Forsaj 6 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Forsaj 6

Kino tavsifi
Dominik va Brayan Rioga borganlaridan so'ng, ular qirollik imperiyasini talon-taroj qilishgan va ag'darib tashlashgan, ularning jamoasi 100 million olgan va bizning qahramonlarimiz butun dunyo bo'ylab tarqalib ketgan. Ammo qochqinda abadiy yashash odati ularni ta'qib qiladi. Shu bilan birga, Xobbs o'n ikki mamlakat bo'ylab halokatli yollanma haydovchilar tashkilotini kuzatdi. Ushbu jinoiy guruhni to'xtatishning yagona yo'li ko'chada ulardan ustun turishdir, shuning uchun Xobbs Domdan o'zining elita jamoasini Londonda yig'ishni so'raydi. Buning uchun u Dominik va uning do'stlari uchun to'liq afv etishni va'da qiladi, shunda ular nihoyat uylariga oilalariga qaytishlari mumkin.

После того как Доминик и Брайн побывали в Рио, где они ограбили и свергли империю вора в законе, их команда получила 100 миллионов, и наши герои оказались разбросаны по всему миру. Но их привычка вечно жить в бегах не даёт им покоя. Между тем, Хоббс отслеживал организацию смертельно опасных наёмников-водителей по двенадцати странам. Единственный способ остановить эту криминальную группу — это превзойти их на улицах, поэтому Хоббс просит Дома собрать его элитную команду в Лондоне. За это он обещает полное помилование для Доминика и его друзей, чтобы они смогли наконец вернуться домой к своей семье.

Roles of actors:
1) Vin Diesel (Dominic Toretto)
2) Paul Walker (Brian O'Conner)
3) Dwayne Johnson (Luke Hobbs)
4) Jordana Brewster (Mia Toretto)
5) Michelle Rodriguez (Leticia 'Letty' Ortiz)
6) Tyrese Gibson (Roman Pearce)
7) Sung Kang (Han Lue)
8) Gal Gadot (Gisele Yashar)
9) Ludacris (Tej Parker)
10) Luke Evans (Owen Shaw)
11) Elsa Pataky (Elena Neves)
12) Gina Carano (Riley)
13) Clara Paget (Vegh)
14) Kim Kold (Klaus)
15) Joe Taslim (Jah)
16) Samuel M. Stewart (Denlinger)
17) Benjamin Davies (Adolfson)
19) David Ajala (Ivory)
20) Thure Lindhardt (Firuz)
21) Shea Whigham (Stasiak)
22) Andrei Zayats (Russian Officer)
23) John Ortiz (Braga)
24) Jason Thorpe (Snobby Auctioneer Organizer)
26) Stephen Marcus (Davies)
27) Magda Rodriguez (Secretary)
28) Andy Pointon (Terry)
29) Victor Gardener (NATO Commander)
30) Sol de la Barreda (Doctor)
31) Elvira Tricás (Nurse)
32) Carolina Pozo (Nurse)
33) Revil Beat (Benito)
34) Sarah Li Yan (Lead Chinese Agent)
35) Eddie Bagayawa (Subway Commuter (uncredited))
36) Dean Barlage (English Driver (uncredited))
37) Gintare Beinoraviciute (Street Race Spectator (uncredited))
38) Catherine Delaloye (Beautiful Girl (uncredited))
39) Rowena Diamond (Hot, Sexy Girl (uncredited))
40) Mark Haldor (Racer (uncredited))
41) Andrew Koji (HK Police (uncredited))
42) Alex Martin (Braga's Thug (uncredited))
43) Rita Ora (Race Caller (uncredited))
44) Gemita Samarra (Auctioneers Assistant (uncredited))
45) Jason Statham (Deckard Shaw (uncredited))
46) Daniel Westwood (Party Goer (uncredited))
47) Jason Harris (Additional Voices (voice))


People who worked on the film:
1) Lucinda Syson (Casting)
2) Harry Cohen (Sound Designer)
3) Sanja Milković Hays (Costume Design)
4) Clayton Townsend (Producer)
5) Christian Wagner (Editor)
6) Leslie Tomkins (Art Direction)
7) Gary Scott Thompson (Characters)
8) Richard Roberts (Set Decoration)
9) Greg Powell (Stunt Coordinator)
10) Neal H. Moritz (Producer)
11) Anna MacKenzie (Supervising ADR Editor)
12) Anna MacKenzie (Supervising Dialogue Editor)
13) Vin Diesel (Producer)
14) Koen Vroeijenstijn (CG Supervisor)
15) Jan Roelfs (Production Design)
16) Nikita Rae (Makeup Artist)
17) Stuart Rose (Art Direction)
18) Chris Morgan (Executive Producer)
19) Chris Morgan (Writer)
20) Amanda Lewis (Executive Producer)
21) Igor Meglic (Second Unit Director of Photography)
22) Justin Lin (Director)
23) Stephen F. Windon (Director of Photography)
24) Kelly Matsumoto (Editor)
25) Paul Rabjohns (Music Editor)
26) Dawn Snyder (Art Direction)
27) Kelvin McIlwain (Visual Effects Supervisor)
28) Giles Keyte (Still Photographer)
29) Samantha Vincent (Executive Producer)
30) Mike Medina (Construction Coordinator)
31) Erik Polczwartek (Art Direction)
32) Richard Conkling (First Assistant Editor)
33) Peter Field (Camera Operator)
34) Lucas Vidal (Original Music Composer)
35) James Hambidge (Supervising Art Director)
36) Gary A. Hecker (Foley)
37) Geoff Anderson (Visual Effects Producer)
38) Tim Wooster (Camera Operator)
39) Greg D'Auria (Editor)
40) Leigh Folsom Boyd (Editor)
41) Dylan Highsmith (Editor)
42) Rocky Faulkner (Makeup Artist)
43) Gavin Fitch (Art Direction)
44) Joe Dzuban (Foley Editor)
45) Teresa Costa (Special Effects Coordinator)
46) Sue Whitaker (Art Direction)
47) John Blake (Makeup Department Head)
48) Ty Teiger (Property Master)
49) Meike Maher (Construction Coordinator)
50) Tom Kramer (Music Editor)
51) Nathan McGuinness (Visual Effects Supervisor)
52) Gary Marullo (Foley Artist)
53) Seth Kleinberg (Visual Effects Producer)
54) Frederick H. Stahly (Dialogue Editor)
55) Valeria Migliassi Collins (Script Supervisor)
56) Piero Mura (Sound Effects Editor)
57) Christal Wolgamott (Visual Effects Producer)
58) Kris Fenske (Sound Effects Editor)
59) Sean Mannion (Property Master)
60) Steve Hart (Location Manager)
61) Jay Wilkinson (Sound Designer)
62) Susie Jones (Script Supervisor)
63) Robb Boyd (Music Editor)
64) Guy Bradley (Art Direction)
65) Frank A. Montaño (Sound Re-Recording Mixer)
66) Jon Taylor (Sound Re-Recording Mixer)
67) Thomas Nittmann (Visual Effects Producer)
68) Heather Noble (Art Department Coordinator)
69) Amy Pawlowski (Digital Intermediate)
70) Mike Villarino (Construction Coordinator)
71) Erik Nordby (Visual Effects Supervisor)
72) Stuart Howell (Steadicam Operator)
73) Roberto Craciunica (Costume Design)
74) Chris Harvey (Visual Effects Supervisor)
75) Xinyi Puah (Visual Effects Editor)
76) Kevin Elam (Visual Effects Producer)
77) Peter Staubli (Sound Designer)
78) John Marzano (Helicopter Camera)
79) Thomas A. Carlson (Music Editor)
80) Steve Koster (Helicopter Camera)
81) Steve Rhee (Visual Effects Editor)
82) Chris Jargo (ADR Editor)
83) Chas Bain (Camera Operator)
84) Alexander Vegh (Pre-Visualization Supervisor)
85) Liz Roberts (Visual Effects Producer)
86) Ann Podlozny (Visual Effects Producer)
87) Stephen P. Robinson (Sound Designer)
88) Toby Britton (Art Direction)
89) Julian Foddy (CG Supervisor)
90) Nicola Hoyle (CG Supervisor)
91) Gary Birmingham (Transportation Coordinator)
92) Sean Andrew Faden (Visual Effects Supervisor)
93) Lee Walters (Gaffer)
94) Lee Robertson (Location Manager)
95) Catherine Heys (Hairstylist)
96) Glynna Grimala (Sound Effects Editor)
97) Dennis McCarthy (Picture Car Coordinator)
98) Carol McConnaughey (Unit Publicist)
99) Onofrio Nino Pansini (Camera Operator)
100) Nava R. Sadan (Costume Supervisor)
101) Paul Job (Hairstylist)
102) Charlotte Hayward (Hairstylist)
103) Soleil Jackson (Hairstylist)
104) Amy Byrne (Makeup Artist)
105) Amanda Louise Ellis (Makeup Artist)
106) Nora Robertson (Makeup Artist)
107) Nicole Sortillon (Makeup Artist)
108) Nic Harvey (Art Department Coordinator)
109) Todd Wolcott (Greensman)
110) Victoria Stokes (Special Effects Coordinator)
111) Stephen Enticott (Animation Supervisor)
112) Kristijan Danilovski (Visual Effects Producer)
113) B.J. Farmer (Visual Effects Producer)
114) Corbin Mehl (Visual Effects Editor)
115) Boris T. Duepré (Visual Effects Supervisor)
116) Sean Stranks (Visual Effects Supervisor)
117) Arthur Zajac (Camera Operator)
118) Goran Pavicevic (Additional Photography)
119) Benjamin Frik (Helicopter Camera)
120) Avelino Fernandez (Gaffer)
121) Andrew Hunt (Costume Supervisor)
122) Laura Steiger (First Assistant Editor)
123) Cain Lee (Transportation Coordinator)
124) Ian Clarke (Picture Car Coordinator)
125) Peter Bardsley (Location Manager)
126) Lloret Dunn (Location Manager)
127) Maria Sanz Esteve (Location Manager)
128) Vinnie Jassal (Location Manager)
129) Izaskun Montilla (Location Manager)
130) Hugo Dominguez (Visual Effects)
131) Earl A. Hibbert (Visual Effects)
132) Chris Murphy (Boom Operator)
133) Stefan Müller (Helicopter Camera)
134) Arild Anfinnsen (VFX Artist)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish