Garri Potter va Hikmatlar toshi / Garri Potter 1 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Garri Potter va Hikmatlar toshi / Garri Potter 1
  • Kino nomi: Garri Potter va Hikmatlar toshi / Garri Potter 1 (Гарри Поттер и философский камень)
  • Joylandi: 08.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2001
  • Davomiyligi: 2 soat. 32 min.
  • Mamlakat: Buyuk britaniya , AQSH
  • Janr: r Sarguzasht , Fantaziya , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Londonlik oddiy bola Garri Potter 11 yoshida ikki kuchli sehrgarning yetim o'g'li ekanligini va uning o'zi ham sehrli kuchga ega ekanligini bilib oladi. Xogvarts jodugarlik va sehrgarlik maktabida Garri o'zini aql bovar qilmaydigan sarguzashtlar girdobida topadi. U kvidditchni - aerobatika sportini o'rganadi, jonli shaxmat donalari bilan qiziqarli o'yin o'ynaydi, uni yo'q qilmoqchi bo'lgan qorong'u sehrgar bilan uchrashadi.

Обычный лондонский мальчик Гарри Поттер на 11-м году жизни узнаёт, что он — осиротевший сын двух могущественных волшебников, и сам обладает магической силой. В Хогвартской школе чародейства и волшебства Гарри попадает в водоворот невероятных приключений. Он изучает квиддич — спорт высшего пилотажа, играет в захватывающую игру живыми шахматными фигурами, встречается с Тёмным Волшебником, который хочет его уничтожить.

Roles of actors:
1) Daniel Radcliffe (Harry Potter)
2) Rupert Grint (Ron Weasley)
3) Emma Watson (Hermione Granger)
4) Richard Harris (Albus Dumbledore)
5) Tom Felton (Draco Malfoy)
6) Alan Rickman (Severus Snape)
7) Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid)
8) Maggie Smith (Minerva McGonagall)
9) Richard Griffiths (Vernon Dursley)
10) Ian Hart (Quirinus Quirrell / Voldemort)
11) Fiona Shaw (Petunia Dursley)
12) John Hurt (Garrick Ollivander)
13) David Bradley (Argus Filch)
14) Matthew Lewis (Neville Longbottom)
15) Sean Biggerstaff (Oliver Wood)
16) Warwick Davis (Goblin Bank Teller / Filius Flitwick)
17) Harry Melling (Dudley Dursley)
18) James Phelps (Fred Weasley)
19) Oliver Phelps (George Weasley)
20) John Cleese (Nearly Headless Nick (Sir Nicholas))
21) Chris Rankin (Percy Weasley)
22) Alfred Enoch (Dean Thomas)
23) Devon Murray (Seamus Finnigan)
24) Jamie Waylett (Vincent Crabbe)
25) Josh Herdman (Gregory Goyle)
26) Zoë Wanamaker (Rolanda Hooch)
27) Julie Walters (Molly Weasley)
28) Bonnie Wright (Ginny Weasley)
29) Luke Youngblood (Lee Jordan)
30) Verne Troyer (Griphook)
31) Adrian Rawlins (James Potter)
32) Geraldine Somerville (Lily Potter)
33) Elizabeth Spriggs (The Fat Lady)
34) Richard Bremmer (Lord Voldemort)
35) Nina Young (The Grey Lady)
36) Terence Bayler (The Bloody Baron)
37) Harry Taylor (Station Guard (uncredited))
38) Jean Southern (Dimpled Woman on Train (uncredited))
39) Leslie Phillips (The Sorting Hat (voice))
40) Simon Fisher-Becker (Fat Friar)
41) Derek Deadman (Tom)
42) Ray Fearon (Firenze (voice))
44) Ben Borowiecki (Diagon Alley Boy)
45) Danielle Tabor (Angelina Johnson)
46) Leilah Sutherland (Alicia Spinnet)
47) Emily Dale (Katie Bell)
48) Will Theakston (Marcus Flint)
49) Scot Fearn (Terrence Higgs)
50) Saunders Triplets (Baby Harry Potter (uncredited))
51) Kieri Kennedy (Child at Zoo (uncredited))
52) Leila Hoffman (Augusta Longbottom (uncredited))
53) Julianne Hough (Hogwarts Schoolgirl (uncredited))
54) Zoe Sugg (Girl in Potion Class (uncredited))
55) Jimmy Vee (Goblin (uncredited))
56) Derek Hough (Ravenclaw Student (uncredited))
57) Dani Harmer (Student (uncredited))
58) Mark Ballas (Hogwarts Schoolboy (uncredited))
59) Paul Marc Davis (Lord Draben (uncredited))
60) Violet Columbus (Girl with Flowers (uncredited))


People who worked on the film:
1) John Williams (Original Music Composer)
