Forsaj 5 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Forsaj 5

Kino tavsifi
Sobiq politsiyachi Brayan O'Koner tajribali kuydiruvchi Dominik Toretto bilan birga qonundan tashqari hayotga ozgina qiziqish bildirgan. Brayan va Mia Toretto Dominikni ozod qilgandan so'ng, ular uzoq vaqt bir joyda qolishni xavf ostiga qo'ymaydilar, chunki ular bir qancha norozi politsiyachilarning nishoniga aylanadilar.

Бывший полицейский Брайан О`Коннер вместе с бывалым лихачом Домиником Торетто совсем немного увлеклись жизнью вне закона. После того, как Брайан и Миа Торетто освободили Доминика, они не рискуют долго задерживаться на одном месте, так как являются желанной целью порядком недовольных копов.

Roles of actors:
1) Vin Diesel (Dominic Toretto)
2) Paul Walker (Brian O'Conner)
3) Dwayne Johnson (Luke Hobbs)
4) Jordana Brewster (Mia Toretto)
5) Tyrese Gibson (Roman Pearce)
6) Ludacris (Tej Parker)
7) Matt Schulze (Vince)
8) Sung Kang (Han Lue)
9) Gal Gadot (Gisele Yashar)
10) Tego Calderon (Tego Leo)
11) Don Omar (Rico Santos)
12) Joaquim de Almeida (Hernan Reyes)
13) Elsa Pataky (Elena Neves)
14) Michael Irby (Zizi)
15) Fernando Chien (Wilkes)
16) Alimi Ballard (Fusco)
17) Yorgo Constantine (Chato)
18) Geoff Meed (Macroy)
19) Joseph Melendez (Chief of Police Alemeida)
20) Jeirmarie Osorio (Rosa)
21) Mark Hicks (Capa)
22) Esteban Cueto (Berto)
23) Corey Michael Eubanks (Lanzo)
24) Luis Da Silva Jr. (Diogo)
25) Eva Mendes (Monica Fuentes (uncredited))
26) Luis Gonzaga (Cash House Door Guard (uncredited))
27) Benjamin Blankenship (Lead DEA Agent (uncredited))
28) Jay Jackson (Field Reporter (uncredited))
29) Arlene Santana (Field Reporter (uncredited))
30) Kent Shocknek (News Anchor (uncredited))
31) Sharon Tay (News Anchor (uncredited))
32) Devon Aoki (Suki (archive footage) (uncredited))
33) Johnny Strong (Leon (archive footage) (uncredited))
34) Chad Lindberg (Jesse (archive footage) (uncredited))
35) Gregory Marshall Smith (Henchman / Train Passenger / Prison Guard (uncredited))


People who worked on the film:
1) Debra Zane (Casting)
2) Sanja Milković Hays (Costume Design)
3) Beat Frutiger (Art Direction)
4) Peter Brown (Supervising Sound Editor)
5) Christian Wagner (Editor)
6) Brian Tyler (Original Music Composer)
7) Andrew Neskoromny (Art Direction)
8) Jack Gill (Stunt Coordinator)
9) Michael Fottrell (Producer)
10) Thomas Valentine (Supervising Art Director)
11) Neal H. Moritz (Producer)
12) Bob Kensinger (Set Decoration)
13) Anna MacKenzie (Supervising ADR Editor)
14) Anna MacKenzie (Supervising Dialogue Editor)
15) Vin Diesel (Producer)
16) Peter Wenham (Production Design)
17) Alexander Witt (Second Unit Director of Photography)
18) Alexander Witt (Second Unit Director)
19) Chris Morgan (Screenplay)
20) Amanda Lewis (Executive Producer)
21) Igor Meglic (Second Unit Director of Photography)
22) Justin Lin (Director)
23) Justin Lin (Executive Producer)
24) Stephen F. Windon (Director of Photography)
25) Kelly Matsumoto (Editor)
26) Fred Raskin (Editor)
27) Christien Tinsley (Makeup Artist)
28) Kelvin McIlwain (Visual Effects Supervisor)
29) Gary Hymes (Stunt Coordinator)
30) Samantha Vincent (Executive Producer)
31) David Fletcher (Special Effects Coordinator)
32) Geoffrey Haley (Steadicam Operator)
33) Justin Jones (Visual Effects Supervisor)
34) Spiro Razatos (Second Unit Director)
35) Nerses Gezalyan (Sound Mixer)
36) Whit Norris (Production Sound Mixer)
37) Charles Maynes (Sound Effects Editor)
38) Tom Clancey (Additional Photography)
39) Kerry Ann Carmean (Foley Editor)
40) Wilhem Perez (Scenic Artist)
41) Luis López-Baquero (Set Designer)
42) James MacKinnon (Makeup Artist)
43) Thomas Minton (Set Designer)
44) Nick Scarano (Costume Supervisor)
45) Jann K. Engel (Set Designer)
46) Scott Wheeler (Makeup Artist)
47) John Blake (Makeup Department Head)
48) Juan Guallini Indij (Greensman)
49) Josiuan Rojas (Transportation Coordinator)
50) Bruce DiValerio (Construction Coordinator)
51) Jon Title (Sound Effects Editor)
52) Joe Lisanti (Music Editor)
53) Eric D. Christensen (Visual Effects Supervisor)
54) A. Todd Holland (Assistant Art Director)
55) Valeria Migliassi Collins (Script Supervisor)
56) Anthony Di Ninno (Animation)
57) Greg Baldi (Camera Operator)
58) Christal Wolgamott (Visual Effects Producer)
59) Troy Robinson (Stunt Coordinator)
60) Rick Sander (Visual Effects Supervisor)
61) Alexis Nelson (Visual Effects Producer)
62) Angela Barson (Visual Effects Supervisor)
63) Michelle Eisenreich (Visual Effects Producer)
64) Maurice K. McGuire (Camera Operator)
65) Ann Scibelli (Sound Designer)
66) Ian Hunter (Visual Effects Supervisor)
67) Frank A. Montaño (Sound Re-Recording Mixer)
68) Jon Taylor (Sound Re-Recording Mixer)
69) David Sanger (Visual Effects Supervisor)
70) Rainer Gombos (Visual Effects Supervisor)
71) George Pereyra (Foley Editor)
72) Greg Sanger (Leadman)
73) Hans Bjerno (Aerial Director of Photography)
74) Jaimie Trueblood (Still Photographer)
75) Sheri Ozeki (Music Editor)
76) Amy Pawlowski (Digital Intermediate)
77) Katherine Rose (Foley Artist)
78) Josh R. Jaggars (Visual Effects Producer)
79) Craig W. Smith (Visual Effects Editor)
80) Dan Cornwall (Gaffer)
81) Margarita Jeannot (Hairstylist)
82) Peter Staubli (Sound Effects Editor)
83) Ali Lammari (Set Costumer)
84) Migs Rustia (Visual Effects Editor)
85) Steve Koster (Aerial Director of Photography)
86) Frank Smathers (Sound Recordist)
87) Laura Harris Atkinson (Dialogue Editor)
88) Adam Dale (Aerial Director of Photography)
89) Alex McCarroll (Set Designer)
90) Ronald Hersey (Second Unit Director of Photography)
91) Chris Jargo (ADR Editor)
92) Yolanda Sheridan (Makeup Artist)
93) Raphy Molinary (Camera Operator)
94) Melinka Thompson-Godoy (Visual Effects Producer)
95) Thom 'Coach' Ehle (Dolby Consultant)
96) Nick Nelson (Scenic Artist)
97) Marc Dobiecki (Additional Camera)
98) Carla S. Nemec (Art Department Coordinator)
99) Stephen P. Robinson (Sound Designer)
100) Guillaume DeLouche (Property Master)
101) Pam Hammarlund (Visual Effects Producer)
102) David Burton (Visual Effects Supervisor)
103) Scott Anderson (Visual Effects Editor)
104) Joani Yarbrough (Hairstylist)
105) Rachel Solow (Hairstylist)
106) Luca Mercuri (Camera Operator)
107) Gina G. Aller (Set Costumer)
108) Adam Avitabile (Visual Effects Supervisor)
109) Matt Chase (Set Costumer)
110) Glynna Grimala (Sound Designer)
111) Dennis McCarthy (Picture Car Coordinator)
112) Kate Eastridge (Script Supervisor)
113) Carol McConnaughey (Unit Publicist)
114) Jo Jo Stephens (Hairstylist)
115) Margarita Pidgeon (Hairstylist)
116) Sherri Zebeck (Makeup Artist)
117) Mailara Santana (Assistant Art Director)
118) Cedar Valentine (Art Department Coordinator)
119) Jenn Moye (Art Department Assistant)
120) Dale DeStefani (Construction Coordinator)
121) Japhet A. Romero (Greensman)
122) Sarah Carter (Set Decoration Buyer)
123) Oliver Zangenberg (Animation)
124) Dan Smiczek (CG Supervisor)
125) Andrew Roberts (CG Supervisor)
126) Harry Mukhopadhyay (CG Supervisor)
127) Erin Ferguson (Visual Effects Producer)
128) Christopher Johnston (Visual Effects Editor)
129) Dawn Brooks Macleod (Visual Effects Producer)
130) Tobias Pfeiffer (Visual Effects Editor)
131) David Wallace Allen (Visual Effects Supervisor)
132) Jeffrey Kalmus (Visual Effects Supervisor)
133) Guillaume Rocheron (Visual Effects Supervisor)
134) Agnaldo Bueno (Stunt Coordinator)
135) Ian Forsyth (Camera Operator)
136) Onofrio Nino Pansini (Camera Operator)
137) Don Bixby (Gaffer)
138) Tom Fendley (Rigging Gaffer)
139) Nava R. Sadan (Costume Supervisor)
140) Karola Hawk (Set Costumer)
141) Hayley Stuppel (Set Costumer)
142) Gustavo de Jesus (Transportation Coordinator)
143) Luis R. Estrella-Rivera (Location Manager)
144) Philip Barnes (Location Manager)
145) Earl A. Hibbert (Visual Effects Editor)
146) Jesse Dodd (ADR Mixer)
147) Thomas J. O'Connell (ADR Mixer)
148) Mónica López (Stunt Double)
149) Xavier Horan (Dialogue Editor)
150) Jennifer Bell (First Assistant Camera)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish