Garri Potter va Feniks jamiyati / Garri Potter 5 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Garri Potter va Feniks jamiyati / Garri Potter 5

Kino tavsifi
Garri Xogvartsda beshinchi yil o'qiydi va sehrgarlar hamjamiyatining ko'p a'zolari yosh Garrining Voldemort bilan yaqinda o'tkazgan bellashuvini inkor etib, hech narsa bo'lmagandek da'vo qilishlarini aniqlaydi. Albus Dambldor Voldemortning qaytishi haqida yolg'on mish-mishlar tarqatayotganidan qo'rqib, Sehrgarlik vaziri Kornelius Fujga putur yetkazish va uning o'rnini egallashga intilayotganidan qo'rqib, Kornelius Dambldor va Xogvarts talabalarini diqqat bilan kuzatib borish uchun qorong'u san'at professoriga qarshi yangi himoya tayinlaydi.

Гарри проводит пятый год обучения в школе Хогвартс и обнаруживает, что многие из членов волшебного сообщества отрицают сам факт недавнего состязания юного Гарри с Волдемортом, делая вид, что ничего не произошло. Опасаясь, что Альбус Дамблдор распространяет лживые слухи о возвращении Волдеморта, стремясь подорвать авторитет Министра Магии Корнелиуса Фаджа и в дальнейшем занять его место, Корнелиус назначает нового профессора защиты от тёмных искусств, который будет пристально следить за Дамблдором и студентами Хогвартса.

Roles of actors:
1) Daniel Radcliffe (Harry Potter)
2) Rupert Grint (Ron Weasley)
3) Emma Watson (Hermione Granger)
4) Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange)
5) Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid)
6) Ralph Fiennes (Lord Voldemort)
7) Michael Gambon (Albus Dumbledore)
8) Brendan Gleeson (Alastor "Mad-­Eye" Moody)
9) Richard Griffiths (Vernon Dursley)
10) Jason Isaacs (Lucius Malfoy)
11) Gary Oldman (Sirius Black)
12) Alan Rickman (Severus Snape)
13) Fiona Shaw (Petunia Dursley)
14) Maggie Smith (Minerva McGonagall)
15) Imelda Staunton (Dolores Umbridge)
16) David Thewlis (Remus Lupin)
17) Emma Thompson (Sybill Trelawney)
18) David Bradley (Argus Filch)
19) Warwick Davis (Filius Flitwick)
20) Tom Felton (Draco Malfoy)
21) Robert Hardy (Cornelius Fudge)
22) George Harris (Kingsley Shacklebolt)
23) Natalia Tena (Nymphadora Tonks)
24) Julie Walters (Molly Weasley)
25) Mark Williams (Arthur Weasley)
26) Harry Melling (Dudley Dursley)
27) Jason Boyd (Piers)
28) Richard Macklin (Malcolm)
29) Kathryn Hunter (Arabella Figg)
30) Miles Jupp (TV Weatherman)
31) Jessica Hynes (Mafalda Hopkirk (voice))
32) Adrian Rawlins (James Potter)
33) Geraldine Somerville (Lily Potter)
34) Peter Cartwright (Elphias Doge)
35) Brigitte Millar (Emmeline Vance)
36) Timothy Bateson (Kreacher (voice))
37) James Phelps (Fred Weasley)
38) Oliver Phelps (George Weasley)
39) Bonnie Wright (Ginny Weasley)
40) Jamie Wolpert (Newspaper Vendor)
41) Nicholas Blane (Bob)
42) Daisy Haggard (Lift (voice))
43) Chris Rankin (Percy Weasley)
44) Sian Thomas (Amelia Bones)
45) Jamie Waylett (Vincent Crabbe)
46) Josh Herdman (Gregory Goyle)
47) Katie Leung (Cho Chang)
48) Matthew Lewis (Neville Longbottom)
49) Evanna Lynch (Luna Lovegood)
50) Ryan Nelson (Slightly Creepy Boy)
51) William Melling (Nigel 2nd Year)
52) Apple Brook (Wilhelmina Grubbly-Plank)
53) Devon Murray (Seamus Finnigan)
54) Alfred Enoch (Dean Thomas)
55) Afshan Azad (Padma Patil)
56) Shefali Chowdhury (Parvati Patil)
57) Jim McManus (Barman)
58) Nick Shirm (Somewhat Doubtful Boy)
59) Sam Beazley (Everard)
60) John Atterbury (Phineas)
61) Arben Bajraktaraj (Azkaban Death Eater)
62) Richard Leaf (Dawlish)
63) Tony Maudsley (Grawp)
64) Alec Hopkins (Young Severus Snape)
65) Robbie Jarvis (Young James Potter)
66) James Walters (Young Sirius Black)
67) Charles Hughes (Young Peter Pettigrew)
68) James Utechin (Young Remus Lupin)
69) Jason Piper (Centaur)
70) Michael Wildman (Centaur)
71) Richard Cubison (Death Eater)
72) Peter Best (Death Eater)
73) Tav MacDougall (Death Eater)
74) Richard Trinder (Death Eater)
75) Nathan Clarke (Gryffindor Student (uncredited))
78) James Payton (Frank Longbottom (uncredited))
79) Christopher Rithin (Dennis (uncredited))
80) Lauren Shotton (Pansy Parkinson (uncredited))
81) Timothy Spall (Peter Pettigrew (uncredited))
82) Lisa Wood (Alice Longbottom (uncredited))
83) Olga Velasco (Padma Patil (Spanish))


People who worked on the film:
1) Slawomir Idziak (Director of Photography)
2) Stuart Craig (Production Design)
3) Jon Olive (Sound Effects Editor)
4) Michael Goldenberg (Screenplay)
5) J.K. Rowling (Novel)
6) David Heyman (Producer)
7) Andrew Ackland-Snow (Art Direction)
8) Greg Powell (Stunt Coordinator)
9) Mark Bartholomew (Art Direction)
10) Nick Dudman (Makeup Effects Designer)
11) Gary Tomkins (Art Direction)
12) Alexandra Walker (Art Direction)
13) Jany Temime (Costume Design)
14) Fiona Weir (Casting)
15) Alastair Bullock (Art Direction)
16) Amanda Knight (Makeup Designer)
17) Tim Alexander (Visual Effects)
18) Tim Alexander (Visual Effects Supervisor)
19) David Yates (Director)
20) Nicholas Hooper (Original Music Composer)
21) Mark Day (Editor)
22) Lynda Armstrong (Makeup Artist)
23) James Boyle (Sound Designer)
24) James Mather (Supervising Sound Editor)
25) James Mather (Supervising Sound Effects Editor)
26) Luke Emrose (Special Effects)
27) Ben Cooke (Stunts)
28) Matthew Stirling (Stunts)
29) David Barron (Producer)
30) Tim Lewis (Unit Production Manager)
31) Tim Lewis (Associate Producer)
32) Lionel Wigram (Executive Producer)
33) Mike Brewster (Second Unit Director of Photography)
34) Shaune Harrison (Prosthetic Makeup Artist)
35) Andy Kennedy (Sound Designer)
36) Simon Emanuel (Production Manager)
37) Stephen Woolfenden (Second Unit Director)
38) Graham Churchyard (Costume Supervisor)
39) Neil Lamont (Supervising Art Director)
40) Dominic Gibbs (Sound Effects Editor)
41) Robert Edwards (ADR Recordist)
42) Stephanie Hornish (Visual Effects Producer)
43) Anna Worley (Script Supervisor)
44) Doug Cooper (Sound Re-Recording Mixer)
45) Mark Taylor (Sound Re-Recording Mixer)
46) Mike Prestwood Smith (Sound Re-Recording Mixer)
47) Dominic Sidoli (Visual Effects Producer)
48) Tim Burke (Visual Effects Supervisor)
49) Amy Beresford (Visual Effects Producer)
50) Jason Heapy (Visual Effects Producer)
51) Paul J. Franklin (Visual Effects Supervisor)
52) Mark Coulier (Prosthetic Makeup Artist)
53) Emma Norton (Visual Effects Producer)
54) Greg Butler (Visual Effects Supervisor)
55) Craig Lyn (Visual Effects Supervisor)
56) John Trehy (Co-Producer)
57) Stephenie McMillan (Set Decoration)
58) Richard Davies (Assistant Costume Designer)
59) Stuart Wilson (Production Sound Mixer)
60) Theresa Corrao (Visual Effects Producer)
61) Paul Spateri (Prosthetic Makeup Artist)
62) Cliff Lanning (First Assistant Director)
63) John Moffatt (Visual Effects Supervisor)
64) David Holmes (Stunt Double)
65) Belinda Hodgson (Makeup Artist)
66) Rick English (Stunts)
67) Sharon Nicholas (Makeup Artist)
68) Nicholas Daines (Stunt Double)
69) Diz Sharpe (Stunt Double)
70) Matthew Sharp (Second Assistant Director)
71) John Walker (CG Supervisor)
72) Sean MacKenzie (Compositing Supervisor)
73) Mark Archer (Stunts)
74) John Richardson (Special Effects Supervisor)
75) José Granell (Modelling Supervisor)
76) Gabrielle Fritz (Stunt Double)
77) Anthony Knight (Stunt Double)
78) Joanna Whitney (Stunt Double)
79) Chris Shaw (Visual Effects Supervisor)
80) Martin Schadler (Art Direction)
81) Jethro Loughran (Sound Effects Editor)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish