Qora dengiz - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Qora dengiz

Kino tavsifi
Ishdan bo'shatilgan suv osti kemasi kapitaniga sirli ish beruvchi Qora dengiz qirg'oqlarida cho'kib ketgan, ehtimol oltin bilan to'ldirilgan suv osti kemasini qidirish uchun ekspeditsiyaga rahbarlik qilish taklifi bilan murojaat qiladi. Bu biznesda qo‘shimcha pul ishlab topish va sobiq ish beruvchisidan qasos olmoqchi bo‘lgan kapitan rus va ingliz dengizchilaridan iborat guruhni to‘plab, dengizga jo‘naydi, lekin tez orada o‘zi qanday xavfli ishga qo‘l urganini tushunadi.

К уволенному капитану подводной лодки обращается таинственный наниматель с предложением возглавить экспедицию по поиску затонувшей у берегов Чёрного моря субмарины, предположительно загруженной золотом. Желая подзаработать на этом деле и отомстить бывшему работодателю, капитан собирает команду из русских и английских моряков и отправляется в плавание, но вскоре понимает, в какое рискованное предприятие ввязался.

Roles of actors:
1) Jude Law (Captain Robinson)
2) Karl Davies (Liam)
3) Jodie Whittaker (Chrissy)
4) Daniel Ryan (Kurston)
5) Scoot McNairy (Daniels)
6) Tobias Menzies (Lewis)
7) Michael Smiley (Reynolds)
8) David Threlfall (Peters)
9) Ben Mendelsohn (Fraser)
10) Konstantin Khabenskiy (Blackie)
11) Grigoriy Dobrygin (Morozov)
12) Bobby Schofield (Tobin)
13) Sergey Veksler (Baba)
14) Branwell Donaghey (Gittens)
15) Sergey Kolesnikov (Levchenko)
16) Llewella Gideon (Job Centre Worker)
17) Gus Barry (Martin (aged 12))
18) Zaak Conway (Martin (aged 4))
19) Yuri Klimov (Ukranian Admiral)
23) Paulina Boneva (Job Center Worker (uncredited))


People who worked on the film:
1) Tessa Ross (Executive Producer)
2) Nick Palmer (Production Design)
3) Glenn Freemantle (Sound Designer)
4) Glenn Freemantle (Supervising Sound Editor)
5) Gillian Dodders (Dialogue Editor)
6) Gillian Dodders (ADR Editor)
7) Peter Clarke (Music Editor)
8) Hattie Storey (Art Direction)
9) Nina Gold (Casting)
10) Kevin Macdonald (Director)
11) Kevin Macdonald (Producer)
12) Justine Wright (Editor)
13) Charles Steel (Producer)
14) Natalie Ward (Costume Design)
15) Ilan Eshkeri (Original Music Composer)
16) Jamie Edgell (Stunt Coordinator)
17) Jane Robertson (Co-Producer)
18) Giles Keyte (Additional Still Photographer)
19) Sophie Phillips (Set Decoration)
20) Iain Mackay (Camera Operator)
21) Alasdair Flind (Co-Producer)
22) Saul Metzstein (Second Unit Director)
23) Christopher Ross (Director of Photography)
24) Alex Bailey (Still Photographer)
25) Andy Wareham (Stunts)
26) Dennis Kelly (Screenplay)
27) Paul Kennington (Stunt Double)
28) Theo Park (Casting Associate)
29) Ed Smith (Special Effects Supervisor)
30) Alex King (Makeup & Hair)
31) Marese Langan (Hair Designer)
32) Marese Langan (Makeup Designer)
33) Luan Placks (Assistant Costume Designer)
34) Alena Garetovskaya (Casting)
35) Alena Garetovskaya (Casting Director)
36) Graham Sutton (Music Editor)
37) Jason Swanscott (Foley)
38) Niv Adiri (Sound Designer)
39) Glen Gathard (Foley Mixer)
40) Peter Hanson (Foley Editor)
41) Adam Inglis (Colorist)
42) Mark Clayton (Gaffer)
43) Ian Tapp (Sound Re-Recording Mixer)
44) Tim Caplan (Visual Effects Producer)
45) Andrea King (Foley)
46) Jo Cameron Brown (Dialect Coach)
47) Agnieszka Szeliga (Camera Trainee)
48) Jo Wallett (Production Coordinator)
49) John Marzano (Aerial Director of Photography)
50) Dillon Bennett (Sound Effects Editor)
51) Ian Thomson (Unit Publicist)
52) Simon Hughes (Visual Effects Supervisor)
53) Keith Mason (First Assistant Editor)
54) Keith Mason (Visual Effects Editor)
55) Kay Bilk (Makeup & Hair)
56) Chris Cull (Property Master)
57) Rob Huckle (Dolby Consultant)
58) Rashad Omar (Sound Recordist)
59) Rory Herbert (Script Supervisor)
60) Ben Mangham (Location Manager)
61) Paul Wrightson (Dialogue Editor)
62) Paul Wrightson (ADR Editor)
63) Jim Cochrane (Executive Producer)
64) Merve Harzadin (Executive Producer)
65) Emma Claire Johnson (Art Department Assistant)
66) James Summers (Rigging Gaffer)
67) Kira Fitzpatrick (Digital Intermediate)
68) Mark Appleby (ADR Mixer)
69) John Lee (Second Unit Director of Photography)
70) Mervyn New (CG Supervisor)
71) Louis Phillips (Executive In Charge Of Production)
72) Ines Li (Visual Effects Coordinator)
73) Joe Withers (Standby Art Director)
74) Adrian Rigby (Prosthetic Makeup Artist)
75) Matt Curtis (Title Designer)
76) Herbert Butler (Digital Intermediate)
77) Warwick Drucker (Key Grip)
78) Lucia Foster Found (Aerial Coordinator)
79) Ed Lancaster (Grip)
80) Matthew Penry-Davey (First Assistant Director)
81) James Harrison (Focus Puller)
82) Will Samuelson (Pilot)
83) Gleb Nechaev (Assistant Costume Designer)
84) Arina Pakhomova (Assistant Costume Designer)
85) Simon Bysshe (Boom Operator)
86) Louise Seymour (Post Production Supervisor)
87) Gary Merrington (Prop Designer)
88) Theo Berman (Focus Puller)
89) Sergio Bernuzzi (Grip)
90) Matthew Chan (Digital Compositor)
91) Agueda Del Castillo (Digital Compositor)
92) James Bainger (Special Effects Technician)
93) Shayne Fiske (Production Executive)
94) Andrey Schtaff (Key Grip)
95) Chris Newton (Stunts)
96) Isaac Sananes (Production Accountant)
97) Robin Lawrence (Props)
98) Tim Battersby (First Assistant "A" Camera)
99) Alice Pennefather (Underwater Stills Photographer)
100) Tasha Back (Second Assistant "A" Camera)
101) Charlie Reed (Second Assistant Director)
102) Bill Turpin (Prosthetic Makeup Artist)
103) Dominic Channing-Williams (Third Assistant Director)
104) Neil Ellis (Propmaker)
105) Rowena Oven (Graphic Designer)
106) Mustafa Tyebkhan (Digital Imaging Technician)
107) Jed Evans (Props)
108) Bruce Barnes (Carpenter)
109) Jack Dehaan (Carpenter)
110) Carmelo Grasso (Props)
111) Sergey Maximov (Props)
112) Alejandro Mackay (Standby Art Director)
113) Jonathan Maris (Storyboard Artist)
114) Anca Badita (Camera Trainee)
115) Adam Ings (Digital Imaging Technician)
116) Tony Christie (Electrician)
117) Damian Roberts (Grip)
118) Felix Pickles (Second Assistant "B" Camera)
119) George Moss (Extras Casting)
120) Hattie Mark (Extras Casting Assistant)
121) Lucas Manuel Cuenca (CG Artist)
122) Marta Cañavate (Digital Compositor)
123) Kaveh Montazer (Digital Compositor)
124) Shani Hermoni (Visual Effects Compositor)
125) Daniel Massett (Special Effects Technician)
126) Tom Leggett (Script Editor)
127) Ashley Harrington (Post-Production Manager)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish