Qo'ng'iroq - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Qo'ng'iroq
  • Kino nomi: Qo'ng'iroq (Звонок)
  • Joylandi: 02.10.2022
  • Sifat: HD
  • Yil: 2002
  • Davomiyligi: 1 soat. 55 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Detektiv , Ujas , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Sirli videotasmani tomosha qilgandan so'ng telefon qo'ng'irog'i keladi, shundan so'ng uni tomosha qilganlarning barchasi vafot etadi. Jabrlanuvchiga faqat bir hafta vaqt beriladi, keyin muqarrar o'lim keladi. Bosh qahramon Reychel bu dahshatli voqealarni tadqiq qilayotgan jurnalist va tasodifan kassetani o'lim xavfi ostida bo'lgan o'g'liga oladi. Endi u hech bo'lmaganda biror narsani o'zgartirishga va sodir bo'layotgan hamma narsaga tushuntirish topishga urinish uchun o'lim bilan poyga chiqishi kerak ...

Телефонный звонок следует после просмотра некой загадочной видеокассеты, после чего каждый посмотревший ее умирает. Жертве дается лишь одна неделя, а дальше следует неминуемая смерть. Главная героиня Рэйчел — журналистка, расследует эти страшные события, и случайно кассета попадает к ее сыну, над которым также нависает смертельная угроза. Теперь ей предстоит гонка со смертью в попытке хоть что-то изменить и найти объяснение всему происходящему…

Roles of actors:
1) Naomi Watts (Rachel Keller)
2) Martin Henderson (Noah Clay)
3) David Dorfman (Aidan Keller)
4) Brian Cox (Richard Morgan)
5) Jane Alexander (Dr. Grasnik)
6) Lindsay Frost (Ruth Embry)
7) Amber Tamblyn (Katie Embry)
8) Rachael Bella (Rebecca Kotler)
9) Daveigh Chase (Samara Morgan)
10) Shannon Cochran (Anna Morgan)
11) Sandra Thigpen (Teacher)
12) Richard Lineback (Innkeeper)
13) Sasha Barrese (Girl Teen #1)
14) Tess Hall (Girl Teen #2)
15) Adam Brody (Male Teen #1)
16) Alan Blumenfeld (Harvey)
17) Pauley Perrette (Beth)
18) Joe Chrest (Doctor)
19) Stephanie Erb (Donna)
20) Joanna Lin Black (Cashier)
21) Michael Spound (Dave Embry)
22) Art Frankel (Cal)
23) Billy Lloyd (Darby Grasnik)
24) Sara Rue (Babysitter)
26) Ronald William Lawrence (Library Clerk)
27) Lindsey Stoddart (Grad Student)
28) Joe Sabatino (Orderly)
29) Aixa Clemente (Nurse)
30) Coleen Maloney (Mourner #1)
31) Catherine Paolone (Mourner #2)
32) Maura McNamara (Girl on Ferry)
33) David Povall (Girl's Father)
34) Gary Carlos Cervantes (Painter)
35) Chuck Hicks (Ferry Worker)


People who worked on the film:
1) Julie Weiss (Costume Design)
2) Gore Verbinski (Director)
3) Craig Wood (Editor)
4) Hans Zimmer (Original Music Composer)
5) Denise Chamian (Casting)
6) Walter F. Parkes (Producer)
7) Neal Edelstein (Co-Executive Producer)
8) Tom Duffield (Production Design)
9) Ehren Kruger (Screenplay)
10) Laurie MacDonald (Producer)
11) Bojan Bazelli (Director of Photography)
12) Dennie Thorpe (Foley Artist)
13) Juan Peralta (Sound Mix Technician)
14) Tim Holland (Supervising Sound Editor)
15) Tami Treadwell (ADR Recordist)
16) Rosemary Brandenburg (Set Decoration)
17) Rick Baker (Makeup Artist)
18) Rick Baker (Makeup Effects)
19) Keith Campbell (Stunt Coordinator)
20) Patrick M. Sullivan (Art Direction)
21) J.C. Spink (Co-Executive Producer)
22) Roy Lee (Executive Producer)
23) Maya Shimoguchi (Set Designer)
24) Hiroshi Takahashi (Screenplay)
25) Koji Suzuki (Novel)
26) Bill Johnson (Unit Production Manager)
27) Mike Macari (Executive Producer)
28) Trevor Morris (Music Editor)
29) Jim Dooley (Additional Music)
30) Marco Rubeo (Assistant Art Director)
31) Burt Dalton (Special Effects Supervisor)
32) Kimberly Rach (Production Supervisor)
33) Michele Weisler (Executive Producer)
34) David C. Eichhorn (Sound Editor)
35) Peter Miller (Sound Designer)
36) Candace Moon (Stand In)
37) John Brian King (Title Designer)
38) Daniel W. Barringer (Stunts)
39) Knox White (Boom Operator)
40) Kimberly Adams (Assistant Costume Designer)
41) Bruce Fowler (Orchestrator)
42) Robert Beaumont (Grip)
43) Jason Summers (Editorial Production Assistant)
44) Merrick Morton (Still Photographer)
45) Jesse Cook (Researcher)
46) Murray Miller (Location Manager)
47) Benjamin Lehmann (Stand In)
48) Robert 'Bobby Z' Zajonc (Pilot)
49) Debbie Evans (Stunts)
50) Amy Schmiederer (Makeup Artist)
51) Jean Ann Black (Key Makeup Artist)
52) Lora Hirschberg (Sound Re-Recording Mixer)
53) Nancy McArdle (Costume Supervisor)
54) Nathan McGuinness (Senior Visual Effects Supervisor)
55) Erica Frauman (Post Production Supervisor)
56) Elizabeth Himelstein (Dialect Coach)
57) Richard K. Buoen (Storyboard)
58) Denny Caira (Transportation Coordinator)
59) Zachary Fannin (Art Department Production Assistant)
60) Mike Shannon (Transportation Captain)
61) Craig Barron (Visual Effects Supervisor)
62) Gene Radzik (Dolby Consultant)
63) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
64) Kristopher Kasper (Visual Effects Editor)
65) Alex L. Worman (Unit Publicist)
66) Michael Diersing (Construction Coordinator)
67) Sue Fox (Foley Editor)
68) Fríða Aradóttir (Hairstylist)
69) J.R. Grubbs (Sound Effects Editor)
70) Kathryn Mindala (Production Accountant)
71) Kazuhiro Tsuji (Sculptor)
72) Matthew C. Blea (Second Assistant Camera)
73) Dale E. Grahn (Color Timer)
74) Chris Anderson (Visual Effects Coordinator)
75) David Diamond (Assistant Location Manager)
76) Charles Gibson (Second Unit Director)
77) Lindakay Brown (Dialogue Editor)
78) Cedric Nicolas-Troyan (Visual Effects)
79) Brian Dowrick (CG Animator)
80) Steve Baker (CG Animator)
81) Michael Allegro (Driver)
82) Benita Allen (Associate Producer)
83) Benita Allen (First Assistant Director)
84) Christine Iso (Co-Producer)
85) Fiachra Trench (Conductor)
86) Medusah (Key Hair Stylist)
87) Gary Dahlquist (Rigging Gaffer)
88) Harry K. Garvin (Steadicam Operator)
89) Dena Berman (Casting Associate)
90) Mark Rodahl (Digital Effects Supervisor)
91) Nick Brett (Utility Stunts)
92) Linda S. Cormany (Set Costumer)
93) Jim Turner (Production Controller)
94) Glenn Cotter (3D Artist)
95) Curtis Coyote (Painter)
96) Brian Cuscino (I/O Supervisor)
97) David Hunter (Editorial Services)
98) Alessandra Cave (Visual Effects Producer)
99) Larry J. Aube (Key Rigging Grip)
100) Michael Axinn (ADR Editor)
101) Kevin Tengan (Systems Administrators & Support)
102) Mark Connelly (Loader)
103) Tony Leonardi (Standby Painter)
104) Glenn Corbett (Assistant Chief Lighting Technician)
105) Marek Bojsza (Lighting Technician)
106) Nico Bally (Dolly Grip)
107) Ashley Sibille (Art Department Coordinator)
108) Jerry Brooks (Construction Foreman)
109) Tom Acosta (Greensman)
110) Robin F. Samson (Location Scout)
111) Craig Cockerill (First Assistant Camera)
112) Erik Berentsen (Set Dresser)
113) Sylvia Nava (Wigmaker)
114) Stephen Sturm (Carpenter)
115) Ted Yonenaka (Craft Service)
116) Landis Hartman (Projection)
117) Alan Feffer (Propmaker)
118) David M. Bowen (Property Master)
119) Ed Gorre (Set Medic)
120) Elizabeth Jurado (Set Production Assistant)
121) Michael Root (Software Engineer)
122) Andreas Wacker (Technical Supervisor)
123) Alex M. Cacciarelli (Video Assist Operator)
124) Simon Morgan (First Assistant Editor)
125) Carlos Baker (Electrician)
126) Brian Tilden (Gaffer)
127) Jason Andrew (Rigging Grip)
128) Whitney Kitchen (Production Coordinator)
129) Travis Crenshaw (Foley Recordist)
130) Dan Cayer (Digital Compositors)
131) Marcia Craig (Studio Teachers)
132) Scott Brines (Administration)
133) Becky Bentham (Music Coordinator)
134) Frank 'Pepe' Merel (Foley Mixer)
135) Michael J. Coo (Key Grip)
136) Trevor Goring (Storyboard Artist)
137) Gary Burritt (Negative Cutter)
138) Troy Waters (Marine Coordinator)
139) Chris Romberg (Assistant Accountant)
140) Chris Paizis (Matchmove Supervisor)
141) Keli Murphy (Stunt Double)
142) Ritchie Copenhaver (Stunts)
143) Michael Hansen (Assistant Property Master)
144) Michael Brennan (Dolly Grip)
145) Frederic Roth (Second Assistant Director)
146) Robert Ferrara (Chief Lighting Technician)
147) Orlando R. Gonzales (Assistant Production Coordinator)
148) Anthony Pleeth (Musician)
149) Ben Barron (3D Modeller)
150) Matthew A. Del Ruth (Assistant Camera)
151) Jiřina Eisenhamerová (Costumer)
152) David Santiago (CG Artist)
153) Art Hickman (Stunts)
154) William Aldridge (Special Effects Technician)
155) Sven E. Fahlgren (Post Production Coordinator)
156) Deborah Thomas (Data Wrangler)
157) Joel Román Mendías (Production Executive)
158) Giselle Gurza (Second Second Assistant Director)
159) Craig Doobie (Best Boy Grip)
160) Zach Justman (Assistant Editor)
161) Teresa Jaime Drapkin (Payroll Accountant)
162) Chandra Irving (Production Assistant)
163) Afnahn Khan (Production Secretary)
164) Jennifer Koenig (Second Assistant Accountant)
165) Kurt Zelnak (Travel Coordinator)
166) Audrey Marie Crouse (Stunts)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish