Maymunlar sayyorasi 1: Qo'zg'alon - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Maymunlar sayyorasi 1: Qo'zg'alon
  • Kino nomi: Maymunlar sayyorasi 1: Qo'zg'alon (Восстание Планеты обезьян)
  • Joylandi: 08.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2011
  • Davomiyligi: 1 soat. 45 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Drama , Triller , Fantastika , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Film hozirgi San-Frantsiskoda bo'lib o'tadi va genetik tajribalari maymunlarda yuqori darajada rivojlangan intellektning paydo bo'lishiga olib kelgan olim atrofida qurilgan. Primatlar o'zlarining bo'ysunuvchi mavqeini anglab, qo'zg'olon ko'taradilar va odamni tabiat podshosi unvonidan mahrum qiladilar.

Действие фильма происходит в современном Сан-Франциско и строится вокруг ученого, генетические эксперименты которого привели к возникновению высокоразвитого интеллекта у обезьян. Приматы, осознав свое подчиненное положение, поднимают восстание и лишают человека звания царя природы.

Roles of actors:
1) James Franco (Will Rodman)
2) Andy Serkis (Caesar)
3) Freida Pinto (Caroline Aranha)
4) John Lithgow (Charles Rodman)
5) Brian Cox (John Landon)
6) Tom Felton (Dodge Landon)
7) David Hewlett (Douglas Hunsiker)
8) Tyler Labine (Robert Franklin)
9) David Oyelowo (Steven Jacobs)
10) Jamie Harris (Rodney)
11) Ty Olsson (John Hamil)
12) Chelah Horsdal (Irena)
13) Jesse Reid (Donnie Thompson)
14) Joey Roche (Todd Hunsiker)
15) Madison Bell (Alice Hunsiker)
16) Makena Joy (Teenage Alice Hunsiker)
17) B. J. Harrison (Dottie)
18) Mattie Hawkinson (Linda)
19) Karin Konoval (Maurice / Court Clerk)
20) Terry Notary (Rocket / Bright Eyes)
21) Richard Ridings (Buck)
22) Christopher Gordon (Koda)
23) Devyn Dalton (Cornelia)
25) Leah Gibson (Party Girl #1)
26) Tracy Spiridakos (Party Girl #2)
27) Chris Shields (SFPD #2)
28) Lauren Watson (Scared Girl in Stairway (uncredited))


People who worked on the film:
1) Debra Zane (Casting)
2) Mark Goldblatt (Editor)
3) Andrew Lesnie (Director of Photography)
4) Conrad Buff IV (Editor)
5) Heike Brandstatter (Casting)
6) Coreen Mayrs (Casting)
7) Renée April (Costume Design)
8) Patrick Doyle (Original Music Composer)
9) Patrick Doyle (Orchestrator)
10) Curtis Lindersmith (Digital Intermediate)
11) Ron Bartlett (Sound Re-Recording Mixer)
12) Claude Paré (Production Design)
13) Grant Van Der Slagt (Art Direction)
14) Larry Blanford (Helicopter Camera)
15) Helen Jarvis (Supervising Art Director)
16) Elizabeth Wilcox (Set Decoration)
17) R.J. Kizer (ADR Editor)
18) Victoria Down (Makeup Department Head)
19) Smokey Cloud (First Assistant Sound Editor)
20) Dawn Lunsford (Foley)
21) David Grimaldi (Sound Effects Editor)
22) Mildred Iatrou (ADR Supervisor)
23) John Murray (Foley)
24) Alicia Stevenson (Foley)
25) Duane Dickinson (Stunts)
26) Jennifer Mylrea (Stunts)
27) Melissa R. Stubbs (Stunts)
28) Mark Vargo (Second Unit Director of Photography)
29) Dan Hermansen (Art Direction)
30) Tarah Paige (Stunts)
31) Rick Jaffa (Screenplay)
32) Rick Jaffa (Producer)
33) Amanda Silver (Screenplay)
34) Amanda Silver (Producer)
35) Rupert Wyatt (Director)
36) Peter Chernin (Producer)
37) Dylan Clark (Producer)
38) Steve Mathis (Gaffer)
39) Steve Ansell (First Assistant Editor)
40) Crystal Dalman (Stunts)
41) Courtney Daniel (Assistant Costume Designer)
42) Jana MacDonald (Costume Supervisor)
43) Christopher Benstead (Music Editor)
44) Jeff Capogreco (Digital Effects Supervisor)
45) Stuart Haggerty (Gaffer)
46) Jessica Clothier (Script Supervisor)
47) Susan Dawes (Dialogue Editor)
48) Sharon Thompson (Art Department Coordinator)
49) Sheila Millar (Set Designer)
50) R. Christopher White (Visual Effects Supervisor)
51) Dan Lemmon (Visual Effects Supervisor)
52) Allan Magled (Visual Effects Supervisor)
53) Joseph Lederer (Still Photographer)
54) John A. Larsen (Supervising Sound Editor)
55) Jim Brookshire (ADR Editor)
56) Wayne Lemmer (Sound Effects Editor)
57) Phil Pastuhov (Helicopter Camera)
58) Regina Cachuela (Animation Director)
59) Cyndi Ochs (Visual Effects Producer)
60) Jeremy Hollobon (Animation Director)
61) Tom Meade (Animation Director)
62) Burton 'Joe' Kuchera (Gaffer)
63) Dean Heselden (Camera Operator)
64) Jan Kobylka (Construction Coordinator)
65) Dean Eilertson (Property Master)
66) Derrick Auyoung (Animation Director)
67) Mike Perry (Digital Effects Supervisor)
68) Keith Lackey (Animation Director)
69) Joe Letteri (Senior Visual Effects Supervisor)
70) Erik Winquist (Visual Effects Supervisor)
71) Jarrod Tiffin (Rigging Gaffer)
72) Tyler Ruocco (First Assistant Editor)
73) Justin Cornish (Visual Effects Supervisor)
74) Brooke Lyndon-Stanford (Visual Effects Supervisor)
75) Eric Reynolds (Animation Supervisor)
76) Eileen Godoy (Digital Intermediate)
77) Sherry Linder-Gygli (Hair Department Head)
78) Kevin Clark (Greensman)
79) Jerad Marantz (Character Designer)
80) Stephen Maier (Camera Operator)
81) Anne Burke (Set Costumer)
82) Pamela Cameron (Set Costumer)
83) Peter Wilke (Steadicam Operator)
84) Jason Dale (First Assistant Editor)
85) Angela Uyeda (Stunts)
86) Pamela Pearl (Casting Associate)
87) Daniel Barrett (Animation Supervisor)
88) Debra Johnson (Key Hair Stylist)
89) Taylor Carrasco (Animation Director)
90) John Morris (Sound Effects Editor)
91) Blaine Lougheed (Visual Effects Coordinator)
92) Harry K. Garvin (Camera Operator)
93) Carole A. Kenneally (First Assistant Editor)
94) Lori Smallwood (Animation Director)
95) Rachel Faith Hanson (Visual Effects Producer)
96) Ron Pogue (Visual Effects Coordinator)
97) Darryl Marko (Boom Operator)
98) Eilidh McAllister (Set Costumer)
99) Karen McVey (Seamstress)
100) Lynette Schlichting (Seamstress)
101) Andrea Devaux (Script Supervisor)
102) Lisa Zambetti (Casting Associate)
103) Amy Nygaard (Casting Associate)
104) Tim Bellen (Camera Operator)
105) Dean Des Jarais (Gaffer)
106) Kevin McCloy (Rigging Grip)
107) Kieran Humphries (First Assistant Camera)
108) Taylor Matheson (First Assistant Camera)
109) Paul Guenette (First Assistant Camera)
110) Nicholas McKenzie (First Assistant Camera)
111) Jeanette Surga (Music Editor)
112) Rob Fournier (Armorer)
113) John Dale (Construction Coordinator)
114) Jacques Paradis (Construction Foreman)
115) Sharon Simms (Stunts)
116) Graham Binding (Senior Animator)
117) Carol Jackson (Stunts)
118) Janina Dall (Stunts)
119) Caroline Field (Stunts)
Ko'proq o'qish >