffer)
153) George Raymond Carter (Rigging Grip)
154) Al Nolan-Cohn (Location Manager)
155) Maureen 'Mo' Crutchfield (Production Accountant)
156) Penny Rogers (Production Coordinator)
157) Eric Fox Hays (Production Supervisor)
158) James Kusan (Sound Mixer)
159) Susie Kleis (3D Supervisor)
160) Ted Andre (Digital Compositors)
161) Robert Boas (I/O Supervisor)
162) Jerome Platteaux (Visual Development)
163) Neacol Booth (Visual Effects)
164) Sandra Almond (Visual Effects Producer)
165) Dale Fay (Visual Effects Supervisor)
166) Valy Lungoccia (Motion Capture Artist)
167) Lisa Spence (Digital Producer)
168) Matt Willoughby-Price (Sound)
169) Gary Burritt (Negative Cutter)
170) Cathy Darby (Costumer)
171) Marc Marcum (Story Editor)
172) James McKenzie Moore (Casting Assistant)
173) Dana Dubé (Animal Coordinator)
174) Lisa Turner (Pre-Visualization Coordinator)
175) Michael Franck (Aerial Coordinator)
176) Alexander Garcia (Assistant Editor)
177) Gene Keigher (Key Rigging Grip)
178) Daryl Hartwell (Dolly Grip)
179) James Doh (Storyboard Artist)
180) Savino Peragine (Tailor)
181) Evan Allen (Production Assistant)
182) G. Scott Stewart (Construction Buyer)
183) Elisabeth Arko (Senior Animator)
184) Dave Ashcroft (Camera Trainee)
185) Sally Hudson (Graphic Designer)
186) Douglas W. Beard (Special Effects Technician)
187) Wilton Higgins (Swing)
188) Greg Hewett (Sound Assistant)
189) Tracey Poirier (Second Second Assistant Director)
190) Janice Swayze (Costume Coordinator)
191) Nicholas Boughen (CG Artist)
192) Tamar Ouziel (Assistant Makeup Artist)
193) Darren Robertson (Playback Coordinator)
194) Michael Taylor (Production Executive)
195) Scott Edelstein (Data Wrangler)
196) Ron Blecker (Technical Advisor)
197) J. Norman Earle (Best Boy Grip)
198) David R. Baron (Third Assistant Director)
199) Michelle Hendriksen (First Assistant Property Master)
200) Lee Campbell (Set Decorating Coordinator)
201) Marc Hayes (ADR Recordist)
202) Beck Carver (Special Effects Assistant)
203) Tom Core (Visual Effects Production Assistant)
204) Claire Webb (Stunt Driver)
205) Sam Jones (Second Assistant Camera)
206) William Dwelly (Animation Technical Director)
207) Jason Collier (Assistant Location Manager)
208) Dustin Bouchard (Location Production Assistant)
209) Colette Jost (Assistant Accountant)
210) Melanie Donohue (Assistant Chef)
211) Jean Lapointe (Compositing Lead)
212) Sonja Burchard (Compositing Supervisor)
213) Danny McNair (First Assistant Production Coordinator)
214) Matt Bauer (General Manager)
215) Mick Gray (Generator Operator)
216) Jeff Swenty (Head of Production)
217) Jill Anderson (Payroll Accountant)
218) Nazima Nagdee (Production Assistant)
219) Bruce Scott (Production Driver)
220) Karam Khan (Researcher)
221) Anne Ritter (Rotoscoping Artist)
222) Spencer Hon Lui (Second Assistant Production Coordinator)
223) Larry Woodhouse (Security Coordinator)
224) Jill Armstrong (Travel Coordinator)
225) Paul Taylor (First Assistant Camera) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport TelegramЯндекс.Метрика