Forsaj 8 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Forsaj 8

Kino tavsifi
Xavfsizlik kamarlarini mahkamlang, poyga boshlandi. Gavana, Berlin, Nyu-York, dunyodagi eng zo'r jamoa uchun imkonsiz narsa yo'q, agar ular birga bo'lsalar. Ammo sayyoradagi eng go'zal ayollardan biri va kiberjinoyatlarning yarim kunlik malikasi yo'lda paydo bo'lganda, do'stlarning yo'llari ajralib ketadi ...

Пристегните ремни — гонка продолжается. Гавана, Берлин, Нью-Йорк, для самой крутой команды в мире нет ничего невозможного, пока они вместе. Но когда на их пути окажется одна из самых красивых женщин на планете и по совместительству королева киберпреступности, дороги друзей разойдутся…

Roles of actors:
1) Vin Diesel (Dominic Toretto)
2) Jason Statham (Deckard Shaw)
3) Dwayne Johnson (Luke Hobbs)
4) Michelle Rodriguez (Letty Ortiz)
5) Tyrese Gibson (Roman Pearce)
6) Ludacris (Tej Parker)
7) Charlize Theron (Cipher)
8) Kurt Russell (Mr. Nobody)
9) Nathalie Emmanuel (Ramsey)
10) Luke Evans (Owen Shaw)
11) Elsa Pataky (Elena Neves)
12) Kristofer Hivju (Connor Rhodes)
13) Scott Eastwood (Little Nobody)
14) Corey Maher (Tac Team Leader)
15) Tego Calderon (Tego Leo)
16) Don Omar (Rico Santos)
17) Patrick St. Esprit (DS Allan)
18) Eden Estrella (Samantha Hobbs)
19) Janmarco Santiago (Fernando)
20) Oren Hawxhurst (Miller)
21) Celestino Cornielle (Raldo)
22) Olek Krupa (Russian Minister of Defense)
23) Alexander Babara (Russian Aide)
24) Andre Pushkin (Russian Lead Driver)
25) Roberts Jekabsons (Russian MMV Driver)
26) Nick Gracer (Russian MMV Soldier)
27) Gary Weeks (Super Jet Pilot)
28) Friday Chamberlain (Zombie Car Tech)
29) Joe Fishel (Showroom Employee)
31) Sam Hadid (EMP Tech)
32) Matthew Cornwell (Super Jet Tech)
33) Jason Rhymer (Prison Guard)
34) Jeremy Anderson (Lead Guard)
35) Peter Hansen (God's Eye Tech)
36) Todd Cole (Naval Commander)
37) Jordan Baumer (Pink Butterfly Soccer Player)
38) Scott Proctor (Control Tower Soldier)
39) Carrie Lee Consolino (Haka Performer)
40) Madalyn Defler (Haka Performer)
41) Taylor Donaldson (Haka Performer)
42) Isabel Downing (Haka Performer)
43) Anna Duvall (Haka Performer)
44) Jaci Grace Edwards (Haka Performer)
45) Reese Edwards (Haka Performer)
46) Caylin Ingram (Haka Performer)
47) Caroline Kimmel (Haka Performer)
48) Katherine Kimmel (Haka Performer)
49) Jordan Price (Haka Performer)
50) Anna MacKenzie Rogers (Haka Performer)
51) Marina Lyn Serra (Haka Performer)
52) D66 (Haka Performer)
53) James Ayoub (Baby Toretto)
54) Carlos De La Hoz (Baby Toretto)
55) Alejandro Bosch (Plymouth Owner)
56) Lisandra Delgado (Sexy Race Starter)
57) Santiago Solis Chavez (Plymouth Owner's Dad)
58) Joyvan Guevara (DJ Tuneup Party)
59) Brenda Nuñez López (Little Girl Finish Line - Cuba)
60) Anita Farmer Bergman (Business Woman (uncredited))
61) Karin Boesler (Tourist / Pedestrian (uncredited))
62) Apollo GT (Fish Warehouse Worker (uncredited))
63) Yassie Hawkes (Park Girl (uncredited))
64) Myrom Kingery (Russian Soldier (uncredited))
65) Gary Lavard (Special Operative (uncredited))
66) Helen Mirren (Magdalene "Queenie" Shaw (uncredited))
67) Pauline Nowakowski (Street Vender (uncredited))
68) Charles Poole (NY Businessman / Tourist (uncredited))
69) Oleg Prudius (Russian Assassin (uncredited))
70) William Cowboy Reed (Berlin Swat (uncredited))
71) Mark Salas (Tourist (uncredited))
72) Ramona Schwalbach (Pedestrian (uncredited))
73) Jon Komp Shin (Soldier (uncredited))
74) Doug Stroup (CIA Agent (uncredited))
75) Branislav R. Tatalović (Vendor (uncredited))
77) Zachary Vazquez (CIA Worker (uncredited))
78) Gary Lee Vincent (Chess Player (uncredited))
79) Megan Marie Wilson (Pedestrian (uncredited))
80) Yuliya Zelenskaya (Tourist (uncredited))
81) Özcan Özdemir (Turkish Tourist (uncredited))
82) Zac Henry (Commuter (uncredited))
83) Tait Fletcher (Russian Soldier (uncredited))
84) Scott Hunter (Henchman (uncredited))
85) Tyrone C. Wiggins (Prisoner (uncredited))


People who worked on the film:
1) Harry Cohen (Sound Designer)
2) John Papsidera (Casting)
3) Paul Rubell (Editor)
4) Marlene Stewart (Costume Design)
5) Peter Brown (Sound Designer)
6) Peter Brown (Sound Supervisor)
7) Christian Wagner (Editor)
8) Jacques Haitkin (Second Unit Cinematographer)
9) Brian Tyler (Original Music Composer)
10) Brian Tyler (Conductor)
11) Gary Scott Thompson (Characters)
12) Michael Fottrell (Producer)
13) Michael Fottrell (Unit Production Manager)
14) Neal H. Moritz (Producer)
15) Vin Diesel (Producer)
16) Paul Pattison (Makeup Artist)
17) Mark P. Stoeckinger (Sound Designer)
18) Mark P. Stoeckinger (Sound Supervisor)
19) F. Gary Gray (Director)
20) Andrew Max Cahn (Art Direction)
21) Bill Brzeski (Production Design)
22) Chris Morgan (Producer)
23) Chris Morgan (Writer)
24) Amanda Lewis (Executive Producer)
25) Stephen F. Windon (Director of Photography)
26) Paul Rabjohns (Supervising Music Editor)
27) Kelvin McIlwain (Visual Effects Supervisor)
28) Mike Wassel (Visual Effects Supervisor)
29) Samantha Vincent (Executive Producer)
30) Danielle Berman (Set Decoration)
31) Tanoai Reed (Stunt Double)
32) Geoffrey Haley (Steadicam Operator)
33) Geoffrey Haley ("A" Camera Operator)
34) Al Cerullo (Pilot)
35) Carla Raij (Unit Production Manager)
36) Monique Ganderton (Stunt Double)
37) Kevin LaRosa (Pilot)
38) Richard Conkling (First Assistant Editor)
39) Spiro Razatos (Stunt Coordinator)
40) Spiro Razatos (Second Unit Director)
41) David Kern (Additional Editor)
42) Finni Johannsson (Line Producer)
43) Jace Jeanes (Stunts)
44) J.J. Perry (Stunt Coordinator)
45) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
46) Hilbert Hakim (Second Assistant Director)
47) Whit Norris (Production Sound Mixer)
48) Christopher Duskin (Camera Operator)
49) Deanna Brigidi (Casting Associate)
50) Tracy Kilpatrick (Local Casting)
51) Matt Kennedy (Still Photographer)
52) Gary A. Hecker (Foley Artist)
53) J.D. Schwalm (Special Effects Supervisor)
54) Árni Benediktsson (Sound Recordist)
55) Jef Groff (Stunt Double)
56) Dylan Highsmith (Additional Editor)
57) John Casino (Stunt Double)
58) Myles Humphus (Stunt Double)
59) Randy Singer (Foley Mixer)
60) Tom Caton (Boom Operator)
61) James MacKinnon (Makeup Department Head)
62) Dennis Liddiard (Makeup Artist)
63) Dennis Liddiard (Hairstylist)
64) Christian Cordella (Costume Illustrator)
65) Matthew Llewellyn (Music Editor)
66) Nancy Young (Utility Stunts)
67) Alan Rankin (Sound Effects Editor)
68) Bruce DiValerio (Construction Coordinator)
69) Dan O'Connell (Foley Artist)
70) Cal Johnson (Stunt Double)
71) Stacie McKinnon (Art Department Coordinator)
72) Erik Betts (Stunt Double)
73) David V. Butler (Dialogue Editor)
74) Greg Baldi (Second Unit Cinematographer)
75) Greg Baldi (Second Unit Director of Photography)
76) Gary Tuers (Property Master)
77) John T. Cucci (Foley Artist)
78) Troy Robinson (Stunt Coordinator)
79) Michael J. Broomberg (Foley Artist)
80) Eddie Grisco (Armorer)
81) Elizabeth Davidovich (Stunt Double)
82) Rose Locke (Extras Casting)
83) Melani Petrushkin (Art Department Coordinator)
84) Robb Boyd (Music Editor)
85) Frank A. Montaño (Sound Re-Recording Mixer)
86) Jon Taylor (Sound Re-Recording Mixer)
87) Jay Barton (Visual Effects Supervisor)
88) Garv Thorp (Visual Effects Producer)
89) Pamela Choules (VFX Editor)
90) Hector C. Gika (Sound Effects Editor)
91) Linda D. Flowers (Hair Department Head)
92) Henry Tirl (Camera Operator)
93) Stuart Farley (CG Supervisor)
94) Mike Tyson (Rigging Gaffer)
95) Richard Schoen (Costume Supervisor)
96) Marina Marit (Key Set Costumer)
97) Stephen P. Robinson (Sound Designer)
98) Scott Wolf (Sound Effects Editor)
99) Rachel A. Walker (Ager/Dyer)
100) Bill O'Drobinak ("C" Camera Operator)
101) Kim Berner (Script Supervisor)
102) Marc Spicer (Second Unit Cinematographer)
103) Marc Spicer (Second Unit Director of Photography)
104) Desma Murphy (Supervising Art Director)
105) Dana Arnold (Rigging Gaffer)
106) Bobbi Banks (ADR Supervisor)
107) Lorenzo Hearns Jr. (Key Set Costumer)
108) Glynna Grimala (Dialogue Editor)
109) Carol McConnaughey (Unit Publicist)
110) Michael Ambrose (Gaffer)
111) Kyle Clausen (Music Editor)
112) Roxy D'Alonzo (Makeup Artist)
113) Onofrio Nino Pansini (Camera Operator)
114) Jonathan Carlos (Art Direction)
115) Matt Willard (Assistant Editor)
116) Paul Drenning (ADR Mixer)
117) Enzo Angileri (Hairstylist)
118) Ryan Pacheco (Rigging Grip)
119) Les T. Tomita (Key Grip)
120) Liz Bernard (Lead Animator)
121) Ellen Hoffmann (Lead Animator)
122) Brenda Salivia (Set Costumer)
123) Chris Navarro (ADR Mixer)
124) Jay Pelissier (Art Direction)
125) Les Morgan (Costumer)
126) Jennifer Santiago (Key Hair Stylist)
127) Autumn Butler (Key Makeup Artist)
128) Michael Gowen (Assistant Art Director)
129) Jacqui Popelka (Travel Coordinator)
130) Leslie Webb (First Assistant Editor)
131) Tom Carson (Production Coordinator)
132) Christopher Gray (Extras Casting)
133) Danny Molaschi (Key Costumer)
134) Jacqueline Fernandez (Key Makeup Artist)
135) Brian Bishop (Rigging Grip)
136) James Andrykowski (First Assistant Editor)
137) Guillaume Poulin (VFX Editor)
138) Edward T. Hanley (Costume Supervisor)
139) Francesca Tolot (Makeup Artist)
140) Frank Cuomo (Post-Production Manager)
141) Jeremiah Sweeney (VFX Supervisor)
142) Quantrell D. Colbert (Additional Still Photographer)
143) Richard Cantu ("C" Camera Operator)
144) Patrick Rousseau ("B" Camera Operator)
145) James Ashwill (Foley Mixer)
146) Aimee Athnos (Art Department Coordinator)
147) Suzanna Boykin (Hairstylist)
148) Sammy Shikaze (Visual Effects Coordinator)
149) Jeff Gomillion (ADR Mixer)
150) Blair Foster (Casting Associate)
151) Shae Salmon (Visual Effects Editor)
152) Danny Singh (Visual Effects Editor)
153) Cliff Lanning (Co-Producer)
154) Cliff Lanning (First Assistant Director)
155) Rhys Summerhayes (Second Assistant Director)
156) James Peterson (Boom Operator)
157) Crystal Hooks (Stunt Double)
158) Thomas Ward (Assistant Production Coordinator)
159) Raphael Letertre (CG Supervisor)
160) Céline Zapater (Visual Effects Editor)
161) Erin Fragetta (Casting Associate)
162) Marie-Thérèse Verbruggen (Casting Associate)
163) Patrick Patzschke (Visual Effects Editor)
164) Merc Arceneaux (Makeup Artist)
165) Craig Sheppard (Visual Effects Editor)
166) Mila Hermanovski (Assistant Costume Designer)
167) Korii Young (Costumer)
168) Adam N. White (Camera Operator)
169) Tim Fabrizio (Camera Operator)
170) Eric Blackburn (Steadicam Operator)
171) Marc Casey (Underwater Camera)
172) Daniel Baker (Visual Effects Coordinator)
173) Andrew Cheng (Visual Effects Coordinator)
174) P.J. Tobyansen (Visual Effects Coordinator)
175) Thomas Dane Wagener (Visual Effects Coordinator)
176) Tony Lupoi (Visual Effects Supervisor)
177) Alex Wang (Visual Effects Supervisor)
178) Michael Grobe (Visual Effects Supervisor)
179) Curtis Foreman (Hairstylist)
180) Andrea Smith (Hairstylist)
181) Renè Warnes (Hairstylist)
182) Frédéric North (Aerial Coordinator)
183) Louis Delavenne (Aerial Coordinator)
184) Jeffrey Steven Brink (Aerial Camera)
185) Michael Craig Ferguson (Drone Operator)
186) Bruno Nicko (Animation Director)
187) Pranay Agarwal (2D Supervisor)
188) Roberto Dominguez Alegria (Foley Mixer)
189) Peter Graf (Aerial Camera Technician)
190) Valerie T. O'Brien (Key Costumer)
191) Sivaprayag (Visual Effects Editor)
192) Greg Reed (VFX Editor)
193) C. Douglas Cameron (Boom Operator)
194) Emily Bohbrink (Casting Assistant)
195) Aaron Colman-Hayes (3D Artist)
196) Daniel Hargrave (Stunts)
197) Kyle Mclean (Stunt Double)
198) Michael Epstein (Researcher)
199) Annie Laoparadonchai (Costumer)
200) Liz Oliver (Ager/Dyer)
201) Colt Logan (Boom Operator)
202) Mathias Peralta (Rigging Grip)
203) Tsuyoshi Kobayashi (CG Supervisor)
204) Goran Backman (CG Supervisor)
205) Tricia Kim (Matchmove Supervisor)
206) Vladimir Martínez (Gaffer)
207) Geoffrey Harper (Rigging Grip)
208) Fernando Barrios (Rigging Grip)
209) Mark Della Rosa (Animation Supervisor)
210) Joel Prager (CG Supervisor)
211) Greg Teegarden (CG Supervisor)
212) Sushant Acharekar (CG Supervisor)
213) Daniel Rath (CG Supervisor)
214) Scott Brindley (Matchmove Supervisor)
215) Manickam Kathirvel (Matchmove Supervisor)
216) Etienne Poulin St-Laurent (Matchmove Supervisor)
217) Matt Perrin (Pre-Visualization Supervisor)
218) Jan Stoltz (VFX Supervisor)
219) William Appleby (Visual Effects Editor)
220) Benedikt Örn Árnason (Boom Operator)
221) Charlie Guanci III (Armorer)
222) Thomas J. O'Connell (ADR Mixer)
223) Lil Yachty (Songs)
224) Mark V. Phillips (VFX Editor)
225) Jack Cucci (Foley Mixer)
226) Steven Trapani (Assistant Editor)
227) Mark Dometrovich (Transportation Coordinator)
228) Kim Khoo (Assistant Production Coordinator)
229) Robert Mata (Costumer)
230) Natalie Padilla (Stunt Double)
231) Kinsey Boydstone (Costumer)
232) Jackie Boone (Costumer)
233) Shelby Q. Warren (Production Secretary)
234) Cindi Randall (Transportation Captain)
235) Dave Calaway (Transportation Captain)
236) Adoma Ananeh-Firempong (Assistant Editor)
237) Julius Denem (Stunt Double)
238) Jimena Ferrante (Stunt Double)
239) Kirk A. Jenkins (Stunt Double)
240) Matt Lange (Sound Designer)
241) Kevin Taylor (Production Assistant)
242) Michael McIvory Jones (Stunt Double)
Ko'proq o'qish >