Garri Potter va Ajal tuhfasi 1-Qism / Garri Potter 7 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Garri Potter va Ajal tuhfasi 1-Qism / Garri Potter 7
  • Kino nomi: Garri Potter va Ajal tuhfasi 1-Qism / Garri Potter 7 (Гарри Поттер и Дары смерти: Часть I)
  • Joylandi: 08.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2010
  • Davomiyligi: 2 soat. 26 min.
  • Mamlakat: Buyuk britaniya , AQSH
  • Janr: r Sarguzasht , Fantaziya , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Garri Potter hayotidagi eng yomon sinovga duch keladi - Voldemort bilan o'limgacha kurash. Yordam kutadigan hech kim yo'q - Garri hech qachon bo'lmaganidek yolg'iz... Garrining do'stlari va dushmanlari butunlay kutilmagan nurda paydo bo'ladi. Yaxshilik va yovuzlik o'rtasidagi chegara tobora ko'proq xayoliy bo'lib bormoqda ...

Гарри Поттера ждёт самое страшное испытание в жизни — смертельная схватка с Волан-де-Мортом. Ждать помощи не от кого — Гарри одинок, как никогда... Друзья и враги Гарри предстают в совершенно неожиданном свете. Граница между Добром и Злом становится всё призрачнее...

Roles of actors:
1) Daniel Radcliffe (Harry Potter)
2) Emma Watson (Hermione Granger)
3) Rupert Grint (Ron Weasley)
4) Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange)
5) Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid)
6) Ralph Fiennes (Lord Voldemort)
7) Michael Gambon (Albus Dumbledore)
8) Brendan Gleeson (Alastor "Mad-Eye" Moody)
9) Richard Griffiths (Vernon Dursley)
10) John Hurt (Ollivander)
11) Rhys Ifans (Xenophilius Lovegood)
12) Jason Isaacs (Lucius Malfoy)
13) Bill Nighy (Rufus Scrimgeour)
14) Alan Rickman (Severus Snape)
15) Fiona Shaw (Petunia Dursley)
16) Timothy Spall (Peter Pettigrew)
17) Imelda Staunton (Dolores Umbridge)
18) David Thewlis (Remus Lupin)
19) Warwick Davis (Griphook)
20) Tom Felton (Draco Malfoy)
21) Toby Jones (Dobby (voice))
22) Dave Legeno (Fenrir Greyback)
23) Simon McBurney (Kreacher (voice))
24) Helen McCrory (Narcissa Malfoy)
25) Nick Moran (Scabior)
26) Peter Mullan (Corban Yaxley)
27) David O'Hara (Albert Runcorn)
28) Clémence Poésy (Fleur Delacour)
29) Natalia Tena (Nymphadora Tonks)
30) Julie Walters (Molly Weasley)
31) Mark Williams (Arthur Weasley)
32) Bonnie Wright (Ginny Weasley)
33) Harry Melling (Dudley Dursley)
34) Ian Kelly (Mr Granger)
35) Michelle Fairley (Mrs Granger)
36) Carolyn Pickles (Charity Burbage)
37) Graham Duff (Death Eater)
38) Guy Henry (Pius Thicknesse)
39) Arben Bajraktaraj (Antonin Dolohov)
40) Rod Hunt (Thorfinn Rowle)
41) Suzanne Toase (Alecto Carrow)
42) Ralph Ineson (Amycus Carrow)
43) Adrian Annis (Death Eater)
44) Emil Hostina (Death Eater)
45) Paul Khanna (Death Eater)
46) Richard Strange (Death Eater)
47) Anthony John Crocker (Death Eater)
48) Peter G. Reed (Death Eater)
49) Granville Saxton (Death Eater)
50) Judith Sharp (Death Eater)
51) Ashley McGuire (Death Eater)
52) Penelope McGhie (Death Eater)
53) Bob Yves Van Hellenberg Hubar (Death Eater)
54) Tony Kirwood (Death Eater)
55) David Ryall (Elphias Doge)
56) James Phelps (Fred Weasley)
57) Oliver Phelps (George Weasley)
58) George Harris (Kingsley Shacklebolt)
59) Andy Linden (Mundungus Fletcher)
60) Domhnall Gleeson (Bill Weasley)
61) Frances de la Tour (Olympe Maxime)
62) Evanna Lynch (Luna Lovegood)
63) Matyelok Gibbs (Auntie Muriel)
64) Eva Alexander (Waitress)
65) Matthew Lewis (Neville Longbottom)
66) Jon Campling (Death Eater)
67) Devon Murray (Seamus Finnigan)
68) William Melling (Nigel Wolpert)
69) Simon Grover (Death Eater)
70) Freddie Stroma (Cormac McLaggen)
71) Isabella Laughland (Leanne)
72) Jessie Cave (Lavender Brown)
73) Anna Shaffer (Romilda Vane)
74) Josh Herdman (Gregory Goyle)
75) Amber Evans (Twin Girl 1)
76) Ruby Evans (Twin Girl 2)
77) Katie Leung (Cho Chang)
78) Georgina Leonidas (Katie Bell)
79) Louis Cordice (Blaise Zabini)
80) Scarlett Hefner (Pansy Parkinson)
81) Afshan Azad (Padma Patil)
82) Steffan Rhodri (Reginald Cattermole)
83) Sophie Thompson (Mafalda Hopkirk)
84) Daniel Tuite (Skinny Ministry Wizard)
85) Daisy Haggard (Ministry Lift (voice))
86) George Potts (Balding Wizard)
87) Rose Keegan (Red Haired Witch)
88) Ned Dennehy (Scared Man)
89) Kate Fleetwood (Mary Cattermole)
90) Daniel Hill (Bushy Haired Muttering Wizard)
91) Rade Šerbedžija (Mykew Gregorovitch)
92) Jamie Campbell Bower (Young Grindelwald)
93) Hazel Douglas (Bathilda Bagshot)
94) Adrian Rawlins (James Potter)
95) Geraldine Somerville (Lily Potter)
96) Miranda Richardson (Rita Skeeter)
97) Michael Byrne (Gellert Grindelwald)
98) Samuel Roukin (Snatcher)
99) Toby Regbo (Young Albus Dumbledore (uncredited))


People who worked on the film:
1) Alexandre Desplat (Original Music Composer)
2) Stephanie McMillan (Set Decoration)
3) Stuart Craig (Production Design)
4) J.K. Rowling (Producer)
5) J.K. Rowling (Novel)
6) Steve Kloves (Screenplay)
7) David Heyman (Producer)
8) Andrew Ackland-Snow (Art Direction)
9) Greg Powell (Stunt Coordinator)
10) Mark Bartholomew (Art Direction)
11) Nick Dudman (Makeup Designer)
12) Nick Dudman (Prosthetic Makeup Artist)
13) Gary Tomkins (Art Direction)
14) Jany Temime (Costume Design)
15) Elizabeth Lewis (Makeup Artist)
16) Fiona Weir (Casting)
17) Alastair Bullock (Art Direction)
18) Amanda Knight (Makeup Designer)
19) David Yates (Director)
20) Mark Day (Editor)
21) James Mather (Supervising Sound Editor)
22) David Barron (Producer)
23) Tim Lewis (Unit Production Manager)
24) Tim Lewis (Co-Producer)
25) Lionel Wigram (Executive Producer)
26) Molly Hughes (Art Direction)
27) Hattie Storey (Art Direction)
28) Eduardo Serra (Director of Photography)
29) Barrie Gower (Prosthetic Makeup Artist)
30) Stephen Elson (Visual Effects Producer)
31) Lisa Tomblin (Hair Designer)
32) Simon Emanuel (Production Manager)
33) Stephen Woolfenden (Second Unit Director)
34) Charlotte Finlay (Costume Supervisor)
35) Neil Lamont (Supervising Art Director)
36) Kate Grimble (Art Direction)
37) Nicolas Aithadi (Visual Effects Supervisor)
38) Michael Fentum (Sound Designer)
39) Dominic Gibbs (Sound Designer)
40) Sean Mathiesen (Visual Effects Supervisor)
41) Ashley Winter (Art Direction)
42) Oliver Money (Visual Effects Producer)
43) Christian Huband (Art Direction)
44) Peter Dorme (Art Direction)
45) Anna Worley (Script Supervisor)
46) Christian Manz (Visual Effects Supervisor)
47) Tim Burke (Visual Effects Supervisor)
48) David Vickery (Visual Effects Supervisor)
49) Chloe Grysole (Visual Effects Producer)
50) Mike Dowson (Sound Re-Recording Mixer)
51) Mark Coulier (Prosthetic Makeup Artist)
52) Stuart Hilliker (Sound Re-Recording Mixer)
53) Charlotte Hayward (Makeup Artist)
54) Amy Byrne (Makeup Artist)
55) Owen Klatte (Animation Supervisor)
56) Charlotte Loughnane (Visual Effects Producer)
57) Rosie Goodwin (Set Decoration)
58) Emma Norton (Visual Effects Producer)
59) Duncan Jarman (Prosthetic Makeup Artist)
60) Martin Wiseman (Visual Effects Producer)
61) John Richardson (Special Effects Supervisor)
62) Martin Foley (Art Direction)
63) Jamie Christopher (First Assistant Director)
64) John Trehy (Co-Producer)
65) Mark Webb (Visual Effects Producer)
66) Richard Davies (Assistant Costume Designer)
67) Stuart Wilson (Production Sound Mixer)
68) Alberto Mielgo (Concept Artist)
69) Paul Spateri (Prosthetic Makeup Artist)
70) Sarah Downes (Makeup Artist)
71) Jessica Needham (Makeup Artist)
72) John Moffatt (Visual Effects Supervisor)
73) Matthew Twyford (Visual Effects Supervisor)
74) Belinda Hodgson (Makeup Artist)
75) Sharon Nicholas (Makeup Artist)
76) Ken Lintott (Makeup Artist)
77) Aimee Dadswell (Visual Effects Producer)
78) Kate Phillips (Visual Effects Producer)
79) Nicholas Henderson (Art Direction)
80) Stephen Murphy (Prosthetic Makeup Artist)
81) John Richardson (Special Effects Supervisor)
82) Buddie Wilkinson (Props)
83) Amanda Burns (Makeup Artist)
84) Chris Shaw (Visual Effects Supervisor)
85) Katy Fray (Prosthetic Makeup Artist)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish