Qo'ng'iroq 2 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Qo'ng'iroq 2
  • Kino nomi: Qo'ng'iroq 2 (Звонок 2)
  • Joylandi: 02.10.2022
  • Sifat: HD
  • Yil: 2005
  • Davomiyligi: 1 soat. 50 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Drama , Triller , Ujas , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Dahshatli xotiralardan xalos bo'lish va yangi hayot boshlash uchun Reychel va uning o'g'li Oregon shtatidagi kichik shaharchaga ko'chib o'tadi. Ammo qotillik sodir etilganda va jinoyat joyida sirli, imzosiz videotasma topilganda, Reychel qasoskor Samara qaytib kelganini tushunadi va har qachongidan ham shafqatsiz terrorini davom ettirishga qaror qiladi. O'zining va o'g'lining hayoti uchun umidsiz kurashda Reychel yana Samara bilan to'qnash keladi.

Чтобы избавиться от кошмарных воспоминаний и начать новую жизнь, Рейчел с сыном переезжают в маленький городок в штате Орегон. Но, когда совершается убийство и на месте преступления обнаруживают загадочную, неподписанную видеокассету, Рейчел понимает, что мстительная Самара вернулась и решительнее, чем прежде намерена продолжить свой безжалостный террор. В отчаянной борьбе за жизнь, свою и сына, Рейчел вновь должна противостоять Самаре.

Roles of actors:
1) Naomi Watts (Rachel Keller)
2) Simon Baker (Max Rourke)
3) David Dorfman (Aidan Keller)
4) Elizabeth Perkins (Dr. Emma Temple)
5) Ryan Merriman (Jake)
6) Sissy Spacek (Evelyn)
7) Gary Cole (Martin Savide)
8) Emily VanCamp (Emily)
9) Mary Elizabeth Winstead (Young Evelyn)
10) Kelly Overton (Betsy)
11) James Lesure (Doctor)
12) Daveigh Chase (Samara (archive footage))
13) Kelly Stables (Evil Samara)
14) Cooper Thornton (Father of Emily)
15) Jesse Burch (Male Reporter)
16) Chane't Johnson (Adoption Counselor)
17) Marilyn McIntyre (Mother of Emily)


People who worked on the film:
1) Chris Bender (Co-Executive Producer)
2) Walter F. Parkes (Producer)
3) Deborah Aquila (Casting)
4) Neal Edelstein (Co-Executive Producer)
5) Christa Munro (Art Direction)
6) Ehren Kruger (Screenplay)
7) Laurie MacDonald (Producer)
8) Dennie Thorpe (Foley Artist)
9) James D. Bissell (Production Design)
10) Peter Chesney (Special Effects Coordinator)
11) Neil A. Machlis (Executive Producer)
12) Debbie Zoller (Makeup Department Head)
13) Tami Treadwell (ADR Recordist)
14) Lauri Gaffin (Set Decoration)
15) Keith Campbell (Stunt Coordinator)
16) Gabriel Beristain (Director of Photography)
17) Michael N. Knue (Editor)
18) J.C. Spink (Co-Executive Producer)
19) Roy Lee (Executive Producer)
20) Henning Lohner (Original Music Composer)
21) Hideo Nakata (Director)
22) Koji Suzuki (Novel)
23) Wendy Chuck (Costume Design)
24) Martin Tillman (Original Music Composer)
25) Michele Imperato (Unit Production Manager)
26) Michele Imperato (Co-Producer)
27) Jennifer L. Smith (Casting Associate)
28) Tim Gomillion (Sound Recordist)
29) Mike Macari (Executive Producer)
30) Mark Vargo (Second Unit Cinematographer)
31) Mel Friedman (First Assistant Editor)
32) Michele Weisler (Executive Producer)
33) Mark Graziano (Post Production Supervisor)
34) Deborah Ricketts (Researcher)
35) Danny Eccleston (Gaffer)
36) George Simpson (Supervising Sound Editor)
37) John Brian King (Title Designer)
38) Bruce Fowler (Orchestrator)
39) Dylan Cole (Visual Effects Art Director)
40) Tricia Wood (Casting)
41) Jeffrey A. Cook (Electrician)
42) Jesse Cook (Researcher)
43) Cosmas A. Demetriou (Set Designer)
44) Randy L. Childs (Propmaker)
45) Donald Flick (Sound Effects Editor)
46) Lee Wimer (Color Timer)
47) Nathan McGuinness (Senior Visual Effects Supervisor)
48) Trudy Ramirez (Script Supervisor)
49) Tony Bonaventura (Property Master)
50) John T. Cucci (Foley)
51) Ethan van der Ryn (Sound Designer)
52) Bob Newlan (Dialogue Editor)
53) James M. Churchman (Stunts)
54) Zachary Fannin (Art Department Production Assistant)
55) Jamie Kemp (Chef)
56) Paul C. Babin (Camera Operator)
57) Daniel Pinder (Music Editor)
58) Ned R. Shapiro (Location Manager)
59) Cosmas Paul Bolger Jr. (Visual Effects Producer)
60) Kristopher Kasper (Visual Effects Editor)
61) Zeke Morales (Visual Effects Editor)
62) Craig Fikse (Steadicam Operator)
63) Alex L. Worman (Unit Publicist)
64) Natasha Ladek (Wigmaker)
65) Matthew C. Blea (Second Assistant Camera)
66) Glenn E. Moran (Rigging Gaffer)
67) Curtis A. Andrews Jr. (Lighting Technician)
68) David Diamond (Assistant Location Manager)
69) Thad Beier (Technical Supervisor)
70) Nava R. Sadan (Costume Supervisor)
71) Charles Gibson (Second Unit Director)
72) Steve Baker (CG Animator)
73) Bill McAdams Jr. (Stand In)
74) Fiachra Trench (Conductor)
75) Jeannine Bourdaghs (Set Costumer)
76) Karen Higgins (Construction Coordinator)
77) Francesco Franco Ferrara (Painter)
78) Gemma La Mana (Still Photographer)
79) Keith Roberts (Animation Supervisor)
80) Bob Skemp (Greensman)
81) Mark Rodahl (Digital Effects Supervisor)
82) Heather Ignarro (Visual Effects Coordinator)
83) John S. Campbell (Grip)
84) Robert Morrisey (Assistant Sound Editor)
85) Larry J. Aube (Key Rigging Grip)
86) Michael Axinn (ADR Editor)
87) Glenn Corbett (Assistant Chief Lighting Technician)
88) Julie Helton (Loader)
89) Doug Metzger (First Assistant Director)
90) Nico Bally (Dolly Grip)
91) Whitney Kitchen (3D Coordinator)
92) Travis Crenshaw (Foley Recordist)
93) Dan Cayer (Digital Compositor)
94) Michael Alexonis (Best Boy Grip)
95) Robert West (Production Coordinator)
96) David MacMillan (Production Sound Mixer)
97) Becky Bentham (Music Coordinator)
98) Frank 'Pepe' Merel (Foley Mixer)
99) Anthony Carlino (Leadman)
100) Lea Anderson (Craft Service)
101) Alan Cohen (First Assistant Camera)
102) Jason Bayever (Lighting Supervisor)
103) John 'J.P.' Pratt (Picture Car Coordinator)
104) Michael C. Price (Key Grip)
105) Robert K. Johnson (Transportation Captain)
106) Jamie Rama (Production Illustrator)
107) Trevor Goring (Storyboard Artist)
108) Gary Burritt (Negative Cutter)
109) Chris Romberg (Assistant Accountant)
110) Harrison D. Marsh (Boom Operator)
111) Chris Paizis (Matchmove Supervisor)
112) Craig Cannold (Production Supervisor)
113) Keli Murphy (Stunt Double)
114) Matthew J. Barden (Rigging Grip)
115) Thomas Garris (Driver)
116) Ara Soudjian (Art Department Assistant)
117) Susan Chooljian (Art Department Coordinator)
118) Dianne Darcy (Hairstylist)
119) E. Larry Day (Makeup Artist)
120) Brady J. Condit (Set Dressing Artist)
121) Dustin Brown (Post Production Assistant)
122) Ann Penny (Set Medic)
123) Ken C. Wu (Set Production Assistant)
124) Brian Corpus (Software Engineer)
125) Kenny Searle (Transportation Coordinator)
126) Richard Scarpone (Video Assist Operator)
127) Jack Ford (Sound Engineer)
128) Dan Akers (Digital Compositors)
129) Fatima Mojaddidy (I/O Supervisor)
130) Serge Riou (Digital Producer)
131) Michael Hansen (Assistant Property Master)
132) Frederic Roth (Second Assistant Director)
133) Robert Ferrara (Chief Lighting Technician)
134) Orlando R. Gonzales (Assistant Production Coordinator)
135) Matthew A. Del Ruth (Assistant Camera)
136) Rick Newsome (Storyboard Designer)
137) Jiřina Eisenhamerová (Costumer)
138) David Santiago (CG Artist)
139) William Aldridge (Special Effects Technician)
140) Sven E. Fahlgren (Post Production Coordinator)
141) Deborah Thomas (Data Wrangler)
142) Joel Román Mendías (Production Executive)
143) Giselle Gurza (Second Second Assistant Director)
144) Craig Doobie (Best Boy Grip)
145) Zach Justman (Assistant Editor)
146) Teresa Jaime Drapkin (Payroll Accountant)
147) Chandra Irving (Production Assistant)
148) Afnahn Khan (Production Secretary)
149) Jennifer Koenig (Second Assistant Accountant)
150) Kurt Zelnak (Travel Coordinator)
151) Michael Anthony Jackson (Storyboard Artist)
Ko'proq o'qish >