Chumoli odam - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Chumoli odam

Kino tavsifi
Ajablanarli darajada kichraytirish qobiliyatiga ega, ammo katta kuchga ega bo'lgan yolg'on Skott Lang qahramonga aylanishi va uning ustozi doktor Xenk Pimga Ant-Man kostyumining mavjudligini yangi avlod tahdidlaridan sir saqlashga yordam berishi kerak.

Вооружившись удивительной способностью уменьшаться в размере, но обладать при этом большой силой, мошенник Скотт Лэнг должен стать героем и помочь своему наставнику, доктору Хэнку Пиму, сохранить в тайне существование костюма Человека-муравья от угроз нового поколения.

Roles of actors:
1) Paul Rudd (Scott Lang / Ant-Man)
2) Michael Douglas (Dr. Hank Pym)
3) Evangeline Lilly (Hope van Dyne)
4) Bobby Cannavale (Paxton)
5) Corey Stoll (Darren Cross / Yellowjacket)
6) Anthony Mackie (Sam Wilson / Falcon)
7) Judy Greer (Maggie)
8) Abby Ryder Fortson (Cassie Lang)
9) Michael Peña (Luis)
10) David Dastmalchian (Kurt)
11) T.I. (Dave)
12) Wood Harris (Gale)
13) Hayley Atwell (Peggy Carter)
14) John Slattery (Howard Stark)
15) Martin Donovan (Mitchell Carson)
16) Garrett Morris (Taxi Driver)
17) Gregg Turkington (Dale)
18) Rod Hallett (Hydra Buyer)
19) Joe Chrest (Frank)
21) Jean Louisa Kelly (Buyer)
22) Dax Griffin (Young Pym)
23) Hayley Lovitt (Janet van Dyne / Wasp)
24) Anna Akana (Writer)
26) Tom Kenny (Hideous Rabbit (voice))
27) Norma Alvarez (Spanish Woman)
28) Darcie Isabella Cottrell (Young Daughter)
29) Teddy Williams (Raver)
30) Carol Anne Watts (Raver)
31) Chuck David Willis (Raver)
32) Diana Chiritescu (Raver)
33) Neko Parham (Pool BBQ Dad)
34) Onira Tares (Pool BBQ Mom)
35) Zamani Wilder (Pool BBQ Kid)
36) Kylen Davis (Pool BBQ Kid)
37) Jim R. Coleman (Pym Tech Gate Guard)
38) Desmond Phillips (Pym Tech Security Guard)
39) Aaron Saxton (PYM Tech Security Guard)
40) Michael A. Cook (EMT)
41) Ricki Lander (Gorgeous Blonde)
42) Rus Blackwell (Superior Officer)
43) Johnny Pemberton (Ice Cream Store Customer)
44) Nicholas Barrera (Ernesto)
45) Carlos Aviles (Carlos)
46) Lyndsi LaRose (Emily)
47) Robert Crayton (Peachy)
48) Ajani Perkins (Cop on Speaker)
49) Jessejames Locorriere (Alpha Guard)
50) Kevin Lacz (Vault Guard)
54) Michael Jamorski (Armed Guard)
55) Casey Pieretti (Armed Guard)
56) Antal Kalik (Lab Guard)
58) Reuben Langdon (Lab Guard)
62) Kevin Buttimer (Lab Tech)
63) Danny Vasquez (Ignacio)
65) Erik Betts (Helicopter Pilot)
66) Natalie Stephany Aguilar (Pedestrian (uncredited))
67) Raul Colon (Prisoner (uncredited))
68) Patrick Constantine Bertagnolli Jr. (Prison Guard (uncredited))
69) Chris Evans (Steve Rogers / Captain America (uncredited))
70) Hayley Gagner (Pedestrian in Rain (uncredited))
71) Tim Halpin (Ten Doors Tenderloin (uncredited))
72) Christina July Kim (Jogger (uncredited))
73) Jordi Mollà (Castillo (uncredited))
74) Vanessa Ross (Jogger (uncredited))
75) Sebastian Stan (James 'Bucky' Barnes / Winter Soldier (uncredited))
76) Buzz Buzz Devers (Bee)
77) John Lobato (PYM Tech Employee (uncredited))
78) Ed Moy (Delivery Man (uncredited))
79) Sam Medina (Bunker Guard #2 (uncredited))


People who worked on the film:
1) David Lazan (Supervising Art Director)
2) Jackie Burch (Local Casting)
3) Sala Baker (Stunts)
4) Sala Baker (Utility Stunts)
5) David Farmer (Sound Designer)
6) Tom Johnson (Sound Re-Recording Mixer)
7) Sarah Halley Finn (Casting)
8) Shepherd Frankel (Production Design)
9) Paul Rudd (Screenplay)
10) Stan Lee (Executive Producer)
11) Stan Lee (Comic Book)
12) Kevin Feige (Producer)
13) Leslie A. Pope (Set Decoration)
14) Shannon Mills (Supervising Sound Editor)
15) Dee Selby (Foley Editor)
16) Juan Peralta (Sound Re-Recording Mixer)
17) Russell Carpenter (Director of Photography)
18) Jeff Habberstad (Stunt Coordinator)
19) Edgar Wright (Screenplay)
20) Edgar Wright (Executive Producer)
21) Edgar Wright (Story)
22) Sammy Sheldon (Costume Design)
23) Dan Lebental (Editor)
24) Stephan Dupuis (Makeup Artist)
25) Daniel Sudick (Special Effects Supervisor)
26) Nina Fallon (Visual Effects Producer)
27) Daniel Laurie (Supervising Sound Editor)
28) Koen Vroeijenstijn (CG Supervisor)
29) Peyton Reed (Director)
30) Colby Parker Jr. (Editor)
31) Jack Kirby (Comic Book)
32) Larry Lieber (Comic Book)
33) Austin Gorg (Art Direction)
34) Christophe Beck (Original Music Composer)
35) Dave Jordan (Music Supervisor)
36) Michael Grillo (Executive Producer)
37) Chad S. Frey (Set Designer)
38) Adam McKay (Screenplay)
39) Louis D'Esposito (Executive Producer)
40) Kirk M. Morri (Additional Editor)
41) JoAnn Perritano (Unit Production Manager)
42) Thomas T. Taylor (Set Designer)
43) Dave Metzger (Orchestrator)
44) Alan Fine (Executive Producer)
45) Victoria Alonso (Executive Producer)
46) Kevin Kliesch (Orchestrator)
47) Michael Kelem (Aerial Director of Photography)
48) Jay Oliva (Storyboard Designer)
49) Jill Oshry (Makeup Artist)
50) Joe Cornish (Screenplay)
51) Joe Cornish (Story)
52) Kent Harvey (Camera Operator)
53) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
54) Jimmy Ray Pickens (Transportation Captain)
55) Whit Norris (Sound Mixer)
56) Greg Funk (Key Makeup Artist)
57) Teresa Morgan (Key Hair Stylist)
58) Dean Wolcott (Set Designer)
59) Russell Bobbitt (Property Master)
60) Walter Gasparovic (First Assistant Director)
61) Sarah Contant (Assistant Art Director)
62) David Krentz (Storyboard Designer)
63) Gene Colan (Thanks)
64) John Buscema (Thanks)
65) John Byrne (Thanks)
66) David Michelinie (Thanks)
67) Leigh Folsom Boyd (Additional Editor)
68) Bryan Andrews (Storyboard Designer)
69) Robert Kirkman (Thanks)
70) Brad Winderbaum (Co-Producer)
71) Leo Birenberg (Additional Music)
72) Jonathan Cheetham (Compositing Supervisor)
73) James MacKinnon (Makeup Department Head)
74) Nicole Young (Assistant Costume Designer)
75) Jann K. Engel (Art Direction)
76) Vincent Cirelli (Visual Effects Supervisor)
77) Wendy M. Craig (Costume Supervisor)
78) Josh Lusby (Set Designer)
79) Tanya Noel Hill (Music Editor)
80) Melanie Mascioli (Key Set Costumer)
81) Melanie Byrne (Visual Effects Producer)
82) Lars P. Winther (Associate Producer)
83) Lars P. Winther (First Assistant Director)
84) Kim Foscato (Dialogue Editor)
85) Kim Foscato (ADR Editor)
86) Russell R. Anderson (Leadman)
87) Kerry Lyn McKissick (Script Supervisor)
88) Heather Sease (Key Costumer)
89) Russell Earl (Visual Effects Supervisor)
90) Trevor Habberstad (Stunt Coordinator)
91) Mohen Leo (Visual Effects Supervisor)
92) Karey Maltzahn (Visual Effects Producer)
93) Brad Semenoff (Dialogue Editor)
94) Allison Paul (Visual Effects Producer)
95) Heba Thorisdottir (Makeup Department Head)
96) Trent Claus (Visual Effects Supervisor)
97) Bob Moore Jr. (Key Set Costumer)
98) Priyanka Balasubramania (Visual Effects Producer)
99) Simon Stanley-Clamp (VFX Supervisor)
100) Jeremy Bowker (Sound Effects Editor)
101) Edson Williams (Compositing Supervisor)
102) Michael Harden (Visual Effects Editor)
103) Bob Kellough (Sound Effects Editor)
104) Andy Stevens (Visual Effects Editor)
105) David C. Hughes (Sound Designer)
106) Joel Marrow (Transportation Captain)
107) Peter Rosenfeld (Camera Operator)
108) Peter Rosenfeld (Steadicam Operator)
109) Zade Rosenthal (Still Photographer)
110) John H. Samson (Construction Coordinator)
111) Abhishek Chauhan (Visual Effects Editor)
112) Arvind Chaurasiya (Visual Effects Editor)
113) Omkar Iyer (Visual Effects Editor)
114) Diana Giorgiutti (Visual Effects Producer)
115) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
116) John Polyson (Visual Effects Editor)
117) Steve Griffith (Visual Effects Producer)
118) Nia Hansen (Sound Effects Editor)
119) Josh Gold (Sound Effects Editor)
120) Len Levine (Chief Lighting Technician)
121) Kosta Saric (Visual Effects Editor)
122) Pavel Pranevsky (CG Supervisor)
123) Dan Riffel (Gaffer)
124) Yvette Stone (Key Hair Stylist)
125) Jack Whittaker (Sound Effects Editor)
126) Aaron Schultz (Lead Animator)
127) Edward A. Gutentag (Camera Operator)
128) Tom Driscoll (VFX Editor)
129) Dennis J. Lootens (Rigging Gaffer)
130) Janine Rath (Hair Department Head)
131) Kerrie Smith (Hairstylist)
132) David Butler (Key Set Costumer)
133) Lorena Talpan (Assistant Editor)
134) Evan Jacobs (Stereoscopic Supervisor)
135) Bill O'Drobinak (Camera Operator)
136) Samuel J. Tell (Set Decoration Buyer)
137) John Mahaffie (Second Unit Director of Photography)
138) Artemis Oikonomopoulou (CG Supervisor)
139) Eamonn Butler (Animation Supervisor)
140) Conor Byrne (Visual Effects Editor)
141) Stephen Buckingham (Camera Operator)
142) Branden Marks (Key Costumer)
143) Stephen Enticott (Animation Supervisor)
144) Tracey Moss (Hairstylist)
145) Tracey L. Miller-Smith (Makeup Artist)
146) Jenny Basen (Visual Effects Production Manager)
147) Roxane Griffin (Hair Department Head)
148) Bob Schneider (Digital Intermediate)
149) Tristan Connors (Modelling Supervisor)
150) Dhirendra Chhatpar (Stereoscopic Editor)
151) Amy Lehman (Set Decorating Coordinator)
152) Struan Farquhar (Visual Effects Editor)
153) Matthew Kemper (Compositing Supervisor)
154) James Jooyoung Lee (Visual Effects Supervisor)
155) Robert Settlemire (First Assistant Camera)
156) Jake Morrison (Visual Effects Supervisor)
157) Jamie Hallett (Visual Effects Supervisor)
158) Dustin Berry (Art Department Coordinator)
159) Rob Shears (Visual Effects Producer)
160) Frank Helbig (Electrician)
161) Sam Claitor (Visual Effects Coordinator)
162) Peter Gulla (Camera Operator)
163) Sagar Desai (Camera Loader)
164) John Kairis (First Assistant Camera)
165) Larry Zanoff (Armorer)
166) David J. Grant (Co-Producer)
167) Bob Kretschmer (Wigmaker)
168) Aymeric Perceval (Compositing Supervisor)
169) Jason B. Stamey (Casting Associate)
170) Danny Molaschi (Set Costumer)
171) Bryan Reynolds (Key Makeup Artist)
172) Jacqueline Fernandez (Makeup Artist)
173) Michelle Diamantides (Hairstylist)
174) Cameron Beasley (Art Direction)
175) Calla Klessig (Assistant Art Director)
176) Rachel Block (Assistant Art Director)
177) Lauren Rosenbloom (Assistant Art Director)
178) Neil Glasbey (Animation Supervisor)
179) Keith Roberts (Animation Director)
180) Bruce Creevey (Lead Animator)
181) Oskar Urretabizkaia (Senior Animator)
182) Michael Asiman (Visual Effects Coordinator)
183) Jayce Attewell (Visual Effects Coordinator)
184) Kelly Chow (Visual Effects Coordinator)
185) Tyler Cordova (Visual Effects Coordinator)
186) Devika Kawle (Visual Effects Coordinator)
187) Brittany Montero (Visual Effects Coordinator)
188) Ron Licari (Armorer)
189) Christopher Barnett (Dialogue Editor)
190) Rene Grasser (Visual Effects Producer)
191) Marie Rheinschild-Jordan (Visual Effects Producer)
192) Mark Webb (Visual Effects Producer)
193) Jenny Sandell (Production Coordinator)
194) Jason Tamez (Production Supervisor)
195) Ankit Gokani (Visual Effects Coordinator)
196) Arushi Govil (Visual Effects Coordinator)
197) Syuhada Hassan (Visual Effects Coordinator)
198) Tim Harrington (Animation Supervisor)
199) Brent Studler (Electrician)
200) Jim Harrison (Music Editor)
201) Edward T. Hanley (Key Costumer)
202) Marc Calvelo (Senior Animator)
203) Carlos-Christian Nickel (CG Supervisor)
204) Alex Wuttke (Visual Effects Supervisor)
205) Sean Hunter Moe (First Assistant Camera)
206) Nicholas Symons (Animation Supervisor)
207) Ashley Bradford (Visual Effects Coordinator)
208) James Ashwill (Foley Mixer)
209) Sheilah Sullivan (Production Controller)
210) Cole Darby (Visual Effects Coordinator)
211) John Moredock (Set Designer)
212) Jim Magdaleno (Storyboard Designer)
213) Helen Kozora (Set Decoration Buyer)
214) Ryan J. Frias (First Assistant Sound Editor)
215) Simone Kraus Townsend (Visual Effects Supervisor)
216) Dinesh K. Bishnoi (Visual Effects Supervisor)
217) John M. Pisani (Unit Publicist)
218) Richard Sutherland (CG Supervisor)
219) Richard Castro (Production Accountant)
220) Laura Holeman (Digital Intermediate)
221) Tim Davies (Orchestrator)
222) Danelle Davenport (Storyboard Designer)
223) Adrian Corsei (CG Supervisor)
224) Dominik Zimmerle (Visual Effects Supervisor)
225) Brendan Seals (Sequence Supervisor)
226) Tony Baldridge (VFX Supervisor)
227) Samson Neslund (Assistant Sound Editor)
228) Nick Satriano (First Assistant Director)
229) John Armstrong (Picture Car Coordinator)
230) Adam Kimmerlin (First Assistant Editor)
231) Rick Chouinard (Transportation Co-Captain)
232) Robert Drwila (Stereoscopic Editor)
233) Ben Wiggs (Lead Animator)
234) Sam Hodge (Visual Effects Coordinator)
235) Chris McLeod (Visual Effects Coordinator)
236) Matthew P. Stouppe (Electrician)
237) Richard Mall (Key Grip)
238) Richard L. Carden (Dolly Grip)
239) Alexandre Cancado (2D Supervisor)
240) Jeffrey N. Civa (First Assistant Camera)
241) Andy Park (Conceptual Illustrator)
242) Claire Koonce (Casting Assistant)
243) Brad Rea (Dolly Grip)
244) Jim Shelton (Key Grip)
245) Christopher Grandel (Compositors)
246) Jim Likowski (Foley Editor)
247) Adam Cole (Post Production Coordinator)
248) Brian Avery Galligan (Second Assistant Director)
249) James Rothwell (Storyboard Designer)
250) Jesse Torres (Post Production Supervisor)
251) Dawn Michelle King (First Assistant Editor)
252) Scott McPhate (Visual Effects Coordinator)
253) Greg Reed (VFX Editor)
254) Ross Newton (Compositors)
255) Ryan Laney (Compositors)
256) Shiloe Swisher (Compositors)
257) Jim Stubblefield (Assistant Property Master)
258) C. Douglas Cameron (Boom Operator)
259) Michael Lowrance (Best Boy Electric)
260) Grace Lambert Pyke (Key Costumer)
261) Karen Gerbs (Set Decoration Buyer)
262) Sean Ricigliano (Epk Camera Operator)
263) Tyson Weatherford (Transportation Captain)
264) Chris Gridley (Dialogue Editor)
265) Damien Stumpf (CG Supervisor)
266) Jan Reichmann (VFX Editor)
267) Michael Karp (Matchmove Supervisor)
268) Daniel Hargrave (Stunts)
269) Kimberly Carlson (Hairstylist)
270) Allen Coulter (Set Designer)
271) Jack Runyon (Visual Effects Editor)
272) Justin Johnson (Digital Effects Supervisor)
273) Dan Jarrell (Best Boy Grip)
274) Jakris Smittant (Visual Effects Coordinator)
275) Tristan Fisher (Visual Effects Editor)
276) Kristin Patterson (Visual Effects Coordinator)
277) Melanie Marlar (Visual Effects Coordinator)
278) Lee Briggs (Visual Effects Production Manager)
279) Mark Santoni (First Assistant Camera)
280) Greg Steele (Visual Effects Supervisor)
281) François Lambert (Compositing Supervisor)
282) Michael Goldberg (Assistant Editor)
283) Daniele Bigi (CG Supervisor)
284) Dennis Rogers (First Assistant Camera)
285) Ferran Casas (Lead Animator)
286) Rafel Montoya (Digital Imaging Technician)
287) John J. Galloway (Compositing Supervisor)
288) Brent Egan (Assistant Camera)
289) Walter Garcia (Fight Choreographer)
290) Anton Yri (Compositing Supervisor)
291) Timothy Trimmings (Visual Effects Coordinator)
292) John Rex Woodward (First Assistant Camera)
293) Mike Stillwell (3D Sequence Supervisor)
294) Daniel Paulsson (CG Supervisor)
295) Prateek Kaushal (Stereoscopic Supervisor)
296) Henry Nguyen (Camera Loader)
297) Daniel Wurschl (Camera Loader)
298) Rohan Tirkey (Stereoscopic Supervisor)
299) Robert Howie (Digital Imaging Technician)
300) Gruff Owen (Compositing Supervisor)
301) Ashton Hertz (Visual Effects Editor)
302) David Jeffrey Phillips (Compositing Supervisor)
303) Jeff Winkle (Visual Effects Coordinator)
304) Giuliano Dionisio Vigano (2D Supervisor)
305) Jon Capleton (Visual Effects Supervisor)
306) Monifa Andrew (Visual Effects Coordinator)
307) Priyal Mahadik (Stereoscopic Editor)
308) Smeet Vedant (Stereoscopic Editor)
309) Vaibhav Marathe (Stereoscopic Editor)
310) Barry O'Brien (Stereoscopic Supervisor)
311) Peter Clayton (Lead Animator)
312) Abraham Thomas (Visual Effects Editor)
313) Darcie Tang (Visual Effects Producer)
314) Doug Sutton (CG Supervisor)
315) James Hatridge (Assistant Chief Lighting Technician)
316) Francisco De Jesus (Digital Supervisor)
317) Brian Waltsak (Makeup Artist)
318) Lisa Patnoe (Makeup Artist)
319) Raphael A. Pimentel (Animation Supervisor)
320) Franzisca Puppe (Visual Effects Producer)
321) Jennifer Salvon (Hairstylist)
322) Zach Hilton (Digital Imaging Technician)
323) Jordan Livingston (Digital Imaging Technician)
324) Michael Kim (Digital Imaging Technician)
325) Larry Jay Ertley (Electrician)
326) Evan Jones (Electrician)
327) Cas Lincoln (Electrician)
328) Steven Walker (Electrician)
329) Jeremy Woods (Electrician)
330) Christian Satrazemis (First Assistant Camera)
331) Stephen Newbold (2D Sequence Supervisor)
332) Tnaya Witmer (Main Title Designer)
333) Juan S. Gomez (CG Supervisor)
334) Andy Zazzera (CG Supervisor)
335) John Filipkowski (Lead Animator)
336) Matthew Friedlander (Matte Painter)
337) Lersak Bunupuradah (Modelling Supervisor)
338) Chris J. Kenny (Sequence Supervisor)
339) Brandon Nelson (Sequence Supervisor)
340) Brian Delmonico (Sequence Supervisor)
341) Cyrus Jay Gladstone (Stereoscopic Supervisor)
342) Caroline Rowlands (VFX Editor)
343) Rebekah Noulles-Smith (Visual Effects Coordinator)
344) Chiranjeev Thakur (Visual Effects Coordinator)
345) Kat Greene (Visual Effects Coordinator)
346) Lisa Hallbauer (Visual Effects Coordinator)
347) H.R. Barnett (Visual Effects Editor)
348) Tarun Kripalani (Visual Effects Producer)
349) Bojana Solomonova Vishemirski (Visual Effects Producer)
350) Matthew Crnich (Visual Effects Supervisor)
351) Alexander Johnson (Assistant Editor)
352) Emily Mason (Stereoscopic Editor)
353) Lisa Curtis Saunders (Software Engineer)
Ko'proq o'qish >