Kapitan amerika: Fuqarolar urushi - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Kapitan amerika: Fuqarolar urushi
  • Kino nomi: Kapitan amerika: Fuqarolar urushi (Первый мститель: Противостояние)
  • Joylandi: 08.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2016
  • Davomiyligi: 2 soat. 26 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Sarguzasht , Fantastika , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Kapitan Amerika boshchiligidagi Qasoskorlar xalqaro miqyosdagi halokatli voqeada ishtirok etishadi. Ushbu voqealar hukumatni barcha maxsus qobiliyatga ega bo'lgan odamlarning harakatlarini tartibga solish, "Superqahramonlarni ro'yxatga olish to'g'risida" gi qonunni joriy etish, ularni o'z shaxsini oshkor qilishga va davlat xizmatlarida ishlashga majburlash haqida o'ylashga olib keladi. Bu qonunni fuqarolik huquqlarining buzilishi va o‘zi ishongan hamma narsaga tupurish sifatida ko‘rgan Stiv Rojers o‘z fikrini qo‘llab-quvvatlovchi qahramonlar guruhiga boshchilik qilib, yangi tuzumga ochiqdan-ochiq isyon ko‘taradi. O'z navbatida Toni Stark yangi qonunda to'g'rilikni ko'radi va uni qo'llab-quvvatlovchi qahramonlarning boshiga aylanadi. Bularning barchasi Qasoskorlarning muqarrar bo'linishiga va ikki tomon o'rtasida fuqarolar urushiga olib keladi. Bir-birlari bilan kurashayotgan Stark va Rojers sirli Baron Zemo Yerning eng qudratli qahramonlari o'rtasidagi kelishmovchilikdan foydalanib, allaqachon o'z rejasini tuzayotganini bilishmaydi.

Мстители под руководством Капитана Америки оказываются участниками разрушительного инцидента, имеющего международный масштаб. Эти события заставляют правительство задуматься над тем, чтобы начать регулировать действия всех людей с особыми способностями, введя «Акт о регистрации супергероев», вынуждая их раскрыть свои личности и работать на правительственные службы. Видя в этом законе нарушение гражданских прав и плевок во всё, что он верит, Стив Роджерс открыто восстаёт против нового режима, ведя за собой группу героев, поддерживающих его мнение. В свою же очередь, Тони Старк видит правильность в новом законе, и становится во главе героев, поддерживающих его. Всё это приводит к неизбежному расколу Мстителей, и гражданской войне между двумя сторонами. Сражаясь друг с другом, Старк и Роджерс не знают о том, что таинственный Барон Земо уже строит свои собственные планы, воспользовавшись расколом величайших героев Земли.

Roles of actors:
1) Chris Evans (Steve Rogers / Captain America)
2) Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man)
3) Scarlett Johansson (Natasha Romanoff / Black Widow)
4) Sebastian Stan (James 'Bucky' Barnes / Winter Soldier)
5) Anthony Mackie (Sam Wilson / Falcon)
6) Don Cheadle (Lieutenant James 'Rhodey' Rhodes / War Machine)
7) Jeremy Renner (Clint Barton / Hawkeye)
8) Chadwick Boseman (T'Challa / Black Panther)
9) Paul Bettany (Vision)
10) Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff / Scarlet Witch)
11) Paul Rudd (Scott Lang / Ant-Man)
12) Emily VanCamp (Sharon Carter / Agent 13)
13) Tom Holland (Peter Parker / Spider-Man)
14) Daniel Brühl (Baron Helmut Zemo)
15) Frank Grillo (Brock Rumlow / Crossbones)
16) William Hurt (Secretary of State Thaddeus 'Thunderbolt' Ross)
17) Martin Freeman (Everett K. Ross)
18) Marisa Tomei (May Parker)
19) John Kani (King T'Chaka)
20) John Slattery (Howard Stark)
21) Hope Davis (Maria Stark)
22) Alfre Woodard (Miriam Sharpe)
23) Michael A. Cook (MRI Tech)
24) Laughton Parchment (Vicar)
25) Jackson Spidell (Josef / Super Soldier #1)
26) Yi Long (Super Soldier #2)
27) Heidi Moneymaker (Super Soldier #3)
28) Aaron Toney (Super Soldier #4)
29) Cale Schultz (Super Soldier #5)
30) Ann Russo (Zemo's Wife (voice))
31) Gene Farber (Vasily Karpov)
32) Florence Kasumba (Ayo)
33) Cornell John (Attaché)
34) Sven Hönig (Man at Kiosk)
35) Joshua Peck (GSG9 Task Force Gunner)
36) Brent McGee (GSG9 Task Force Pilot)
37) Be Satrazemis (German Innkeeper)
38) Blair Jasin (Raft Guard)
39) Oliver Bigalke (Barge Man #1)
40) Rafael Banasik (Barge Man #2)
41) David de Vries (Custodian)
42) Katie Amess (Woman in Lobby #1)
43) Austin Sanders (Woman in Lobby #2)
44) Brett Gentile (Delivery Truck Driver)
46) Matthew Anderson (Choir)
47) Andrew Botchwey (Choir)
48) Chase Bradfield (Choir)
49) Ernest Charles (Choir)
50) Hendricks Coates (Choir)
51) Ethan Condon (Choir)
52) Shen Dynes (Choir)
53) Nathaniel Ellis (Choir)
54) Jariah Ferguson (Choir)
55) Evan Ffrench (Choir)
56) Justin Freeman (Choir)
57) Ralphael Grand'Pierre (Choir)
58) Julian Grimes (Choir)
59) Aaron Hayes (Choir)
60) Austin Hooper (Choir)
61) Amiri Jones (Choir)
62) Myles Joseph (Choir)
63) Stephen Lewis (Choir)
64) Jacob Ludwick (Choir)
65) D'Mahrei McRae (Choir)
66) Ashwin Mudaliar (Choir)
67) Eli Ollinger (Choir)
68) Parker Pape (Choir)
69) Daniel Parada (Choir)
70) Jonah Ruffin (Choir)
71) Darryl Sampson (Choir)
72) Cameron Sardone (Choir)
73) Stanley Sellers (Choir)
74) Miles Selles (Choir)
75) Jacob Sung (Choir)
76) Caden Wilkinson (Choir)
77) Kim Scar (Chinese Newscaster)
78) Jessica Walther-Gabory (German Newscaster #1)
79) Beniamino Brogi (German Newscaster #2)
80) Silvina Buchbauer (News Reporter)
81) Henry Amadi (Busboy (Lagos))
82) Ugochukwu Ani (Waiter (Lagos))
83) Michael Anthony Rogers (Secretary Ross's Aide)
84) Damion Poitier (Hero Merc #1)
85) Umar Khan (Hero Merc #2)
86) David E. Brown (Hero Merc #3)
88) Jim Rash (M.I.T. Liaison)
89) Sophia Russo (Teenage Girl)
91) Amelia Morck (UN Staffer Gibson)
92) Kerry Condon (F.R.I.D.A.Y. (voice))
93) Julianna Guill (Stark's Assistant)
94) Surely Alvelo (Nurse)
95) Brian Schaeffer (Cultural Attaché)
96) Kevin LaRosa Jr. (Helicopter Pilot)
100) Ray Sahetapy (Auctioneer (uncredited))
101) Chris Jai Alex (IFID (uncredited))
102) Scott Hunter (Crossbones’ Mercenary (uncredited))
103) Kimberly Hester Huffstetler (MIT Grad)


People who worked on the film:
1) Sala Baker (Stunts)
2) Sala Baker (Utility Stunts)
3) Ronald R. Reiss (Set Decoration)
4) Tom Johnson (Sound Re-Recording Mixer)
5) Sarah Halley Finn (Casting)
6) Christopher Markus (Screenplay)
7) Stephen McFeely (Screenplay)
8) Stan Lee (Executive Producer)
9) Kevin Feige (Producer)
10) Shannon Mills (Sound Designer)
11) Shannon Mills (Supervising Sound Editor)
12) Juan Peralta (Sound Re-Recording Mixer)
13) Patricia Whitcher (Executive Producer)
14) Owen Paterson (Production Design)
15) Judianna Makovsky (Costume Design)
16) Henning Molfenter (Co-Producer)
17) Charlie Woebcken (Co-Producer)
18) Chad Stahelski (Second Unit Director)
19) David Leitch (Second Unit Director)
20) Jörg Widmer (Camera Operator)
21) Albrecht Silberberger (Gaffer)
22) Patrick Loungway (Second Unit Director of Photography)
23) Daniel Sudick (Special Effects Supervisor)
24) Jeffrey Ford (Editor)
25) Daniel Laurie (Supervising Sound Editor)
26) Stefanie Bruhn (Costume Supervisor)
27) Jack Kirby (Characters)
28) Joe Simon (Characters)
29) Anthony Russo (Director)
30) Joe Russo (Director)
31) Deborah La Mia Denaver (Makeup Artist)
32) Dave Jordan (Music Supervisor)
33) Lisa Tomczeszyn (Assistant Costume Designer)
34) Louis D'Esposito (Executive Producer)
35) James Whitaker (Second Unit Director of Photography)
36) Alan Fine (Executive Producer)
37) Victoria Alonso (Executive Producer)
38) Shelley Roden (Foley)
39) Allan A. Apone (Makeup Artist)
40) Peter Hawkins (Additional Camera)
41) Henry Jackman (Original Music Composer)
42) Charles Schner (Camera Operator)
43) Greg Berry (Supervising Art Director)
44) Trent Opaloch (Director of Photography)
45) Russell Bobbitt (Property Master)
46) Nate Moore (Executive Producer)
47) Christoph Fisser (Co-Producer)
48) Mitchell Bell (Co-Producer)
49) Gregory S. Hooper (Art Direction)
50) Jeff Murrell (Gaffer)
51) Nick Scarano (Costume Supervisor)
52) Vincent Cirelli (Visual Effects Supervisor)
53) Wendy M. Craig (Costume Supervisor)
54) Sean McGrath (Visual Effects Coordinator)
55) Michael Fissneider (Assistant Art Director)
56) Matthew Gatlin (Assistant Art Director)
57) Joel Thingvall (Researcher)
58) Chase Paris (Casting)
59) Tara Feldstein Bennett (Casting)
60) Lars P. Winther (Associate Producer)
61) Kerry Lyn McKissick (Script Supervisor)
62) Randall L. Johnson (Boom Operator)
63) Stacey S. McIntosh (Construction Coordinator)
64) Maurice K. McGuire (Camera Operator)
65) Russell Earl (Visual Effects Supervisor)
66) Theresa Greene (Art Department Coordinator)
67) Joshua Davis (Gaffer)
68) Jim Wallis (Assistant Art Director)
69) Jeremy Bowker (Sound Effects Editor)
70) Valentina Aulisi (Set Costumer)
71) Zade Rosenthal (Still Photographer)
72) Daniel Pinder (Music Editor)
73) Jeremy Braben (Helicopter Camera)
74) Jennifer Mizener (Visual Effects Coordinator)
75) David B. Nowell (Helicopter Camera)
76) Pavel Pranevsky (CG Supervisor)
77) Pimentel A. Raphael (Animation Supervisor)
78) Michael J. Walker (Camera Operator)
79) David Butler (Set Costumer)
80) Camille Friend (Hair Department Head)
81) Jerad Marantz (Concept Artist)
82) Onofrio Nino Pansini (Camera Operator)
83) Jeri Baker (Hairstylist)
84) Cydney Cornell (Hairstylist)
85) Stuart McCowan (Dialogue Editor)
86) Loren Robinson (VFX Artist)
87) Jamie Hallett (Visual Effects Supervisor)
88) Dustin Fletcher (Set Costumer)
89) Mark Goellnicht (Steadicam Operator)
90) Gerd Nefzer (Special Effects Coordinator)
91) Andres Cubillan (Assistant Art Director)
92) Larry Zanoff (Armorer)
93) Pablo Borges (Assistant Costume Designer)
94) Jason B. Stamey (Casting Associate)
95) Brittany Montero (Visual Effects Coordinator)
96) Ron Licari (Armorer)
97) Bobby Jordan (Stunts)
98) James Andrykowski (First Assistant Editor)
99) Robert Wilson (Hairstylist)
100) Eric Laudadio (Camera Operator)
101) Cole Darby (Visual Effects Coordinator)
102) Eckart Friz (Property Master)
103) Hayden Bilson (Armorer)
104) Michael Crow (Assistant Costume Designer)
105) Chris Allegro (Set Costumer)
106) Steven Butler (Set Costumer)
107) Mike Pearce (Gaffer)
108) Fawn Ortega (Makeup Artist)
109) Laura Dandridge (Makeup Artist)
110) Ryan J. Frias (Dialogue Editor)
111) Etienne Haug (Boom Operator)
112) Malo Thouément (Boom Operator)
113) Simone Kraus Townsend (Animation Supervisor)
114) David Marsh (CG Supervisor)
115) Carlo Perez (Special Effects Supervisor)
116) Matthew Lloyd (Visual Effects Coordinator)
117) Adam Pere (Visual Effects Coordinator)
118) Samuel Perkins (Visual Effects Editor)
119) Jen Underdahl (Visual Effects Producer)
120) Huseyin Caner (Visual Effects Supervisor)
121) Dan DeLeeuw (Visual Effects Supervisor)
122) Cassie Dixon (First Assistant Editor)
123) Christos Voutsinas (First Assistant Editor)
124) Lisa Fiorito (Researcher)
125) Scheryl W Brown (Stunts)
126) Andy Park (Concept Artist)
127) Jackson Spidell (Stunt Double)
128) Adam Cole (Post Production Coordinator)
129) Daniel Hargrave (Stunts)
130) Daniel Hargrave (Utility Stunts)
131) Mickael Coedel (Animation)
132) Trinh Tran (Associate Producer)
133) Maciej Kuciara (Conceptual Illustrator)
134) Adrien Flanquart (VFX Artist)
135) Christoph Westphal (VFX Artist)
136) Kenny Martinez (Thanks)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish