Born evolyutsiyasi - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Born evolyutsiyasi
  • Kino nomi: Born evolyutsiyasi (Эволюция Борна)
  • Joylandi: 08.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2012
  • Davomiyligi: 2 soat. 15 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Triller , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
O'yinda har doim bir nechta raqamlar mavjud. Ulardan biri Jeyson Born, ikkinchisi mukammal agent Kennet Keatsom. Ularning imkoniyatlari cheksizdir. Ammo mukammal qurol ham muvaffaqiyatsizlikka uchraydi...

В игре всегда несколько фигур. Одна из них — Джейсон Борн, другая — совершенный агент Кеннет Китсом. Их возможности безграничны. Но даже у идеального оружия бывают сбои…

Roles of actors:
1) Jeremy Renner (Aaron Cross)
2) Rachel Weisz (Dr. Marta Shearing)
3) Edward Norton (Byer)
4) Scott Glenn (Ezra Kramer)
5) Donna Murphy (Dita Mandy)
6) Joan Allen (Pamela Landy)
7) Nilaja Sun (Blue Lab Doctor)
8) Albert Finney (Dr. Albert Hirsch)
9) Michael Chernus (Arthur Ingram)
10) Michael Papajohn (Larry Hooper)
11) David Strathairn (Noah Vosen)
12) Corey Stoll (Vendel)
13) Stacy Keach (Turso)
14) Dennis Boutsikaris (Ward)
15) Sheena Colette (Candent Woman #2)
16) Louis Ozawa (LARX #3)
17) Corey Johnson (Ray Wills)
18) Adi Hanash (Outcome #1)
19) Oscar Isaac (Outcome #3)
20) Jennifer Kim (Outcome #4)
21) Robert Christopher Riley (Outcome #6)
22) Elizabeth Marvel (Dr. Connie Dowd)
23) Shane Jacobson (Mackie)
24) Page Leong (Mrs. Yun)
25) Alice Gainer (Lean Forward MSNBC Anchor)
26) Prue Lewarne (CNN Reporter)
27) James Joseph O'Neil (Sterisyn-Morlanta Gateman)
29) Zeljko Ivanek (Dr. Donald Foite)
30) Sonnie Brown (Dr. Lieberburg)
31) Neil Brooks Cunningham (Dr. Dan Hillcott)
32) Gita Reddy (Dr. Chandra)
33) Peter Lewis (Blue Lab Doctor)
34) Natalie Bird (Blue Lab Doctor)
35) Heather Rasche (Blue Lab Doctor)
36) Anitha Gandhi (Blue Lab Doctor)
37) Lou Veloso (Captain)
38) Ruby Ruiz (Philippine Pharmacist)
39) Madeleine Nicolas (Landlady)
40) Antonette Garcia (TV Mom)
41) Joel Torre (Citrus Samaritan)
42) John Arcilla (Joseph)
43) Faye Yvette McQueen (TSA Guard)
44) Rachel Black (C-Team)
45) Sharon Washington (C-Team)
46) Frank Deal (C-Team)
47) Rob Yang (C-Team)
48) Catherine Curtin (C-Team)
49) Gary Lee Mahmoud (C-Team)
50) Matt Oberg (C-Team)
51) Matt Damon ((archive footage))
52) Laura Spaeth (Walking Woman)
53) Ian Blackman (Landy's Attorney)
54) Jodi Applegate Kay (Landy Reporter)
55) Karen Pittman (Landy Reporter)
56) Brian O'Neill (Landy Reporter)
57) Paddy Considine (Simon Ross (archive footage) (uncredited))
58) Alexis Molnar (Hotel Teen Girl (uncredited))
62) Courtney Hart (Market Shopper (uncredited))


People who worked on the film:
1) Frank Marshall (Producer)
2) James Newton Howard (Original Music Composer)
3) Ellen Chenoweth (Casting)
4) Jennifer Fox (Executive Producer)
5) Robert Elswit (Director of Photography)
6) Elizabeth Yianni-Georgiou (Makeup & Hair)
7) Steve E. Andrews (First Assistant Director)
8) Leslie E. Rollins (Set Decoration)
9) William M. Connor (First Assistant Director)
10) Dan Bradley (Stunt Coordinator)
11) Dan Bradley (Second Unit Director)
12) Paul Hughen (Second Unit Director of Photography)
13) Molly Hughes (Supervising Art Director)
14) W. Steven Graham (Assistant Art Director)
15) Dino Dimuro (Sound Designer)
16) Jim Passon (Color Timer)
17) Steven Kirshoff (Special Effects Supervisor)
18) Christopher Assells (Sound Designer)
19) Per Hallberg (Supervising Sound Editor)
20) R. Bruce Steinheimer (Special Effects Coordinator)
21) Shay Cunliffe (Costume Design)
22) Tony Gilroy (Screenplay)
23) Tony Gilroy (Director)
24) Tony Gilroy (Story)
25) Robert Ludlum (Novel)
26) Patrick Crowley (Producer)
27) Henry Morrison (Executive Producer)
28) Kevin Thompson (Production Design)
29) Tom Blacklock (Special Effects Coordinator)
30) Matt Almas (Rigging Grip)
31) Greg Beaton (First Assistant Camera)
32) Dan Gilroy (Screenplay)
33) Caitlin McKenna (ADR Voice Casting)
34) Hinju Kim (Assistant Art Director)
35) Stefan Sonnenfeld (Senior Colorist)
36) John Gilroy (Editor)
37) Kathe Swanson (Key Hair Stylist)
38) Robert Jackson (Boom Operator)
39) Susan Hegarty (Dialect Coach)
40) Robert C. Albertell (First Assistant Director)
41) Cliff Fleming (Pilot)
42) Brian Jones (Set Dresser)
43) Kent Harvey (Camera Operator)
44) Hal Couzens (Visual Effects Supervisor)
45) Greg Zimmerman (ADR Recordist)
46) Dianne Dreyer (Script Supervisor)
47) Roger Vernon (Second Unit Director of Photography)
48) Charlie Campbell (Art Direction)
49) Mary Cybulski (Still Photographer)
50) Scott M. Davids (Visual Effects Supervisor)
51) Deborah Jensen (Assistant Art Director)
52) Stephen H. Carter (Art Direction)
53) Ana Lombardo (Assistant Property Master)
54) Lope V. Juban Jr. (Producer)
55) Matt Sweat (Additional Editorial Assistant)
56) Neil Colango (Assistant Property Master)
57) Brian Dzyak (Epk Camera Operator)
58) Sue Gandy (Assistant Costume Designer)
59) Tanner Foust (Stunt Driver)
60) Cory Geryak (Gaffer)
61) David Cameron (Best Boy Grip)
62) Felicity Bowring (Makeup Department Head)
63) Wendy M. Craig (Costume Supervisor)
64) Diana Burton (Property Master)
65) Wanjin Choi (Property Master)
66) David Dowling (Property Master)
67) Erwin Arenas (Costume Supervisor)
68) Kate Edwards (Costume Supervisor)
69) Jeffrey Fayle (Costume Supervisor)
70) Cheryl Kilbourne-Kimpton (Costume Supervisor)
71) Nic Ratner (Music Editor)
72) Dan O'Connell (Foley Artist)
73) Trudy Ramirez (Script Supervisor)
74) Sue Wyburgh (Key Makeup Artist)
75) Seth Kleinberg (Visual Effects Producer)
76) Nicole Greenbaum (Key Costumer)
77) Michael Hertlein (ADR Editor)
78) John T. Cucci (Foley Artist)
79) Maurice K. McGuire (Camera Operator)
80) James W. Harrison III (First Assistant Editor)
81) John C. Stuver (Dialogue Editor)
82) Chris O'Hara (Stunt Coordinator)
83) Sheyam Ghieth (Art Department Coordinator)
84) Bill R. Dean (Sound Effects Editor)
85) Sylvia Nablo (Transportation Coordinator)
86) Hans Bjerno (Camera Operator)
87) Julie Kuehndorf (Unit Publicist)
88) Vanessa Cheung (Visual Effects Art Director)
89) Patrick B. O'Brien (Camera Operator)
90) Andrew Rowlands (Camera Operator)
91) Christopher Weiser (Scenic Artist)
92) Pete Jopling (2D Supervisor)
93) Peter Staubli (Sound Designer)
94) Ravi Dube (Transportation Coordinator)
95) Greg Steele (ADR Mixer)
96) Chris Hogan (Dialogue Editor)
97) Nick Monton (Digital Intermediate Producer)
98) Dan Hegeman (Sound Effects Editor)
99) Nathan J. Busch II (Key Hair Stylist)
100) Jerry DeCarlo (Hair Department Head)
101) Chris Harrison-Glimsdale (Key Hair Stylist)
102) Sunday Englis (Key Makeup Artist)
103) Joanne Jacobsen (Key Makeup Artist)
104) Björn Rehbein (Key Makeup Artist)
105) Junsik Park (Production Manager)
106) Joseph Santos (Production Manager)
107) Jennifer Lane (Post Production Supervisor)
108) Marion Kolsby (Assistant Art Director)
109) Doug Anderson (Scenic Artist)
110) Yong Xi Chen (Scenic Artist)
111) Christopher Hébel (Scenic Artist)
112) Lia Lorms (Scenic Artist)
113) Jordan Lovelace (Scenic Artist)
114) Roman Lystvak (Scenic Artist)
115) Kosyo Minchev (Scenic Artist)
116) Danh Nguyen (Scenic Artist)
117) Charles R. Suter (Scenic Artist)
118) Ken Nelson (Construction Coordinator)
119) Philip Canfield (Leadman)
120) David Parker (Sound Re-Recording Mixer)
121) Chris Jargo (Supervising ADR Editor)
122) Kent Blocher (Visual Effects Editor)
123) Abi Cadogan (Visual Effects Editor)
124) Benjamin Chua (Visual Effects Editor)
125) Michael Bruce Ellis (Visual Effects Supervisor)
126) John Heller (Visual Effects Supervisor)
127) Dhuha Isa (Visual Effects Editor)
128) Kieran Nicholas (Visual Effects Editor)
129) Gary Nolin (Visual Effects Producer)
130) Tracey Leadbetter (Visual Effects Producer)
131) Sean M. Harding (Camera Operator)
132) Barry Idoine (Additional Photography)
133) Burton 'Joe' Kuchera (Gaffer)
134) Pepito Mirador Jr. (Gaffer)
135) Coleman Robinson (Transportation Coordinator)
136) Cecile Vitan (Transportation Coordinator)
137) Dennis Penney (Location Manager)
138) Nikolo Juban (Location Manager)
139) Ryan Young (ADR Recordist)
140) Nicole Eckenroad (Art Department Assistant)
141) Nicole Eckenroad (Art Department Production Assistant)
142) J. Patrick Daily (Key Grip)
143) Alan McCullagh (Assistant Set Decoration)
144) Sean Oxenbury (Rigging Gaffer)
145) Justin Holdsworth (Gaffer)
146) Stephen Enticott (Animation Supervisor)
147) Garry Elmendorf (Special Effects Supervisor)
148) Andy Day (Gaffer)
149) Charlie Grubbs (Rigging Gaffer)
150) Martin Keough (Gaffer)
151) Tom Rolfe (2D Sequence Supervisor)
152) Chris Castaldi (Second Unit First Assistant Director)
153) Kirk Francis (Production Sound Mixer)
154) Dennis Murillo (Visual Effects Coordinator)
155) Mitchell Travers (Assistant Costume Designer)
156) Isabel Bloor (Costumer)
157) Jeff Kunkle (Dolly Grip)
158) Park Sang-hyeon (First Assistant Director)
159) Philip D. Morrill (First Assistant Sound Editor)
160) Gavin Fernandez (Second Assistant "B" Camera)
161) Christine Moosher (Assistant Set Decoration)
162) Julie Ysla (Casting Coordinator)
163) Hilde Odelga (Production Coordinator)
164) Amelia Rasche McCarthy (Casting Associate)
165) Billy Kerwick (Key Rigging Grip)
166) Martin Bosworth (Rigging Gaffer)
167) Taylor Matheson (First Assistant Camera)
168) Doug Lavender (First Assistant Camera)
169) James Ashwill (Foley Mixer)
170) Dawn Climie (Costumer)
171) Julia G. Hickman (Set Decorating Coordinator)
172) Paul Santoni (First Assistant "C" Camera)
173) Kate Sprance (Casting Assistant)
174) Steve Lionetti (Production Supervisor)
175) Tim Metivier (First Assistant Camera)
176) Erika Gourvitz (Visual Effects Production Assistant)
177) Victoria Lang (Visual Effects Assistant Editor)
178) Louie DeMarco (First Assistant "D" Camera)
179) Richard Guinness Jr. (Key Grip)
180) John Garrett (Second Assistant "A" Camera)
181) Steven E. Lawler (Construction Foreman)
182) Dan Maslen (Storyboard Artist)
183) Mark Bunting (Second Assistant Director)
184) Dean Reca (Best Boy Grip)
185) Sandi Figueroa (Costumer)
186) Bliss McDonald (Production Coordinator)
187) John Adshead (Key Grip)
188) Rebecca Venezia (Second Assistant "A" Camera)
189) Richard Flower (Second Unit First Assistant Director)
190) Russell Hawkes (Dolly Grip)
191) Thomas Bianco (Production Controller)
192) James Clare (First Assistant Camera)
193) Kimmie Guiragossian (Costumer)
194) Nicolas Donel (Matte Painter)
195) Shima Majidi (Production Secretary)
196) Michael Struk (Additional Editorial Assistant)
197) Danilo Dominguez (Special Effects Coordinator)
198) Kyle Robson (Best Boy Grip)
199) Rebecca Feldman (First Assistant Accountant)
200) John Tripp (Digital Intermediate Assistant)
201) Richard Duarte (Foley Mixer)
202) Clayton Null (Best Boy Grip)
203) Thomas J. O'Connell (ADR Mixer)
204) Ivan Hawkes (Rigging Grip)
205) Christopher Michael Coupe (Matchmove Supervisor)
206) Ross Coscia (Loader)
207) John Guentner (Foley Mixer)
208) Tony Whiteside (Key Grip)
209) Olivia Goh (Visual Effects Coordinator)
210) Bobby Johanson (ADR Mixer)
211) Grant Wilfley (Extras Casting)
212) Michael Rivera (ADR Recordist)
213) John Rex Woodward (Second Assistant "B" Camera)
214) Ian Mussell (Key Grip)
215) Greg Kurtz (Second Assistant "D" Camera)
216) Katy Mummery (Visual Effects Coordinator)
217) Lance Malbon (Production Secretary)
218) Pete Howlett (2D Sequence Supervisor)
219) Rocky Babcock (Libra Head Technician)
220) Onesimus Nuernberger (Matte Painter)
221) Alyson Lockwood (Extras Casting)
222) Doreen Beaulac (First Assistant Accountant)
223) Landin Walsh (Rigging Gaffer)
224) Olivier Ryard (Digital Compositor)
225) Kenneth Brzozowski (Key Carpenter)
226) Richard Masino (First Assistant "A" Camera)
227) Curtis Michael Davey (Visual Effects Production Assistant)
228) Richard Roberts (2D Sequence Supervisor)
229) Liam Sinnott (Second Assistant "C" Camera)
230) Randal W. Morton (Libra Head Technician)
231) Kim Sung-an (First Assistant Camera)
232) Aaron G. York (Libra Head Technician)
233) Jim Dunlap (First Assistant Accountant)
234) Michael Bell (2D Sequence Supervisor)
235) Ryan McDonald (Assistant Production Coordinator)
236) Maggie Murphy (Second Assistant Director)
237) Chris Lombardozzi (Generator Operator)
238) Joan Winters (Graphic Designer)
239) Kelly Canfield (Set Dresser)
240) Kevin C. Potter (First Assistant "B" Camera)
241) Alex Bach (Production Secretary)
242) Tara Mews (Assistant Production Coordinator)
243) Josy Capkun (Second Assistant Director)
244) Timothy R. Boyce Jr. (Boom Operator)
245) Paul Schmidt (Grip)
246) Natalie Damico (Travel Coordinator)
247) Brendan Walsh (Second Assistant Director)
248) Mar Angelo De Guzman (Key Grip)
249) Pietro Ponti (3D Supervisor)
250) Kyle McGatlin (Production Coordinator)
251) Arianna Gallo (Costume Coordinator)
252) Mattie Siegal (Art Department Production Assistant)
253) Sarah Mather (Loader)
254) Melissa Kyle (Art Department Production Assistant)
255) Joe Belschner (Dolly Grip)
256) Eric Helmin (Graphic Designer)
257) Jen Delica (Makeup & Hair)
258) Candy Reyes (Assistant Costume Designer)
259) Jeffrey James (Costume Assistant)
260) Loren Shaw (Costume Assistant)
261) Brook Hesseln (Costumer)
262) Alex Argente (Costumer)
263) Arhuelle Argente (Costumer)
264) Michael Morona (Costumer)
265) Kenneth Yanga (Art Department Coordinator)
266) Mike Melchiorre (Construction Foreman)
267) Jim Cook (Set Dresser)
268) Damon Hahn (Set Dresser)
269) Richard Hope (Set Dresser)
270) Bill Kolpin (Set Dresser)
271) Ernesto Longo (Set Dresser)
272) Jennifer Roberts (Second Second Assistant Director)
273) Robbin Park (Best Boy Grip)
274) Henry Kitchen (Best Boy Grip)
275) Raldo Rey (Best Boy Grip)
276) Chris Dixon (Electrician)
277) Rebecca Heller (Loader)
278) Mike Sime (24 Frame Playback)
279) Jamie Gallagher (Generator Operator)
280) Robert Houllion (Grip)
281) Greg Fullalove (Key Grip)
282) Kat Bueno (Key Rigging Grip)
283) Bippen Kumar Sammy (Rigging Grip)
284) Donato De Guzman (Rigging Grip)
285) Michael Crane (Compositing Lead)
286) Matthew Gilson (Matte Painter)
287) Zana Bochar (Visual Effects Assistant Editor)
288) Nurul Arif (Visual Effects Coordinator)
289) Katie Bell (Visual Effects Coordinator)
290) Mariana Mandelli (Visual Effects Coordinator)
291) Samantha Trixie Ayson (Visual Effects Production Assistant)
292) Clayton Budd (Visual Effects Production Assistant)
293) Karin Korchinski (Assistant Production Coordinator)
294) Cris Silva (Marine Coordinator)
295) Monica Perez Gelbman (Post Production Accountant)
296) Ma. Priscilla Y. Nolasco (Production Coordinator)
297) Erlinda R. Angeles (Production Secretary)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish