Garri Potter va Mahfiy xujra / Garri Potter 2 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Garri Potter va Mahfiy xujra / Garri Potter 2
  • Kino nomi: Garri Potter va Mahfiy xujra / Garri Potter 2 (Гарри Поттер и тайная комната)
  • Joylandi: 08.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2002
  • Davomiyligi: 2 soat. 41 min.
  • Mamlakat: Buyuk britaniya , AQSH
  • Janr: r Sarguzasht , Fantaziya , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Garri Potter Xogvarts jodugarlik va jodugarlik maktabida ikkinchi yil o'qiydi. Dobbi elf Garrini u erda uni kutayotgan xavf haqida ogohlantiradi va undan maktabga boshqa qaytmaslikni so'raydi. Yosh sehrgar elfning maslahatiga amal qilmaydi va Xogvartsda sodir bo'layotgan sirli voqealarning guvohiga aylanadi. Garri va uning do'stlari tez orada Sirlar palatasi mavjudligini bilib olishadi va ular qorong'u kuchlarni mag'lub etishga urinib, yangi sarguzashtlarga duch kelishadi.

Гарри Поттер переходит на второй курс Школы чародейства и волшебства Хогвартс. Эльф Добби предупреждает Гарри об опасности, которая поджидает его там, и просит больше не возвращаться в школу. Юный волшебник не следует совету эльфа и становится свидетелем таинственных событий, разворачивающихся в Хогвартсе. Вскоре Гарри и его друзья узнают о существовании Тайной Комнаты и сталкиваются с новыми приключениями, пытаясь победить тёмные силы.

Roles of actors:
1) Daniel Radcliffe (Harry Potter)
2) Rupert Grint (Ron Weasley)
3) Emma Watson (Hermione Granger)
4) Kenneth Branagh (Gilderoy Lockhart)
5) John Cleese (Nearly Headless Nick (Sir Nicholas))
6) Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid)
7) Warwick Davis (Filius Flitwick)
8) Richard Griffiths (Vernon Dursley)
9) Richard Harris (Albus Dumbledore)
10) Jason Isaacs (Lucius Malfoy)
11) Alan Rickman (Severus Snape)
12) Fiona Shaw (Petunia Dursley)
13) Maggie Smith (Minerva McGonagall)
14) Julie Walters (Molly Weasley)
15) David Bradley (Argus Filch)
16) Tom Felton (Draco Malfoy)
17) Sean Biggerstaff (Oliver Wood)
18) Robert Hardy (Cornelius Fudge)
19) Shirley Henderson (Moaning Myrtle)
20) Gemma Jones (Poppy Pomfrey)
21) Miriam Margolyes (Pomona Sprout)
22) Mark Williams (Arthur Weasley)
23) Harry Melling (Dudley Dursley)
24) Bonnie Wright (Ginny Weasley)
25) James Phelps (Fred Weasley)
26) Oliver Phelps (George Weasley)
27) Chris Rankin (Percy Weasley)
28) Toby Jones (Dobby (voice))
29) Josh Herdman (Gregory Goyle)
30) Jamie Waylett (Vincent Crabbe)
31) Christian Coulson (Tom Riddle)
32) Matthew Lewis (Neville Longbottom)
33) Alfred Enoch (Dean Thomas)
34) Devon Murray (Seamus Finnigan)
35) Luke Youngblood (Lee Jordan)
36) Hugh Mitchell (Colin Creevey)
37) Edward Randell (Justin Finch-Fletchley)
38) Veronica Clifford (Mrs Mason)
39) Jim Norton (Mr Mason)
40) Tom Knight (Mr Granger)
41) Heather Bleasdale (Mrs Granger)
42) Ben Borowiecki (Angus (Diagon Boy))
43) Isabella Columbus (Girl in Bookstore)
44) Edward Tudor-Pole (Mr Borgin)
45) Gemma Padley (Penelope Clearwater)
46) Jenny Tarren (Aged Witch)
47) Peter O'Farrell (Short Man - Daily Prophet)
49) Harry Taylor (Station Guard)
50) Rochelle Douglas (Alicia Spinnet)
51) Emily Dale (Katie Bell)
52) Danielle Tabor (Angelina Johnson)
53) Jamie Yeates (Marcus Flint)
54) Violet Columbus (Girl with Flowers)
55) Peter Taylor (Man - Moving Picture)
56) Scot Fearn (Adrian Pucey)
58) David Massam (Slyth Beater No 2)
61) Sally Mortemore (Irma Pince)
62) Louis Doyle (Ernie MacMillan)
63) Charlotte Skeoch (Hannah Hufflepuff)
64) Brendan Columbus (Boy in Study Hall 1)
65) Robert Ayres (Boy in Study Hall 2)
66) Alfred Burke (Armando Dippet)
67) Leslie Phillips (The Sorting Hat (voice))
68) Helen Stuart (Millicent Bulstrode)
69) Daisy Bates (Brunette Lady - Moving Picture)
70) David Tysall (Count - Moving Picture)
71) Martin Bayfield (Young Hagrid)
72) Julian Glover (Aragog (voice))
73) Les Bubb (Reader)


People who worked on the film:
1) John Williams (Original Music Composer)
2) Roger Pratt (Director of Photography)
3) Colin Coull (Digital Color Timer)
4) Stephanie McMillan (Set Decoration)
5) Stuart Craig (Production Design)
6) Peter Honess (Editor)
7) Peter Pedrero (Utility Stunts)
8) Chris Columbus (Director)
9) Chris Columbus (Executive Producer)
10) J.K. Rowling (Novel)
11) Steve Kloves (Screenplay)
12) David Heyman (Producer)
13) Karen Lindsay-Stewart (Casting)
14) Andrew Ackland-Snow (Art Direction)
15) Clare Le Vesconte (Makeup Artist)
16) Martin Cantwell (Sound Effects Editor)
17) Greg Powell (Stunt Coordinator)
18) William Ross (Conductor)
19) Mark Bartholomew (Art Direction)
20) Peter Francis (Art Direction)
21) Lindy Hemming (Costume Design)
22) Nick Dudman (Makeup Designer)
23) Dennis Leonard (Supervising Sound Editor)
24) Dennis Leonard (Sound Supervisor)
25) Jonathan Abbas-Klahr (Special Effects)
26) Sean Baker (Stunts)
27) Mark Radcliffe (Executive Producer)
28) Steven Lawrence (Art Direction)
29) Alastair Bullock (Draughtsman)
30) Eithné Fennel (Hair Designer)
31) Adam Daniel (Sound Re-Recording Mixer)
32) Peter Burgis (Foley Artist)
33) David Barron (Executive Producer)
34) Paula DuPré Pesmen (Associate Producer)
35) Peter MacDonald (Second Unit Director)
36) John King (Art Direction)
37) Bernard Bellew (Unit Production Manager)
38) Michael Barnathan (Executive Producer)
39) Randy Thom (Sound Designer)
40) Lucinda Thomson (Art Direction)
41) Jonathan Lucas (First Assistant Editor)
42) Derek Trigg (Foley Editor)
43) Peter Gleaves (ADR Mixer)
44) Tanya Seghatchian (Co-Producer)
45) Jonathan Brayley (Assistant Editor)
46) Tom Brewster (Set Production Assistant)
47) Nick Davis (Visual Effects Supervisor)
48) Chas Jarrett (CG Supervisor)
49) Bianca Bezdek-Goodloe (Legal Services)
50) Simon Werry (Aerial Camera)
51) Jessie Thiele (Post Production Supervisor)
52) Paul Catling (Creature Design)
53) Gary Nixon (Production Accountant)
54) David Hanks (Layout)
55) Dan Grace (Wardrobe Supervisor)
56) David Crossman (Costume Supervisor)
57) Jordan Crockett (Art Department Production Assistant)
58) David Rosenbaum (Transportation Coordinator)
59) Tom Debenham (Sequence Supervisor)
60) Joanne Cook (Art Department Assistant)
61) Chuck Finch (Gaffer)
62) Peter Dorme (Assistant Art Director)
63) Jodie Jackman (Art Department Coordinator)
64) Amanda Pettett (Construction Coordinator)
65) Sandra Frieze (Dialogue Coach)
66) Annie Penn (Script Supervisor)
67) Simon Stanley-Clamp (Digital Supervisor)
68) Stuart McAra (Digital Effects Producer)
69) Jim Mitchell (Visual Effects Supervisor)
70) Simon Rhodes (Scoring Mixer)
71) Jaap Buitendijk (Still Photographer)
72) Tim Caplan (I/O Supervisor)
73) Fiona Chilton (Visual Effects Producer)
74) Mei-Ming Casino (Visual Effects Production Manager)
75) Patricia Johnson (Set Designer)
76) Alex Rouse (Wigmaker)
77) Robert Duncan (Digital Effects Supervisor)
78) Bryn Court (Sculptor)
79) Tim Burke (Visual Effects Supervisor)
80) Nick Lowe (ADR Editor)
81) Peter Myles (Supervising Music Editor)
82) Colin Ritchie (Dialogue Editor)
83) Nic Hatch (Pre-Visualization Supervisor)
84) Michelle Corney (Production Coordinator)
85) Barry Wilkinson (Property Master)
86) David Andrews (Animation Supervisor)
87) Alf Tramontin (Steadicam Operator)
88) Nick Daubeny (Location Manager)
89) Charlotte Rogers (Makeup Trainee)
90) Stephen Enticott (Senior Animator)
91) Ryan Davis (Additional Sound Re-Recording Mixer)
92) Martin Asbury (Storyboard Artist)
93) Amber Kirsch (Visual Effects Production Assistant)
94) Chris Carreras (First Assistant Director)
95) Paul Kavanagh (Lead Animator)
96) John Richardson (Special Effects Supervisor)
97) John Trehy (Production Controller)
98) Edward Karam (Orchestrator)
99) Greg Hyman (Visual Effects Editor)
100) Laya Armian (Visual Effects Coordinator)
101) Gareth Bull (ADR Recordist)
102) Paul Couch (Standby Painter)
103) Jim Harrison (Music Editor)
104) Celia Barnett (Researcher)
105) Elie Jamaa (Visual Effects Technical Director)
106) Simone Goodridge (Assistant Production Coordinator)
107) Paul Amer (3D Artist)
108) Dave Ridout (Rigging Gaffer)
109) Terry Pritchard (Driver)
110) Marc Wolff (Pilot)
111) Laura Dickens (Casting Assistant)
112) Ed Colyer (Foley Mixer)
113) Ken Coles (Camera Operator)
114) Andrea Finch (Hairstylist)
115) Vanessa Davies (Unit Publicist)
116) Bob Bridges (Video Assist Operator)
117) John Ensby (Color Timer)
118) David Carrigan (Production Manager)
119) June Prinz (Boom Operator)
120) Tim Blackham (Sound Mixer)
121) Antoinette Perez (Line Producer)
122) Keith Connolly (Painter)
123) John Deaton (First Assistant Camera)
124) Pat Garrett (Key Grip)
125) Paul Spateri (Prosthetic Supervisor)
126) Matthew D'Angibau (Loader)
127) Sarah Nolte (Makeup Effects)
128) Catriona Maccann (Propmaker)
129) Marcus Williams (Scenic Artist)
130) Ken Burry (Security)
131) Rosie Richardson (Special Effects Coordinator)
132) Louisa Lytton (Stand In)
133) Richard Clarke (Technical Supervisor)
134) Brian Estabrook (Transportation Co-Captain)
135) David Appleby (Best Boy Grip)
136) Danny Espey (Electrician)
137) Jamie Knight (Lighting Technician)
138) Foluso Aribigbola (Assistant Sound Editor)
139) Mimi Abers (Digital Compositors)
140) Brenda Coxon (Finance)
141) Jeremy Pelzer (Unit Manager)
142) Hannah Mais (Assistant Makeup Artist)
143) Jane Royle (Makeup Artist)
144) Chyna Thomson (Assistant Camera)
145) Mo Henry (Negative Cutter)
146) Lee Clayton (Tailor)
147) William Dodds (Third Assistant Director)
148) Louis Elman (ADR Voice Casting)
149) Steve Mair (Musician)
150) David Holmes (Stunts)
151) Rob Burgess (Additional Third Assistant Director)
152) Ethan J. Platt (Assistant Property Master)
153) Fiona Richards (Second Assistant Director)
154) Phil Murray (Dolly Grip)
155) Gary Gero (Animal Coordinator)
156) Kathy Wise (Assistant Production Manager)
157) Steve Barnes (2D Artist)
158) Dimitri Bakalov (3D Animator)
159) Mike Cusack (CG Animator)
160) Hitesh Bharadia (Matchmove Supervisor)
161) Vicky Bishop (Production Secretary)
162) Jenny Hawkins (Daily Wardrobe)
163) Jemma Scott-Knox-Gore (Contact Lens Technician)
164) James Furlong (CG Artist)
165) Darlene Forrester (Hairdresser)
166) Bradley Farmer (Stunt Double)
167) Emma Bendell (Assistant Accountant)
168) Michael Elson (Head of Production)
169) Amanda Derby (Wardrobe Assistant)
170) Peter Edmonds (Costume Assistant)
171) Rob Bliss (Concept Artist)
172) Robin Demetriou (Catering)
173) Jim Davey (Digital Film Recording)
174) William Steggle (Dresser)
175) Paul Burges (Dressing Prop)
176) Anna Tennant (Special Effects Assistant)
177) Ronnie Durkan (Special Effects Technician)
178) Royston Willcocks (Modelling Supervisor)
179) Carey Burens (Visual Effects Assistant Editor)
180) Jason Coop (Second Assistant Camera)
181) Lyndsay Bullock (Floor Runner)
182) R.A. Haupt (Matte Painter)
183) Drew Bennett (Production Assistant)
184) John Weller (Senior Modeller)
Ko'proq o'qish >