2) Michael Lamont (Art Direction)
3) Susie Figgis (Casting)
4) John Seale (Director of Photography)
5) Janet Hirshenson (Casting)
6) Jane Jenkins (Casting)
7) Richard Francis-Bruce (Editor)
8) David R. Ellis (Second Unit Director)
9) Stephanie McMillan (Set Decoration)
10) Stuart Craig (Production Design)
11) Todd Arnow (Unit Production Manager)
12) Todd Arnow (Associate Producer)
13) Duncan Henderson (Executive Producer)
14) Cliff Robinson (Art Direction)
15) Chris Columbus (Director)
16) Chris Columbus (Executive Producer)
17) J.K. Rowling (Novel)
18) Steve Kloves (Screenplay)
19) David Heyman (Producer)
20) Karen Lindsay-Stewart (Casting)
21) Andrew Ackland-Snow (Art Direction)
22) Judianna Makovsky (Costume Design)
23) Clare Le Vesconte (Makeup Artist)
24) Martin Cantwell (Sound Effects Editor)
25) Nigel Brackley (Special Effects)
26) Jim Berney (Visual Effects Supervisor)
27) Henry Allen (Stunts)
28) Greg Powell (Stunt Coordinator)
29) Peter Francis (Art Direction)
30) Mark Radcliffe (Executive Producer)
31) Steven Lawrence (Art Direction)
32) Eithné Fennel (Hair Designer)
33) Amanda Knight (Makeup Designer)
34) Peter Davies (Musician)
35) Adam Daniel (Sound Re-Recording Mixer)
36) Paula DuPré Pesmen (Associate Producer)
37) Eddy Joseph (Supervising Sound Editor)
38) Michael Barnathan (Executive Producer)
39) Claus Wehlisch (Assistant Editor)
40) Lucinda Thomson (Art Direction)
41) Tanya Seghatchian (Co-Producer)
42) Kenneth Wannberg (Supervising Music Editor)
43) Richard Cole (Visual Effects Coordinator)
44) Rosemary Burrows (Assistant Costume Designer)
45) Graham Daniel (Sound Re-Recording Mixer)
46) Ray Merrin (Sound Re-Recording Mixer)
47) Robert Palmer (Second Assistant Camera)
48) John Lambert (Makeup Effects)
49) Simon Werry (Aerial Camera)
50) Jessie Thiele (Post Production Coordinator)
51) Buffy Hall (Casting Assistant)
52) Ian Dray (Additional Third Assistant Director)
53) Gary Nixon (Production Accountant)
54) Nisha Parti (Production Consultant)
55) Graham Churchyard (Costume Supervisor)
56) Simon Lamont (Art Direction)
57) Dominic Masters (Assistant Art Director)
58) Jamie Wilkinson (Assistant Property Master)
59) Steve Browell (Temp Music Editor)
60) Julie Orosz (Production Manager)
61) Sandra Frieze (Dialogue Coach)
62) Annie Penn (Script Supervisor)
63) Karen M. Murphy (Visual Effects Producer)
64) Simon Rhodes (Scoring Mixer)
65) Felicity Cottrell (Foley Artist)
66) Peter Mountain (Still Photographer)
67) Tim Caplan (I/O Supervisor)
68) John Midgley (Sound Mixer)
69) Andy Stevens (Visual Effects Camera)
70) Cari Thomas (Visual Effects Producer)
71) Alex Rouse (Wigmaker)
72) Joyce Cox (Visual Effects Producer)
73) Robert Legato (Visual Effects Supervisor)
74) Bryn Court (Sculptor)
75) Nick Lowe (ADR Editor)
76) Peter Myles (Music Editor)
77) Colin Ritchie (Dialogue Editor)
78) Pete Cavaciuti (Camera Operator)
79) Kevin Edland (Gaffer)
80) Simon Chase (Assistant Sound Editor)
81) Mira Husseini (Set Production Assistant)
82) Peter Nicolai (Animation Coordinator)
83) Barry Wilkinson (Property Master)
84) David Andrews (Animation Supervisor)
85) Mark Coulier (Prosthetic Makeup Artist)
86) Alf Tramontin (Steadicam Operator)
87) Yves De Bono (Special Effects Coordinator)
88) Toby Lloyd (Projection)
89) Bob Mercier (Sequence Leads)
90) Jennifer Spenelli (First Assistant Editor)
91) Ryan Davis (Additional Sound Re-Recording Mixer)
92) Hunter Athey (CG Animator)
93) Nicholas Atkinson (Visual Effects Editor)
94) Malcolm Roberts (Construction Coordinator)
95) Chris Carreras (First Assistant Director)
96) Hilmar Koch (Sequence Supervisor)
97) John Richardson (Special Effects Supervisor)
98) Gary Arthurs (Utility Stunts)
99) Edward Karam (Orchestrator)
100) Julian Pinn (Dolby Consultant)
101) Gareth Bull (ADR Recordist)
102) Paul Couch (Standby Painter)
103) Dave Ridout (Rigging Gaffer)
104) Nick Ray (Key Grip)
105) Marc Wolff (Pilot)
106) Peter Hunt (Color Timer)
107) Gerard Roche (ADR Mixer)
108) Larry Gooch (Painter)
109) Vanessa Davies (Unit Publicist)
110) Bob Bridges (Video Assist Operator)
111) David Carrigan (Assistant Production Manager)
112) June Prinz (Boom Operator)
113) Brian Estabrook (Transportation Co-Captain)
114) David Appleby (Best Boy Grip)
115) Lisa Turner (Art Department Coordinator)
116) Cyrille Nomberg (Production Illustrator)
117) Michael Boone (Set Designer)
118) Ted Deason (First Assistant Camera)
119) Peter Muncey (Grip)
120) Jane Body (Hairstylist)
121) Mark Brady (Supervising Carpenter)
122) Mark Lambert (CG Supervisor)
123) Des Petterson-Jones (Chef)
124) Warren Deluce (Driver)
125) Mark Marshall (Post Production Supervisor)
126) David Nicoll (Scenic Artist)
127) John Cheeseman (Security)
128) Kevin Tengan (Systems Administrators & Support)
129) Brian Hathaway (Transportation Coordinator)
130) Michael Bradley (Electrician)
131) Pauline Ts'o (Lighting Supervisor)
132) Keith Hatcher (Location Manager)
133) Hazel Cook (Production Coordinator)
134) Russell Lodge (Production Supervisor)
135) Ed Colver (Foley Mixer)
136) Jake Jackson (Assistant Sound Engineer)
137) Alia Agha (3D Supervisor)
138) Anita Bevelheimer (Digital Compositors)
139) Tobias Eedy (Second Assistant Camera)
140) Kyle Clark (ADR Voice Casting)
141) Marshall Richard Krasser (Compositing Supervisor)
142) Julia Egerton (Compositing Artist)
143) Jane Royle (Makeup Artist)
144) Martin Mandeville (Costume Coordinator)
145) Matthew Glen (Additional Visual Effects)
146) Lee Clayton (Tailor)
147) Lauren A. Littleton (Visual Effects Production Manager)
148) Louis Elman (ADR Voice Casting)
149) Peter Holt (Foley Editor)
150) David Holmes (Stunt Double)
151) Gary Gero (Animal Coordinator)
152) Gary Romaine (Dolly Grip)
153) James Lamb (Digital Effects Producer)
154) Michael Stevenson (Second Assistant Director)
155) Michael Michael (Third Assistant Director)
156) Alison Odell (Assistant Production Coordinator)
157) Ivor Middleton (Lead Animator)
158) Paul McGhee (Digital Color Timer)
159) Adam Brockbank (Storyboard Artist)
160) Joe Buxton (Libra Head Technician)
161) Jemma Scott-Knox-Gore (Contact Lens Technician)
162) Darlene Forrester (Hairdresser)
163) Kevin Wescott (Special Effects Assistant)
164) Michael Durkan (Special Effects Technician)
165) Ulf Lundgren (VFX Artist)
166) Christopher Romano (Visual Effects)
167) R.J. Mino (Additional Second Assistant Director)
168) Michael Elson (Head of Production)
169) Katie Reynolds (Production Secretary)
170) Jim Davey (Digital Film Recording)
171) Paul Burges (Dressing Prop)
172) John Weller (Senior Modeller)
173) Laura Johnson (Costume Assistant)
174) Charlotte Mason-Apps (Continuity)
175) Patrick Casey (Construction Buyer)
176) Graham Weames (Head Carpenter)
177) Lizzi Wilson (Petty Cash Buyer)
178) Allison Coit (Visual Effects Production Assistant)
179) Janos Jersch (Assistant Camera)
180) Alan Harrison (Camera Trainee)
181) Anabel Campbell (Wardrobe Assistant)
182) Simon Burgess (Assistant Location Manager)
183) Chris Bogle (Location Assistant)
184) Sue Binfield (Location Coordinator)
185) Trevor Chalmers (Assistant Accountant)
186) Will Broadbent (CG Artist)
187) Chuck Douglas (Floor Runner)
188) Andrew Garnet-Lawson (Matte Painter)
189) Mark Axtell (Production Assistant)
190) Joel Román Mendías (Production Executive)
191) Martin Cook (Rotoscoping Artist)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish