Sinmas iroda - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Sinmas iroda
  • Kino nomi: Sinmas iroda (Несломленный)
  • Joylandi: 08.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2014
  • Davomiyligi: 2 soat. 17 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Harbiy , Drama , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Film real voqealarga asoslangan bo‘lib, 1936-yilda Berlinda bo‘lib o‘tgan Olimpiya o‘yinlarida qatnashgan amerikalik Lui Zamperini haqida hikoya qiladi. U so‘nggi poygada g‘alaba qozona olmadi, biroq negadir Gitlerni o‘z qutisiga taklif qilgan Gitlerga qoyil qoldi. Zamperini keyingi Olimpiya o'yinlarida ishtirok etishi taxmin qilingan edi, ammo Ikkinchi Jahon urushi boshlanishi sababli u frontga ketishga majbur bo'ldi. Uning samolyoti Yaponiya osmonida urib tushirildi va Zamperinining o'zi yaponlar tomonidan qo'lga olindi va u erda ko'plab qiynoqlardan omon qoldi. Urush tugagandan keyingina uyga qaytdi.

Фильм основан на реальных событиях и рассказывает об американце Луи Замперини, который принимал участие в Олимпийских играх 1936 года в Берлине. Он не одержал победу в финальном забеге, но, по какой-то причине, снискал расположение Гитлера, который пригласил его к себе в ложу. Предполагалось, что Замперини примет участие и в следующих Олимпийских играх, но из-за начала Второй мировой войны он был вынужден отправиться на фронт. Его самолет был сбит над Японией, а сам Замперини попал в плен к японцам, где пережил многочисленные пытки. Домой он вернулся уже лишь после окончания войны.

Roles of actors:
1) Jack O'Connell (Louis Zamperini)
2) Alex Russell (Pete Zamperini)
3) Domhnall Gleeson (Russel Allen 'Phil' Phillips)
4) Garrett Hedlund (John Fitzgerald)
5) MIYAVI (Mutsuhiro 'The Bird' Watanabe)
6) Finn Wittrock (Francis 'Mac' McNamara)
7) Jai Courtney (Hugh 'Cup' Cuppernell)
8) Maddalena Ischiale (Louise Zamperini)
9) Vincenzo Amato (Anthony Zamperini)
10) Sophie Dalah (Virginia)
11) Morgan Griffin (Cynthia Applewhite)
12) Savannah Lamble (Sylvia Zamperini)
13) Luke Treadaway (Miller)
14) John Magaro (Frank A. Tinker)
15) Louis McIntosh (Lt. William Harris)
16) Ross Anderson (Blackie)
17) C.J. Valleroy (Young Louis)
18) John D'Leo (Young Pete)
19) Jordan Patrick Smith (Cliff)
20) Spencer Lofranco (Harry Brooks)
21) Stephen J. Douglas (Clarence Douglas)
22) Marcus Vanco (Lambert)
23) Dylan James Watson (Green Hornet Engineer)
24) Ryan Ahern (Glassman)
25) Ross Langley (Mitchell)
26) Michael Whalley (Stanley Pillsbury)
27) Sean O'Donnell (Boy(s) (voice))
28) Travis Jeffery (Jimmy)
29) James McEnery (Marine at Airbase)
30) Stephen Stanton (Berlin Olympics Radio Announcer (voice))
31) Talia Mano (Young Sylvia)
32) Yutaka Izumihara (Radio Tokyo Man)
33) Hisa Goto (Omori guard)
34) Hiroshi Kasuga (Naoetsu Guard 1)
35) Akira Fujii (Japanese Athlete)
36) Chris Proctor (James)
37) Shinji Ikefuji (Japanese Translator)
38) Brodie Henson (British p.o.w)
39) Shingo Usami (Corporal Kono)
40) Stefan Mogel (SS Guard)
41) Clay Zamperini (Torch Bearer)
42) Jess Terrell (American POW)
43) Sean-Ryan Petersen (Boy)
44) Toby Fuller (Spike Runner)
45) Conor Fogarty (American POW)
47) Taki Abe (Radio Tokyo Man)
48) Keiichi Enomoto (Omori Guard)
49) Taka Uematsu (Kwajalein Guard)
50) Yoji Tatsuta (Naoetsu Guard 2)
51) John Michael Burdon (Man in Stadium)
52) Ben Rossberg (British POW Officer)
53) Sean Edward Frazer (US Officer p.o.w)
55) James Storer (American P.O.W.)
56) Joel Knights (British POW Officer)
57) Kristopher Bos (U.S. Officer P.O.W.)
58) Katsu Nojiri (Omori Guard)
59) Matt Hurley (US Officer P.O.W)
60) Shane Leckenby (British POW)
61) Connor Clarke (American P.O.W)
62) Steven Carnuccio (Church Attendee)
63) Matthew Crocker (Australian P.O.W)
64) Connor Zegenhagen (British Soldier)
65) Nicholas Farris (Olympic Race Starter)
66) Sarah Alison (Virginia)
67) Mathew Hislop (Australian POW)
68) Matthew McConnell (American P.O.W)
69) Dougal Walker (British POW)
70) Jack Alcock (American POW)
71) Darren Wyer (Infirmary p.o.w)
72) Andy de Lore (Infirmary POW)
73) Mitch Christen (British POW (uncredited))
74) Matt Clayton (US Enlisted POW (uncredited))
75) Darren Gallagher (Soldier (uncredited))
76) Kent Lee (Olympic spectator / Japanese Olympic team member (uncredited))
77) Beau Paley (American POW (uncredited))
78) Craig Walker (Berlin Olympics Spectator (uncredited))


People who worked on the film:
1) Roger Deakins (Director of Photography)
2) Roger Deakins (Camera Operator)
3) William Goldenberg (Editor)
4) Francine Maisler (Casting)
5) William Nicholson (Screenplay)
6) Joel Coen (Screenplay)
7) Ethan Coen (Screenplay)
8) Tim Squyres (Editor)
9) Richard LaGravenese (Screenplay)
10) Jon Hutman (Production Design)
11) Alexandre Desplat (Music)
12) Clayton Townsend (Producer)
13) Louise Frogley (Costume Design)
14) Joseph P. Reidy (First Assistant Director)
15) Erwin Stoff (Producer)
16) Glenn Boswell (Stunt Coordinator)
17) Charlie Revai (Art Direction)
18) Charlie Revai (Supervising Art Director)
19) Angelina Jolie (Director)
20) Angelina Jolie (Producer)
21) Rick Findlater (Hairstylist)
22) Laura Hillenbrand (Book)
23) Thomas Tull (Executive Producer)
24) Lisa Thompson (Set Decoration)
25) Steve Gaub (Visual Effects Producer)
26) Nik Dorning (Makeup Artist)
27) Eric A. Norris (Sound Designer)
28) Andrew DeCristofaro (Supervising Sound Editor)
29) Toni G (Makeup Department Head)
30) Nancy MacLeod (Foley Editor)
31) Matthew Barr (Producer)
32) Phil Eagles (Costume Coordinator)
33) John Casey (Costume Supervisor)
34) Ty Teiger (Property Master)
35) Ross Perkin (Set Designer)
36) Jocelyn Thomas (Art Department Coordinator)
37) Simon Christidis (Underwater Director of Photography)
38) Karen Vassar Triest (Sound Effects Editor)
39) Jay Wilkinson (Sound Designer)
40) Bill Booth (Art Direction)
41) Jacinta Leong (Art Direction)
42) Frank A. Montaño (Sound Re-Recording Mixer)
43) Jon Taylor (Sound Re-Recording Mixer)
44) Kenneth Karman (Music Editor)
45) Vince Valitutti (Still Photographer)
46) Jennifer Stanfield (Hairstylist)
47) Duncan Jones (Location Manager)
48) Becky Sullivan (Supervising Sound Editor)
49) Laura Harris Atkinson (Dialogue Editor)
50) Dan Hegeman (Sound Effects Editor)
51) Bob Booker (Construction Coordinator)
52) Jenni O'Byrne (Visual Effects Editor)
53) Denise Okimoto (Music Editor)
54) Nicholas Dare (Set Designer)
55) Kristin Witcombe (Script Supervisor)
56) Lauren Hadaway (ADR Editor)
57) Lexie Busby (Visual Effects Coordinator)
58) Jeff Driver (Modeling)
59) Erik Baker (Animation)
60) Alexis Forni (Visual Effects Coordinator)
61) John Higgins (Art Department Coordinator)
62) Elly Kamal (Costume Supervisor)
63) Bernie Childs (Construction Coordinator)
64) John Bowring (Armorer)
65) Erin D. O'Connor (Visual Effects Producer)
66) Catherine Chase (Visual Effects Editor)
67) Selena Carrillo (Production Coordinator)
68) Pascal Rigaud (VFX Editor)
69) Andrew AJ Johnson (Steadicam Operator)
70) Shane Thomas (Makeup Artist)
71) Peter Beeh (Aerial Camera)
72) David Lee (Production Sound Mixer)
73) Allan Mowbray (Armorer)
74) Bronwyn Doughty (Costume Coordinator)
75) Andrew Kattie (Set Designer)
76) Karen Kelly (Hairstylist)
77) Belinda Nicoll (Makeup Artist)
78) Mark Diggins (Construction Foreman)
79) Nic Gribben (Modeling)
80) Helen O'Loan (Set Designer)
81) Evan Shipard (Conceptual Illustrator)
82) Eddy Taylor (Propmaker)
83) Ron Wallekers (Greensman)
84) Jack Whiddon (Greensman)
85) Peter Wyborn (Propmaker)
86) Mark van Kool (Boom Operator)
87) Fahed Alhabib (Visual Effects Coordinator)
88) Vaughn Arnup (Roto Supervisor)
89) Patrick Hernandez (Visual Effects Coordinator)
90) Georgina Lovering (Visual Effects Coordinator)
91) Jane Reynolds (Visual Effects Coordinator)
92) Jamella Hassan (Key Costumer)
93) Tony Velasco (Key Costumer)
94) Concepcion Alicino-Saucedo (Production Coordinator)
95) Nicholas Copping (Production Coordinator)
96) Peter Kent (Dialect Coach)
97) Scott Menzies (Pilot)
98) Marieke Spence (Assistant Director)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish