Eltuvchi 1 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Eltuvchi 1

Kino tavsifi
Sobiq parashyutchi Frank Martinning yaxshi biznesi bor – u Fransiyaning O‘rta yer dengizida istalgan yukni tashiydi va o‘z ishini tez va sifatli bajaradi. Mijozlarning kamligi yo'q, chunki u doimo uchta qoidaga qat'iy rioya qiladi: u bitim shartlarini o'zgartirmaydi, hech qanday ism so'ramaydi va hech qachon yukga qaramaydi.Ammo bir kuni Wall ismli mijozni tashish paytida. Ko'chada, Frank sumka harakatlanayotganini aniqladi.

Бывший десантник Фрэнк Мартин имеет неплохой бизнес — перевозит любые грузы по французскому Средиземноморью и делает свою работу быстро и качественно. Недостатка в клиентах нет, ведь, он всегда неукоснительно соблюдает три правила: не меняет условий сделки, не спрашивает никаких имен и никогда не заглядывает в багаж.Но однажды, перевозя груз клиента по имени Уолл Стрит, Фрэнк обнаруживает, что мешок шевелится.

Roles of actors:
1) Jason Statham (Frank Martin)
2) Shu Qi (Lai)
3) François Berléand (Inspector Tarconi)
4) Matt Schulze (Wall Street)
5) Ric Young (Mr. Kwai)
6) Doug Rand (Leader)
7) Didier Saint Melin (Boss)
8) Tonio Descanvelle (Thug 1)
9) Laurent Desponds (Thug 2)
10) Matthieu Albertini (Thug 3)
11) Vincent Nemeth (Pilot)
13) Jean-Marie Paris (Giant Thug)
14) Adrian Dearnell (Newscaster)
16) Audrey Hamm (Secretary)
17) Sebastien Migneau (Wheel Man)
18) Laurent Jumeaucourt (Young Thug)
19) Christian Gazio (Cop 2)
21) Stefan Gudju (Thug 1 Wall Street)
22) Sandrine Rigaux (Nurse)
23) Cameron Watson (Official)
25) Cyril Raffaelli (Thug)
26) Marc Hoang (Thug)


People who worked on the film:
1) Luc Besson (Screenplay)
2) Luc Besson (Producer)
3) Robert Mark Kamen (Screenplay)
4) Nathalie Chéron (Casting)
5) Gilles Conseil (Stunts)
6) Vincent Tulli (Sound Designer)
7) Albert Goldberg (Stunts)
8) Stanley Clarke (Original Music Composer)
9) Cyrille Hertel (Stunts)
10) Louis Leterrier (Director)
11) Louis Leterrier (Art Direction)
12) Ira Hearshen (Orchestrator)
13) Steve Chasman (Producer)
14) Cyril Raffaelli (Stunts)
15) Martine Rapin (Costume Design)
16) Corey Yuen (Director)
17) Corey Yuen (Assistant Director)
18) Pierre Morel (Director of Photography)
19) Nicolas Trembasiewicz (Editor)
20) Hugues Tissandier (Production Design)
21) Philippe Guégan (Stunt Coordinator)
22) Didier Lozahic (Sound Re-Recording Mixer)
23) Eric Bassoff (Post Production Supervisor)
24) Mehdi Sayah (Production Assistant)
25) Joseph Beddelem (Stunts)
26) Alfred Lot (Production Manager)
27) Manu Lanzi (Stunts)
28) David Lai Dai-Wai (Associate Producer)
29) Sébastien Peres (Stunts)
30) Franck Lebreton (Unit Manager)
31) Olivier Schneider (Stunts)
32) Michel Julienne (Stunt Coordinator)
33) Marc Hoang (Stunts)
34) Christian Bergner (Stunts)
35) Michaël Troude (Stunts)
36) Jean-Jacques Desplanque (Stunts)
37) Olivier Chiavassa (Production Director)
38) Josée De Luca (Makeup Artist)
39) Marie Leconte (Script Supervisor)
40) Sang Lin (Stunts)
41) Jean-Baptiste Pouilloux (Additional Second Assistant Director)
42) Christophe Cheysson (First Assistant Director)
43) Carlos Bonelli (Stunts)
44) Jack English (Still Photographer)
45) Gilles Bannier (Stunt Coordinator)
46) Anne Delacour (Dialogue Editor)
47) Joyce Menger (Visual Effects Producer)
48) Ken Yasumoto (Sound Designer)
49) Ken Yasumoto (Sound Editor)
50) François-Joseph Hors (Sound Re-Recording Mixer)
51) Don Abbatiello (Stunt Driver)
52) Guo Jian-Yong (Stunt Coordinator)
53) Roxane Fechner (Visual Effects Coordinator)
54) Frédéric Vallet (Stunts)
55) Didier Lesage (ADR Mixer)
56) Didier Lesage (ADR Recordist)
57) Jérôme Lateur (Music Supervisor)
58) Alexandre Hernandez (Assistant Sound Editor)
59) Susan Salzano (Set Costumer)
60) Patrick Médioni (Stunts)
61) Alain Barbier (Stunts)
62) Christophe Marsaud (Stunts)
63) Ghislaine Tortereau (Hair Department Head)
64) Frédéric Moreau (Visual Effects Producer)
65) Anne Bergamaschi (Makeup Department Head)
66) Celine Durand (Hairstylist)
67) Nicolas Rey (CG Artist)
68) Ken Chung (Stunts)
69) Sybille Blouin (Stunts)
70) Dominique Lacour (Sound Mixer)
71) William Cagnard (Stunts)
72) François Nguyen (Stunts)
73) Louis-Marie Nyee (Stunts)
74) Sylvain Gabet (Stunts)
75) Ron Finn (Music Editor)
76) Eric Ferret (Foley Mixer)
77) Eric Ferret (Foley Recordist)
78) Alain Brochery (Stunts)
79) Maud Lombart (Assistant Sound Editor)
80) Thomas Gastinel (Boom Operator)
81) Stéphane Moreno Carpio (First Assistant Director)
82) Grégory Loffredo (Stunts)
83) Stéphane Gluck (First Assistant Director)
84) Marie Gennesseaux (Assistant Script)
85) Yannick Derrien (Stunts)
86) Francis Auguy (Stunt Coordinator)
87) Vincent Bersoulle (Stunts)
88) Pascal Guégan (Stunts)
89) Olivier Martin (Assistant Unit Manager)
90) Anne Le Campion (Foley Mixer)
91) Anne Le Campion (Foley Recordist)
92) Michel Bouis (Stunts)
93) David Hurst (Assistant Director Trainee)
94) Pascal Lavanchy (Stunts)
95) Charlie Estepp (Stunt Driver)
96) Elisa Sanches (Second Assistant Director)
97) Julien Bectarte (Assistant Director Trainee)
98) Loïc Saintilan (Stunts)
99) Bruno Guilhem (Unit Manager)
100) Pascaline Girardot (Stunts)
101) Nadege Marti (Stunts)
102) Arnaud Duterque (Assistant Unit Manager)
103) Hans Titze (Assistant Director Trainee)
104) Pascal Lopez (Stunts)
105) Thibaut Granier (Digital Compositor)
106) Judith Guittier (Assistant Foley Artist)
107) Julien Bouley (Assistant Unit Manager)
108) Marcel Labbaye (Stunts)
109) Frederick Renard (Stunts)
110) Gregory Barrau (Assistant Unit Manager)
111) Jeremy Bau (Assistant Unit Manager)
112) Maxime Bochner (Unit Production Manager)
113) Gaël Deledicq (Assistant Unit Manager)
114) Jerome Goy (Assistant Unit Manager)
115) Alexandrine Kol (Unit Production Manager)
116) Laurent Lasnon (Unit Production Manager)
117) Sandrine Mannoni (Assistant Unit Manager)
118) Gatien Nida (Assistant Unit Manager)
119) Aurélia Bono (Assistant Director Trainee)
120) Jean-Emmanuel Graine (Assistant Director Trainee)
121) Nicolas Pillard (Second Assistant Director)
122) Mathieu Pradet (Assistant Director Trainee)
123) Pierre Saint Blanquat (Assistant Director Trainee)
124) Esther Sellem (Assistant Director Trainee)
125) Audrey Ciais (Script)
126) Karine Gozzi (Script)
127) Alain Guerillot (Stunts)
128) William David (Stunts)
129) Maud Imbert (Stunts)
130) Sandra Mo (Stunts)
131) Valerie N'Guyen (Stunts)
132) Patricia Vosges (Stunts)
133) Christophe Vaison (Stunts)
134) Daniel Vennekens (Stunts)
135) Alain Valvine (Stunts)
136) Dominique Tiercelin (Stunts)
137) Geraldine Tan-Gacon (Stunts)
138) Jean Francois Ronzevalle (Stunts)
139) Alain Renault (Stunts)
140) Minh Minh Ngo (Stunts)
141) Hajime Nariyoshi (Stunts)
142) Philippe Morel (Stunts)
143) Janaina Lemoine (Stunts)
144) Mouloud Ikhaddelene (Stunts)
145) Frederic Hezard (Stunts)
146) Alain Gaudiard (Stunts)
147) Frederic Garcia (Stunts)
148) David Forax (Stunts)
149) Stephane Dutto (Stunts)
150) Christelle Droy (Stunts)
151) Carle David (Stunts)
152) Frederic Ciccione (Stunts)
153) Gilles Ciamin (Stunts)
154) Jörgtom Buttelmann (Stunts)
155) Jean-Charles Andrieux (Stunts)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish