Bosh xizmatkor - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Bosh xizmatkor
  • Kino nomi: Bosh xizmatkor (Дворецкий)
  • Joylandi: 04.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2013
  • Davomiyligi: 2 soat. 12 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Drama , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
“Vashington Post” gazetasi maqolasiga asoslangan film sakkiz xil prezident davrida Oq uyda xizmat qilgan butler Yevgeniy Allen haqida hikoya qiladi.

В фильме, основанном на статье из Washington Post, рассказывается о дворецком Юджине Аллене, служившем в Белом Доме под началом восьми разных президентов.

Roles of actors:
1) Forest Whitaker (Cecil Gaines)
2) Oprah Winfrey (Gloria Gaines)
3) Mariah Carey (Hattie Pearl)
4) John Cusack (Richard Nixon)
5) Jane Fonda (Nancy Reagan)
6) Cuba Gooding Jr. (Carter Wilson)
7) Terrence Howard (Howard)
8) Lenny Kravitz (James Holloway)
9) James Marsden (John F. Kennedy)
10) David Oyelowo (Louis Gaines)
11) Alex Pettyfer (Thomas Westfall)
12) Vanessa Redgrave (Annabeth Westfall)
13) Aml Ameen (Cecil Gaines (15))
14) Alan Rickman (Ronald Reagan)
15) Liev Schreiber (Lyndon B. Johnson)
16) Robin Williams (Dwight Eisenhower)
17) Yaya DaCosta (Carol Hammie)
18) David Banner (Earl Gaines)
19) Colman Domingo (Freddie Fallows)
20) Nelsan Ellis (Martin Luther King Jr.)
21) Nealla Gordon (Senator Kassebaum)
22) Elijah Kelley (Charlie Gaines (15-18))
23) Minka Kelly (Jackie Kennedy)
24) Adriane Lenox (Gina)
25) Mo McRae (Eldridge Huggins)
26) Pernell Walker (Lorraine)
27) Jesse Williams (Rev. James Lawson)
28) Clarence Williams III (Maynard)
29) Michael Rainey Jr. (Cecil Gaines (8))
30) LaJessie Smith (Abraham)
31) John P. Fertitta (Mr. Jenkins)
32) Jim Gleason (R.D. Warner)
33) Isaac White (Charlie Gaines (10))
34) Joe Chrest (White Usher)
36) James DuMont (Sherman Adams)
37) Robert Aberdeen (Herbert Brownell)
38) Olivia Washington (Olivia)
39) Margaret M. Owens (Woolworth Diner Patron #1)
40) Eric Ducote (Woolworth Diner Patron #2)
41) Chloe Barach (Caroline Kennedy)
42) Danny Strong (Freedom Bus Journalist)
43) Clara Hopkins Daniels (Freedom Bus Rider)
44) Dana Gourrier (Helen Holloway)
45) Shirley Pugh (Malcolm X Goer)
46) Bill Newman (Pastor)
47) Colin Walker (John Ehrlichman)
48) Alex Manette (Bob Haldeman)
49) Rusty Robertson (Senator Robertson)
50) Stephen Rider (Admiral Rochon)
51) Tarra Riggs (Sophie Wilson (uncredited))
52) Xosha Roquemore (Foxy (uncredited))


People who worked on the film:
1) Jay Meagher (Sound Mixer)
2) Bob Weinstein (Executive Producer)
3) Harvey Weinstein (Executive Producer)
4) Billy Hopkins (Casting)
5) Laura Ziskin (Producer)
6) Andrew Dunn (Director of Photography)
7) Tim Galvin (Production Design)
8) Robert Hein (Supervising Sound Editor)
9) Robert Hein (Sound Re-Recording Mixer)
10) Randall Balsmeyer (Title Designer)
11) Ruth E. Carter (Costume Design)
12) Lee Daniels (Director)
13) Lee Daniels (Producer)
14) Matthew W. Mungle (Prosthetic Designer)
15) Bruce Winant (ADR Voice Casting)
16) Robert L. Stevenson (Hairstylist)
17) Danny Strong (Writer)
18) Steve Bartek (Music Arranger)
19) Robert Fernandez (Sound Editor)
20) Leah Daniels Butler (Casting)
21) Cassian Elwes (Producer)
22) Jason Baldwin Stewart (Art Direction)
23) Joe Klotz (Editor)
24) Clinton Wayne (Prosthetic Designer)
25) Marko Costanzo (Foley Artist)
26) Chris Fielder (Assistant Sound Editor)
27) Matthew Haasch (Foley Supervisor)
28) Ruth Hernandez (ADR Editor)
29) Wendy Talley (Costume Supervisor)
30) Erik Polczwartek (Art Direction)
31) Suzana Peric (Music Editor)
32) Diane Lederman (Set Decoration)
33) Jeff Galpin (Stunt Coordinator)
34) Jeff Galpin (Animal Wrangler)
35) Sherri Hamilton (Hairstylist)
36) Lisa C. Satriano (First Assistant Director)
37) Deanna Simmons (Set Decoration Buyer)
38) Ari Daniel Pinchot (Producer)
39) Tim Stipan (Digital Intermediate Colorist)
40) Lynn Fainchtein (Music Supervisor)
41) John Jay Martyn (ADR Recordist)
42) Buddy Patrick (Producer)
43) Jeffery J. Tufano (Camera Operator)
44) Debra Denson (Makeup Department Head)
45) Debra Denson (Makeup Designer)
46) Peter Dress (Second Assistant Director)
47) Paul A. Simmons Jr. (Key Costumer)
48) Ryan Martin Dwyer (Set Dresser)
49) Rodrigo Leão (Original Music Composer)
50) Jennifer Kamrath (Principal Costumer)
51) Sarah Forrest (Set Designer)
52) Lori Agostino (Art Direction)
53) Beverly Jo Pryor (Makeup Department Head)
54) Kevin Ladson (Property Master)
55) Kimberly Murphy (Set Decoration Buyer)
56) Dana Kay Hart (Costume Supervisor)
57) Michael Barry (Sound Re-Recording Mixer)
58) Elizabeth Himelstein (Dialect Coach)
59) Ben Schor (Music Editor)
60) David Keith Broome (Greensman)
61) Michelle C. Harmon (Set Designer)
62) Ulysses Guidotti (First Assistant Editor)
63) Alexa Zimmerman (Assistant Sound Editor)
64) Debby VanPoucke (Sound Designer)
65) Ray McIntyre Jr. (Visual Effects Supervisor)
66) Francis James (Second Unit Director of Photography)
67) Marcos Gonzales (Additional Hairstylist)
68) Aniela Sidorska (Visual Effects Producer)
69) Hans Bjerno (Aerial Director of Photography)
70) Mustapha Mimis (Key Set Costumer)
71) Glenfield Payne (Sound Effects Editor)
72) Candace Neal (Hair Department Head)
73) Trey Shaneyfelt (Lighting Technician)
74) David K. Nami (Special Effects Coordinator)
75) Amy Sanderson (Script Supervisor)
76) Randall S. Coe (Construction Coordinator)
77) Dana Boisseau (Hairstylist)
78) Luis Lopez DeVictoria (Additional Camera)
79) Michael Arena (Greensman)
80) Yolanda Sheridan (Key Makeup Artist)
81) Victoria Wood (Wigmaker)
82) Jonah Levy (Special Effects Makeup Artist)
83) Jen Wall (Production Supervisor)
84) Robin Simmerly (Art Department Coordinator)
85) Brian A. Waits (Set Designer)
86) Steve Martemucci (Construction Foreman)
87) John Lindsay (Greensman)
88) Gus Coto (Leadman)
89) David Wahnon (Dialogue Editor)
90) Cariella Smith (Foley Artist)
91) Daniel Cohen (Visual Effects Producer)
92) Ted Markovic (Visual Effects Producer)
93) Luke DiTommaso (Visual Effects Supervisor)
94) Charlotta Forssman (Visual Effects Editor)
95) Grayson Austin (Camera Operator)
96) Grayson Austin (Steadicam Operator)
97) Michael Stumpf (Additional Camera)
98) Anne Marie Fox (Still Photographer)
99) Len Levine (Chief Lighting Technician)
100) Kristopher Weaver (Lighting Technician)
101) Annette Farnsworth (Set Costumer)
102) Kevin Vale (Digital Intermediate Producer)
103) Kat Spiess (First Assistant Editor)
104) Virginia McCollam (Location Manager)
105) Mickey Lambert (Location Manager)
106) Melissa Reed (Truck Costumer)
107) Tom Ryan (ADR Mixer)
108) Austin Meyers (Compositing Supervisor)
109) Rick Derby (Assistant Editor)
110) LeDiedra Richard-Baldwin (Makeup Artist)
111) Krissopher Chevannes (ADR Mixer)
112) Daina Daigle (Assistant Hairstylist)
113) Courtney Lether (Prosthetic Makeup Artist)
114) Branka Mrkic (Supervising Dialogue Editor)
115) Dann Fink (ADR Voice Casting)
116) Janet Marie Ross (Set Costumer)
117) Janet Marie Ross (Costumer)
118) Lauren Von Huene (Production Coordinator)
119) Dacoda Bartles (Grip)
120) Tyler Garrett (Grip)
121) King Lanaux (Key Rigging Grip)
122) Misti Moreaux (Costumer)
123) Iggie Colomer (Set Dresser)
124) Ashley Ingram (Casting Associate)
125) Len Blavatnik (Executive Producer)
126) Anne O'Brien (Assistant Editor)
127) Fredrick Cuevas (ADR Recordist)
128) Reagan Mendoza (ADR Recordist)
129) Sidney Brisco (Lighting Technician)
130) Heather Gross (Foley Editor)
131) Hilton Garrett (Best Boy Grip)
132) Michael Miller (ADR Mixer)
133) Richie Roefaro (Editorial Staff)
134) Stephen P. Durante (Set Dresser)
135) Billy Theriot (ADR Mixer)
136) Avi Laniado (Sound Engineer)
137) Mollie Middleditch (Costumer)
138) Richard Lacy (First Assistant Camera)
139) Mike Revell (Production Accountant)
140) Dan Izen (Production Sound Mixer)
141) Kellie Robinson (Makeup Artist)
142) Jeremy Wren (Grip)
143) Edward Joubert (Special Effects Technician)
144) Jordan Whaley (Additional Lighting Technician)
145) Michael Piotrowski (Boom Operator)
146) Jake Whitney (Special Effects Technician)
147) Ed Burcham (Set Dresser)
148) Christi Leftwich (Digital Intermediate Assistant)
149) Chloe Ji Yoon (Costume Illustrator)
150) Justin Wright (Electrician)
151) Lesley D. Wickham (Ager/Dyer)
152) Michael Charbonnet (First Assistant Camera)
153) Gerald Autin (Rigging Grip)
154) Steven Huerstel (Utility Sound)
155) Jeremy Webre (Dolly Grip)
156) Sian C. Sanzone (Painter)
157) John Vinson (Rigging Grip)
158) Tony Ziegler (Set Dresser)
159) Robert Morrison Jr. (Dolly Grip)
160) Josie Works (Costume Assistant)
161) Sam Jacobs (Set Dresser)
162) Shawn Stone (Rigging Grip)
163) Jonathan Robinson (Second Assistant Camera)
164) Carter Lee Garrett (Lighting Technician)
165) Raúl J. Marín (Rigging Grip)
166) Thom Jones (Dialect Coach)
167) Kasey Bazil Young (Costumer)
168) Robin Batherson (Extras Casting Coordinator)
169) Aeron McKeough (Second Assistant Camera)
170) Mark Scott Friedman (Compositing Supervisor)
171) Ben Wachsmann (Rigging Grip)
172) Kacee Devoe (Casting Associate)
173) Jason Frannino (Animal Wrangler)
174) Justin LeBlanc (Electrician)
175) Zach Smithers (Additional Lighting Technician)
176) Tom Hutchinson (First Assistant Camera)
177) Andy Young (Grip)
178) Carmen Rodrigues Davis (Costume Coordinator)
179) Pete Chiaramonte (Lighting Technician)
180) Jordan Lightner (Set Dresser)
181) Bradley Martin (Additional Lighting Technician)
182) Jonathan Jost (ADR Mixer)
183) David Warburton (Assistant Property Master)
184) Michael Dares (Set Dresser)
185) Will Eastin (Graphic Designer)
186) Eric Leverenz (Online Editor)
187) James Eck Rippie (Boom Operator)
188) Creig Symons (Rigging Grip)
189) Stephen Finders (Props)
190) Sonda L. Rowland (Painter)
191) Roger Johnson (Graphic Designer)
192) Spencer J. Abadie (Painter)
193) Camile Kelsey (Painter)
194) Damon Meledones (Digital Imaging Technician)
195) Jason Prowell (Generator Operator)
196) Kevin Fannon (Grip)
197) Jerone A. Ordon Sr. (Grip)
198) Josh Crouchet (Art Department Assistant)
199) Nicholas Ellerbee (Carpenter)
200) Charlie Mann (Carpenter)
201) Daniel E. Kiker (Painter)
202) Patrick Paul Mullane (Matte Painter)
203) Christopher Stoudt (Extras Casting)
204) Barbara Marko (Costumer)
205) Laura Faye Sirkin-Brown (Seamstress)
206) Ryan Rolandelli (Digital Intermediate Assistant)
207) Eric Horwitz (Digital Intermediate)
208) Patrick Rossi (Digital Intermediate)
209) Ryan Gomez (First Assistant Accountant)
210) Davida Chanel Smith (Producer's Assistant)
211) Carl Lawson (Production Secretary)
212) Chantel Passantino (Second Assistant Accountant)
213) Danielle Loosemore (Second Assistant Accountant)
214) Ashley Renee Saunders (Travel Coordinator)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish